Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc za Patran!!!

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Pomoc za Patran!!!

[ Pregleda: 2866 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

theintruder
BG

Član broj: 137027
Poruke: 1
*.scnet.yu.



Profil

icon Pomoc za Patran!!!05.03.2007. u 15:18 - pre 208 meseci
Cao ljudi.Radim neki rad na faxu u MSC Patran/Nastran-u i imam nekih problema.Program provaljujem vec 2 meseca i dosta toga sam naucio i ali za neke komplikovanije konstrukcije,povrsine program mi jednostavno "bode" kada treba da uradi mrezu..tako da imam velikih problema da privedem rad kraju.Ako neko moze da mi pomogne stvarno bih bio vise nego zahvalan.Pozdrav..
 
Odgovor na temu

floyd.s
Beograd

Član broj: 13445
Poruke: 24
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Pomoc za Patran!!!08.03.2007. u 19:16 - pre 208 meseci

Pa ajde napisi sta ti konkretno predstavlja problem ili jos bolje okaci sliku ili model.

Patran nije bas user friendly program, tako da neke opcije nisu ocigledne.

Da li si instalirao shareware utility p3epilog.pcl? On sadrzi dosta korisnih alata.

 
Odgovor na temu

passo
Mick Doohan

Član broj: 35967
Poruke: 4
212.91.113.*



Profil

icon Re: Pomoc za Patran!!!13.04.2007. u 19:36 - pre 207 meseci
Nisam onaj iz prvoga posta. (-8, krenuo sam sa Nastranom (Patranom kao pred i postp) ima nekih sedmicu dana. Prosao par tutorijala i prvi problem na koji sam naletio su dimenzije. Ako bi silu unosio u kN, svu geometriju u cm nekako mi se sve najbolje osjeti u tim jedinicama, napon dobio u kN/cm2. Ubacio neku gredu i sve je OK sve kako i teorija kaze. Krenuo malo komplikovati i sad me interesuje kako unositi pritisak, a kako gustinu pa onda one toplotne konstante itd, tj u kojem sistemu moram ostati i sta ce mi izbaciti kao rezultat. Ima li negdje na netu baza podataka profila, materijala..., a kako sam iz brodogradnje prvenstveno HP-a posto nisu predefinisani u programu. Mogu li se negdje skinuti već urađene modele...Hvala



Ajmo Petkovi dizaličari..., mogu i ostali...(-:
 
Odgovor na temu

passo
Mick Doohan

Član broj: 35967
Poruke: 4
212.15.176.*



Profil

icon Re: Pomoc za Patran!!!18.04.2007. u 11:46 - pre 207 meseci
Moraću onda na teži način
 
Odgovor na temu

floyd.s
Beograd

Član broj: 13445
Poruke: 24
212.200.222.*



Profil

icon Re: Pomoc za Patran!!!20.04.2007. u 19:54 - pre 207 meseci
Nastran nema predefinisani sistem jedinica, niti proverava da li su sve ulazne velicine date u istom sistemu. Znaci na korisniku je da ga definise i osigura njegovu konzistentnu upotrebu.

Ako si silu unosio u KN, a dimenzije u cm, sve ostale velicine moraju da budu izvedene iz njih. Npr, pritisak ce biti u KN/cm^2, gustina kg/cm^3 (ako ti je kg osnovna jedinica za masu) itd.

Sto se tice standardnih profila, ako radis sa CBEAM/CBAR elementima postoji alatka (prilikom definisanja properties-a elementa) koja ti omogucava da gredi dodelis neki od standardnih poprecnih preseka (L, T...). Prilicno je lako, dimenzije su definisane kao parametri, tako da mozes dobijes koji god oblik zelis.

Gotove modele ces tesko naci, izuzev osnovnih u okviru tutoriala. Jasno je da je to proprietary informacija, koja se ne iznosi iz firme. Pogledaj na zvanicnom sajtu Msc-a.
 
Odgovor na temu

passo
Mick Doohan

Član broj: 35967
Poruke: 4
212.15.179.*



Profil

icon Re: Pomoc za Patran!!!28.04.2007. u 20:46 - pre 206 meseci

Sto se tice standardnih profila, ako radis sa CBEAM/CBAR elementima postoji alatka (prilikom definisanja properties-a elementa) koja ti omogucava da gredi dodelis neki od standardnih poprecnih preseka (L, T...). Prilicno je lako, dimenzije su definisane kao parametri, tako da mozes dobijes koji god oblik zelis.


OK, prešao sam tu lekciju. Ok za L,T ali meni trebaju holand profili - iz brodogradnje sam. Zato sam se i oduševio sa Nastranom kad sam vidio da možeš zadati polje pritiska npr.

U međuvremenu sam izguglao par neloših step by step tutoriala. Jedino šta me nervira je crtanje sa onim menijima sa desne strane. Kao onaj Acad čini mi se 12 iz dos ere. Pokušao import iz Cada ali nešto ne šljaka...
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Pomoc za Patran!!!

[ Pregleda: 2866 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.