Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ciscenje rucnog sata...

elitemadzone.org :: MadZone :: ciscenje rucnog sata...

[ Pregleda: 6335 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pospanooki

Član broj: 84140
Poruke: 92
*.eunet.yu.



Profil

icon ciscenje rucnog sata...16.02.2007. u 15:12 - pre 208 meseci
Moj rucni sat,(da sad ne reklamiram brend,waterpoof,stainless steel 200m itd...,neka normalna razina cene i kvaliteta), posle tri godnie sluzenja je poceo da "crni" tj gubi onaj sjaj od ranije. Kako i cime ga ocistiti i povratiti mu stari sjaj, a da naravno, pritom bude bezbedno. Cuo sam za foru sa cetkicom i pastom za zube,ali ona mi bas i ne deluje nesto izgledno,ne bih bas da sat poliram pastom za zube. Zna li ko neki drugi nacin?
pospanooki
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.static.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: ciscenje rucnog sata...16.02.2007. u 16:04 - pre 208 meseci
Verovatno se skida zaštitini sloj hroma kojim je premazan, to je odlika loše serije satova, ako je original ne bi trebao da se skida posle tako malo vremena (3 god je jako malo za satove i brendove tih klasa) sem ukoliko ga nisi potapao u neke kiseline, slane rastvore itd. Najbolje ti je da ga odneseš kod nekog sajdžije on će ti najtačnije reći šta možeš da uradiš i da li će to nešto pomoći.

Samo nisi napisao šta ti crni da li glava sata ili narukvica? ako je narukvica onda možeš kupiti i drugu a ako je glava onda nema pomoći neke!
 
Odgovor na temu

pospanooki

Član broj: 84140
Poruke: 92
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: ciscenje rucnog sata...16.02.2007. u 16:39 - pre 208 meseci
Pazi,nije on sad bas "pocrneo", samo je malo da kazem poceo da gubi sjaj,kao da je malo "sivkastiji",mozda nekih 10,15 %. Inace sam cuo da nerdjajuci celik vremenom inace gubi na prvobitnom "sjaju" (posebno onaj izlozen spoljasnjim uticajima , sto je i logicno), ali ne u velikoj meri,tako da vecini ljudi to ne smeta,neki i ne primete. Ni meni ovo nije "hica', ok je sat, ali bih ipak voleo da saznam neki optimalni nacin ciscenja, ili bolje reci "odrzavanja", obzirom da do sad, sve sto sam radio na njemu je -stavi-skini,hehe.
pospanooki
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: ciscenje rucnog sata...17.02.2007. u 15:07 - pre 208 meseci
A da li si pomisljao da odes kod nekog sajdzije i lepo platis za ciscenje? Ili da kupis novi sat.

CHUPCKO
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: ciscenje rucnog sata...

[ Pregleda: 6335 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.