Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Matrox RT 2500 i drajveri za Win XP ??

[es] :: Video softver :: Matrox RT 2500 i drajveri za Win XP ??

[ Pregleda: 3553 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hjasko
Bosna

Član broj: 4869
Poruke: 203
*.dlp240.bih.net.ba.



+2 Profil

icon Matrox RT 2500 i drajveri za Win XP ??17.02.2007. u 21:33 - pre 209 meseci
Pozdrav!

Pokusavam da instaliram Matrox RT 2500 karticu za video editovanje ali imam problema jer ne mogu nikako da je pokrenem pod Windowsom XP...Na Netu sam pokusao da nadjem neke drajvere koji bi radili pod Windows XP operativnim sistemom ali na zvanicnoj stranici od Matroxa nema podrske za tu karticu,cak ni pod "search" :-(

Inace,koristim uputstvo i drajvere koji su originalno dosli sa navedenom karticom (ali od 2001.godine) tako da pod XP-om je OS vidi ali ne moze nikako da je pokrene (pokusavam rezoluciju Matroxa podesiti na 640x480 ali ne ide)...

Inace sam isao redosledom kako stoji u upustvu (instalirao Adobe Premiere 6.5 a nakon toga drajvere i Toolse za tu karticu) ali :-( ...

Da li neko od clanova foruma ima iskustva sa ovom ili slicnom karticom ? Odnosno sa drajverima za iste pod XP-om ili makar pod Win 2k ? te normalno da to iskustvo podijeli sa mnom i drugim clanovima ovog foruma ...

HJasko
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: Matrox RT 2500 i drajveri za Win XP ??18.02.2007. u 00:25 - pre 209 meseci
Koristi te originalne drajvere i skini dodatke. Da bi premiere 6.5 radio sa tom kartom treba ti jedan patch koji se zove MVTPrem65Hotfix.exe i zakacicu ga uz ovu poruku. Probaj to pa ce mo za dalje videti.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

hjasko
Bosna

Član broj: 4869
Poruke: 203
*.dlp105.bih.net.ba.



+2 Profil

icon Re: Matrox RT 2500 i drajveri za Win XP ??20.02.2007. u 06:38 - pre 209 meseci
Zorane,hvala na odgovoru...
Probao sam,imao sam taj fajl i ranije,ali ne ide...Citavo vrijeme pod XPom on prepozna karticu,nema nikakvih problema u Device Manageru sa njom ali prilikom pokusaja da se napravi odgovarajuca rezolucija (640x480 16bit) to ne ide...I prilikom dizanja Adobe Premiere odmah izbacuje gresku...Sinoc smo drugari i ja formatirali disk te ponovno ubacili Win 2K SP4 i kartica je odmah proradila,bez ikakvih problema sto se tice Adobe Premiere...Jedino smo pokusali da karticu aktiviramo pod Sony Vegasom kao external monitorom ali i tamo sada prepozna karticu,dopusti ukljucenje monitora i kao aktivira ga,ali na monitoru nema nista (TV preko S-VHS VCRa kao modulatora)...Steta,ne ide ali eto izgleda da svi kada prave softver prave ga bas kao podrsku za odredjeni hardver i obratno...Nastavicemo dalje eksperimentisati jer nam je potreban XP radi nekih programa (npr Premiere 2.0 PRO i sl.)...


Hvala jos jednom !


HJasko
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: Matrox RT 2500 i drajveri za Win XP ??24.02.2007. u 00:40 - pre 209 meseci
RTX2500 je radio na XP-u sa Premiere-om 6.5. Što se tiče Pro-a i XPSP2 ne znam, već je dosta vremena prošlo.
 
Odgovor na temu

hjasko
Bosna

Član broj: 4869
Poruke: 203
*.dlp375.bih.net.ba.



+2 Profil

icon Re: Matrox RT 2500 i drajveri za Win XP ??24.02.2007. u 08:08 - pre 209 meseci
Zorane,eksperimentisao sam vise puta sa instalacijom pod WinXP SP1 ali jednostavno ne ide...Na Netu sam nasao nekoliko "nacina" instalacija ali ne ide i gotovo...Ustvari sve izgleda normalno prilikom instalacije ali drajveri za karticu ne rade,izgleda,pod WinXP SP1 jer jednostavno kada u Propertisu pokusam da podesim bilo sta sto se tice sekundarne kartice,kako prepozna Matroxa,nista ne mogu promijeniti,a pod rezolucijom stoji samo -1 i +1...
U svakom slucaju radi fantasticno pod Win2k SP4,jedino sto u tom slucaju moram napraviti neki virtualni sistem pod recimo Windows Virtual PC ili WMVare pa da tamo instaliram neki drugi softver za obradu videa/audia i slicno...

Hvala Ti na javljanju jer mislim da ovom i drugima moze biti korisno,da se ne pate kao ja :-)


HJasko
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Matrox RT 2500 i drajveri za Win XP ??

[ Pregleda: 3553 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.