Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BSD vs Linux

[es] :: Advocacy :: BSD vs Linux

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 9605 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: BSD vs Linux25.03.2007. u 22:36 - pre 208 meseci
Pa znaš kako, ima tu istine, samo je problem sa običnim ljudima, jer jedna informacija potiskuje drugu! Evo, ja sam se u jednom trenutku smio zakleti da je FreeBSD đubre jer ne mogu da pokrenem Root Terminal iz KDE-a, no međutim, kada sam se informisao, tj. saznao da User mora biti u wheel grupi da bi mogao da pokrene Root Terminal, ja sam zaboravio koji mi je Root password
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: BSD vs Linux26.03.2007. u 07:59 - pre 208 meseci
Citat:
icobh: ja sam se u jednom trenutku smio zakleti da je FreeBSD đubre jer ne mogu da pokrenem Root Terminal iz KDE-a

Takav način razmišljanja je totalno pogrešan.
Ako neko ne ume da koristi neki OS, to ne znači da je taj OS đubre, nego je problem do tog korisnika jer ga mrzi da čita dokumentaciju.

Ne može OS da bude kriv zato što neke korisnike mrzi da malo prelistaju dokumentaciju ili da se raspitaju kako se šta radi, pre nego što počnu da koriste taj OS.
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: BSD vs Linux26.03.2007. u 13:27 - pre 208 meseci
Tačno je to sve, to sam i ja rekao, doduše na malo drugačiji način...

P.S. Ne može ni OS biti kriv zato što je neko kliknuo na Click_Here_to_see_Angelina_Jolie_Naked_100%_Original_Pictures.exe!?
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Goran Arandjelovic
Beograd

Član broj: 29116
Poruke: 387
*.dynamic.sbb.co.yu.



+9 Profil

icon Re: BSD vs Linux26.03.2007. u 13:31 - pre 208 meseci
Da li je moj komentar smešan ili ne, to se zaista jeste dešavalo, a sve to sam pomenuo apropo poruka Body Bag-a koji je na suptilan način pokušao da najglupljim komentarima u vezi PCBSD-a "dočara" ostatku neuke Linux grupe kako je BSD s*****...

Samo jedno se zapitajte, ali ozbiljan sam sada skroz: Koliko na ES-u ima Windows korisnika koji su govorili da je Linux smeće, a da, recimo, dosta dugo nisu imali iskustva sa njim, tj. da su obični korisnici? Takvih ima 1% u odnosu na priučene Linuxaše (i opet kažem, čast izuzecima) koji su me tako nasmejali kada je Vista izašla.. i kada su počeli da ispaljuju komentare kako je ona najveće djubre, a nemaju blage veze ni sa Windowsom, a verovatno ni sa Linuxom koji koriste...

E od takvih mi je najviše muka, a jasno sam rekao čast izuzecima koji barem pokušavaju da daju neke argumente...

[Ovu poruku je menjao Goran Arandjelovic dana 26.03.2007. u 17:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.cpe.vektor.net.



+4 Profil

icon Re: BSD vs Linux27.03.2007. u 10:33 - pre 208 meseci
Citat:
Goran Arandjelovic: Da li je moj komentar smešan ili ne, to se zaista jeste dešavalo, a sve to sam pomenuo apropo poruka Body Bag-a koji je na suptilan način pokušao da najglupljim komentarima u vezi PCBSD-a "dočara" ostatku neuke Linux grupe kako je BSD s*****...

Samo jedno se zapitajte, ali ozbiljan sam sada skroz: Koliko na ES-u ima Windows korisnika koji su govorili da je Linux smeće, a da, recimo, dosta dugo nisu imali iskustva sa njim, tj. da su obični korisnici? Takvih ima 1% u odnosu na priučene Linuxaše (i opet kažem, čast izuzecima) koji su me tako nasmejali kada je Vista izašla.. i kada su počeli da ispaljuju komentare kako je ona najveće djubre, a nemaju blage veze ni sa Windowsom, a verovatno ni sa Linuxom koji koriste...

E od takvih mi je najviše muka, a jasno sam rekao čast izuzecima koji barem pokušavaju da daju neke argumente...

[Ovu poruku je menjao Goran Arandjelovic dana 26.03.2007. u 17:11 GMT+1]


Znas,situaciju slicnoj ovoj sam doziveo i na BSD Srbija forumu na kome se btw linux deranzirao do skora pa skoro do na dnevnoj bazi(treba li reci bez nekih vidnih argumenata-ali razumem ja,ljudi imaju komplekse,jer su sve odreda to bivsi linux korisnici,pa je ono reda da se pljuje ono sto je do juce korisceno
Slican problem o zakucavanju ne PCBSD-a vec FreeBSD u kome je znalo da se desava isto ono sto sam naveo za PCBSD(verzije 5.3 i 6.0-kernel trap 12 ili zamrzavanje iz cista mira)sam izneo tamo,ali su odmah osuli drvlje i kamenje u slicnom fazonu "ne ti nisi normalan" "ti nisi umeo da namestis" i sl.
Isto tako ti isti BSD useri su mnogo puta naglasavali ovaj put na linuxo.org da je BSD neuporedivo bolji kao serversko resenje od linux-a
Medjutim,kada sam lepo zamolio da mi kazu/obrazloze koju se tu prednosti BSD u odnosu na linux i zasto je on toliko superiorniji docekao me tajac/zid tisine i tako do dana danasnjeg cami moje neodgovoreno pitanje na tom topiku
Zaista,da se covek zapita....
Sto se tice KDE-a i kernel panica-ja kernel panic za sve ove godine koriscenja linux-a(prvo SUSE pa onda Slackware)nisam doziveo nikad-na Slackware-u koristim genericki 2.6 vanila kernel sa Slack dvd-a i vec dve godina-nikakvih problema,a masinu koristim uglavnom za uobicajene desktop/workstation poslove
KDE mi radi bez ikakvih problema,kao sto sam rekao,tako je kako je,svidelo se tebi ili ne
Tako komentari linux je kupus i sl mogu samo da me zasmejavaju pored mog ovakvog BSD iskustva(koje niti sam izmislio,niti sta vec,vec samo pricam onakako kako je bilo)
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: BSD vs Linux27.03.2007. u 10:56 - pre 208 meseci
Citat:
Znas,situaciju slicnoj ovoj sam doziveo i na BSD Srbija forumu na kome se btw linux deranzirao do skora pa skoro do na dnevnoj bazi(treba li reci bez nekih vidnih argumenata-ali razumem ja,ljudi imaju komplekse,jer su sve odreda to bivsi linux korisnici,pa je ono reda da se pljuje ono sto je do juce korisceno


Kao sto ti pljujes windows koji i dan danas koristis. To na sebi ne primecujes, nekako?

Citat:

Slican problem o zakucavanju ne PCBSD-a vec FreeBSD u kome je znalo da se desava isto ono sto sam naveo za PCBSD(verzije 5.3 i 6.0-kernel trap 12 ili zamrzavanje iz cista mira)sam izneo tamo,ali su odmah osuli drvlje i kamenje u slicnom fazonu "ne ti nisi normalan" "ti nisi umeo da namestis" i sl.


Moguce je da je neki drajver los. Ali generalno, jeste stabilniji od linuxa.

Citat:

Isto tako ti isti BSD useri su mnogo puta naglasavali ovaj put na linuxo.org da je BSD neuporedivo bolji kao serversko resenje od linux-a
Medjutim,kada sam lepo zamolio da mi kazu/obrazloze koju se tu prednosti BSD u odnosu na linux i zasto je on toliko superiorniji docekao me tajac/zid tisine i tako do dana danasnjeg cami moje neodgovoreno pitanje na tom topiku
Zaista,da se covek zapita....


Uporedi vulnerability record OpenBSD i RHEL na primer, vise nije potrebno.
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
91.150.70.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: BSD vs Linux27.03.2007. u 10:58 - pre 208 meseci
Citat:

sve odreda to bivsi linux korisnici,pa je ono reda da se pljuje ono sto je do juce korisceno


Ne nego su ljudi presli na bolje pa to i shvatili i sada pristrastno komentarisu.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.adsl.beotel.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: BSD vs Linux27.03.2007. u 12:13 - pre 208 meseci
Citat:
Džeronimo: Takav način razmišljanja je totalno pogrešan.
Ako neko ne ume da koristi neki OS, to ne znači da je taj OS đubre, nego je problem do tog korisnika jer ga mrzi da čita dokumentaciju.

Ne može OS da bude kriv zato što neke korisnike mrzi da malo prelistaju dokumentaciju ili da se raspitaju kako se šta radi, pre nego što počnu da koriste taj OS.


Pa znas kako, nekog Lekara ili Arhitektu ne zanima mnogo da cita dokumentaciju, jednostavno tezi se sto vecoj jednostavnosti koriscenja, taj fazon gura MS, taj fazon gura Apple, zato i imaju toliku popularnost. I ja cu isto trenutno radje da vrtim fedoru ili neki plug&play Linux nego da instaliram slack i rucno skidam i kompajliram pakete, ranije kada sam imao vise vremena to sam radio , sada jednostavno nemam vremena da gubim na tako sitne stvari. Pokrenem automatski update on skine sve sta treba i zavrsim posao , nema mnogo da se cimam i zezam, funkcionalnost sistema jednostavno imam.
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.cpe.vektor.net.



+4 Profil

icon Re: BSD vs Linux27.03.2007. u 12:15 - pre 208 meseci
Citat:
bojan_bozovic:Kao sto ti pljujes windows koji i dan danas koristis. To na sebi ne primecujes, nekako?


Ovaj :-)

Citat:
*.cpe.vektor.net.


Cable provider Radius Vektor iz Beograda,gde sam trenutno i gde trenutno koristim burazerov komp,a ne svoj koji je kod kuce(Loznica)i gde imam samo dial-up(provajder inffo)
Mani se tih(otrcanih)fazona :-)
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
91.150.70.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: BSD vs Linux27.03.2007. u 12:24 - pre 208 meseci
UU lozana bas sam bio za vikend tamo (i u osecini) ala sam se otkinuo ;-)
offtopic ali vredno pomena :)

Citat:

Pa znas kako, nekog Lekara ili Arhitektu ne zanima mnogo da cita dokumentaciju, jednostavno tezi se sto vecoj jednostavnosti koriscenja, taj fazon gura MS, taj fazon gura Apple, zato i imaju toliku popularnost. I ja cu isto trenutno radje da vrtim fedoru ili neki plug&play Linux nego da instaliram slack i rucno skidam i kompajliram pakete, ranije kada sam imao vise vremena to sam radio , sada jednostavno nemam vremena da gubim na tako sitne stvari. Pokrenem automatski update on skine sve sta treba i zavrsim posao , nema mnogo da se cimam i zezam, funkcionalnost sistema jednostavno imam.

Mislim da danas vecina korisnika bilo kog OS razmislja upravo ovako.
Svi nadobudni linux juzeri na pocetku svoje pionirske karijere
noci provode za konzolom rekompajlirajuci kernel namestajuci xorg i sl
ali jednostavno kad krenes da se u zivotu bavis necim ozb (citaj: pocnes
da zivis) nemas vremena za tweakovanje svega i svacega za citanjem
tona dokumentacije. Sve to ide sa godinama , tako da onaj elan i pocetna
euforija kada namestim nesto posle 2 sata drkanja ...brzo prodju :)
Onda svi ostanemo na klikete klik ...nema se vremena :)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
65.213.80.*



+6 Profil

icon Re: BSD vs Linux27.03.2007. u 12:57 - pre 208 meseci
Citat:
blood: Svi nadobudni linux juzeri na pocetku svoje pionirske karijere
noci provode za konzolom rekompajlirajuci kernel namestajuci xorg i sl
ali jednostavno kad krenes da se u zivotu bavis necim ozb (citaj: pocnes
da zivis) nemas vremena za tweakovanje svega i svacega za citanjem
tona dokumentacije.


Tačno, mada mi i dalje nije jasno zašto se bakću takvim glupostima i kad imaju vremena. Kad sam bio mlad i zaludan, ja sam učio programiranje a ne doterivanje konfiguracionih fajlova da bih mogao da pokrenem KDE.
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.BVCOM.NET.



+13 Profil

icon Re: BSD vs Linux27.03.2007. u 13:15 - pre 208 meseci
hm... stvar ukusa i interesovanja...?
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: BSD vs Linux28.03.2007. u 01:45 - pre 208 meseci
Odnosno nedostatka istih? Zato sto nista ne naucis tako.
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.bvcom.net.



+13 Profil

icon Re: BSD vs Linux28.03.2007. u 02:41 - pre 208 meseci
kako ne naucis? iz necega kao npr. LFS, ili gentoo instalacija, sto nekome mozda zvuci kao cisto gubljenje vremena moze da se nauci taman toliko da to "gubljenje vremena" bude sasvim opravdano.

ako ces tako da gledas, niko ne bi pisao u ASM-u, postoje mnogo laksi nacini za naterati masinu da uradis sta hoces, ali tek kad razumes ASM onda razumes sta se ustvari desava da bi se ispisao jedan "hello world". ok, postoje situacije u kojima delovi koda pisani u ASM-u daju mnogo bolje performanse nego kad se koristi neki jezik viseg nivoa, pa mozda zbog toga poredjenje ne bi bilo opravdano, ali ako posmatras samo edukativnu stranu svega toga - to je ta paralela.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: BSD vs Linux28.03.2007. u 04:58 - pre 208 meseci
Citat:
kako ne naucis? iz necega kao npr. LFS, ili gentoo instalacija, sto nekome mozda zvuci kao cisto gubljenje vremena moze da se nauci taman toliko da to "gubljenje vremena" bude sasvim opravdano.


Ne naucis nista.

Citat:
ako ces tako da gledas, niko ne bi pisao u ASM-u, postoje mnogo laksi nacini za naterati masinu da uradis sta hoces, ali tek kad razumes ASM onda razumes sta se ustvari desava da bi se ispisao jedan "hello world". ok, postoje situacije u kojima delovi koda pisani u ASM-u daju mnogo bolje performanse nego kad se koristi neki jezik viseg nivoa, pa mozda zbog toga poredjenje ne bi bilo opravdano, ali ako posmatras samo edukativnu stranu svega toga - to je ta paralela.


A to je po tebi isto sto i rekompajliranje kernela? Za mene nije, niti sam to napisao.
Upravo je ocigledno, mada nazalost ne i tebi, da je Tata mislio bas na to.

BTW neke stvari ne mozes bez asembera, na primer, kompajler ili linker da napises. Moras da poznajes asembler.
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.BVCOM.NET.



+13 Profil

icon Re: BSD vs Linux28.03.2007. u 05:34 - pre 208 meseci
Citat:
bojan_bozovic: A to je po tebi isto sto i rekompajliranje kernela? Za mene nije, niti sam to napisao.
Upravo je ocigledno, mada nazalost ne i tebi, da je Tata mislio bas na to.

nije isto, nisam to ni rekao. samo sam pokušao da napravim paralelu u smislu spuštanja na low-level i priblizavanje suštini stvari. u ovom slučaju mikroprocesora i operativnih sistema. i u jednom i u drugom slučaju zagrebeš malo dublje od povrsine. ako ti ne vidiš tu nikakvu paralelu, jbg. pri tome, nisam pričao o kompajliranju kernela. tu zaista nema nikakve mudrosti, to je rutinska stvar.

Citat:
BTW neke stvari ne mozes bez asembera, na primer, kompajler ili linker da napises. Moras da poznajes asembler.

ne znam odakle ti ta ideja, ali nebitno... nego, jel operativne sisteme ne pakuju ljudi nego se oni razmnožavaju mitozom? i koliko to ljudi piše kompajlere i linkere? i koliko ljudi uči ASM sa idejom da ih piše?
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: BSD vs Linux28.03.2007. u 06:54 - pre 208 meseci
Citat:
ne znam odakle ti ta ideja, ali nebitno... nego, jel operativne sisteme ne pakuju ljudi nego se oni razmnožavaju mitozom? i koliko to ljudi piše kompajlere i linkere? i koliko ljudi uči ASM sa idejom da ih piše?


Bah. Koristis neki kompajler koji nema pragmu za menjanje calling konvencije i zelis da koristis lib ili dll koji koristi drugu, treba ti ASM wrapper koji ce pozove funkciju po drugoj konvenciji, nego nema veze. Dobro, wrapper mozes i u C da pises - ali opet, sta ako imas stariji kompajler koji ne podrzava registarske pozive npr.?
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.bvcom.net.



+13 Profil

icon Re: BSD vs Linux28.03.2007. u 07:31 - pre 208 meseci
bojane, totalni ot. a ja sam samo hteo plastično da dam svoje viđenje u vezi toga ima li ili nema smisla i koristi od stvari poput LSF u edukativne svrhe.
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
212.200.31.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: BSD vs Linux28.03.2007. u 07:41 - pre 208 meseci
Bojane, nisu svi programeri... Ima nas i System Admina... S' proštenjem, mene boli uvo kako se programira, meni je bitno da sistem funkcioniše. Ako bi programeri mogli da rade moj posao, onda moje zanimanje ne bi ni postojalo.
I te kako je dobro znati kako se podešava jedan linux, a najbolji način jeste gentoo. Ako neko misli da se bavi linux adimnistracijom, nema boljeg načina da nauči.
Jedina mana gentoo-a (po meni) je frustrirajuće kompajliranje, koje zna da traje satima, ali nagrada je neverovatna stabilnost i brzina. I nije istina da vremenom svi želimo da smo na klik klik. Ja sam trenutno na Archu koji je u suštini isti fazon kao gentoo, ali sa binarnim paketima, ali srce me nekako vuče ka korenima :) . Možda se vratim sa 2007 verzijom gentooa. Nikada se ne zna :)
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: BSD vs Linux28.03.2007. u 07:42 - pre 208 meseci
@ japan, vladared

I to je edukacija, ali je ogranicena i vecina se zaustavlja na njoj. Nije fazon da se podesi KDE i XGL i Beryl i sta jos, vec nesto ozbiljno, recimo backbone ruter. Sad mi recite, koliko ce onih koji se igraju linuxom to nauciti? Svaka cast onima koji hoce, no to nije vecina.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: BSD vs Linux

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 9605 | Odgovora: 64 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.