Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL Modem Sagem F@st 1201 i port forwarding! Jel probao neko?Objasnjenje...

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL Modem Sagem F@st 1201 i port forwarding! Jel probao neko?Objasnjenje...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14737 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

easyyu
Pol isidor
MSc. Elektrotehnika-Telekomunikacije
Kanjiza

Član broj: 18220
Poruke: 1729
91.150.98.*

ICQ: 314201297


+170 Profil

icon Re: ADSL Modem Sagem F@st 1201 i port forwarding! Jel probao neko?Objasnjenje...01.08.2007. u 01:07 - pre 203 meseci
Jel bas zelis da forwardujes portove ili moze i DMZ?
 
Odgovor na temu

breeeder

Član broj: 152744
Poruke: 17
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: ADSL Modem Sagem F@st 1201 i port forwarding! Jel probao neko?Objasnjenje...01.08.2007. u 10:50 - pre 203 meseci
Resio sam problem tako sto sam povezao modem preko mrezne karte(bio je preko usb) i sad mi utorrent super radi.
Al sam imam problem sa promenom dinamicke ip adrese.
Znaci probao sam run-cmd.exe-ipconfig/flushdns-ipconfig/release-ipconfig/renew al me stalno vraca na isti ip.
Kako da se resi ovo?
 
Odgovor na temu

El_Nino
Bečej/Novi Sad

Član broj: 46592
Poruke: 160
77.46.178.*

ICQ: 192742585
Sajt: www.valleyofwishes.net


+3 Profil

icon Re: ADSL Modem Sagem F@st 1201 i port forwarding! Jel probao neko?Objasnjenje...01.08.2007. u 13:02 - pre 203 meseci
Ugasis i iskljucis router?
 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.com
Via: [es] mailing liste

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: ADSL Modem Sagem F@st 1201 i port forwarding! Jel probao neko?Objasnjenje...01.08.2007. u 21:58 - pre 203 meseci
grrr :)) to sa gasenje routera nije nikakvo resenje jer ima masa slucajeva
gde samo pure bridge mode moze da pomogne. To je slucaj kod mene jer drugi
comp ne smem da ostavljam bez neta znaci gasenje routera ne dolazi u obzir.
 
Odgovor na temu

breeeder

Član broj: 152744
Poruke: 17
213.137.123.*



Profil

icon Re: ADSL Modem Sagem F@st 1201 i port forwarding! Jel probao neko?Objasnjenje...02.08.2007. u 03:42 - pre 203 meseci
Nece da se ugasi i upali ruter.

Jel zna neko u cemu bi mogo da bude problem?
 
Odgovor na temu

El_Nino
Bečej/Novi Sad

Član broj: 46592
Poruke: 160
77.46.227.*

ICQ: 192742585
Sajt: www.valleyofwishes.net


+3 Profil

icon Re: ADSL Modem Sagem F@st 1201 i port forwarding! Jel probao neko?Objasnjenje...02.08.2007. u 10:55 - pre 203 meseci
Citat:
Iksi: To je slucaj kod mene jer drugi
comp ne smem da ostavljam bez neta znaci gasenje routera ne dolazi u obzir.


Onda ti ostaje jedino da sacekas da ti nestane struje :)

Citat:
breeeder: Nece da se ugasi i upali ruter.

Jel zna neko u cemu bi mogo da bude problem?


Zapucao se. Ako nece da se rebootuje iz admin-a routera a ni na dugme, izbadi kabel od struje na 10ak sekundi pa vrati.
 
Odgovor na temu

plesac
Belgrade

Član broj: 139413
Poruke: 44
89.110.199.*

Sajt: www.plesnaskola-beograd.o..


Profil

icon Re: ADSL Modem Sagem F@st 1201 i port forwarding! Jel probao neko?Objasnjenje...04.02.2008. u 00:46 - pre 197 meseci
Sto se tice port forward-a odes na NAT pa Portforward pa add pa oznacis CUSTOM SERVER i upises naziv neki(ime programa za koji forwardujes port).SERVER IP ADRES ukucas 192.168.1.2 (kada stavim zadnji broj 1 neradi,iako sam povezao ruter preko mrezne).Pa onda oznacis tcp u jednom redu i ukucas port(isti) u sva cetiri polja.Pa sledeci red oznacis UDP pa ukucas port isti ili za broj veci(kako sam shvatio jedan je dolazni a drugi odlazni port preko kojih komp komunicira sa drugim komjuterima).Broj za port malo google-aj jer svaki program ima svoj neki spektar portova a ja mislim da uvek ima i neki po fefoult-u vec ukucan.Ja za torent koristim U-TORENT i tamo imas u Speed guid-u dugme TEST PORT ili tako nesto.Kliknes pa vidis(otvori ti browser i pise ok ili no)Posle ovih radnji meni pise ok.
Sto se tice brzine skidanja morao sam da ogranicim upload na 3KB i onda mi se download ako je dobar torent smesti na 105(imam 1023kb/s).To ogranicenje nisam pravio iz programa jer onda nije sve islo kako treba Vec sam skinuo NET LIMITER i crack za njega i sanjim mi radi ko bonbona(dobro doje program za jos neke stvari).Sve ovo sam malo ovde nasao malo sam pa reko da stavim sve na gomilu za sve koji imaju SAGEM FAST 1201.
Esad meni treba objasnjenje za promenu IP adrese.Naravno treba mi zbog RAPID-a.Cryptoload mi nije hteo ni da krene pa sam probao UNIVERZAL SHARE DOWNLOADER 1.3.4.6.Link sam nasao ovde na forumu.Super skida,sam cita ona slova pre skidanja(za sada) ali problem kod drugog fajla.Nasao sam na forumu onaj disconect i reconect.bat fajl i sta sve ali nece.Prebacim u BRIDGE (posto nema PURE BRIDGE,bar kod mene ne znam kako kod vas) i opet nece.Primetio sam da cak i kad ga rucno iskljucim promeni IP adresu tek ako ga drzim iskljucenog 10 min.Ni sekundu manje.Jel to samo kod mene slucaj?Ranije sam u Operi ukucavao proxy pa onda kliknem na link u rapid-u i opet nece.Ali ako ukucam FTP proxy i obrisem cookies ruter iskljucim na jedno 5 sec onda on nastavi da skida sledeci fajl.A ako samo promenim proxy a ne iskljucim ga na 5 sec nece.Naravno to sve zna da bude zamorno(moram da visim oko racunara a torenta ko zainat nema ili je jako slab).UNIVERZAL SHARE DOWNLOADER 1.3.4.6 koristim tako sto sam uneo jedan FTP proxy (Http nece ni ovde da radi mada ne znam ni koja je razlika) i to uzmem neki high anonymity, pa kad skine fajl iskljucim ruter na 5 sec.U programu namestim da nastavi skidanje sledeceg za 1,2 minuta i dotle se i ruter prikaci na net.Ako ukucam TRANSPARENT proxy opet nece ovaj sistem.Moram onda da stalno ukucavam drugi proxy.
Ovo mi je nekako najlakse resenja za sada.Da li ja neprebacim lepo u bridge mod(mada ne bi mi radi net kad se konektujem da nije kako treba) ili sta vec uglavnom Promena IP adrese bez rucnog iskljucivanja i malo cekanja kod mene ne ide.Jel neko ima neku ideju ili da mi nekako pomogne.Uputstvo bilo sta.....Jel nek ouspeo da promeni IP adresu KAKOOOO....
pozz ljudi
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL Modem Sagem F@st 1201 i port forwarding! Jel probao neko?Objasnjenje...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 14737 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.