Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Naočari za sunce

elitemadzone.org :: MadZone :: Naočari za sunce

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 117986 | Odgovora: 152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mali Misha
Mihajlo Anđelković
NBGD

Član broj: 79396
Poruke: 379
*.FDIBA.tu-sofia.bg.

ICQ: 195487525
Sajt: cpptea.com


+1 Profil

icon Naočari za sunce14.03.2007. u 07:42 - pre 208 meseci
Već neko vreme tražim naočari za sunce iz skuplje klase no problem na koji sam naišao je da prodavci nude isključivo plastična sočiva pri tome tvrdeći jednoglasno da je plastika isto toliko kvalitetan materijal kao i staklo, a uz to je i lakša (dobro, oko drugog se slažemo).

Interesuje me da li je prvo istina, pošto bi se staklo i plastika trebali makar razlikovati kod temperature topljenja ako ne i kod optičkih svojstava.

Pošto je, kako mi se čini, jedini način da se dođe do stakla podudžbina iz inostranstva (moguć odeblji dodatak na pravu cenu, koja inače nije mala), interesuje me i da li je plastika danas prihvatljiva zamena za staklo, ne razmatrajući cenu nego svojstva.

Hvala unapred na mišljenjima / odgovorima.
Ipak se ++uje.
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
91.150.84.*

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Naočari za sunce14.03.2007. u 08:55 - pre 208 meseci
Ne mozes reci "plastika" a ne uzeti u obzir da postoji nekoliko stotina vrsta plastike i da ona koju koriste za naocare za sunce,a potice od renomiranih proizvodjaca,mora biti best buy plastika.
Nemoj a priori odbijati plasticne naocare,neki od njih su izuzetnog kvaliteta.
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

Mali Misha
Mihajlo Anđelković
NBGD

Član broj: 79396
Poruke: 379
89.190.198.*

ICQ: 195487525
Sajt: cpptea.com


+1 Profil

icon Re: Naočari za sunce14.03.2007. u 12:01 - pre 208 meseci
Citat:
dalibord5: Ne mozes reci "plastika" a ne uzeti u obzir da postoji nekoliko stotina vrsta plastike i da ona koju koriste za naocare za sunce,a potice od renomiranih proizvodjaca,mora biti best buy plastika.

Pa o takvoj i pričamo, obzirom da se radi o njenom poređenju sa kvalitetnim staklom.
Ipak se ++uje.
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
91.150.84.*

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Naočari za sunce14.03.2007. u 15:34 - pre 208 meseci
Sad mi je nejasno pitanje...
Ti ne mislis da su naocare sa plasticnim "staklima" kvalitetne?
Naravno,ako cena i ime proizvodjaca garantuju vrhunski kvalitet.
Cak verujem da su nekla plasticna stakla kvalitetnija,jer je moguce postici odgovarajucu "zasencenost" kao i bilo koje druge potrebne kvalitete.
Mozda je nekada bilo vazno da su sociva bas od stakla,sada mislilim da i plastika zadovoljava sve zahteve,ako je primerena proizvodu,naravno.
Istina je da sam laik,ali poslom sam bio vezan za opticarske radnje i primetio sam da je plastika vrlo rasprostranjena kod naocara za sunce.
I verujem da ne zaostaje,po svojstvima,za staklom.
Sta vise,sve je toliko uznapredovalo da prave 1000 razlicitih vrsta:antireflex,antistatic,antiscrach...
I mislim da se stakla prave od posebne vrste plastike(leksan)
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Naočari za sunce14.03.2007. u 17:53 - pre 208 meseci
Jedno vreme sam nosio "sa treceg kartona levo", naocare za sunce. I prilicno ostetio vid. Nakon toga sam jurcao za "kvalitetom", staklom, dok se nisam upoznao sa "modelima", skupim, "plasticim".

Trentno nosim "Trusardi", "plastiku", i nemam reci, prezadovoljan. Mozda cu jednog dana uzeti Rejbanke, sa polarizovanim "staklom", odnosno plastikom. Plastika je u svemu u prednosti, osim za neke dioptrije, ali ne pricamo o tome. Osim padova, ispadanja (odsrafio se cuveni sraf..), lagano vracanje nazad, i uzivanje. Staklo bi zavrsilo karijeru..

Jedino je ostao "los" imidz, posto su se "plastikama" nazivale u stvari jeftine, pijacne verzije.
Skupe, firmirane naocare za sunce, ne deformisu "sliku", zadrzavaju valer, daju poseban tonalitet, smanjuju bljeskove i UV.. sve to ne rade "jeftine", bilo staklo bilo "plastika"
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
89.110.197.*



+3 Profil

icon Re: Naočari za sunce14.03.2007. u 19:45 - pre 208 meseci
Da li neko ima naocare marke Polaroid? Nesto su mi zapale za oko pa bih voleo da cujem misljenje nekog zadovoljnog/nezadovoljnog vlasnika.
 
Odgovor na temu

ypow
freelancer
selo Žarkovo

Član broj: 64891
Poruke: 159
*.beobug.com.



Profil

icon Re: Naočari za sunce14.03.2007. u 23:43 - pre 208 meseci
Ko je upućen, jel bi mogao da nabroji marke , modele i eventualno cene naočara za sunce koje su vredne pomena...

Ako imate i lokacije prodavnica ili njihove cenovnike, na PM :D
I see dead pixels...
 
Odgovor na temu

daki_bmw
Damir Dobrilovic
Zaječar

Član broj: 46355
Poruke: 557
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Naočari za sunce15.03.2007. u 01:08 - pre 208 meseci
Citat:
ypow: Ko je upućen, jel bi mogao da nabroji marke , modele i eventualno cene naočara za sunce koje su vredne pomena...

Oakley, Rudy Project, Bolle...itd... Modele druga dva proizvodjaca nisam video u Bg, dok sam se za Oakley zestoko iznenadio kada sam ih video (ne smem da kazem gde) u Beogradu...doduse bilo je samo nekoliko onih jeftinijih (100-150€) modela. Ja sam ih inace ranije kupovao u Grckoj, Madjarskoj...kod nas ih jednostavno nije bilo. U medjuvremenu se pojavio internet! :D Sem tih "bazicnih" modela (koji takodje imaju izuzetno kvalitetna "stakla"), skuplji modeli (200+€) se ne razlikuju mnogo po kvalitetu medju sobom (cak vrlo cesto uopste..."stakla" su cesto od istog materijala, sa istim karakteristikama i sl.), osim sto je "taj-i-taj" model nosio neki vozac formule, ili se pojavio u "Nemogucoj Misiji 26" i sl. gluposti...pa onda nabiju cenu od 400€...
"Mi smo deset godina stariji, siromašniji, propaliji...i to je cena naše gluposti! Ne može to besplatno..." - Dr. Zoran Đinđić
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl-2.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Naočari za sunce15.03.2007. u 08:22 - pre 208 meseci
Poenta sa naočarama je da se skoro sve svetske marke proizvode u tri fabrike. Znači fabrika otkupi licencu za brand, i ona štancuje dalje naočare sa tim brandom...

Racimo:
LuxOttica pravi Chanel, D&G, RayBan, Bvlgari, Prada, Persol, Arnette itd...
Safilo Group pravi Dior, Armani, Hugo Boss, YSL, Valentino, Safilo, Oxydo...
Marchoni pravi Calvin Klein, Nike, Fendi, Nautica, Police...

E sada, uzmeš recimo jedne Chanel naočare koje koštaju 500 evra, one su napravljene od apsolutno istih materijala i po apsolutno istoj tehnologiji kao recimo Arnette ili Persol koje koštaju 50 evra... Znači moj savet ti je da kada uđeš u radnju koja prodaje naočare, prodavac obično prodaje samo marke jedne fabrike, ako hoćeš da uštediš kupi najjeftinije naočare u toj radnji, i budi siguran da će biti tehnološki identičke kao i najskuplje, odnosno platičeš naočare, a nećeš plaćati brand...
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.internet.krstarica.net.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Naočari za sunce15.03.2007. u 08:36 - pre 208 meseci
Za obicnu raju,POLICE naocare su savim OK,i imaju idealna odnos cena-kvalitet..
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Naočari za sunce15.03.2007. u 13:26 - pre 208 meseci
Nekada, tj. DAVNO NEKADA sam nosio KUPLJENE "Aviator", zelene, sa krugom... Rejbanke.

Onda, pale su mi šaka Breil... "očale". Onako.

A i Police mi je bilo na glavi, poduže. Dok na semaforu ne spadoše sa glave i zgazi ih neki auto...

Zaključak: sada nosim "plastiku "od 5-10-20 e i to je negde, TO negde. Ako i vidim solarizaciju ili mi se "muti", za te pare mi je svejedno... ličim na OPAKOG lika!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Naočari za sunce15.03.2007. u 13:49 - pre 208 meseci
Citat:
spartak: Da li neko ima naocare marke Polaroid? Nesto su mi zapale za oko pa bih voleo da cujem misljenje nekog zadovoljnog/nezadovoljnog vlasnika.

Ja sam prosle godine u grckoj nekako propustio da ih kupim i ako sam planirao, to je najbolje staklo koje sam ja video, a same naocare i nisu tako preskupe, opticari kazu da je to jedino staklo sa kojim mozete gledati u sunce.

Ove godine necu nikako propustiti...

Plastika je mnogo kvalitetnija i laksa za rad od staklenih sociva.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Marko Lisinac
Atlanta, USA

Član broj: 781
Poruke: 129
*.ikomline.net.

ICQ: 53095739


Profil

icon Re: Naočari za sunce15.03.2007. u 14:01 - pre 208 meseci
Meni je jedino bitno da naocare budu "polarizovane"... razlika izmedju "obicnih" i ovih "polarizovanih" je najvise uocljiva npr. u voznji ili na bazenu...


 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: Naočari za sunce15.03.2007. u 14:23 - pre 208 meseci
Hvala bakara, odoh u radnju odmah posle posla :-)
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.vdial.verat.net.



+165 Profil

icon Re: Naočari za sunce15.03.2007. u 14:27 - pre 208 meseci
Citat:
ton_majstor
... ličim na OPAKOG lika!

pogrešan smajli..


 
Odgovor na temu

AleksandarNS
Consultant
Novi Sad/Beograd

AleksandarNS
Član broj: 36938
Poruke: 1209
82.117.195.*



+4 Profil

icon Re: Naočari za sunce15.03.2007. u 15:25 - pre 208 meseci
Da li neko zna neku radnju u BG sa velikim izborom naočara za sunce?
It's a big mistake to allow computer to realise that you are in a hurry.
 
Odgovor na temu

mitar1982

Član broj: 17439
Poruke: 1042
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Naočari za sunce15.03.2007. u 15:47 - pre 208 meseci
Citat:
bakara: Ja sam prosle godine u grckoj nekako propustio da ih kupim i ako sam planirao, to je najbolje staklo koje sam ja video, a same naocare i nisu tako preskupe, opticari kazu da je to jedino staklo sa kojim mozete gledati u sunce.


Ovo naravno zavisi od modela. Danas sam probao jedne, i definitivno nisam mogao da gledam u sunce, ali sam mogao da ih nosim i hodam za razliku od kineskih đubradi koje "prave rupe u asfaltu"
Polaroid ima odlične i povoljne naočare,svojevremeno, sam mislio da ih kupim, ali nisam uspeo da nađem pa sam se ponovio sa rejbankama. Većina radnji kod nas koje prodaju naočare imaju samo modne marke, tako da su uglavnom prilično skupe...

@AleksandarNS

Imaš u novom merkatoru dve prodavnice sa velikim izborom naočara...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Naočari za sunce15.03.2007. u 16:14 - pre 208 meseci
A kako se krecu ovde cene polaroid naocara?
U grckoj su bile od 35 pa navise...

Gde se mogu kupiti kod nas polaroid naocare?

Citat:
mitar1982: Ovo naravno zavisi od modela. Danas sam probao jedne, i definitivno nisam mogao da gledam u sunce, ali sam mogao da ih nosim i hodam za razliku od kineskih đubradi koje "prave rupe u asfaltu"


Ako se dobro secam na polici sa naocarima postoji test obicna srebrna tabla na kojoj se nista ne vidi, osim kada stavite naocare tek onda mozete procitati tekst ili videti sliku...retko ko ostaje ravnodusan

Pogledajte link ispod:
http://www.polaroideyewear.com...bmUID=1173976188292&id=m16

[Izaberite scenu fishing, najbolje opisuje ono sto sam hteo reci (riba se ne vidi bez naocara) ]

[Ovu poruku je menjao bakara dana 15.03.2007. u 17:39 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao bakara dana 15.03.2007. u 17:39 GMT+1]
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.vdial.verat.net.



+165 Profil

icon Re: Naočari za sunce15.03.2007. u 16:50 - pre 208 meseci
Mene isto zanimaju te naočare
...samo gde ima da se kupi u BG-u i koje su cene.

 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Naočari za sunce15.03.2007. u 18:22 - pre 208 meseci
Meni je gotiva sa tim novim naočarima što menjaju percepciju... ne baš kao psihostimulansi, ali pogreši čovek!

Pre par dana kroz njih gledam na mobilni, a on kao da je premazan naftom, pa se displej preliva u duginim bojama!

Ujeeee, pomislim... gotiva! Posle par minuta, opet... već sam hteo da prestanem sa pivom, kad ono, stakla!

Povezite računa! Meni se "prelivao" mobilni, nekom će šleper da upadne u mrtvi ugao... pa belaja!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Naočari za sunce

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 117986 | Odgovora: 152 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.