Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preteran dim iz auspuha!

elitemadzone.org :: AutoZone :: Preteran dim iz auspuha!

[ Pregleda: 7310 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeka
Zekovic Igor
Sr mitrovica

Član broj: 9206
Poruke: 83
*.msp-terra.net.



+1 Profil

icon Preteran dim iz auspuha!28.03.2007. u 21:37 - pre 207 meseci
Imama mazdu 626 2.0 comprex diesel 1996 godiste. Za one koji nisu upoznati sa modelom ima kompresor umesto turbine tj sistem za kompresovanje vazduha ide preko kaisa i isto tako poseduje i interkuler.
DEsava mi se sledece! Kada je masina hladna prilikom dodavanja gasa jako dimi crn dim iz auspuha.
A kada se ugreje taj dim je manji ali je opet prisutan i vise nego sto treba. Prilikom startovanja nema belog ili plavicastog dima nego samo crn. Ulje mi trosi oko litru na 2000. Ulje koje sipam je mobil s 10-40 i primetio sam da je to ulje nesto redje nego obicno. Kadda otvorim cep za sipanje ulja prilikom rada motora vidi se da je propustio na guimicama jer se pojavljuje duvanje. Motor vuce sasvim zadovoljavajuce i primetio sam da je pojacana emisija crnog dima iz auspuha samo kada malo jace stiisnem gas i kada se motor zavrti preko 2000 kada i ukljucuje dovod vazduha iz turbine. A ako postepeno dodajem gas onda se crni dim ne pojavljuje. Ja mislim da mi je celokupni sistem za dovod vazduha malo zapusen zajedno sa interkulerom i mislim da je taj crn dim bas zbog nedovoljno koseonika u smesi a sada mozda i gresim pa bi mogao neko da mi kaze nesto vise o tom problemu.
Na satu pise da je auto presao 190000 ali ja ne verujem mnogo u to ali mislim da je presla najmanje 250000 po mojoj slobodnoj proceni!
da li je potrosnja ulja velika u mom slucaju (U pitanju je samo gradska voznja)
Od maksimalnih 160 km/h koliko je proizvodjac deklarisao auto i ide toliko pa misalim da je kompresija jos uvek u redu!
I imam jos jedan probel a to je iritirajuce klokotanje kada je masina hladna dok kada se zagreje veoma je tiha cak moze se porediti i sa nekim benzincima. Sta je u opste to sto proizvodi ono standardno klokotanje kod dizel motora?

Da li problem sa pustanjem ulja na gumicama mogu da resim upotrebom nekog aditiva jer sam cuo da su to veom dobre stvari?

Toliko za sada!
Ndam se da neko ima bar neki od odgovora na moja pitanja!
Jo smrtnici!
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: Preteran dim iz auspuha!28.03.2007. u 22:00 - pre 207 meseci
Nije da se nesxto razumem u automobile ali onako laichi zar taj dim ne bi trebalo da je od ulja; mislim da je puno 1l/2km? Ili mozxda imasx losxe sagorevanja zbog nedovoljne kolichine vazduha usled zaprljanih filtera i sl.
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

cigo bos.brod
D usko Jovanovic
münchen

Član broj: 133719
Poruke: 64
*.teol.net.



Profil

icon Re: Preteran dim iz auspuha!28.03.2007. u 22:08 - pre 207 meseci
....a jesi probao da pregledas dizne?desavalo mi se na dizelima da ispustaju crn dim radi ulozaka dizni da odneses nekome da ih pregleda na brif masinu,ili da pregledas usisna creva od interkulera i ostala kroz koja pravi usis zraka?nadam se da ce ovo da te navede otprilike na uzroktih desavanja.pozdrav.......
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Preteran dim iz auspuha!29.03.2007. u 09:40 - pre 207 meseci
Promeni gumice na ventilima, to je posao par sati kod majstora, i stotinak evra. Ovako se pravi vise stete..
 
Odgovor na temu

zeka
Zekovic Igor
Sr mitrovica

Član broj: 9206
Poruke: 83
*.msp-terra.net.



+1 Profil

icon Re: Preteran dim iz auspuha!29.03.2007. u 19:05 - pre 206 meseci
Hvala na odgovorima cini mi se da su dizne ok ali ja ipak mislim da je do zaprljanog interkulera, turbine a filter ne dolazi u obzir posto sam filter za vazduh promenio skoro i jos uvek je tip top.
To sto trosi ulje ne mora nista da znaci bar koliko ja znam ali kada motor predje vise od 250000 on mora da trosi i to je neminovno a dizeli idu cak i kada gutaju ulje 1:1.
Moracu da pregledan interkuler da vidim sta je sa celim sistemom. auto ima strasnu liniju za svoje godiste i greota je da tako dimi bar meni to ide na zivce.
Mada kada ga vozim polako sa laganim ubrzanjem onda dimi ali neprimetno.
Dimi samo kada stisnem kako sam gore naveo.
Ipak mislim da je turbina i dovod za vazduh problem!
Mada ko zna mozda neko ima jos neki predlog na cega da obratim paznju.
I jos nesto koji su simtomi da je motor zreo za generalno?
Kako za disel tako i za benzince.
Odnosno na cega da se najvise obrati paznja pri kupovini polovnjaka?
Jo smrtnici!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Preteran dim iz auspuha!30.03.2007. u 08:56 - pre 206 meseci
Pa kao prvo, i najlakse, obrati paznju na zvuk motora. Ako dizel zvuci previse kao dizel, a benzinac kao dizel, za izbegavanje su. Pa slede cudni zvukovi obrtnih delova, spanera, pumpe za vodu, alternatora.
Pri paljenju, mora da ima ciste zvukove, bez grebanja i cviljenja ili zujanja.

Ako prodje te "testove", onda, daljnje istrazivanje, naravno, zavisno od cene, za male pare ne moze se ocekivati...

Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Preteran dim iz auspuha!

[ Pregleda: 7310 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.