Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neprincipijelna koalicija - Suse compare to Vista

[es] :: Advocacy :: Neprincipijelna koalicija - Suse compare to Vista

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 11187 | Odgovora: 65 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.adsl.beotel.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Neprincipijelna koalicija - Suse compare to Vista29.01.2007. u 10:28 - pre 210 meseci
Citat:
cynique: Jedino što me je užasno frustriralo jest nemogućnost korištenja Visual Studio, već isključivo gcc toolchaina za bljuvanje izvršnih datoteka za POSIX subsystem, prije svega zbog činjenice što sam alergičan na gdb. Za SUA na Visti i navodno WS2K3 R2 postoji VS plugin koji omogućava debuggiranje iz VS okruženja. Jedva čekam da isprobam :)


Eh, verovatno nisi cuo za eclipse + CDT :) pa ne bi morao da diras gdb direktno :)
 
Odgovor na temu

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Neprincipijelna koalicija - Suse compare to Vista29.01.2007. u 15:28 - pre 210 meseci
Citat:
Dejan Lozanovic: Eh, verovatno nisi cuo za eclipse + CDT :) pa ne bi morao da diras gdb direktno :)


Mislim da ni to ne bi radilo pošto bi se Eclipse proces izvršavao pod Win32 subsystemom, a gdb pod POSIX subsystemom, i nema boga da komuniciraju bez nekog specijalnog plugina :)

Čak i kad želiš npr. registrirati kraticu za prevođenje iz UltraEdit, trebaš uraditi nekakav ovakav dirty hack zaobilazno preko ksh:

%windir%\\system32\\posix.exe /u /c /bin/ksh -l -c "cd `ntpath2posix 'D:\\psx'`; g++ -lstdc++ errs.cpp "%n%e" -o "%n".exe"


U D:\\psx su datoteke za izvornim kodovima, a errs.cpp je ona datoteka sa defaultnim error-handling fjama koja se nalazi u Stevensonovoj knjizi. Sve u svemu, jako ružno. Vistin SUA sa VS integracijom me neopisivo raduje :)
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.adsl.beotel.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Neprincipijelna koalicija - Suse compare to Vista29.01.2007. u 20:30 - pre 210 meseci
Citat:
cynique: Mislim da ni to ne bi radilo pošto bi se Eclipse proces izvršavao pod Win32 subsystemom, a gdb pod POSIX subsystemom, i nema boga da komuniciraju bez nekog specijalnog plugina :)

Čak i kad želiš npr. registrirati kraticu za prevođenje iz UltraEdit, trebaš uraditi nekakav ovakav dirty hack zaobilazno preko ksh:

%windir%\\system32\\posix.exe /u /c /bin/ksh -l -c "cd `ntpath2posix 'D:\\psx'`; g++ -lstdc++ errs.cpp "%n%e" -o "%n".exe"


U D:\\psx su datoteke za izvornim kodovima, a errs.cpp je ona datoteka sa defaultnim error-handling fjama koja se nalazi u Stevensonovoj knjizi. Sve u svemu, jako ružno. Vistin SUA sa VS integracijom me neopisivo raduje :)


E da to je jedna od stvari koja mi ide na ganglije kod windowsa, su ti podsistemi, tipa pokrenes program koji se graficki izvrsava a on ne moze da nista printa na "terminali" sa kog je pokrenut ako mu ne ukljucis i konzolni subsitem.

Nego da se vratim na problematiku :) eclipse samo execuje gdb i poveze stdin/etdout/stderr sa sobom i sam plugin mozes da konfigurises kako ce da poziva neku komandu. U svakom slucaju ja sam pre jedno godinu i nesto povezao eclipse/CDT plugin/mingw na XP-u
 
Odgovor na temu

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
193.198.17.*

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Neprincipijelna koalicija - Suse compare to Vista30.01.2007. u 20:43 - pre 210 meseci
Citat:
Dejan Lozanovic: E da to je jedna od stvari koja mi ide na ganglije kod windowsa, su ti podsistemi, tipa pokrenes program koji se graficki izvrsava a on ne moze da nista printa na "terminali" sa kog je pokrenut ako mu ne ukljucis i konzolni subsitem.


Da, moraš eksplicitno pozvati AllocConsole() ukoliko u PE (Portable Executable) zaglavlju izvršne datoteke nije postavljen jedan bit (obično kontroliran preko zastavice linkera) koji implicitno dodjeljuje konzolu programu.

I BTW - ovo nije isto kao i gui/terminal dihotomija, win32 i POSIX su različiti environment subsystemi, što znači da imaju različit tretman od strane kernela (pozivaju iste sistemske pozive - i CreateProcess() i fork(2) završe pozivajući NtCreateProcess(), svaki sa svojim odgovarajuće podešenim parametrima naravno). Njihovo je razdvajanje stvoreno namjerno, po dizajnu, kako bi se u userlandu mogle pružiti odgovarajuće "personalnosti". S vremenom su i POSIX i OS/2 personalnosti otpale, ostala samo win32/win64, sad se tek SUA revitalizirao. Ovakav model je razlog između ostaloga zašto masa ljudi pogrešno NT zove nekakvim "mikrokernelom".

Citat:
Nego da se vratim na problematiku :) eclipse samo execuje gdb i poveze stdin/etdout/stderr sa sobom i sam plugin mozes da konfigurises kako ce da poziva neku komandu. U svakom slucaju ja sam pre jedno godinu i nesto povezao eclipse/CDT plugin/mingw na XP-u


Eclipse neće samo "moći pokrenuti" gdb, osim zaobilazno preko posix.exe - a i tad neće moći povezati I/O handleove preko named pipeova, zbog maloprije spomenutih razloga. mingw je potpuno druga priča - to je simulacija POSIX APIja iznad win32 API-ja, pa je takvo povezivanje moguće. SUA/Interix ne ovise o win32 nikako.
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.adsl.beotel.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Neprincipijelna koalicija - Suse compare to Vista30.01.2007. u 21:54 - pre 210 meseci
A kako da uradis IPC izmedju dva procesa koji rade sa razlicitim podsistemima ? Sta guras socket preko localhosta ? I da jos jedna stvar mi nije najjasnija. Kako iz shell-a pokreces programe koji su u pisani u posix podsistemu ?
 
Odgovor na temu

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Neprincipijelna koalicija - Suse compare to Vista30.01.2007. u 22:59 - pre 210 meseci
Citat:
Dejan Lozanovic: A kako da uradis IPC izmedju dva procesa koji rade sa razlicitim podsistemima ?


Pojma nemam - valjda preko nekih prljavih trikova ili neke opskurno dokumentirane metode. Vjerojatnije nešto krajnje trivijalno čega se na prvi pogled nitko ne bi sjetio :) Zato valjda i VS zahtijeva poseban plugin.

Citat:
Sta guras socket preko localhosta ?


Ne znam bi li trik preko UNIX domain socketa radio. Nemam SFU instaliran trenutno da isprobam. S obzirom da su oba procesa na istom fizičkom stroju, postoji sigurno neki zajednički resurs (dijeljena memorija, datoteka na disku, socket, LPC mehanizam koji ne ovisi o podsustavu i sl.) preko kojeg mogu vršiti komunikaciju.

Citat:
I da jos jedna stvar mi nije najjasnija. Kako iz shell-a pokreces programe koji su u pisani u posix podsistemu ?


ksh ili bash procesi iz kojih ih pokrećeš su i sami u POSIX podsustavu (pokrenuti preko posix.exe preko odgovarajućeg shortcuta u start meniju). shell vidi svoj vlastiti namespace (C:\ postaje /mnt/C ili tako nekako - dobiješ sa SFU program ntpath2posix koji obavlja odgovarajuću konverziju).
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Neprincipijelna koalicija - Suse compare to Vista

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 11187 | Odgovora: 65 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.