Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stalno reaguje FID sklopka

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Stalno reaguje FID sklopka

[ Pregleda: 10266 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srecko45
Istvan Sabo

Član broj: 134763
Poruke: 1
82.131.178.*



Profil

icon Stalno reaguje FID sklopka18.02.2007. u 12:57 - pre 208 meseci
Dana 16.02.2007 g ovlasceni servis mi je montirao klima uredjaj LG ES-H126LLA0.Sve su
lepo uradili(za lepe pare 10.320,00 din) kada su na kraju ukljucili ,cim je krenula
spoljna jedinica odmah je izbacila FID sklopka.Oni su me ubedjivali da je problem kod el.
instalacije,u sta ja sumnjam, jer sa iste razvodne kutije mi radi zamrzivac i frizider
bez problema.Servis je otisao sa napomenom da zovem elektricara i da sredim instalaciju,
bice sve u redu. Nakon sto su otisli, iznerio sam otpor izmedju mase i nule bio je
1.500 K oma,sto znaci da u zemlju odlazi 40W,znaci nesto u spoljnoj jedinici porobio
prema masi i zato reaguje FID sklopka.Da li sam u pavu? kada tvrdim da je klima
neispravna i da je moja instalacija i FID sklopka ispravna.U ponedaljek zovem ponovo
servis i obavesticu Vas sta su rekli ,ili uradili.Izvinjavan se zbog greske u tekstu,
i bicu zahvaklan na svaki savet.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Stalno reaguje FID sklopka18.02.2007. u 16:44 - pre 208 meseci
Kako je izveden prikljucak - fiksni ili suko utikac? Ako je suko utikac, steta je sto nisi odmah uzeo nesto i ukljucio ga u tu uticnicu, da se gospoda uvere da nisu u pravu. Zasto bi bila kriva instalacija? Da je instalacija kriva, FID bi stalno izbacivao. Nego su oni negde prikljestili neki kabl i prorezali mu izolaciju pa je to to. U svakom slucaju, pripremi neku peglu ili slicno ili produzni kabl, da frizider prikljucite bas na isto mesto gde su oni prikljucili klimu, da im dokazes.

Ne znam kako se racuna to sa omima u vate, ali znam priblizno da je 40W nesto manje od cetvrt ampera, sto je vec na granici FID sklopke ako je od 30mA.

Tekst ti je bez greske, ne brini.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

SASA M.
Pripyat

Član broj: 32850
Poruke: 3180
*.dial.cpe.InfoSky.Net.



+370 Profil

icon Re: Stalno reaguje FID sklopka19.02.2007. u 06:59 - pre 208 meseci
Za pocetak skloni sve potrosace sa te faze, ostavi samo klimu, pa probaj.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Stalno reaguje FID sklopka

[ Pregleda: 10266 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.