Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fujifilm F40fd sa 8.3 megapiksela najavljen za mart, blago razočarenje karakteristikama?

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Fujifilm F40fd sa 8.3 megapiksela najavljen za mart, blago razočarenje karakteristikama?

[ Pregleda: 2369 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Fujifilm F40fd sa 8.3 megapiksela najavljen za mart, blago razočarenje karakteristikama?04.01.2007. u 20:07 - pre 210 meseci
U osvit novog CES-a koji počinje za koji dan, danas je procurela pouzdana vest o nasledniku toliko hvaljenog Fuji F31fd aparata, koji se zove. očekivano, Fuji F40fd.

Link je http://www.dpreview.com/news/0...010402fujifilmfinepixf40fd.asp

Ne znam za vas, ali ja sam blago razočaran karakteristikama, jer su ISO spustili na 2000 (sa 3200 koliko je imao F31fd) i ukinuli su neke manuelne modove.
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.3dnet.co.yu.



+1350 Profil

icon Re: Fujifilm F40fd sa 8.3 megapiksela najavljen za mart, blago razočarenje karakteristikama?04.01.2007. u 20:13 - pre 210 meseci
Logična posledica popuštanja pred zahtevima tržišta koje želi što višu rezoluciju. Pre par dana sam o tome pričao.

Ne mogu dalje da poboljšavaju obradu, pa to smanjenje površine elementarnog piksela neumitno dovodi do većeg šuma. Povećan šum rezultuje smanjenjem maksimalne ISO vrednosti.

 
Odgovor na temu

grozda

Član broj: 738
Poruke: 510
*.dynamic.sbb.co.yu.



+6 Profil

icon Re: Fujifilm F40fd sa 8.3 megapiksela najavljen za mart, blago razočarenje karakteristikama?04.01.2007. u 21:42 - pre 210 meseci
Po karakteristikama a i komentarima ovo je vise naslednik F20.

Nema AV i TV modova, smanjen ISO ... a u odnosu na F20:

povecan senzor i 2 Mpix vise, dodata mogucnost za SD i dodat FD, malo bolji LCD, IR komunikacija izgleda nista vise.

U svakom slucaju ovo je najveci senzor u toj klasi aparata.
Senzor povecan 10-ak % u odnosu na F20 a rezolucija 30-ak % pa se izgleda moze ocekivati samo vise suma kao sto rece Nebojsa.

A kako ce se pokazati u praksi ...



[Ovu poruku je menjao grozda dana 04.01.2007. u 23:22 GMT+1]
(~ ~)( o o )(~ o)
-(_)---(_)---(_)-

 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Fujifilm F40fd sa 8.3 megapiksela najavljen za mart, blago razočarenje karakteristikama?04.01.2007. u 22:03 - pre 210 meseci
Ja se stvarno nadam da aparat neće imati više šuma od F31fd, mada to verovatno neće biti slučaj, na moju a i vašu žalost.

Uostalom, sačekajmo CES i videćemo šta će biti do marta meseca, možda se ubrzo posle F40fd pojavi i PRAVI NASLEDNIK fantastičnog F31fd, koji bi se zvao npr. F45fd sa senzorom VII generacije i 7.1 megapiksela (trenutno se koristi senzor VI generacije).


Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
*.maksnet.net.



Profil

icon Re: Fujifilm F40fd sa 8.3 megapiksela najavljen za mart, blago razočarenje karakteristikama?06.01.2007. u 15:57 - pre 210 meseci


Citat:
Kosta ******um Rex Persia: U osvit novog CES-a koji počinje za koji dan, danas je procurela pouzdana vest o nasledniku toliko hvaljenog Fuji F31fd aparata, koji se zove. očekivano, Fuji F40fd.

Link je http://www.dpreview.com/news/0...010402fujifilmfinepixf40fd.asp

Ne znam za vas, ali ja sam blago razočaran karakteristikama, jer su ISO spustili na 2000 (sa 3200 koliko je imao F31fd) i ukinuli su neke manuelne modove.


Na njemu ni ISO1600 nije bio upotrebljiv, to nije nikakav gubitak.

Shta cesh onda da kazesh za ostale iz klase koji shume na ISO200 ? Da su neupotrebljivi aparati ? Previshe se ljudi razmaze a zaborave na konkurenciju.



Citat:
Kosta ******um Rex Persia: Ja se stvarno nadam da aparat neće imati više šuma od F31fd, mada to verovatno neće biti slučaj, na moju a i vašu žalost.

Uostalom, sačekajmo CES i videćemo šta će biti do marta meseca, možda se ubrzo posle F40fd pojavi i PRAVI NASLEDNIK fantastičnog F31fd, koji bi se zvao npr. F45fd sa senzorom VII generacije i 7.1 megapiksela (trenutno se koristi senzor VI generacije).


Aparat ce verovatno imati vishe shuma, ali i dalje mnogo manje od svih ostalih, pa tako ne vidim problem nikakav. F31 ima da se kupi, niko te ne tera da uzimash novi model.

[honda]
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Fujifilm F40fd sa 8.3 megapiksela najavljen za mart, blago razočarenje karakteristikama?06.01.2007. u 18:13 - pre 210 meseci
Ne znam sto se trzate na te silne karakteristike kada kupci te klase aparata 99% vremena drze na auto.


 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Fujifilm F40fd sa 8.3 megapiksela najavljen za mart, blago razočarenje karakteristikama?

[ Pregleda: 2369 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.