Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Otpocinjanje privatnog biznisa, kako do pocetnog kapitala?

[es] :: Vodič za posao :: Otpocinjanje privatnog biznisa, kako do pocetnog kapitala?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15291 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Otpocinjanje privatnog biznisa, kako do pocetnog kapitala?15.04.2007. u 22:57 - pre 207 meseci
@barakuda111

Po važećem zakonu, ako zadovoljavaš neke minimalne uslove*, država će Ti (kroz biro za zapošljavanje) pomoći jednokratnim BESPOVRATNIM novcem u iznosu od cca 1000 € (oko 80.000 dinara je trenutno).

*Minimalni uslovi podrazumevaju da si prijavljen na birou barem godinu dana, da priložiš svoj biznis plan (sa jasno definisanim idejama i koracima realizacije), pri čemu je obavezno da Ti budeš vlasnik nove firme. Ovo država shvata kao Tvoje samozapošljavanje i ujedno rasterećenje budžeta dodatnih davanja, koja bi Ti potraživao u proizvoljnom periodu, a na ime raznih troškova koji prolaze kroz "usluge" biroa.

Dakle, ovakav scenario od Tebe zahteva trećinu novca manje. Ne dobija se na lepe oči, ali se dobija sa malo truda i iskrenom željom da nešto uradiš. Klauzula postoji i ona kaže da povratka na biro, u slučaju neuspeha - nema.

Pozdrav i srećno!
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.182.*



+558 Profil

icon Re: Otpocinjanje privatnog biznisa, kako do pocetnog kapitala?15.04.2007. u 23:10 - pre 207 meseci
Citat:
drdrksa: Lesli Eldridz, kaze se biznis a ne bizMis!

Nije tacno, u Srbiji se kaze bizmis za 99,99% ovdasnjih bizmismena. Koren te reci je u stvari rec bilmez, a izraz bizmismen je samo varijacija od izraza bilmezismen, stvorena tako da lici na engleski naziv businessman, jer je sad tako in, da se svi oni prave Englezi kad se govori o njihovim bizmisima koje su radili devedesetih.
Citat:
drdrksa: Samo mi navedi jedan razlog zasto bi ti neko dao novac pod ovakvim uslovima, pa i da ti je brat rodjeni? Garantovano vracas? Cime garantujes? :)

Imam ja cime da garantujem, i sve cemo mi da to lepo stavimo na 'artiju, nista ti ne brini. A zasto da mi daje pa da mi je i brat? Pa meni brat daje i bez tih garancija, kad mu trazim, to za bracu ne treba, a ove garancije su za one koji mi nisu braca. OK, ali zasto da mi daje? Pa za to za sta meni to treba, na primer, ja cu da ih lepo propijem, a onda cu da mu posle vratim to tako kako dogovorimo. Ako ne vratim, dobija to cime mu garantujem sto vredi vise od tih para. U cemu je onda problem? Sto nema kamate? Pa onda nemoj da daje meni, nego onima koji hoce da mu placaju kamatu, to je bar prosto.
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: Otpocinjanje privatnog biznisa, kako do pocetnog kapitala?15.04.2007. u 23:56 - pre 207 meseci
Lesli Eldridz, u pravu si. Kako sam bio samo do sada tako glup.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Otpocinjanje privatnog biznisa, kako do pocetnog kapitala?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15291 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.