Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Do koje snage mogu izdrzati stipaljke(kleme) na zvucnim kutijama?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Do koje snage mogu izdrzati stipaljke(kleme) na zvucnim kutijama?

[ Pregleda: 3119 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
212.200.143.*



+7 Profil

icon Do koje snage mogu izdrzati stipaljke(kleme) na zvucnim kutijama?23.03.2007. u 15:10 - pre 208 meseci
Govorim o stipaljkama odnosno uticnice sa oprugama,koje se nalaze na zvucnim kutijama kao terminali.
Znam da je to najlosije resenje za terminal, ali me zanima do koje snage kutije to moze da se tolerise?
Isuvise je komplikovano da stavljam bananice zenske ugradne,misleci na one prave audiofilske ne jack-zenski koji mnogi nesaju sa zenskim bananicama(uticnicama),iz razloga sto je pozadi kuyije iverica debljine 5-8mm,ne znam tacno pa ne znam dali bi imalo dovoljno navoja na bananici da je pricvrstim za kutiju ili moram da isecem deo zadnje kutije-zadnje strane i ubacim parce metala sa ugradjenim bananicama-zenskim?
Kutije su niske klase Uher 25/40W 8 oma,jedino bi mogao kad bih prikljucio bananice da terminale sa stipaljkama iskoristim eventualno ako treba za BI-AMP?
Vas savet?
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

Miloske86
Nenad Milosevic

Član broj: 42016
Poruke: 63
*.dial.b92.net.



Profil

icon Re: Do koje snage mogu izdrzati stipaljke(kleme) na zvucnim kutijama?23.03.2007. u 19:30 - pre 208 meseci
Stavi slobnodno terminale,znam ljide koji su ih stavljali na razglasne kutije i radi ok.
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
212.200.143.*



+7 Profil

icon Re: Do koje snage mogu izdrzati stipaljke(kleme) na zvucnim kutijama?23.03.2007. u 19:45 - pre 208 meseci
Nadam se da si me razumeo na sta mislim,ja to vec imam na kutijama,nego sam smatrao ako su toliko lose za zvuk ili tako nesto da prave probleme,da ih zamenim zenskim uticnicama dzekom 6mm,ili banana utiznicom 4mm.
To su one sto stavljaju na svim muzickim stubovima srednje a i vece snage crvena i crna stipaljkica sa oprugom-plasticna i ima rupicu ispod za zicu, a idu u paru za jedan kanal, a ima i 4-polne i 8 polne,nadam se da znas o kojima pricam terminalima,ako mogu tako da ih nazovem jer ih audiofili ne podnose jer su skart od kvaliteta?
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
194.106.187.*



+32 Profil

icon Re: Do koje snage mogu izdrzati stipaljke(kleme) na zvucnim kutijama?23.03.2007. u 21:45 - pre 208 meseci
Imam isto te terminale ali na pojacalu, rucni rad (1x200w za woofer) sto se snage tice bez problema mogu da izdrze i vecu. a sad za kvalitet zvuka, jbg :)
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Do koje snage mogu izdrzati stipaljke(kleme) na zvucnim kutijama?

[ Pregleda: 3119 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.