Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Podno grejanje - zagrevanje poda

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Podno grejanje - zagrevanje poda

[ Pregleda: 6492 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

logicom

Član broj: 75955
Poruke: 12
*.info-net.co.yu.



Profil

icon Podno grejanje - zagrevanje poda12.04.2007. u 02:14 - pre 206 meseci
Gospodo, da li imate nekakav predlog za moj slucaj?

Otac mi je arhitekta, ali je napravio gde drugde, do na svojoj kuci katastrofalnu gresku. U prizemlju je dnevni boravak povrsine oko 70 m2 , pod je mermerisan, i to nekakvim kvalitetnim mermerom iz Makedonije - Prilep . Debljina ploca je 2.5Cm dimenzija 40X40. Covek se trudio a da sad ja to porazbijam da bi postavio cevi ispod, neide... a pritom kosta duplo.
Klasicno centralno grejanje (u privatnoj reziji sa eksternim kotlom) ne razmatram, jer gradsko ne postoji kao ni gasovod, a moj pobratim preko godine cepa drva... a zimi lozi, cisti pepeo, prezidava odzake , unapred porucuje drva za sledecu sezonu itd.... Jednom recju nemam ambicije da postanem Pera lozac.
Nije mi imperativ da mi temperatura bude u celoj kuci ista, vec dovoljna u prostorijama u kojima boravim. Trenutno se grejem na drva i struju. Medjutim.... TA Pec od 6KW jedva da postize na niskim temperaturama, a ja i u sobnim papucama navlacim reumu u kolenima. Ma pravi led zimi. Leti je super a zimi pomaze samo diklofenak duo!
Imam debele vunene tepihe preko, ali kamen je nemilosrdan.

Padale su mi razne ideje, da recimo narezem i ukrojim parcad plute, debljine 2-3CM pa da zimi prekrijem prostoriju,
pa onda da od tog poda napravim grejno telo nekakvim sondama....

Za ovo poslednje me narocito zanima da li je ikako moguce, i da li postoji kakva firma koja bi mogla da isprojektuje
raspored - potreban broj grejaca i da to ugradi eventualno... ?

Neko drugo elegantno resenje uzimajuci u obzir energetsku efikasnost resenja, makar u izvesnoj meri? ≤ 12KW/h

Naravno u prostoriji imam propisan samotni odzak preseka 250mm, ako je ovo kakva olaksavajuca okolnost... ?
Izolacija kuce takodje je fantasticna, gotovo neverovatno malu kolicinu ogrevnog drveta trosim zimi. Ali pod... ?

Oni grejaci u vakumiranim plasticnim kesama ne dolaze u obzir, a na posletku, uvek je tu staro dobro resenje da raspalim kube da zaigra po sobi


Hvala.
 
Odgovor na temu

katicbranko
Sabac

Član broj: 21280
Poruke: 133
212.200.115.*



Profil

icon Re: Podno grejanje - zagrevanje poda15.04.2007. u 21:04 - pre 206 meseci
mislim da ces morati da razvaljujes pod!
 
Odgovor na temu

janponican

Član broj: 51479
Poruke: 67
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Podno grejanje - zagrevanje poda17.04.2007. u 15:49 - pre 206 meseci
Panelno grejanje ne mora biti samo podno već može biti i plafonsko i zidno. Razmisli malo i o tome, a što se tiče poda od mermera - izuzetno je skup, lep, lak za održavanje ali u našim uslovima vrlo ne praktičan. Bez obzira i na podno grejanje, on je i leti, van grejne sezone, jako hladan i nezgodan za noge. Ja imam podno grejanje i vrlo sam zadovoljan, jer za grejanje površine od 90 m2, trošim 450 m3 gasa mesečno što neko potroši sa jednom pećkom. Pozdrav.
Ne upuštaj se u raspravu sa prostacima. Oni te navuku na njihov nivo, i tu te pobede iskustvom.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.burda.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Podno grejanje - zagrevanje poda18.04.2007. u 09:35 - pre 206 meseci
Citat:

Izolacija kuce takodje je fantasticna, gotovo neverovatno malu kolicinu ogrevnog drveta trosim zimi. Ali pod... :( ?

Oni grejaci u vakumiranim plasticnim kesama ne dolaze u obzir, a na posletku, uvek je tu staro dobro resenje da raspalim kube da zaigra po sobi :)


Hvala.



Ovo ti je jedino resenje ako neces da razbijas pod - i preko toga neki dobar tepih. Ti grejaci su odlicni, ja ih koristim nekoliko zima unazad ispod tepiha. Komotno greju sobu od 20m2 kad je temp iznad nule - potrebno je samo dogrevanje, cak i u minusu... Ne znam sto ti smetaju, efikasni su i najbezbolnije resenje.
 
Odgovor na temu

logicom

Član broj: 75955
Poruke: 12
*.info-net.co.yu.



Profil

icon Re: Podno grejanje - zagrevanje poda19.04.2007. u 00:19 - pre 206 meseci
Hvala na interesovanju.

Kad je letnja sezona u pitanju, ja sam pravo zadovoljan! Nema govora o hladnoci, taman je to onaj prirodan hlad koji ljudi pokusavaju da emuliraju raznim klima uredjajima. Predivan je osecaj leti, verujte.

Ali zima je nezgodna, a nemamo ovde gasovoda, kad bi tako bilo na kraju krajeva porazbijao bi ga,stavio cevi ispod i vratio prostor u prvobitno stanje, ali sad sam za nikud. Plasticne kese su varijacije ali po meni najodvratnije resenje. (-stvar ukusa, i alergican sam na sinteticke materijale)

Imate li neko resenje koje ja nisam pomenuo ?
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Podno grejanje - zagrevanje poda19.04.2007. u 06:53 - pre 206 meseci
Imas iste takve grejace koji izgledaju kao neki ukrasni paneli ili podovi, ali su dosta i skuplji.

Ti koji su u PVC-u jesu ruzni ali samo ako stoje "onako" - ispod tepiha ih i ne vidis (ja sam moj zalepio za laminat, ispod tepiha je, ne vidi se uopste niti krcka i suska), jedina mana je samo kabl koji se vidi...

Drugih resenja, mislim da nema... moras da razbijes pod, a ako si alergican na sinteticke materijale nikakva onda druga varijanta ti nece pomoci... svi tii grejaci (kakvi god bili) su na bazi nekih PVC materijala, cak i oni plasticni grejaci (cevi) sto idu u pod...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Podno grejanje - zagrevanje poda

[ Pregleda: 6492 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.