Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ne znam šta ću sa parama

elitemadzone.org :: MadZone :: ne znam šta ću sa parama
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 27355 | Odgovora: 86 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kasaad
Hannover Germany

Član broj: 10052
Poruke: 163
*.pools.arcor-ip.net.



+4 Profil

icon Re: ne znam šta ću sa parama07.01.2007. u 02:20 - pre 210 meseci

Nije to tako u srbiji to je tako kod nesposobnih i nespremnih da prihvate rizik za sebe i svoj zivot. Ali zato jako sposobnih da pricaju kako ih svi sputavaju i kako nema socijalne pravde ....

Kass
FBzP Power!!!
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: ne znam šta ću sa parama07.01.2007. u 02:26 - pre 210 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: da li neko od ovih sto se smeju hoce da napismeno garantuje da ce mu te pare vratiti iz svog dzepa ako ih ovaj ulozi u "investicije" i "samo da se nesto radi" , pa se ispostavi da on nije covek za te stvari ili da je promasio investiciju, i onda ih izgubi?

To bi bilo besmisleno garantovati jer bi onda on namerno propao a zarad garancije. Ali ja mogu napismeno da mu dam tj. da potpisemo ugovor o pozajmici na godinu dana i kamatom od 10% sto je duplo vise od bilo koje banke.


Mada, ako je to lutrija tipa loto i sl. koje je verovatno dugo igrao, onda mu je moja preporuka da odvoji novac upravo na one stvari od kojih je odvajao ranije da bi igrao tu lutriju.
 
0

dr.NPN

Član broj: 55785
Poruke: 908
*.flashnet.co.yu.



+9 Profil

icon Re: ne znam šta ću sa parama07.01.2007. u 02:36 - pre 210 meseci
NEMOJ DA RENOVIRAS KUCU/STAN!!!!!!

Mi dobili neke pare pre tri godine, ulozili u stan, sve novo, sve kul... Posle sest meseci SVE izgorelo u pozaru... Bar da smo kupili auto, ostao bi....
I onda se zaduzili jos duplo toliko koliko smo potrosili da sredimo gajbu opet.
A ja i dalje nemam auto, onaj je na otpadu... :(

E, da. Mozes i da mi pozajmis 2k€, na jedno 6 meseci... Taman da uzmem auto, a ne mozemo da uzmemo kredit, jer moji rade kod privatnika... Pih, sranja.

Ne znam. Samo ih nemoj odmah trositi, nemoj rasipati bezveze. Nemoj se ni zaletati u neki posao, sve je to nesigurno. A opet, sa druge strane, danas nista nije sigurno.... Pa, razmisli dobro.

Srecno.
Zanimljivi i korisne spravice za vas dom! Posetite www.sniff.rs
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: ne znam šta ću sa parama07.01.2007. u 09:53 - pre 210 meseci
Citat:
kasaad: Nije to tako u srbiji to je tako kod nesposobnih i nespremnih da prihvate rizik za sebe i svoj zivot. Ali zato jako sposobnih da pricaju kako ih svi sputavaju i kako nema socijalne pravde ....

Kass

Sreca pa si ti i ostali sposobni daleko od takvih i mozes slobodno da siris svoje vidike i da se iskazujes bez tih zadrtih budala. Da si ti bio tu da objasnis ovima sto dobise pare od privatizacija da ih uloze u "investicije" , a ne da kupuju stanove, gde bi njima kraj bio. Jadni ljudi, ovako su bez tvojih saveta samo uludo potrosili te pare i propali.

Evo bas cujem na TV kako kukaju da bi u Srbiji najveci broj ljudi pre potrosio pare iz slamarice na provod i stvari, nego da ih uloze u tzv berzu u akcije banaka, cak i kad im takvi kao ti govore da (citiram) "tako mogu da lako zarade dve dobre plate za mesec dana". Jadnici, sigurno nisu procitali vase velicanstve vizije. A u emisiji o poljoprivredi Znanje na poklon na istoj TV vec mesecima vise i ne pricaju o poljoprirvredi, nego o nekakvim zadrugama i potrebama da se prave zadruge. Kaze, ko nema nekoliko desetina hektara pod povrcem od cega 5 - 6 hektara pod plastenicima nemoj ni da se bavi povrtarstvom, a zelene pijace polako nestaju i zamenjuju ih hipermarketi. Samo jos nisu rekli u kojoj to zemlji Oz. Mislis da je sva ta propaganda slucajna?

Znaci, sta smo naucili od ovog druga iz Hanovera i iz TV emisija koje upravo idu na B92? Pa da u Srbiji nije bolje vrabac u ruci nego golub na grani, nego je tako kod onih koji moraju da zive i nemaju kad da se smaraju "pruzanjem usluga" i nece da ljube u debelo meso ove degene sto su se zaposlili preko veze po kumovskoj i partijskoj liniji da sisaju drzavne jasle i da maltretiraju ljude svojim "inspekcijama" koje se svode na izivljavanje i pisanje kazni bez ikakvog razloga. Njih si zaboravio, a mozda za tu kategoriju nisi ni cuo.

Sve to nema veze, a ono sto je vazno je da covek uradi sa tim parama sta god on hoce, i da ne slusa vas "sposobne" , jer je vas cilj da mu te pare uzmete prodavanjem magle o nekakvim berzama i slicnim "investicijama" , a ne da mu pomognete. Od toga da slusa vas je sve bolje, pa i da ih propije. Na primer, nisam cuo ni od ovih na TV, a ni od vas, da ste mu rekli da se na tu "laku zaradu na berzi" kao i na kamate u bankama placa harac u vidu tzv poreza na kapitalnu dobit u iznosu od 20% od te "lake zarade". Takodje, lako je vama iz daleka tudjim parama sprovoditi "lako cemo" filozofiju. Sto ne odgovorite na konkretno pitanje, sta ako ih ulozi u pogresnu "investiciju" ili se ispostavi da nije on za to?

Znas sta, da se mi ne smaramo vise, nego da procitas ti (i ostali "investitori" ) Zlatno runo od Pekica, ako hocete da shvatite Srbe i njihov odnos prema zivotu. Pa da se uzivite, kao sad ste vi biznismeni Simeoni, i da pratite njihovu frustraciju zbog toga sto nikako ne mogu da da prodru u srpski mentalni sklop i srpski odnos prema zivotu.

A ako ne umete da coveku date neki konkretan savet, onda nemojte ni da smetate i da skrecete temu na moj lik i delo. Ja sam dao konkretne predloge, vi se smejte u sebi i dajte vi svoje, pa on sam neka izabere sta mu vise odgovara. Cao i Hristos se rodi.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 07.01.2007. u 11:22 GMT+1]
 
0

Triki

Član broj: 128268
Poruke: 15
..2-r.retail.telecomitalia.it.



Profil

icon Re: ne znam šta ću sa parama07.01.2007. u 10:00 - pre 210 meseci
da li mozes da nam kazes cime se bavis, mislim ja znam sta bih ja uradio sa 5k€.
 
0

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: ne znam šta ću sa parama07.01.2007. u 10:08 - pre 210 meseci
Dobro jutro Bato!

Mogu da se kladim da se Bata upravo probudio mamuran izmedju 2 raskalasne plavuse bujnih grudi.

e Bato, djavole, samo nas lozis ovde ...
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: ne znam šta ću sa parama07.01.2007. u 10:51 - pre 210 meseci
Lesli (uh, nikad nisam mislio da cu se zaista obracati Lisliju :D), o kakvim nesigurnim ulaganjima pricas? Lepo sam rekao kako moze da ulozi u nesto sigurno.
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
80.74.160.*



+105 Profil

icon Re: ne znam šta ću sa parama07.01.2007. u 10:59 - pre 210 meseci
Opet kazem, daj meni i imas 30% vise za godinu dana, bolje od svake banke.
 
0

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.adsl.beocity.net.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: ne znam šta ću sa parama07.01.2007. u 11:02 - pre 210 meseci
nadji nekog brokera, kupi akcije, kao sto neko rece 30-35% je razumam procenat na godinu dana (mada mozda te i ukenja pa dobijes preko 100%)\
 
0

zxstole
RS

Član broj: 49692
Poruke: 147
*.teol.net.



+18 Profil

icon Re: ne znam šta ću sa parama07.01.2007. u 11:20 - pre 210 meseci
A na koju si foru dobio lovu..kladionica..maznuo..daj posaveti me leba ti..
Ja da imam para ja bih putovao po svetu..dok sve ne potrosim...
 
0

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.smin.sezampro.yu.



+638 Profil

icon Re: ne znam šta ću sa parama07.01.2007. u 13:13 - pre 210 meseci
ma dajte ljudi, covek hoce da se pohvali a vi mu kvarite
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.sezampro.yu.



+558 Profil

icon Re: ne znam šta ću sa parama07.01.2007. u 13:23 - pre 210 meseci
Citat:
Shadowed: Lesli (uh, nikad nisam mislio da cu se zaista obracati Lisliju :D), o kakvim nesigurnim ulaganjima pricas? Lepo sam rekao kako moze da ulozi u nesto sigurno.

Ma ne kazem ja to tebi, sa tobom se slazem da ulozi to u ono cega se odricao da bi mogao da igra, ako nista drugo, a i ja sam nesto slicno tome napisao. Ja to o vecoj mogucnosti da se te pare izgube nego da se zaradi na te nacine koje oni predlazu kazem ovima sto sve znaju isto im puna usta investicija i trzista, ali drugi da rade a oni da savetuju, i to ko zna odakle, i ovima koji imaju zaledjinu i ko zna koliki konto u banci, i nije im sve sto imaju u zivotu 4,500 evra koje su dobili na lutriji.

Pa eto na primer, moze da izgubi tako sto uzme lokal i otvori prodavnicu necega pa se ispostavi da je promasio ili robu ili mesto ili vreme ili on nije za to, za sta postoji velika verovatnoca, jer onaj ko je za biznismena, posebno srpskog, ne kaze sam za sebe da je (uslovno receno) sirotinja, nego je to posten covek, a dobro se zna kako ovde prolaze posteni. I drugde, ali ovde posebno. Nije svako za te stvari, ma sta da pricaju ovi eksperti ko zna odakle. Da je svako za to, u njihovim zemljam bi svi bili biznismeni. Drugo i ne moze da uradi sa tim parama osim da otvori ili malu prodavnicu, ili nesto tipa brza hrana - kafic - poslasticara ili eventualno neki servis ili eventualno menjacnicu, bez megalomanskih namera, i to sve ne u centru nego negde na periferiji gde je jeftina kirija za lokale, ali i manji promet. U svakom od ovih slucajeva verovatnije je da ce da propadne nego da uspe, posebno kad mu dodju nasi vrli inspektori koji ne dolaze da stvarno inspektorisu sa ciljem da se podigne nivo poslovanja, nego dolaze da uzmu pare, bilo za sebe, da se ogrebu, bilo za drzavu. Posle prvih par poseta ovih smradova i njihovih lazi i izivljavanja, postoji velika verovatnoca da normalnom coveku pukne ona stvar pa ih otera na ono mesto i zatvori radnju. Da ne govorimo o haracu koji bandi moras da placas svakog meseca bez obzira da li tebi radnja dobro radi ili ne radi, a koji su oni zavili u oblandu "obaveznog socijalnog i zdravstvenog osiguranja". Porez nije strasan, ali ovo je harac i kradja, i dok to ne ukinu i uvedu da bude dobrovoljno, kao u normalnim zemljama, ne treba niko da ima veze sa njima niti da pocinje bilo sta da radi, osim delatnosti u kojima moze da nema veze sa njima, kao sto je poljoprivreda ili izdavanje necega, posebno ne onaj kome je sve sto ima 4,500 evra.

Evo jos predloga kako izbeci bandu i korisno uloziti te pare, uz uslov da se zivi u kuci. Podici potkrovlje (najveci deo posla uraditi sam, opet kazem, uz pomoc prijatelja, inace ne moze za te pare) uz koriscenje gipsanih ploca kao osnovnog materijala za unutrasnje radove, polovne stolarije itd, onda to potkrovlje podeliti na tri do cetiri prostorije sa mini kupatilima i onda to izdavati studentima. To je investicija u Srbiji za postene ljude, a muvatori i oni koji imaju tapacirane obraze i ne gadi im se lizanje sa lopovima ce se vec snaci. Ovo i nisu saveti za njih.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: ne znam šta ću sa parama07.01.2007. u 14:23 - pre 210 meseci
Te pare nisu male, za "iznenadno" pojavljivanje u kucnom budzetu, ali su male za potrosacku groznicu, gradjevinske radove, ili "kapitalna" ulaganja.

Licno bih ti predlozio, da pare ulozis u obucavanje sebe i svoje porodice, uz eventualnu nabavku alata ili pribora, da bi moglu trajnije da popravite kvalitet zivota, da bar prihodujete, za pocetak 2000€ vise, godisnje, nego do sada.
Tada ce se "otvoriti" vidici, da li poceti trositi, ili prosirivati posao.

U svakom slucaju, gledaj da ne menjas dramaticno, trenutno i kratkotrajno, nacin zivota ili razmisljanja. Da nebi "upao" u poslovicu "kako doslo..."

Pokusaj da sto "trajnije" podignes kvalitet zivota, makar bio bezbrizan sto neko duze vreme mozes da placas racune.

Kupovina, ili ulepsavanje prostora, je "blesak munje", malo duze traje, ali si posle realnog vremena "na istom".


Poz.
 
0

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
212.200.180.*

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: ne znam šta ću sa parama07.01.2007. u 14:26 - pre 210 meseci
Pare u banku...neka stoje.
taman toliko da se o svemu razmisli,da se stisaju strasti,obuzdaju nagoni za kupovinom nebitnih stvarcica.
A onda...sve zavisi od samog coveka.Neka proceni sta zeli,za sta je sposoban,kakva interseovanja ima.
Mozda zeli da zavrsi obrazovanje?
Mozda ce automobil da popravi kvalitet zivota,poveca mogucnosti za zaposlenje...
A mozda samo da popravi krvnu sliku kucnog budgeta,popuni rupe i,najzad,krene od nule.

Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: ne znam šta ću sa parama07.01.2007. u 14:34 - pre 210 meseci
Citat:
Lesli Eldridz
Pa eto na primer, moze da izgubi tako sto uzme lokal i otvori prodavnicu necega pa se ispostavi da je promasio ili robu ili mesto ili vreme ili on nije za to, za sta postoji velika verovatnoca, jer onaj ko je za biznismena, posebno srpskog, ne kaze sam za sebe da je (uslovno receno) sirotinja, nego je to posten covek, a dobro se zna kako ovde prolaze posteni. I drugde, ali ovde posebno. Nije svako za te stvari, ma sta da pricaju ovi eksperti ko zna odakle. Da je svako za to, u njihovim zemljam bi svi bili biznismeni. Drugo i ne moze da uradi sa tim parama osim da otvori ili malu prodavnicu, ili nesto tipa brza hrana - kafic - poslasticara ili eventualno neki servis ili eventualno menjacnicu, bez megalomanskih namera, i to sve ne u centru nego negde na periferiji gde je jeftina kirija za lokale, ali i manji promet. U svakom od ovih slucajeva verovatnije je da ce da propadne nego da uspe, posebno kad mu dodju nasi vrli inspektori koji ne dolaze da stvarno inspektorisu sa ciljem da se podigne nivo poslovanja, nego dolaze da uzmu pare, bilo za sebe, da se ogrebu, bilo za drzavu. Posle prvih par poseta ovih smradova i njihovih lazi i izivljavanja, postoji velika verovatnoca da normalnom coveku pukne ona stvar pa ih otera na ono mesto i zatvori radnju. Da ne govorimo o haracu koji bandi moras da placas svakog meseca bez obzira da li tebi radnja dobro radi ili ne radi, a koji su oni zavili u oblandu "obaveznog socijalnog i zdravstvenog osiguranja". Porez nije strasan, ali ovo je harac i kradja, i dok to ne ukinu i uvedu da bude dobrovoljno, kao u normalnim zemljama, ne treba niko da ima veze sa njima niti da pocinje bilo sta da radi, osim delatnosti u kojima moze da nema veze sa njima, kao sto je poljoprivreda ili izdavanje necega, posebno ne onaj kome je sve sto ima 4,500 evra.

Ovo je valjda bilo na moj racun...

Gledaj @lesli, ne moze njemu niko garantovati i obecati bilo sta, jednostavno nece znati dok ne proba, sve je u zivotu rizik:

Otkud zna da mu pare nece ispasti iz dzepa?
Otkud znas da mu taj lokal nece raditi dobro?
Otkud znas da nece na berzi proci odlicno?
Otkud znas da nece proci na kocki dobro?

I kako mislis da bilo sta radis, a da ti niko ne smeta i ne dira te, da nikome nista ne moras da das, ni drzavi ni poreznicima, ni prijateljima...to jednostavno nije tako u zivotu...I to se nikada nigde nece promeniti!

Te stvari koje ti savetujes (zastavin auto, i sporet sa 2 ringle...) jednostavno ne zadovoljavaju potrebe normalnog coveka, koji zeli normalno da zivi...

Ti si jedan obican mis koji se zavukao u rupu...tu ti je najbezbednije, istina je da ces tako najmanje potrositi, nemoj nista rizikovati, ali takvim stavom neces daleko odmaci, zauvek ces ostati u rupi...




Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: ne znam šta ću sa parama07.01.2007. u 15:17 - pre 210 meseci
Citat:

ljudi, usralo me na nekoj, hm...recimo lutriji...
i sada raspolažem sa oko 4000 eura i 69000 dinara.

obzirom da sam generalno sirotinja, ja ne znam šta da radim
sa time.

ima li neko dovoljno čovekoljubiv i iskusan da mi predloži
šta pametno da sa time uradim ?

a) Uplati krstarenje oko sveta
b) Ulozi u svoje skolovanje,usavrsavanje.
 
0

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: ne znam šta ću sa parama07.01.2007. u 15:40 - pre 210 meseci
Kako vas može da naloži neki čovek...kukuuu ljudi vas gledaju i smeju vam se kakve provale pišete

Razmislite malo ko još u Srbiji daje tek tako tolike pare na lutriji.
Smešni ste sa ovim odgovorima.
 
0

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
212.200.179.*

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: ne znam šta ću sa parama07.01.2007. u 18:22 - pre 210 meseci
Ko je rekao da ih je dobio na lutriji...?
Meni se iz teksta ucinilo da bas i ne mora biti istina.
Osim toga,zanimljivo je razmisliti sta sve moze sa nekoliko hiljada evra,a sta ne.
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
0

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: ne znam šta ću sa parama07.01.2007. u 19:03 - pre 210 meseci
Citat:
Koje ulaganje :-)?U koji to biznis uloziti 5 hiljada eura?Koji se to ozbiljan(pa i najmanje ozbiljan) biznis moze zapoceti sa tim parama,bas me zanima?


Da li momak laze ili ne laze ne znam, ali znam da za 4500 eur ne moze da se pocne nikakav ozbiljan biznis, ali moze da se zaradi da se jednog dana pocne sa ozbiljnim biznisom.
Sta bih ja uradio za te pare. Pa radio bih neku preporodaju, da li mobilne telefone, da li jeftinije automobile, ali generalno prepordaju. U zavisnosti koliko si snalazljiv zavisi i zarada, tako da ti necu govoriti koliko bi % godisnje zaradio, posto to zavisi od osobe do osobe.

Neko je napisao kako nikako ne bi trebalo ulagati u renoviranje stana, zbog potencijalnog pozara.
Ako bi svi gledali tako, niko ne bi renovirao stan. Ja upravo renoviram jedan stan (u kom ne zivim), i kad ga renoviram osiguracu ga.
Po meni svako treba da osigura stan bas u slucaju svih tih ne srecnih okolnosti.

Ali u ovom konkretnom slucaju to je bacanje para.

Dakle sve sto radis gledaj da ti donosi novac. Najgore je raditi stvari od kojih nemas ama bas nikakve koristi.

Inace ako je prica istinita, siguran sam da je tip dobio na kladionici.
 
0

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: ne znam šta ću sa parama07.01.2007. u 22:09 - pre 210 meseci
Citat:
dalibord5: Ko je rekao da ih je dobio na lutriji...?


on sam...
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: ne znam šta ću sa parama
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 27355 | Odgovora: 86 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.