Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

USB-ovi na kompu ne rade vise

[es] :: Ostali hardver :: USB-ovi na kompu ne rade vise

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5509 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vlada1970
Novi Beograd

Član broj: 83013
Poruke: 455
212.200.120.*



+2 Profil

icon USB-ovi na kompu ne rade vise23.12.2006. u 01:42 - pre 211 meseci
cao forumovci ,
nadam se da ima neko ko moze da pomogne oko ovog problema posto mi je pre servisa ovo jedina nada.
kupio sam mobilni samsung P850 pre desetak dana i kupio i card reader za prebacivanje sa memorijske kartice na komp .
ali prvo sam otisao do ortaka i kao kod njega da probamo kako radi card reader , jer mi je to bio prvi put da se sa njim susrecem.
on ima jaku konfiguraciju skoro kupljenu ( upgrade-ovao je komp sa par kupljenih odlicnih stvari ) ali su mu napred ostala dva usb-a koja i dalje rade na 1.1 a zadnjih sest na 2.0 . posto ovaj Apacer card reader radi samo na 2.0 protokolu i ne treba nikakva instalacija ,vec ga XP prepoznaje lako , ja sam ubacio u prednja dva card reader i nesto mi je na brzinu javilo kao error ili tako nesto pa je nestalo ,ali glavno je da nije hteo card reader tu da radi . pa se setih da ubacim u zadnja dva i tu je savrseno odradio posao card reader . bez ikakvih problema jer je 2.0 protokol .
ali sta je problem ? ubacih posle odmah nesto USB flash u prednja dva da nesto snimim ( usb flash podrzava i 1.1 i 2.0 ) ali ti prednji usb-ovi nisu hteli da ga prepoznaju onda . kao da sam ih "sprzio" sa prethodnim ubacivanjem card reader-a . nece pa nece .
ubacih u zadnja dva i oni odradise posao ok . ja mu rekoh da ako do sutra ne budu u redu , da cu mu kupiti produzni sa vise usb-ova i da cu se tako iskupiti za gresku . pa ce moci od nazad da izvuce na sto te usb-ove i imace ih opet blizu kao pre ove prednje .
ali opet problem . sutradan mu ni ti zadnji usb-ovi vise ne rade . niti usb flash niti moj telefon prikljucen na usb , niti stampac ; nista ne moze da se ubaci preko usb-a ni jednog . ni napred ona dva ni ovih sest od nazad sad ne rade .

poblesavio sam sta mu je card reader uradio . mora da je to izazvalo problem .
ulazio sam u bios u cekirao da usb prepozna i 1.1 i 2.0 , mada je to vec bilo na enable . i nista nece da pomogne .

uradili smo par puta sistem restore i pokusali sa "last known configuration" i sa "safe mode"-om , i nista .ne znam sta vise da pokusamo. do tada su mu usb-ovi odlicno radili . nije nista fizicki dirano da kaze covek da se nisu otkacili iznutra.

molim vas ako neko zna sta je moguce da se uradi da prorade ti usb-ovi ? muka mi je sto coveku zeznuh komp . kod mene na lap topu sve radi ok , jer ja nemam 1.1 usb nego su svi na 2.0 .
da li je moguce da je to izazvalo problem sto je mozda zabagovao komp od ubacivanja 2.0 card reader-a u usb 1.1 ?

mnogo hvala unapred . Vlada .

[Ovu poruku je menjao vlada1970 dana 23.12.2006. u 03:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dial.cpe.InfoSky.Net.



+370 Profil

icon Re: USB-ovi na kompu ne rade vise23.12.2006. u 05:16 - pre 211 meseci
Ploca nema pola 1.1, a pola 2.0 ili jedan ili oba. Probaj da iskljucis totalno napajanje sa racunara(kabl iz zida), sacekaj neko vreme, vrati kabl, pa probaj ponovo. Neke ploce imaju polifuse, osigurace koji privremeno iskljuce ono sto stite. Mala je verovatnoca, ali probaj. Mozda i reset biosa pomogne. Neobicno je da nerade svi, ali sta sad.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: USB-ovi na kompu ne rade vise23.12.2006. u 07:39 - pre 211 meseci
Citat:
SASA M.: Ploca nema pola 1.1, a pola 2.0 ili jedan ili oba.


Pa nije istina. Ploce od pre otprilike 4 godine, iz vremena pojave 2.0 standarda su se pravile sa kombinovanim kontrolerima. Kao sto je bilo i ploca koje su gutale i sd i ddr ram.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

vlada1970
Novi Beograd

Član broj: 83013
Poruke: 455
212.200.120.*



+2 Profil

icon Re: USB-ovi na kompu ne rade vise23.12.2006. u 08:27 - pre 211 meseci
ok . hvala Sasha .probacemo danas sa iskljucivanjem iz zida . taj reset biosa ne znam kako se radi . a inace jel to jedino sto je moguce ? komp je kupljen pre 4-5 godina,4-ka Pentium a drug je pre dva meseca zamenio maticnu , graficku i procesor i sad ima komp koji bez problema otvara Oblivion. znam jedino da mu je graficka 7600 GS , tako nekako a procesor radi na 3200 MHz . znaci jaka konfiguracija . posto mu spreda nisu menjali nista ja kapiram da su ostali stari usb-ovi koji su radili na 1.1 . a nazad na ploci novoj ima sest komada koji mora da rade na 2.0 .

jel moguce da je ubacivanje card reader-a zeznulo rad usb-ova ?

jel ima jos nesto sto je moguce uraditi ? ako ovo ne proradi .

Vlada
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: USB-ovi na kompu ne rade vise23.12.2006. u 10:38 - pre 211 meseci
for the record: moja ploca je nova (2006) i ima oba kontrolera (4+4), s tim sto kolko ja vidim, bilo koji usb hub moze dobiti 2.0, i prednji i zadnji.

druga stvar, cini mi se da znas, ali za svaki slucaj- 2.0 uredjaj moze da radi na 1.1 kontroleru i obratno, samo ce biti ograniceni brzinom slabije komponente. svi usb uredjaji su vezani na plocu, tako da se zamenom ploce menja i usb.


ti prednji su MOZDA riknuli zato jer uredaj vuce previse struje. oni su kod losih ploca obicno najslabijeg kvaliteta i najlakse pregore. (mada mi nije jasno kako cr moze da povuce puno struje, al ajde). ali najpre bih posumnjeo da su lose povezani na plocu.

a za ove zadnje mi nije jasno kako su tek sutra prestali da rade, enigma. (ako to sve uopste ima veze sa tvojim uredjajima)


sve u svemu:
- pokusajte sa deinstaliranjem usb grane u device manageru, ako ni to ne uspe, pre kupovine/servisa,
- pokusajte sa reinstalacijom operativnog sistema (desava se da uredjaj izbaguje hub, moze da se sredi i u registriju, ali je malo komplikovanije)
-reset biosa moze da se uradi tako sto u biosu izaberete load default settings (ili nesto slicno)

medjutim posto se radi o tudjem kompu, ako nisi upucen u te akcije, najbolje ga odnesite u servis, da ne bi i neka od ovih intervencija bila "kriva" za neke eventualne posledice.
naravno nadjite dobar servis, i nemojte da se pojavite ocajni ("pomagaj brate"), jer ce vas odrati.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

zxstole
RS

Član broj: 49692
Poruke: 147
*.teol.net.



+18 Profil

icon Re: USB-ovi na kompu ne rade vise23.12.2006. u 10:50 - pre 211 meseci
Ja sam juce imao problema sa USB-ovima na Foxconn ploci sa SiSchipsetom(usb mouse mi nije htio raditi ni na jednomusb) i ovo sa deinstalaciom usb grane mi je uspjelo.Pokusaj, nije zgoreg
 
Odgovor na temu

vlada1970
Novi Beograd

Član broj: 83013
Poruke: 455
212.200.120.*



+2 Profil

icon Re: USB-ovi na kompu ne rade vise23.12.2006. u 14:43 - pre 211 meseci
Hvala Nenade i zxstole . posebno Nenade , od ranije za jednu pomoc se nisam zahvalio a sad ne mogu da nadjem topic . inace ,razumeo sam odgovore i najvise mi odgovara za pocetak da uradimo tu deinstalaciju usb grane posto reset biosa ne bih smeo da se usudim da radim .

u vezi deinstalacije usb grane sam hteo da pitam kako se radi ?

jel to kad se udje u device manager pa na dnu "universal serial bus controllers" pa dobijam vise onih opcija ( kao na slici sa mog laptopa ) ? :




i da li onda uradim desni klik na neku od ovih opcija sa slike pa rollback ili uninstall ?

inace i mene cudi jer card reader je malecka stvarcica i prosto mi zvuci suludo da je on mogao toliko da zabaguje usb-ove.

hvala unapred, pitam ovo za deinstalaciju cisto da budem siguran . jer ne nudi opciju deinstalacija ,mozda je to nasa rec , nego uninstall ili rollback driver. i na koju od svih ovih mogucih opcija da kliknem desni klik ? ili mozda za svaku posebno da uradim tu deinstalaciju ?

Vlada




 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: USB-ovi na kompu ne rade vise23.12.2006. u 14:56 - pre 211 meseci
Znaci na toj listi koju si otvorio nadjes usb root hub (koliko god da ih ima)i sve ih redom uninstaliras i resetiras masinu. Potom ponovo trk u device manager i udjes u properties od usb root hub i pod "Power Management" iskjucis sve vezano za standby (Allow computer to turn off this device to save power).

 
Odgovor na temu

vlada1970
Novi Beograd

Član broj: 83013
Poruke: 455
212.200.120.*



+2 Profil

icon Re: USB-ovi na kompu ne rade vise23.12.2006. u 15:40 - pre 211 meseci
ok hvala JOJO. samo jos da pitam : znaci posto kod njega ima dva usb root huba , ja ih uninstaliram ponaosob oba i onda restartujem komp , a laicki pitam samo zato sto to prvi put radim , znaci da ce i dalje u device manageru da mi pokazuje posle ta dva usb root huba iako sam ih uninstalirao ? jer kazes da opet udjem na njih .
i kad uncekiram u power managementu tu opciju "allow ..... " , dalje nista ne treba da radim ? to je to ?

jer kod druga sad nema internet , pa pitam da li ce moci driveri da se prepoznaju ? mozda sam zakomplikovao : ako to sve uradim sto si rekao , da li treba od maticne sve vreme da drzim cd sa driverima u cd romu da bi ih komp pozvao ako mu treba ili to uopste ne ide tako ? mozda mi ni taj cd sa driverima , ni internet ne treba ?

hvala Vlada

da li si razumeo druze jer ja kapiram da kad ih uninstaliram , da cu morati ponovo da instaliram a ne pominje se ponovno instaliranje ?
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.SMINpost.panline.net.



+9 Profil

icon Re: USB-ovi na kompu ne rade vise23.12.2006. u 18:14 - pre 211 meseci
XP ce ih sam instalirati.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: USB-ovi na kompu ne rade vise23.12.2006. u 19:57 - pre 211 meseci
Tako je. Znaci prilikom prvog podizanja OS-a (dakle nakon restarta) XP ce automatski prepoznati novi hardver i sam ga postaviti te konfigurarati defaultne postavke za njega.

 
Odgovor na temu

vlada1970
Novi Beograd

Član broj: 83013
Poruke: 455
212.200.120.*



+2 Profil

icon Re: USB-ovi na kompu ne rade vise23.12.2006. u 23:00 - pre 211 meseci
hvala mnogo prijatelji. jasno mi je sta treba da se uradi . ja sam javio drugu da me saceka ali sam mu objasnio kako postupno da uradi deinstaliranje preko telefona , a on je izgleda ne razumevsi potpuno , uninstalirao sve sta mu je izaslo ispod "universal serial bus controllers" , i sad mu opet ne radi . ja mu rekoh da uninstalira sve ali samo usb root hub-ove a on unistalirao sve .

sutra cu ici kod njega da vidim sta je uradio ali da pitam jos , da li je sad moguce vratiti te dve prve stavke kod njega jer one nisu trebale da se uninstaliraju ? on inace ako se dobro secam ima te dve prve stavke i dva usb root hub-a .
da li mozda ako u cd rom ubaci cd sa drajverima za maticnu i uradi rollback od te dve prve stavke , da li ce moci da ih povrati ? jer da nije to uradio verovatno bi sve sad bilo u redu a eto sada opet nista ne radi .

hvala opet mnogo na odgovorima . nikako da spasemo konacno komp .

Vlada

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

DOPUNA OD PRE TRI MINUTA :

javio sam drugu da uradi taj rollback sa ubacenim cd-om gde su drajveri za maticnu , bez obzira sto niko jos nije odgovorio ali on kaze da nista nije uspeo opet.pa sam mu rekao da uradi update driver nadajuci se da ce sa ubacenim cd-om od maticne da komp izvuce sta mu treba ali kad je uradio search , komp javlja da je nemoguc update .

sad mu javih da uradi sistem restore da vidimo da li ce da vrati uspesno na predjasnje stanje od pre jedan dan .

da li mozda to sto je on uninstalirao sve ispod "universal serial bus controllers", mozda i nije toliki problem ? ili je vrlo bitno sto je sve uninstalirao pa zato sad nece opet da radi ? ako je to bitno, i ako mu ne uspe sa sistem restore , da li ima neki drugi nacin da povrati te dve prve stavke ?



[Ovu poruku je menjao vlada1970 dana 24.12.2006. u 00:20 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao vlada1970 dana 24.12.2006. u 00:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: USB-ovi na kompu ne rade vise24.12.2006. u 15:32 - pre 211 meseci
mozda bi ipak bilo najbolje da vi sacuvate podatke, pa da reinstalirate win?
(jeste radikalno, ali je i najjednostavnije)
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dial.cpe.InfoSky.Net.



+370 Profil

icon Re: USB-ovi na kompu ne rade vise25.12.2006. u 01:41 - pre 211 meseci
Postoji mogucnost probe sa nekom live distribucijom linux-a. Meni se desilo nedavno da sam sredjivao coveku kom i on mi kaze da pogledam usb, jer kad nesto gurme racnar se ugasi. Problem je bio do napajanja kome su se rasusili elektroliti.
 
Odgovor na temu

vlada1970
Novi Beograd

Član broj: 83013
Poruke: 455
212.200.120.*



+2 Profil

icon Re: USB-ovi na kompu ne rade vise25.12.2006. u 02:12 - pre 211 meseci
hvala jos jednom Nenade i Sasha . drug mi je otisao na par dana valjda sluzbeno van Beograda pa moram da ga sacekam dok dodje . inace bih pokusao prvo sa sistem restore kad se vrati jer ne znam da li ce pristati da reinstalira windows ceo . zato sam i pitao da li je problem sto je greskom uninstalirao sve sto je dobio u "universal serial bus controllers" . nije samo uninstalirao root hub-ove kojih ima dva nego i ostale dve stavke .

zato ne mogu sa sigurnoscu da kazem da li je metoda uninstaliranja usb grane bila uspesna jer je on nije odradio pravilno . voleo bih kad bi mogao bez reinstaliranja windowsa da vrati na pocetno stanje pa da odradimo pravilno tu deinstalaciju usb grane . onda bi znali da li je uspelo ili ne . ovako je zabrljao .

inace Sasha , njemu radi komp odlicno i ne gasi se nikako , jedino sto mi je rekao je da se posle tog nesrecnog desavanja sa usb-ovima , CD sporo ucitava . znaci ubaci CD ili DVD sa nekim programom , muzikom ili filmom , bilo sta , i ucitava se strasno sporo . kaze da mu je pre to bilo ocas posla a sada mora da ceka minut ceo ili dva dok se CD ili DVD ne pokrene u DVD rom-u . da li to ima veze sa tim , ne znam stvarno . na tolikoj sam muci ako me razumete , da mi dodje da mu kupim nov komp kad ga je moj card reader toliko poremetio .

strasno . nikada vise necu stvari isprobavati na tudjem kompu .
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dial.cpe.InfoSky.Net.



+370 Profil

icon Re: USB-ovi na kompu ne rade vise25.12.2006. u 02:33 - pre 211 meseci
Ne mogi ti pomoci oko tog osecaja krivice, sta je bilo bilo je, ali oko ostalog, mozemo da probamo. Slucaj koji sam imao sam naveo kao jedan od primera. Svasta se moze desiti dok sa necim radis, pa i da otkaze i da to izgleda sasavo i da uzrok nije tamo gde ga ocekujes.
Nije iskljuceno da bi se nesto njemu delilo. Prosto desilo se i gotovo. Neko resenje postoji sigurno. Sto se tice sporosti, moguce je da su drajvovi otisli u pio mod, kad reintalirate/popravite izbrisane stvari, trebalo bi da se vrate u normalu. taj deo je softverski, ali otom-potom. Prvo da ustanovite asto vam ne rade usb portovi. Ne znam da li je neko pitao, da li ono, kada ubacis usb mis dioda svetli ili neki flash drive. Cisto da li imaju portovi napajanje.
 
Odgovor na temu

vlada1970
Novi Beograd

Član broj: 83013
Poruke: 455
212.200.120.*



+2 Profil

icon Re: USB-ovi na kompu ne rade vise25.12.2006. u 02:57 - pre 211 meseci
hvala na razumevanju Sasha .razumem sve ,sta je bilo bilo je . i meni se desavalo da zbog moje gluposti ponekad zabrljam stvari na mom kompu ali me nervira kad ja zeznem tudj komp . ok , nema veze prezivecu .

oko ovog pitanja mogu da ti kazem , da kad se ubaci usb flash na primer u bilo koji usb port, ne radi lampica na usb flashu, znaci ne prepoznaje ga komp . jel tako ? ima li to neke veze sa napajanjem portova kao sto kazes ?
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: USB-ovi na kompu ne rade vise25.12.2006. u 08:04 - pre 211 meseci
Pa moguce je da je spaljen port. Jedini pouzdan nacin da to utvrdis je da reinstaliras sistem i onda vidis sta se desava.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

vlada1970
Novi Beograd

Član broj: 83013
Poruke: 455
212.200.120.*



+2 Profil

icon Re: USB-ovi na kompu ne rade vise25.12.2006. u 12:22 - pre 211 meseci
au brate Fuzz , pa jel moguce da je spaljen port ? au covece sta napravih sa card readerom . cekam da mi se drug vrati . ne mogu sad nista da kazem .
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: USB-ovi na kompu ne rade vise25.12.2006. u 12:54 - pre 211 meseci
Pa moguce je, ali ne mora da znaci. U svakom slucaju nisi ti kriv, to je vise stvar srece.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: USB-ovi na kompu ne rade vise

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5509 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.