Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CDRW

[es] :: Storage :: CDRW

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7825 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SoulFly
Kis Tibor
Sombor

Član broj: 2222
Poruke: 677
*.ravangrad.net.

ICQ: 78829690


+1 Profil

icon Re: CDRW29.06.2003. u 02:56 - pre 253 meseci
a da za pochetak pochnesh da slushash savete ljudi i budesh manje tvroglav, te probash ono shto ti predlazhu??? ...mzohda i bude efekta

@ddaniel
...i bog nam je podario XP1700+ T`bread B ..inache za tvoju informaciju 2300mhz i nije toliko extremno..chitao sam da neko uspeo 2800Mhz...valjda je to rekord!?

I hated going to weddings. All the grandmas would poke me saying "You're next". They stopped that when I started doing it to them at funerals
 
Odgovor na temu

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.ptt.yu

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: CDRW29.06.2003. u 02:59 - pre 253 meseci
Nije ni to rekord, na vr-zone sajtu su podizali 1700+ tbred B procesore i preko 3GHz.

http://www.vr-zone.com/guides/AMD/TBred/
konkretno By JCViggen From Belgium 3114MHz

Pozdrav
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: CDRW29.06.2003. u 12:03 - pre 253 meseci
Pozdrav,
hej, zamallo promasismo pricu zbog ekstremnog OC pa da nadovezem jos vazan detalj. Pomenusmo zatvaranje kucista koje u principu ima za svrhu precizno kanalisanje vazduha za hladjenje preko komponenti, a otvaranje kucista sve to razbija. Koliko je to precizno kanalisanje hladjenja, nisam bas siguran ipak je neko to proracunavao kada je projektovao rad PC-ja. Drugo, ako stavljas dodatni kuler u kuciste, stavljas dva komada, jedan spreda da uvlaci vazduh a drugi pozadi (obicno na one rupice u krugu, ma uvek po mestima za srafove vidis gde) da bi izbacivao topao vazduh napolje. Naravno, na samim Fun-ovima vidis strelicu koja oznacava smer strujanja pa ih tako okrenes. Ako si u prilici da biras, uzmi Fun-ove koji se naponski kace na napajanje a ne preko izvoda na ploci, manje ces joj skratiti vek ako nemas dobru struju u kuci (ko je pa ima?). Sve ovo Ti verovatno nece previse pomoci jer je pre problem u necem drugom, ali trebalo bi da Ti smanji temperaturu u racunaru a time verovatno i u Tebi. Sa svojim postovima svi smo se potrudili da Ti pomognemo a ne da Te uveravamo sta je ili nije AMD i zelimo Ti da resis problem.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Boxon
Count of own pleasures
P-Town, RS-BiH

Član broj: 5241
Poruke: 549
*.pd.pttrs.net



Profil

icon Re: CDRW29.06.2003. u 12:19 - pre 253 meseci
Gdje da naprijed stavim fan boga ti? U floppy otvor ili mozda 5.25? Kako mi se cini tu bi trebao neki specijalni fan za to, sto je malo teze naci, bar ovde...
Ne lipši magarče do zelene travice!
 
Odgovor na temu

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.ptt.yu

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: CDRW29.06.2003. u 12:37 - pre 253 meseci
Običan 8cm fan se stavlja na prednjoj strani kućišta da uvlači vazduh. Nije to nikakav specijalan fan jer 95% kućišta imaju ležište za njega.
 
Odgovor na temu

Boxon
Count of own pleasures
P-Town, RS-BiH

Član broj: 5241
Poruke: 549
*.pd.pttrs.net



Profil

icon Re: CDRW29.06.2003. u 12:48 - pre 253 meseci
Pazi, ja naprijed nemam mjesta za njega... jedino bih mogao uzeti onu stranicu od kucista sa onim fanom... ali ne znam da li bi tu bilo efekta...
Ne lipši magarče do zelene travice!
 
Odgovor na temu

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.ptt.yu

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: CDRW29.06.2003. u 14:49 - pre 253 meseci
Evo kako to kod mene izgleda, u ovom attachmentu je slika fana na prednjoj strani kućišta, a u sledećem će biti slika na zadnjoj strani kućišta. Nadam se da će ti biti od pomoći.

Pozdrav
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.ptt.yu

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: CDRW29.06.2003. u 14:51 - pre 253 meseci
A evo i fana na zadnjoj strani.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
217.26.67.*

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: CDRW29.06.2003. u 16:17 - pre 253 meseci
Citat:
BeastMaster:
Zamisli a ja imam običan tt7+ @ LOW speed i moj xp1700+@2300MHz retko da prelazi 40 :)


40 stepeni u full loadu? Posle recimo 15-ak minuta igranja neke pucačine? Svaka čast. Meni je sada sa TT9 i ne-ocovanim XP2000+ standardna temperatura ispod 40 stepeni, a u full-u ne prelazi pedeset. Ipak poenta cele priče je da je i sa ventilatorom od 500 dinži moguće dobro ohladiti procesor i da su priče o enormnom grejanju obična glupost.
 
Odgovor na temu

Boxon
Count of own pleasures
P-Town, RS-BiH

Član broj: 5241
Poruke: 549
*.dialup.blic.net



Profil

icon Re: CDRW29.06.2003. u 20:53 - pre 253 meseci
Dobro nazad cu moci ugraditi tacno ima mjesto za njega dolje ispod napajanja isto kao i kod tebe, dok naprijed ga ne mogu staviti nazalost...
Ne lipši magarče do zelene travice!
 
Odgovor na temu

ddanijel
Danijel D
It-Srb

Član broj: 2714
Poruke: 639



+10 Profil

icon Re: CDRW29.06.2003. u 22:09 - pre 253 meseci
@XBojoX
Ja sam morao da menjam kuciste jer isto kao i ti nisam imao predvidjeno sa prednje strane za ventilator. Sada imam vece kuciste sa predvidjenim mestima napred i pozadi pa ti toplo preporucujem pre ili kasnije da nabavis neko kulturnije kuciste i resis sebi probleme u vezi sa toplotom .
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: CDRW29.06.2003. u 22:45 - pre 253 meseci
Pozdrav,
evo, sad smo resili pitanje kucista, pa sad ima li mesta ili ne druga je stvar.
Mikis, ako mislis da je pitanje grejanja AMD-a dovoljno interesantno, pokreni slobodno temu, ja cu je sigurno podrzati, i moguce je da tu bude korisnih informacija, samo lakse malo sa dodelom titule glupost. Ne mislis valjda da je nekom dosadno pa izmisli problem sa grejanjem. Ocigledno tu nesto ozbiljnije ne stima, ali dajmo onda pomoc ako umemo, recimo navedi svoju konfiguraciju u toj temi, to je vec pomoc.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Boxon
Count of own pleasures
P-Town, RS-BiH

Član broj: 5241
Poruke: 549
*.dialup.blic.net



Profil

icon Re: CDRW29.06.2003. u 23:54 - pre 253 meseci
Da ne pravim novu temu izgledace prilicno idiotski... evo navescu konfiguraciju ovde, pa ti ako hoces otvori temu tamo drugu sa tim problemom...
AMD Athlon 1700+
Matsonic 8137C+ ploca
128mb ram-a 100mhz po dva modula od 64mb
Voodoo3 2000 16mb AGP
CDRW stariji 8X/4X/32X
HDD Quantum Fireball 10.2gb
kuciste 300W

ja mislim da je to to sto treba naglasiti...

Ne lipši magarče do zelene travice!
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.verat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: CDRW30.06.2003. u 01:31 - pre 253 meseci
Mislim da nema potrebe da pokrećemo novu temu, već sto puta je prežvakana. I ovde, a pogotovu na Benchmark forumu. Koga interesuje može slobodno da pogleda starije poruke.

I dalje mislim da je glupost reći "AMD je shit jer se previše greje". Pa i svi novi P4 se greju barem koliko i Athlon, pa šta sad? Kome smeta toplota neka pređe na Transmetu ili Celeron.

Postoji mnogo faktora koji utiču na grejanje procesora. Prvo i osnovno, što ne sećam se da sam ovde video je da li XBojoX ima horizontalno ili vertikalno napajanje? Ako je napajanje vertikalno, tj. stoji na santimetar-dva iznad procesora, nema Boga, temperatura će biti bar 5 stepeni veća nego kod kućišta sa horizontalnim napajanjem. Ili je možda jednostavno problem u kvalitetu napajanja.

U svakom slučaju, ja bih pre promenio kućište nego kukao na procesor. Nova JNC kućišta se mogu naći za 20-ak evra, sa horizontalnim napajanjem, dovoljno mesta unutar kućišta za protok vazduha i mestom za par dodatnih 80mm ventilatora (svaki košta 3-4 evra). Pri tome staro kućište može da se proda, pa mislim da stvarno nije problem odvojiti 10-ak evra za upgrade.
 
Odgovor na temu

BeastMaster
Dragan Mitic
Krusevac

Član broj: 4666
Poruke: 1561
*.ptt.yu

ICQ: 22756094


Profil

icon Re: CDRW30.06.2003. u 01:36 - pre 253 meseci
@XBojoX

Pa grešiš, baš zbog pregrevanja procesora treba naglasiti iz koje porodice CPU dolazi. 1700+ se pravi u 2 različite varijante: Palomino (0.18 mikronski proces izrade) Thoroughbred (0.13 mikronski proces). Pa sad opet imamo podelu tbred procesora na seriju A i seriju B, ali je to manje bitno sad obzirom da se te dve serije podjednako greju. Ono zbog čega je bitno naglasiti o kom procesoru se radi je iz razloga što se Palomino jezgra znatno više greju od procesora sa tbred jezgrom.
 
Odgovor na temu

Boxon
Count of own pleasures
P-Town, RS-BiH

Član broj: 5241
Poruke: 549
*.dialup.blic.net



Profil

icon Re: CDRW30.06.2003. u 02:17 - pre 253 meseci
Ne znam koje je jezgro kod mene, a sto se tice kucista napajanje je tanko, sa dva ventilatora na njemu jedan odozdo a drugi tamo gdje izbacuje djubar. Isto dole ima prostor za ugraditi jos jedan cooler, ali nazalost nema prostora naprijed...
Ne lipši magarče do zelene travice!
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.verat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: CDRW30.06.2003. u 03:47 - pre 253 meseci
Pa stavi ga ti slobodno pozadi da izduvava vazduj, jer i taj vazduh koji se izbaci mora od nekud da uđe, zar ne? :) Pogrešno je stavljati jedan kuler pozadi da uduvava a drugi da izduvava vazduh, jer se time postiže samo da topao vazuh kruži.

BeastMaster: imao sam ih gotovo sve varijante (1600+ Palomino, 1700+ Tbread, 2000+ Tbread A i B...). Tazlike u temperaturi su minimalne možda 5 stepeni najviše, i to u idle-u. U fullu nikad nisam imao preko 51 stepen.
 
Odgovor na temu

Corleone
don Vito Corleone
Palermo,Sicilija

Član broj: 10621
Poruke: 788
213.163.107.*



+1 Profil

icon Re: CDRW30.06.2003. u 04:05 - pre 253 meseci
XBojoX, to sa CD-RW-om i grijanjem iz procesora veze nema sa životom. Da se procesor toliko ugrejao da istopi zupčanike na CD-RW-u, ti sada ne bi nama ovo pisao pošto bi ti se komp pretvorio u gomilu pepela, a od procesora ne bi ostali ni pinovi. Nije kriv AMD "šporet" za kvar na CD-RW-u.
I ja imam AMD procesor i mnogo sam zadovoljan i temperaturom i radom. Toliko.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Boxon
Count of own pleasures
P-Town, RS-BiH

Član broj: 5241
Poruke: 549
*.dialup.blic.net



Profil

icon Re: CDRW30.06.2003. u 12:06 - pre 253 meseci
E ***i ga sada mikis, nije rijec o dva posebna ventilatora, nego je rijec o napajanju koje ima klasicni vent nazad i odozdo sa donje strane jedan, nemoj da ti crtam, znaci on uduvava vazduh odozdo iz kucista i izbacuje isti tamo na onaj klasicni svoj vent.
Eldar, ne znam sta da ti kazem jer komponente prakticno gore... U BIOS-u mi pokazuje da je temperatura sistema 41 stepen, a temp. procesora 54, sto ne vjerujem da je vjerodostojno. Jednostavno i graficka i procesor i CDRW gore. Jedino se modem u svemu tome ne grije.
A za ove Ajnstajne sto zatvaraju kucista u po juna, da im kazem da je bolje otvoriti ga nego stavljati 15 ventilatora koji ce uduvavati prasinu. Maksuz sam probao i zatvorio komp, da sam ga drzao da radi dva dana takvog izgorio bi i istopio se jer sam lim na kucistu odozgo je bio vruc, ovako otvoreno bar malo vazduha cirkulise, i to je totalna glupost govoriti da je bolje hladjenje sa zatvorenim kucistem. Ako ima ventilator on ce cirkulisati vazduh bilo ono otvoreno ili zatvoreno...

Ne lipši magarče do zelene travice!
 
Odgovor na temu

Corleone
don Vito Corleone
Palermo,Sicilija

Član broj: 10621
Poruke: 788
213.163.107.*



+1 Profil

icon Re: CDRW30.06.2003. u 14:40 - pre 253 meseci
I po vrućini bolje je kada je komp zatvoren zbog toga što je bolji protok vazduha u njemu, bolje je strujanje vazduha koje stvara ventilator.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: CDRW

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7825 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.