Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prepis robe u novu godinu

[es] :: Baze podataka :: Prepis robe u novu godinu

[ Pregleda: 2154 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

no_name7

Član broj: 104906
Poruke: 51
*.teol.net.



Profil

icon Prepis robe u novu godinu22.03.2007. u 18:04 - pre 208 meseci

Kako prepisati stanje lagera u novu godinu?

Imam jedno pitanje u vezi baze sa .fdb exstenziom.
Koristim aplikaciju za trgovinu na malo “radjena u Delphi-ju” koja je povezana sa bazom .fdb ekstenzije.
Bazu sam takodje povezao sa IBO Expertom kako bih prepisao staro stanje u novu godinu.
Medjutim imam jedan problem, kada pogledam na lager listu pokaze mi stvarno stanje artikala a kada udjem u bazu preko IBO Experta nemogu da nadjem lager listu?
Da napomenem da bazu nisam ja radio, ali sam sve ostalo odradio kako treba, tj. Aplikacija je povezana sa bazom i sve radi OK ali ne znam gdje se nalaze podaci u bazi podataka. Pogledao sam sve tabele koje se nalaze u bazi i nisam nasao lager listu.


Moze li mi neko pomoci oko mog problema?
Nije mi jasno kako to da pokazuje kalkulacije i maloprodajne racune a nema lager liste?
Na osnovu cega i gdje pamti lager listu odnosno stvarno stanje artikala u bazi.

Da li koristim pogresan alat za rad sa bazom podataka ili je problem u necemu drugom?

Pokusao sam biti sto jasniji.

Unaprijed sam zahvalan na pomoci.
 
Odgovor na temu

zmau
Dragan Jovanović
programer
Šabac

Član broj: 80834
Poruke: 290
*.dialup.neobee.net.



+80 Profil

icon Re: Prepis robe u novu godinu23.03.2007. u 01:30 - pre 208 meseci
Pretpostavljam da jednostavno stanje artikala i ne piše u bazi, nego ga aplikacija generiše po potrebi na osnovu prometa. Stanje je suma prometa. Ako ne možeš da zaviriš u sors od aplikacije ili kontaktiraš programera (a izgleda da ne možeš), pokušaj sam da napraviš sql upit koji bi izvukao lager listu iz baze.

Prouči tabelu prometa. To bi recimo trebala da bude tabela maloprodajnih računa koju pominješ. Ili, ajde ovako : pronađi sve tabele u kojima se pominju artikli i količine - to bi trebalo da budu prometne tabele. Onda nad njima okini otprilike ovakav upit :

select artikl, sum(kolicina)
from prometnaTabela
group by artikl

Eventualno treba da sabereš rezultate iz više tabela. Iznos prometa (količina) je u tabeli možda ispisan u 2 broja, od kojih je jedan obavezno 0 - u tom slučaju jedna kolona predstavlja ulaz, a druga izlaz. A možda je u pitanju jedna numerička kolona koja predstavlja iznos, a postoji još jedan flag (boolean ili int) koji govori da li je u pitanju ulaz ili izlaz. A možda su, rekoh, ulaz i izlaz razdvojeni u 2 (ili više) tabela.

Probaj malo da kombinuješ tumačeći nazive kolona u bazi, pa ako uspeš da napraviš upit koji će da vrati isto što i izveštaj iz aplikacije, to znači da si verovatno uspeo da rekonstruišeš logiku :-).
it works on my machine
 
Odgovor na temu

no_name7

Član broj: 104906
Poruke: 51
*.teol.net.



Profil

icon Re: Prepis robe u novu godinu23.03.2007. u 07:14 - pre 208 meseci

Ok, hvala na pomoci.
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: Prepis robe u novu godinu

[ Pregleda: 2154 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.