Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Baterija ili napajanje ili sta vec...

[es] :: Ostali hardver :: Baterija ili napajanje ili sta vec...

[ Pregleda: 1955 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tomic15

Član broj: 92783
Poruke: 88
*.dclient.hispeed.ch.



Profil

icon Baterija ili napajanje ili sta vec...14.02.2007. u 16:47 - pre 209 meseci
Ovako:
Acer TravelMate2702LMi,od nedavno imam probleme sa punjacem ili sa onim kontaktom u koji punjac ulazi(ne znam kako se zove taj deo)u kompjuter.
Jednostavno se desi ponekad da iako je ukljucen u struju samo se pojavi da se baterija prazni i kad dodje do kraja notebook se ugasi.Mislio sam da je do punjaca pa sam kupio novi i par dana je islo kako treba ali sada opet imam istih problema.Jedini lek kad se to desi je da ga vadjenjem baterije ugasim(iako je ukljucen u struju).Znam da to nije dobro,ali samo mi to preostaje.
E sad,otprilike znam da notebook moze da radi i bez baterije ako je punjac ukljucen.Zanima me da li neko zna zasto kod mene to nije slucaj i da li je mozda problem u nekom podesavanju.
Da li neko moze da mi pomogne?
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
212.62.58.*



+5 Profil

icon Re: Baterija ili napajanje ili sta vec...14.02.2007. u 17:33 - pre 209 meseci
Ocigledno je da, povremeno, kod tebe nesto nije u redu sa stepenom za napajanje laptopa. Najblazi kvar moze biti rasklimani konektor (napukli vodovi na ploci) i svi simptomi ukazuju na to. No, konacnu dijagnozu moze dati samo serviser nakon otvaranja i pregleda racunara. Laptop bi morao raditi i bez baterije ako je sve OK. Probaj da natezanjem konektora za DC u neki krajnji polozaj dobijes signalizaciju prikljucenja na mrezu. Ako u nekom momentu dobijes taj signal, onda je gotovo sigurno da se radi o kvaru koji sam ti naveo.
 
Odgovor na temu

tomic15

Član broj: 92783
Poruke: 88
*.dclient.hispeed.ch.



Profil

icon Re: Baterija ili napajanje ili sta vec...14.02.2007. u 20:34 - pre 209 meseci
Vec jesam to pokusao.Kad sam poceo da imam ovaj problem par puta sam pronasao "adekvatnu poziciju",ali sada vise ni to ne pomaze...
Mada mene sad najvise buni sto nece da radi kada mu skinem bateriju..
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
212.62.58.*



+5 Profil

icon Re: Baterija ili napajanje ili sta vec...14.02.2007. u 21:26 - pre 209 meseci
Pukotina se siri i na kraju je tolika da su dodirne povrsine dovoljno daleko da se vise ne uspostavlja kontakt ali... mislim da je to dobro jer je jos jedan prilog mojoj pretpostavci.

Citat:
tomic15: ...mene sad najvise buni sto nece da radi kada mu skinem bateriju..


Pa, na sta ce da radi!? Baterije nema a sa konektora za napajanje ne dobija napon!
Ako nisi dovoljno vican rasklapanju notebooka (a za ovu intervenciju, iako je prosta, trebace ti rasklapanje do najsitnijih detalja i zadnjeg srafa), odnesi to nekom serviseru, izlozi mu problem i zapazanja i... ne bih sada da pretpostavljam i ucim te sta u ovakvoj situaciji raditi... Zavisi na koga si se namerio!
 
Odgovor na temu

tomic15

Član broj: 92783
Poruke: 88
*.dclient.hispeed.ch.



Profil

icon Re: Baterija ili napajanje ili sta vec...15.02.2007. u 06:38 - pre 209 meseci
Ljubisa,hvala ti na odgovorima.
Ne znam koliko sam vican,ali pazi kad sam dovoljno lud da sam to pokusam.Samo mi se cini da je najbolje da ja ipak kupim jos jedan kompjuter cisto onako da se nadje :)
Salim se malo...Serviser mu ne gine u svakom slucaju,ali da sam nosio kompjuter kod majstora za svaki problem koji sam imao sa njim ni dan danas ne bi znao ni da ga upalim jos uvek.
Pokusacu sam,ali mi reci ako je vec kuciste rasklimano,sta ja tu mogu da mu uradim?
I imam jos jedan problem(kako se samo nizu to je pravo cudo :) ).Prilikom paljenja pc-a treba mu jaaaako dugo vremena da starta.Znaci,krene on,pa onda kao da izgubi(opet to)napajanje.I tako jedno desetak puta.I kad se "izbori" onda podize windows logo i sistem i onda ide ok..
Da li se varam ili je i to zbog napajanja?Hocu reci da li su ti problemi povezani?
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
195.252.87.*



+5 Profil

icon Re: Baterija ili napajanje ili sta vec...15.02.2007. u 09:03 - pre 209 meseci
Ne bih rekao da su povezani, mada odredjena doza verovatnoce stoji ako su prekidi napajanja dovoljno kratki tj. ako se radi o losem kontaktu. U slucaju totalnog prekida napajanja, laptop bi se mogao startovati jedino ponovnim pritiskom na taster ON. "Rasklimano" kuciste nije pojam koji je vezan uz pojam laptop racunara jer su oni kompaktni i skockani do maksimuma tako da i nedostatak ponekog od srafova ne dovodi do nekih vecih problema. Znaci, ne mozes mu uraditi nista ako znas redosled rasklapanja i ako nista ne radis na silu. Moraces da ga rasklopis do najsitnijih detalja i izvuces celu osnovnu plocu iz kucista jer se lemovi (za koje pretpostavljam da su napukli) konektora za napajanje nalaze na donjoj strani ploce. Posebnu paznju obrati na flat kablove sa tastature i touch pada i nacin njihovog "zakljucavanja" u konektor! Cesto je nasilno vadjenje tih (i slicnih) kablova uzrok mnogih naknadnih nevolja i (neretko neresivih) problema!
 
Odgovor na temu

tomic15

Član broj: 92783
Poruke: 88
*.dclient.hispeed.ch.



Profil

icon Re: Baterija ili napajanje ili sta vec...21.03.2007. u 15:53 - pre 208 meseci
Posle duzeg mucenja ja odneo kompjuter u servis...
I u pitanju je,cini mi se,najgora moguca varijanta.
Mainboard je stradao.U servisu mi traze previse za popravku,kazu da je deo skup pa mene zanima koji maiboard pase i da li mora da bude bas isti.Voleo bih da sacuvam sve one programe i moje dokumente ako je ikako moguce.
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
*.kladovonet.com.



+5 Profil

icon Re: Baterija ili napajanje ili sta vec...21.03.2007. u 19:03 - pre 208 meseci
Cuvanje podataka nije problem, treba ti adapter IDE 44/40 (2.5/3.5") i mozes prikljuciti HDD na bilo koji racunar!
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Baterija ili napajanje ili sta vec...

[ Pregleda: 1955 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.