Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

hackeri osudjeni na smrt!

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: hackeri osudjeni na smrt!

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 20454 | Odgovora: 73 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
195.252.85.*



+7 Profil

icon Re: hackeri osudjeni na smrt!10.01.2005. u 00:41 - pre 234 meseci
Citat:
-=k3rn3l=-a li neko mozda ima neki link malo opsirnije o ovome...


Ne verujem, ova tema je bila pre 3 godine .


Pa moraju da ih streljaju kad ih ima ko zutih mrava
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.neobee.net.

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: hackeri osudjeni na smrt!10.01.2005. u 02:47 - pre 234 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
U kini se izvrsi cetvorocifren broj smrtnih kazni godisnje ja
[...]
U Kini se vrlo lako zaradi smrtna kazna :)


pa ni USA nije mnogo daleko, a Texas je verovatno i prešišao Kinu u broju smaknuća po glavi Buša.. :-P

(kako se samo sa setom seća dana kada je bio senator.. dao bi i svoju predsedničku titulu ako bi mogao samo još par smaknuća da potpiše.. ;)

 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu.



+25 Profil

icon Re: hackeri osudjeni na smrt!11.01.2005. u 10:50 - pre 234 meseci
To je izgleda "muzicka stolica"... neko mora da "ode", pa onda hajde najpre ovi koji su se dobrovoljno prijavili time sto su namerno nesto zgresili. Politika popravne kaznene politike pociva, na cinicnom nivou, na korisnosti zivog pojedinca, a usput ima i propagandni efekat, tj. humanu komponentu. U Kini covek sigurno nije najvece blago ... ponuda je prevelika.

Postojali su u istoriji i slicni primeri (tehnicki gledano, sa malom razlikom - u vrsti kazne), kada je trebalo kolonizovati Ameriku, Australiju ili Sibir, za najstrasnija i najodvratnija nedela ljudi su dobijali progonstvo - isto koliko i za kradju hleba motivisanu neposrednom gladju...

Ako Kinezi ostvare svoj plan da ponove uspeh Amerikanaca i dotaknu Mesec, mozda ce Partija odluciti da izmeni kaznenu politiku... zbog zutog/crvenog Meseca...
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.blueisp.co.yu.

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: hackeri osudjeni na smrt!11.01.2005. u 15:43 - pre 234 meseci
u jbt, ja sam se ovo za buša šalio (bar donekle), ali izgleda da je još gore nego što sam mislio..

http://www.bushkills.com/murders.html

dakle, u texasu, dok je buš bio guverner, za nešto preko 5 godina, preko 150 smaknuća.

texas je tada imao ispod 20 miliona stanovnika, i ako skaliramo to na kinu (ispod 1.3 milijarde), to mu dođe ~2k godišnje (poređenja radi, za kinu ne postoje zvanične brojke, ali se procene amnesty internatinal kreću između 750 i 2500 u poslednjih par godina).

brate slatki, ladno četvorocifren broj na godišnjem nivou!


Da li su ovi ljudi normalni ?? :(

U ___ se vrlo lako zaradi smrtna kazna :)

SVE U SVEMU PRETERANO!!!

Ma na tu zemlju bre treba baciti A-bombu... koji loodaci...

ma jebem ti te lude ___ i da im bacis atomku opet bi ostao pun k**** njih!!

 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: hackeri osudjeni na smrt!12.01.2005. u 01:59 - pre 234 meseci
Citat:
-zombie-:
Ma na tu zemlju bre treba baciti A-bombu... koji loodaci...


Jedina zemlja na koju treba baciti A bombu je ona koja ju je proizvela i upotrebila za pomor stanovnistva.

To ni Nacisti nisu uspeli: 130.000 sprzenih u jednom danu.

 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.imtel.co.yu.



Profil

icon Re: hackeri osudjeni na smrt!12.01.2005. u 11:33 - pre 234 meseci
Citat:
-zombie-: Ma na tu zemlju bre treba baciti A-bombu... koji loodaci...

- nisam siguran da razumem, ti hoces nekoga da povredis (ubijes) zato sto povredjuje (ubija) sebe (da bacis bombu na kineze i ubijes preko 100K zato sto oni ubijaju 2K tih istih kineza)
to lici pomalo na onu kaznu za pokusaj ubistva, zaradis vesanje

- jedini opravdan razlog da nekog povredis je da bi ga sprecio da on povredi tebe, ili da (sto vec zalazi u sivu zonu) bi sebi osigurao neku korist/prednost, nevidim kako oni tebe povredjuju time sto ubijaju svoje stanovnike, i kakvu bi ti korist imao od toga da ih sprecis da ubijaju svoje stanovnike time sto bi ih jos vise ubio ?





So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: hackeri osudjeni na smrt!12.01.2005. u 11:41 - pre 234 meseci
A nije opravdan razlog da nekog povredis da ga sprecio da povredi nekog treceg?
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.imtel.co.yu.



Profil

icon Re: hackeri osudjeni na smrt!12.01.2005. u 12:28 - pre 234 meseci
Citat:
Shadowed: A nije opravdan razlog da nekog povredis da ga sprecio da povredi nekog treceg?

pa ovde nije da povredis drugog da bi ga sprecio da povredi treceg
ovde je da povredis drugog i treceg da bi ga sprecio da povredi treceg

hocete da povredite onih 2K i jos dodatnih 98K+ da bi sprecili da 2K bude povredjeno LOL






So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: hackeri osudjeni na smrt!12.01.2005. u 12:35 - pre 234 meseci
A ne. Nemoj misliti da ja opravdavam zombija. Povodom toga se nisam izjasnio. Stvar je u tome sto si ti rekao:
Citat:
jedini opravdan razlog da nekog povredis je da bi ga sprecio da on povredi tebe

Ja sam se samo nadovezao na ovo jer smatram da to nije jedini opravdan razlog.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.etf.bg.ac.yu.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: hackeri osudjeni na smrt!12.01.2005. u 12:56 - pre 234 meseci
Citat:
A nije opravdan razlog da nekog povredis da ga sprecio da povredi nekog treceg?

Taj neko treci nije bela lala, nego neko ko zasluzuje metak u potiljak. Go, Kinezi, go!
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: hackeri osudjeni na smrt!12.01.2005. u 13:04 - pre 234 meseci
OK, vidim ja da ste vi mene potpuno pogresno razumeli.

Moj koetar nije imao nikakve veze sa kinezima, atomskim bombama, aktuelnom svetskom politikom i sl. Odnosilo se tacno na ono sto sam rekao u prethodnom postu.
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.imtel.co.yu.



Profil

icon Re: hackeri osudjeni na smrt!12.01.2005. u 19:10 - pre 234 meseci
Citat:
Shadowed: A ne. Nemoj misliti da ja opravdavam zombija. Povodom toga se nisam izjasnio. Stvar je u tome sto si ti rekao:

Ja sam se samo nadovezao na ovo jer smatram da to nije jedini opravdan razlog.

izvini nisam odmah shvatio na sta ciljas, moja greska

ti znaci predlazes da se ti (entitet A) umesas izmedju kine (entiteta B) i kaznjenika (entiteta C) zato sto smatras da se prema C nepravedno postupa prema tvojim zakonima,
ja recimo smatram da to nije opravdano jer ne postoji vazeci zakon protiv toga sto znaci da ti pokusavas da svoja pravila/zakone koristis na tudjoj teritoriji iako te se to netice (ne utice na tebe, i ne donosi ti korist)

to bi bilo kao kada bi terao sve mlekare da nose plavo samo zato sto ti je eto palo napamet, a ti od toga nemas nikakve koristi (ustvari imas mentalne, manje se nerviras posto je po tvome )
sto bi neko rekao izigravas policajca, sto po meni nije opravdan razlog, dali imas neki drugi primer opravdanog razloga, mozda enforcing osnovnih moralnih zakona?



So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: hackeri osudjeni na smrt!12.01.2005. u 19:29 - pre 234 meseci
Citat:

ti znaci predlazes da se ti (entitet A) umesas izmedju kine (entiteta B) i kaznjenika (entiteta C) zato sto smatras da se prema C nepravedno postupa prema tvojim zakonima,
ja recimo smatram da to nije opravdano jer ne postoji vazeci zakon protiv toga sto znaci da ti pokusavas da svoja pravila/zakone koristis na tudjoj teritoriji iako te se to netice (ne utice na tebe, i ne donosi ti korist)


Apsolutno se ne slazem - postoje neki univerzalni humani zakoni koji vaze za celokupno covecanstvo i ako neki entitet njih ne postuje treba iskoristiti svu raspolozivu silu da se entitet privoli da postuje elementarna ljudska prava propisana poveljom UN (koja, na zalost, nije obavezna upravo zbog diktatorkskih aparatskih rezima koji nisu hteli da je prihvate).

Primera radi, u jednoj zemlji koja ce se za nekoliko godina graniciti sa EU je normalno na najgrozniji moguci nacin ubiti i maloletnu devojcicu ako ima vezu sa deckom pre braka - i to njen roditelj mora prvi da baci kamen na nju - smrt je duga i traje desetinama minuta uz najogre muke osudjenika a njihov zakon cak propisuje i nacin kako da ta smrt bude sto sporija i bolnija.

Ja licno smatram da treba upotrebiti sve nacine, pa i prisilu, kako bi se to promenilo - zarad licne slobode tih ljudi koji zive tamo. Naravno, nikako ne opravdavam prekomernu upotrebu sile koja bi napravila vecu stetu nego korist.

Po meni nikakav lokalni / drzavni zakon ne moze biti iznad humanosti - ukoliko ga neko i izglasa, treba biti prisiljen svim raspolozivim sredstvima da to promeni.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.blueisp.co.yu.

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: hackeri osudjeni na smrt!12.01.2005. u 20:03 - pre 234 meseci
JogyII: pročitaj temu od početka..

(btw, ovo bi mogli (trebali) da urade i svi ostali pre uključivanja u diskusiju)

ono na kraju moje poruke nisu moje izjave. ja sam samo citirao šta su drugi (na ovoj temi) rekli o kinezima kada su čuli šta rade..

naravno, to sam citirao da bih (posredno) upitao da li treba to isto reći i o amerima koji se ponašaju slično (ili još gore)?

aman ljudi, shvatate li da je buš kojim slučajem bio guverner države veličine kine, u toj državi bilo na hiljade smaknuća godišnje?? (usput, taj isti buš je sada predsednik te amerike)

a dimković i dalje govori o "diktatorskim aparatskim režimima" aludirajući na kinu..

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: hackeri osudjeni na smrt!12.01.2005. u 20:10 - pre 234 meseci
-Zombie-

Vrlo je poznato iz istorije ko se u SB-UN protivio obaveznom prihvatanju kompletne povelje o ljudskim pravima i to su ti na koje se "diktatorski rezimi" odnosi. Sta da radim, istoriju ne mozes da menjas a akcije govore vise od reci.

Ne, to nije bila USA.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

srdjandakic

Član broj: 11297
Poruke: 430
*.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: hackeri osudjeni na smrt!12.01.2005. u 20:11 - pre 234 meseci
[quote
Jedina zemlja na koju treba baciti A bombu je ona koja ju je proizvela i upotrebila za pomor stanovnistva.
To ni Nacisti nisu uspeli: 130.000 sprzenih u jednom danu.
[/quote]


... reče neko iz zemlje čiji su heroji streljali 7000 ljudi na pragu 21.veka

 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: hackeri osudjeni na smrt!12.01.2005. u 20:20 - pre 234 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: postoje neki univerzalni humani zakoni koji vaze za celokupno covecanstvo

Za zapadnog čoveka je vrlo teško da shvati neke principe iz drugog podneblja. Fora kod Kineza (a o tome je već bilo reči na nekom od foruma, ne sećam se tačno gde) je u tome što interes zajednice stavljaju ispred interesa pojedinca, a samim time i ispred prava pojedinca (ono što se savremenim zapadnim rečnikom nazivaju ljudska prava). Ovaj fenomen se može videti kod mnogih životinja i, sa evolutivne tačke gledišta, ima opravdanje. Lično mislim da niko od nas nema pravo da propisuje "univerzalne humane zakone".

[Ovu poruku je menjao jablan dana 12.01.2005. u 21:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.ybc.bg.vline.verat.net.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: hackeri osudjeni na smrt!12.01.2005. u 20:20 - pre 234 meseci
ok, dakicu, mojne da trolujes, nije ih on licno streljao (nadam se)... niti je ozbiljno mislio da baci A bomb na USA (i to se nadam), to je ono sto se zove figurative speech.

tj, nismo svi mi odgovorni za zlocine koje su razni generali u "nase ime" cinili. i vice versa za sve ostale zemlje/narode ucesnike skorasnjih sukoba...
kad bi za pocetak vecina ljudi to na ovim prostorima shvatilo, krenuli bi u pravom smeru.


edit:
posto sam se kasno ukljucio u diskusiju, tek sada vidim da je idimkovic napisao ovo za a-bomb. za njega provereno znam da nije nikoga streljao, niti da bi ozbiljno bacio a-bomb bilo gde :) dakle, definitivno je to bio figurative speech. tj sarkazam, kako sam kaze :)

[Ovu poruku je menjao vindic8or dana 12.01.2005. u 21:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: hackeri osudjeni na smrt!12.01.2005. u 20:22 - pre 234 meseci
Onaj moj post je bio sarkazem za ljude koji ne kontaju - naradno da ni na jednu zemlju ne treba bacati A-bombu - ni na Kinu, ni na USA ni na Burkinu Faso.

Sto ne znaci da neke zemlje (so-called suverene i teritorijalno integralne nacije) ne treba prisiliti svim raspolozivim merama da prihvate savremene tekovine civilizacije u koje spada i postovanje ljudskog dostojanstva.

Onima koji podrzavaju krsenje ljudskih prava je vrlo lako da to pricaju iz svojih toplih domova sa evropskog kontinenta - video bih kako bi bilo da nekog od njih treba da shibnu jedno 100 puta po ledjima zato sto je gucnuo alkohol, ili da ma njega istovare kamion kamenica velicine pesnice zato sto je vatao devojku - ili da mu raznesu glavu sa 1 metar daljine zato sto je imao u dzepu ket vutre.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.ybc.bg.vline.verat.net.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: hackeri osudjeni na smrt!12.01.2005. u 20:22 - pre 234 meseci
Citat:
što interes zajednice stavljaju ispred interesa pojedinca, a samim time i prava pojedinca (ono što se savremenim zapadnim rečnikom nazivaju ljudska prava)



da jablane, to se zove komunizam. komuna ispred svega, hmh? :)
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: hackeri osudjeni na smrt!

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 20454 | Odgovora: 73 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.