Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Normalna temperatura hard diska?

[es] :: Storage :: Normalna temperatura hard diska?

[ Pregleda: 9346 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragan_bg_88
Dragan Slaveski
Beograd

Član broj: 68739
Poruke: 288
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Normalna temperatura hard diska?15.02.2007. u 10:46 - pre 209 meseci
Koja je normalna temperatura hard diska? Ja sam imam jedan maxtor od 40 GB i jos jedan novi maxtor od 160 GB, oba imaju po 8MB kesa, a ovaj manji radi na 28 stepeni, a veci na 37 stepeni. Mereno je sa everestom, a problem je sto sama ploca ima 36 stepeni, jer imam amd athlon koji radi na 60 stepeni, i ne mogu da mu spustim temperaturu ispod a imam dva ventilatora pozadi, jedan uvlaci jedan izlaci vazduh. Jos jedno pitanje, imam jedan ventilator malo slabiji izmedju oba harda, s tim sto je ovaj manji gore, a ovaj veci dole, sa koje se strane hard vise greje? Da li je moguce da je ovaj veci topliji jer se greje vise sa donje strane, pa se toplota zadrzava izmedju njega i samog kucista? Molim vas za odgovor...
 
Odgovor na temu

dragan_bg_88
Dragan Slaveski
Beograd

Član broj: 68739
Poruke: 288
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Normalna temperatura hard diska?15.02.2007. u 11:07 - pre 209 meseci
I jos nesto, u biosu mi pokazuje temperaturu procesora da je 70 stepeni, a u everestu 59, sta je od toga tacno?
 
Odgovor na temu

seizmos
beograd

Član broj: 86583
Poruke: 119
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Normalna temperatura hard diska?15.02.2007. u 11:13 - pre 209 meseci
kad si u biosu sistem je više opterećen nego u windowsu u leru (kad ništa zahtevno ne radiš). znači tačna je i ova što očitava bios i ova koju očitava everest.

što se tiče hardova nemoj se opterećivati a što se samog procesora tiče mogao bi da se zabrineš.menjaj pastu kuler isproveravaj malo,imaš dosta pisanih tema vezano za temperature pa potraži pre nego postuješ.





pozdrav
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
212.62.58.*



+5 Profil

icon Re: Normalna temperatura hard diska?15.02.2007. u 11:16 - pre 209 meseci
Na HDD, povisena temperatura najvise potice od grejanja aktivne elektronike i, delom, grejanja lezajeva i motora. Grejanje je vece sa donje strane tj. strane gde je elektronika i treba ga hladiti sa te strane.
 
Odgovor na temu

dragan_bg_88
Dragan Slaveski
Beograd

Član broj: 68739
Poruke: 288
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Normalna temperatura hard diska?15.02.2007. u 11:38 - pre 209 meseci
OK, hvala obojici. Sto se tice grejanja procesora, cuo sam da je najnormalnije za moj procesor da radi na 60 stepeni, evo on tako radi vec 4 godine, i ne fali mu nista, a menjao sam i pastu, cistio sam sve, dodavao dodatne ventilatore, ali dzabe. Pokusacu nekako da malo podignem ovaj donji hard, i da stavim ventilator tako da duva kroz oba harda, mislim da duva pola preko donjeg, a pola ispod donjeg, valjda cu uspeti da namestim tako...
 
Odgovor na temu

dragan_bg_88
Dragan Slaveski
Beograd

Član broj: 68739
Poruke: 288
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Normalna temperatura hard diska?15.02.2007. u 11:40 - pre 209 meseci
A sto se tice temperature u biosu i u everestu, temperatura u everestu mi je za 10 stepeni manja pri maksimalnom opterecenju procesora, sve vreme procesor radi na 100%, nekih 10tak minuta, i onda ga restartujem, i bios prikaze deset stepeni vise... Nije mi jasno ni najmanje
 
Odgovor na temu

dragan_bg_88
Dragan Slaveski
Beograd

Član broj: 68739
Poruke: 288
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Normalna temperatura hard diska?15.02.2007. u 14:21 - pre 209 meseci
U pravu si bio seizmos, ipak sam se zapitao, promenio sam pastu, ali nije bilo do toga, na samom ventilatoru na procesoru izgleda da su otisli malo lageri, pa su mu u biosu skakali obrtaji svakog sekunda izmedju 1000 i 5000, uzeo sam sfarciger, malo ga lupkao, i stabilizovali su se na 2600, tako da sada CPU radi na 50 stepeni u everestu, pri normalnom opterecenju, jos nisam probao 100%, ali hvala u svakom slucaju...
 
Odgovor na temu

seizmos
beograd

Član broj: 86583
Poruke: 119
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Normalna temperatura hard diska?20.02.2007. u 21:41 - pre 209 meseci
Citat:
dragan_bg_88: U pravu si bio seizmos, ipak sam se zapitao, promenio sam pastu, ali nije bilo do toga, na samom ventilatoru na procesoru izgleda da su otisli malo lageri, pa su mu u biosu skakali obrtaji svakog sekunda izmedju 1000 i 5000, uzeo sam sfarciger, malo ga lupkao, i stabilizovali su se na 2600, tako da sada CPU radi na 50 stepeni u everestu, pri normalnom opterecenju, jos nisam probao 100%, ali hvala u svakom slucaju...




rekoh ti ja, vozi mašinu i uživaj.

pozdrav
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Normalna temperatura hard diska?21.02.2007. u 13:53 - pre 209 meseci
Citat:
dragan_bg_88: Sto se tice grejanja procesora, cuo sam da je najnormalnije za moj procesor da radi na 60 stepeni, evo on tako radi vec 4 godine, i ne fali mu nista...


Da li mu nešto fali, verovatno će videti onaj koji ga kupi od Tebe, a ta temperatura NIJE normalna ni za jedan Athlon, pa ni za Tvoj. Ako si već isprobao sve što kažeš, onda ili ploča ne prikazuje normalnu temperaturu, ili je napon veći od nominalnog.

A ako nisi menjao procesorski kuler, to Ti je sledeća proba.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

dragan_bg_88
Dragan Slaveski
Beograd

Član broj: 68739
Poruke: 288
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Normalna temperatura hard diska?21.02.2007. u 19:57 - pre 209 meseci
Koga god sam u servisima pitao za temperaturu svi kazu da ti procesori idu tako mnogo po pitanju grejanja... A inace sam hteo da zamenim procesorski kuler, ali ne mogu nigde da nadjem da ima da se kupi!!! Ako neko zna neka me kontektira na pp, inace u pitanju je socket A, trazio sam svuda ali nigde ga nema. A temepratrua je takva od kada imam ovaj komp!
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Normalna temperatura hard diska?

[ Pregleda: 9346 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.