Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa ucitavanjem profila sa domena

[es] :: Windows mreže :: Problem sa ucitavanjem profila sa domena

[ Pregleda: 1438 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

m-amir
Mujdžić Amir
BiH

Član broj: 18819
Poruke: 4
*.dlp32.bih.net.ba.



Profil

icon Problem sa ucitavanjem profila sa domena11.01.2007. u 19:15 - pre 210 meseci
Postovana gospodo imam jedan problem. Pretrazivao sam teme i nisam mogao da nadjem nesto slicno. Kada se sa neke stanice logujem na domen treba poprilicno vremena. Normalno lokalni profil ucita za par sekundi ali lutajuci profil za par minuta. Poznato mi je da za ucitavanje lutajuceg profila treba logicno malo vise vremena ali mislim da je ovo previse i da vjerovatno postoji problem prevelikog lutanja na domenu dok ne pronadje dati profil. U svojstvima user-a na domenu sam postavio putanju na kojoj se profil nalazi ali opet isto. Da li to nisam nesto dobro uradio ili jednostavno treba toliko vremena. Mislim da nisam nesto dobro uradio ili ima jednostavno neka caka jer imao sam priliku da se logujem sa stanice na domenu koja je pod linuksom , na losijoj masini, pa je to bilo za 5-6 sekundi. Ako neko zna rjesenje bio bi mu zahvalan. Jos jednom Hvala!!!
Mujdžić Amir
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Problem sa ucitavanjem profila sa domena11.01.2007. u 19:48 - pre 210 meseci
Ukoliko su ti lutajući profili veličine nekoliko GB (što je lako moguće), onda je svakako potrebno osetno više vremena da se učitaju.
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: Problem sa ucitavanjem profila sa domena11.01.2007. u 22:30 - pre 210 meseci
Sta ti je podeseno kao DNS Server? Trebala bi da bude ip adresa od domen kontrolera, jer u suprotnom on broadcastom trazi servise.

Takodje kako rece kolega Bryan Fury, velicina i sadrzaj profila igra veliku ulogu, nije isto ako imas 3 giga u jednom fajlu i 3 giga u 3000 fajlova...
Bojan
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Problem sa ucitavanjem profila sa domena

[ Pregleda: 1438 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.