Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kupovina kamkodera u Grckoj?

elitemadzone.org :: MadZone :: Kupovina kamkodera u Grckoj?

[ Pregleda: 4477 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Kupovina kamkodera u Grckoj?24.01.2007. u 15:28 - pre 210 meseci
Pre neki dan za ruckom sam diskutovao sa mojima o toj temi.
Naime, kada sam bio proslog leta na moru, u Solunu nas je startovao lik i nudio kamkoder nov u kutiji za 300 eura, lagano smo mu ubili cenu na 150 i to iz zajebancije, ali je na kraju nismo ni kupili...20 dana kasnije su cale i keva bili i takodje im je nudjena kamera, samo ne u solunu vec u mestu gde su letovali ~120km od soluna (jako tesko da je isti covek). Znachi ista situacija, prilazi lik, hoce da proda kameru, vidi se da je novo, sva prateca oprema neotpakovana, snima po dvd diskovima i opet smesna cena...oko 150 eura.Cale ga je odbio zato sto je bio u fazonu da je to neka prevara...ili ce da dodje murija da mu je oduzme..ili je nesto sjebano..ili je ko zna sta :)
Dakle, zanima me da li ste vi imali slicne situacije, da li ste kupili i ako jeste, da li ste imali nekih problema?
Hvala.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
212.200.179.*



+105 Profil

icon Re: Kupovina kamkodera u Grckoj?24.01.2007. u 15:38 - pre 210 meseci
Prevara, dok budes davao pare zamenice kutiju i prodace ti plastiku ili praznu kutiju. Imao sam iskustvo u Napoli-u sa istim prevarantima ali su prodavali mobilne telefone. :)
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: Kupovina kamkodera u Grckoj?24.01.2007. u 15:58 - pre 210 meseci
Prevara, caletov drugar je kupio takav "kamkorder" od njih, lepo izgleda spolja ali kao sto Stella kaze prazna kutija unutra :)
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
85.222.137.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Kupovina kamkodera u Grckoj?25.01.2007. u 15:05 - pre 209 meseci
Ha, pa zar toga jos uvek ima...
Nikako to ne kupujte. Kada sam bio na ekskurziji dva moja druga su kupila i grdno se zajebala. Dok nisam skontao sta se desilo ja sam zalio sto nisam poneo dovoljno novca da i ja kupim sebi tu kameru. Brate Sony, novo, LCD display i te scene... Naime, taj lik sto to nudi nosa kesu i u kesi je kamera. Nikom nije dao da pogleda sta je u kesi, samo je pokazivao kutiju sa Sony natpisom i nekom slicicom kamere. Kada je dosao do mene, skontao je da se ja malo razumem i ja sam uzeo i pogledao u kesu, svi su se zacudili kako je to meni dao. Ja pogledam kad ono u kesi se vidi kamera, stvarno sve OK. Pored kamere u kesici neki chinch kablovi i kao poklon neka kasetica. Nije mi, naravno, dao da izvadim kameru iako sam ja krenuo rukom u kesu. Kada su neki videli da sam ja odusevljen potrcali su i skupili lovu, nasli lika i kupili kamere. Kada su se vratili na "zborno mesto" skontali su sta su kupili. Bio je to obichan, ali najobichniji vokmen i baterijska lampa ali u kucistu koje je licilo na kameru. Chak ni baterije nisu includovane. Jedino sto se moglo iskoristiti, a i to je bilo lose, su oni chinch-chinch kablovi. Jedan lik je momentalno uzeo i razvalio "spravu" od beton. Svi smo se nalozili da nadjemo lika i ubijemo boga u njemu ali na zalost, kao da je znao kada treba prici, po rasporedu putovanja morali smo da krenemo.
Mozete li da zamislite koliko je meni bilo odjednom drago sto nisam imao dovoljno love... Doduse posle mi je bilo krivo sto su ovi delimichno naseli zbog moje reakcije posle pogleda u kesu.
Pouka: NIKAKO NE KUPUJTE TO! Ne da nije Sony kamera, nego nije kamera uopste! A ako vas nekad bude vise (muskih osoba) i taj lik naidja zunite mu jednu preko lica i u ime svih nas koje je zeznuo.
 
Odgovor na temu

grk
Papadopoulosssssss
Gr i Scg i Cy

Član broj: 7237
Poruke: 173
*.athens.acn.gr.



Profil

icon Re: Kupovina kamkodera u Grckoj?25.01.2007. u 18:05 - pre 209 meseci
Ma ovde te kamere rastu na drvecu pa su zato tako jeftino,skoro da svako ih ima i onda ostatak zetve prodaju po ulicama,a posto vole nas srbe oni najvise vole nama da spuste cenu,jelte posto smo braca (valjda??)pa cak po pet puta manje nego sto joj je cena,mada je jedina mana sto su vecinom tih prodavaca cigosi(ustvari izgoreli su dok su brali te kamere)koji su zapakovali kameru kao da je iz prodavnice a ona sa drveta(bas svasta)......e sad zapitaj ga malo ako imas vremena o tome koja je berba i koje drvo je u pitanju...cisto da bi bi siguran sta kupujes.....

A drugim recim MANI SE TOGAAAA!!!

Inace sve ovo vazi i za mobilne,foto aparate(majka mi je uzela jedan za rodjendan da me iznenadi samo slog sto me nije strefio,markirane naocare kojekakve kozne jakne )
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Nemanja Avramović
Član broj: 32202
Poruke: 4391
212.200.145.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Kupovina kamkodera u Grckoj?25.01.2007. u 21:25 - pre 209 meseci
Tako je moj ortak kupio neki ultra-giga-mega "telefon" za cca 70 evra a u stvari je dao 70 evra za je*eni SAPUN!
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Kupovina kamkodera u Grckoj?25.01.2007. u 23:14 - pre 209 meseci
uhh majku mu ;) ja sam pretpostavljao da je takva stvar u pitanju...ali nisam znao da je to bas toliko doguralo...meni se vise cinilo da su neki lopovi koji kradu koz na gde i valjaju turistima...moracu ja to malo da ispitam :) A i ovog leta sam ponovo u grchkoj sigurno...pa cu videti ;) ako me startuje probacu da je kupim sigurno...pogotovo sto sad znam o cemu se tacno radi ;)))
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.219.*



+4 Profil

icon Re: Kupovina kamkodera u Grckoj?26.01.2007. u 10:38 - pre 209 meseci
Grečesko mudros' !!!

Nije kir-Janja za džabe imao tolike pare! I on je valjao lažne pare i crknuto meso...

Kalimera, kalispera, kalinihta! Agios Papadopulos!

Ontopic, vas desetak je moglo da ga DRŽI u bloku dok ne otvorite paketić! Onda, na volju vam... mada biste SVI ležali u policiji tu noć da ste se pobili na pijaci, a mi ovde imali pune novine nasilnih Srba i diplomatski skandal!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
85.222.137.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Kupovina kamkodera u Grckoj?26.01.2007. u 11:45 - pre 209 meseci
@ton_majstor
Hehehehehe... pa znas valjda kako to ide...
Nismo mi Srbi budale da to javno uradimo. Mogli smo ga odvesti da mu pokazemo gume izmedju dva autobusa i bum-tras. I onda dignemo uzbunu da mnora da se krene i palimo odatle.
 
Odgovor na temu

grk
Papadopoulosssssss
Gr i Scg i Cy

Član broj: 7237
Poruke: 173
*.athens.acn.gr.



Profil

icon Re: Kupovina kamkodera u Grckoj?26.01.2007. u 22:55 - pre 209 meseci
Pa malo teze posto oni kad rade oni su u coporu vecinom na manjoj razdaljini tako da obavestavaju ako nailazi nesto sumnjivo plus ako negde zafrkne onda se nakupe svi zajedno i cupaju onog koji je u nevolji + sto u rekordnom roku dodje zela familija i onda krece opste haos......
radio sam sa tim ljudima i ja sam uvaljivao bajatu robu iz srbije preko njih......
tako da nije tako jednostavno ko se kaci sa C***ima neizvlaci se lako.....
@ton_majstor
jos par reci na grckom i mozes komotno kadidaturu za konzula u DKP-Solun(posto ovaj nezna ni toliko.....:-))))
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
85.222.137.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Kupovina kamkodera u Grckoj?27.01.2007. u 01:49 - pre 209 meseci
Nemojte pogresno shvatiti da zagovaram fizicki obracun ali eto... Mozda je to jedini nachin da se takvi ljudi opamete. Nije mi nikakav problem kupiti polovnu, ukradenu, prosvercovanu i koje kakvu robu na ulici pod uslovom da mi je receno sta kupujem i u kakvom je stanju. Sto se cene tice, pa ljudi smo, dogovoricemo se vec nekako.
Ma nista, jedino ne kupovati od takvih ljudi pa makar ni zvaku. Ko zna, mozda ju je vec neko zvakao pre tebe... :)
 
Odgovor na temu

NOVISAD
Novi Sad

Član broj: 61775
Poruke: 65
*.eunet.yu.

ICQ: 323372728


Profil

icon Re: Kupovina kamkodera u Grckoj?27.01.2007. u 09:43 - pre 209 meseci
Ma to treba uhvatiti i prebiti na sred ulice, bolje i ne zasluzuju. Najvise bih voleo da me takav lik startuje dok idem sa drustovm kroz ulicu. I onda ako odbije da otvorim da vidim sta ima, da ga oni cape i ja otvorim, a kad vidim da je prevara da mu nabijem to u du*e i da ga odalamim da ne ustane vise. Jako mrzim te likove sto varaju naivne ljude..!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Kupovina kamkodera u Grckoj?27.01.2007. u 10:14 - pre 209 meseci
Eh ala ste opasni, vrlo rado bi kupili ukradenu robu ispod cene, ali ne volite da vas prevare...
I jos bi tukli coveka zbog toga..ccc.

Ja svake godine letujem u grckoj i redovno mi nude nacere, kamere, parfeme i slicnu robu po plazama i ulicama, jednom sam za 10e kupio rayban naocare koje je covek cenio 80e (kao ukradene, to je zvaka) naravno da nisam ni pomislio da je u pitanju originalna roba, jer oni tu robu i prodaju samo naivnim turistima (srbi su malo manje naivni), ali kopija je bila vise nego dobra i bilo bi mi zao da ih nisam kupio.
Tako da svaka roba ima svoga kupca, vi biste tu robu da kupite prevarivsi njega, a u stvari prevari on vas....nemojte biti lakomi i sve ce biti u redu!

Naravno nije to samo u GR ima toga i kod nas, prodjite samo kroz zeleni venac, i siguran sam da ce vas neko povuci za rukav da vam da super povoljnu ponudu...


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

NOVISAD
Novi Sad

Član broj: 61775
Poruke: 65
*.eunet.yu.

ICQ: 323372728


Profil

icon Re: Kupovina kamkodera u Grckoj?27.01.2007. u 15:23 - pre 209 meseci
Ja takodje svako leto idem u Grcku, a bio sam i ovako dva puta. Uzeo sam cvikere za 10e (one kao sto imaju americki panduri, velike tamne) i uzeo "Hugo Boss" parfem za 10 evra takodje. Za cvike je trazio 40e, a za parfem 30e. Drug je iste takve naocare uzeo za 5e, rekao coveku oces neces, ja idem i ovaj mu dao. Ali nikad nisam video da mi nude kameru.
A to sto kazes za prevaru, za cvike ne moze da me za*ebe jer sam ih video da ih drzi u rukama, tad vec ne moze da mi da sapun umesto cvikera, a za parfem sam mu trazio da mi da da ga osetim i normalno mi je pustio da ga izvadim iz kutije i osetim (jedino ne znam kako se oseca pravi hugo boss, posto ovo ne verujem da je pravi), a cvike sam izgubio mesec dana kasnije :)

P.S.
A i u ovakvim slucajevima se ne radi o velikim parama i velikoj stvari kao sto je kamera. Ipak su to parfemi, cvike i sitnice. A mislim da na onaj bes vecinom utice i razocarenje koje ide uz prevaru..
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Kupovina kamkodera u Grckoj?27.01.2007. u 16:27 - pre 209 meseci
Citat:
NOVISAD
A i u ovakvim slucajevima se ne radi o velikim parama i velikoj stvari kao sto je kamera. Ipak su to parfemi, cvike i sitnice. A mislim da na onaj bes vecinom utice i razocarenje koje ide uz prevaru..

Pa i taj parfem nije original (ne brini ) a prodavac zna da ti ne mozes znati kako svaki parfem posebno mirise...
Sitnice ili ne prevara je prevara...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kupovina kamkodera u Grckoj?

[ Pregleda: 4477 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.