Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Antivirus... koji?

[es] :: Zaštita :: Antivirus... koji?
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 34216 | Odgovora: 149 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bogdan
Bogdan Glavinic
Komercijana Banka,
Uzice

Član broj: 24067
Poruke: 38
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Antivirus... koji?28.09.2004. u 22:24 - pre 238 meseci
mislim da je sve to smesno za sophos antivirus.
ljudi cak zainteresovanima daju svoju promotivnu verziju na kucnu adresu.
odlican antivirus.
kaspersky je smejurija i takodje komercijala. mnogo se dize prasina oko svega toga.
evo stigao je i norton internet security 2005. kakva li ce to tenk biti:) svakog meseca nova finalna verzija...
bogyLee
 
0

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.htnet.hr



+8 Profil

icon Re: Antivirus... koji?29.09.2004. u 06:04 - pre 238 meseci
Sophos ima ime i cijenu i niš više.... Meni se uopće ne sviđa...
 
0

bogdan
Bogdan Glavinic
Komercijana Banka,
Uzice

Član broj: 24067
Poruke: 38
212.200.62.*



Profil

icon Re: Antivirus... koji?29.09.2004. u 10:42 - pre 238 meseci
VRKY, pazi ja sam probao sophos promo i jeste ruzan nema sta, ali je sigurno
medju najboljih 5.
sto se tice cene ni ja nisam u mogucnosti da placam nesto takvo.
sljakam sa trend micro pccillin 2004 i za sada sam zadovoljan.
i uglavnom antivirus soft treba menjati jer sve je to pusta marketinska igra 2001...2004, ver.1............x000000.. i tako u nedogled.
no treba napomenuti je diskusija uglavnom tekla u pravcu software-a koji nije namenjen serverima i ozbiljnijim mrezama. sve za narodne mase.
zdr

bogyLee
 
0

dgojic
dragan gojic
pancevo

Član broj: 19939
Poruke: 375
*.3dnet.co.yu



+22 Profil

icon Re: Antivirus... koji?29.09.2004. u 16:52 - pre 238 meseci
Da se i ja ukljucim u razmenu iskustava!

Posle vise-manje isprobanih svih antivirusa ovde pomenutih, zaustavio sam se na ZoneAlarm Security Suite, koji je objedinio firewall i antivirus. Pored njega koristim i Spybot Search&Destroy i mislim da je ova kombinacija sasvim OK. Raniji favorit mi je bio Kaspersky, ali mi se nesto poceo ''ludirati'' posle zadnje reinstalacije XP-a, pa sam ga batalio. Da li je jos neko od vas probao ZoneAlarm Security Suite, ili ima neke podatke o njegovoj efikasnosti?

Pozdrav
 
0

dum-dum

Član broj: 35073
Poruke: 93
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Antivirus... koji?29.09.2004. u 18:14 - pre 238 meseci
@bogdan

slazhem se sa tobom. Kaspersky i TrendMicro su u vrhu, Sophos je ipak malo ispod. Prva dva su dobra i za mrezhe i za kucne, a Sophos mislim da nema nishta za kucne vec ide samo na mrezhe...
A NOD je za one kucne koji sebi mogu da dozvole chest format harda, ahahaha...poshtenije je da pare koje ulazhu u reklamu ulozhe u razvoj i malo poboljshaju onaj tuzhni rezultat koji dobijaju na svim testovima gde nisu dali pare za reklamu, ahaha.
Ali videcete da ce NOD i ovde da se ugura, samo kada pochne da se reklamira chesto - ljudima je lako sve prodati, pa chak i nesretni NOD ako se dovoljno chesto ponavlja.
Zato, ko drzhi do sebe, shto dalje od noda - postoji par drugih mnogo boljih za iste pare.
Ali ne mogu da verujem da neko nod uzima ozbiljno u obzir - kakva smo to tuzhna zemlja postali, bar smo umeli uvek da biramo najbolji softver :(
 
0

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.htnet.hr



+8 Profil

icon Re: Antivirus... koji?29.09.2004. u 19:51 - pre 238 meseci
Pošto se spominju cijene evo vam neke cijene (uzete is jednog VIDI broja)

Code:

AVG Anti virus 7.0 33,30$
Trend Mircro Internet Security 480,00kn
F-Secure Anti-Virus 2004 59,90$
Panda Titanium 2004 294,04kn
Kaspersky Anti virus Personal 4.5 369,60kn
eTrust Antivirus 7.0 117,24kn
McAfee VirusScan HE 380,00kn
F-Prot Antivirus 3.14b 29$
Eset Nod32 288,30kn
Norton Antivirus 2004 727,00kn
BiDefender Professional 7.2 344,00kn
Sophos Antivirus v 3.77 2,928,00
 
0

dum-dum

Član broj: 35073
Poruke: 93
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Antivirus... koji?29.09.2004. u 20:17 - pre 238 meseci
Uuuu...ala vas tu shishaju sa tim cenama. Bash sam preleto lokalnim netom i nashao da su ovde nod i kaspersky oko 30 eura (razlika je ispod jednog eura), AVG je isto toliko (kod vas je on izgleda jeftiniji)...ali shta je ono sa sophosom: 3000 kuna, pa to je 400 eura, mora da je neka gresha...i on je negde oko 40 evra, mora je nula vishka???
 
0

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.htnet.hr



+8 Profil

icon Re: Antivirus... koji?29.09.2004. u 20:26 - pre 238 meseci
Kolko ja znam nema tu greške...
 
0

Codemaster_99
CRO

Član broj: 24658
Poruke: 13
*.cmu.carnet.hr



Profil

icon Re: Antivirus... koji?29.09.2004. u 23:28 - pre 238 meseci
Citat:
bas su ti dobre preporuke...nasao si 2 antivirusa koji su suplji kao sito :)
Istina, nod32 je nesto bolji od defendera ali uglavnom zato sto je brzi...stvarno je brz, bas je brz.
Ali najbrzi antivirus je onaj koji ni ne stavis na masinu...a nod32 (e idiotskog imena!) ce zaustaviti ponesto ali ce ponesto i da pusti.
Pa jesi gledao one testove na www.virus.gr
nod, bit i AVG bas i nisu nesto...zato pamet u glavu, ionako koristimo "besplatne" verzije pa onda bar da stavimo ono sto valja, a ne da se brookamo :)
suplji kao sito?? ma istina zaustavljaju samo "bad" stvari a dobro se propušta!:-) brzina mi je "nevažna" nod i bd su mi cisto dovoljni. ne vjeruj u sve testove koje vidiš nego malo testiraj sam!
code was here
 
0

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.beocity.net

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Antivirus... koji?30.09.2004. u 15:09 - pre 238 meseci
Pogledajte i http://antivirus.about.com/cs/beforeyoubuy/tp/aatpavwin.htm
I sta ste se uhvatili tog www.virus.gr? Otkad su braca nam Grci TOLIKI strucnjaci za AV-e? I zbog cega je taj test "nezavisan" a neki drugi, npr. test na adresi http://www.chip.de/artikel/c_artikel_11796074.html , nije?
I nije valjda da mislite da ni cnet.com nije nezavisan http://reviews.cnet.com/Securi...amp;orderby=-7eRating&pn=?
A i ovo je interesantno, pa pogledajte: http://www.pcwelt.de/news/sicherheit/39734/index1.html
 
0

dum-dum

Član broj: 35073
Poruke: 93
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Antivirus... koji?30.09.2004. u 16:01 - pre 238 meseci
@crews_adder

pa jesi li ti citao ovo pre nego sto si postavio kao kontra-argument, ahahah...pa svaki od linkova koji si postavio ima nekog svog pobednika, ali nema nigde da je NOD ili BitDefender vrhunski.

Evo npr sta pise na ovom antivirus.about.com koji si postavio:

1. Building on its solid antivirus capabilities, PC-cillin 2004 also includes spam and spyware protection...

znachi, kazhe da je solidan sto bash i nije pohvala

2. Panda Antivirus Platinum v7.0 combines antivirus and firewall protection to provide robust security with minimal system impact...

ovde nisu ni smeli da neshto kazhu da ne bi rekli da je s*anje

3. F-Prot for Windows continues to impress with its stellar performance on virus detection tests...

vidish da imaju i pohvale za nekog

4. NOD32 is a solid performer, easy to use...

znachi, opet jedan krajnje prosechan AV

5. Norton Internet Security 2004 offers antivirus protection, a personal firewall, spam filtering, privacy filters, and parental controls to block unwanted websites...

i ovde nisu smeli da budu iskreni, pa bolje da ne napishu nikakav lichni utisak

6. Softwin's BitDefender Professional protects against viruses, spyware, and instant messaging threats...

eto ga josh jedan za koji bolje da ne kazhu shta misle

7. Kaspersky offers excellent antivirus protection, perhaps unsurpassed in its ability to recognize various compression algorithms and accurately detect infected files contained within the archives...

vidi, ipak umeju da hvale kad misle da treba

8.McAfee VirusScan 2004 offers focused antivirus protection coupled with an intuitive interface and streamlined update process. Unfortunately, much of their interface is cluttered with advertising for other products in the McAfee family...

ovde ni sami ne znaju da li da hvale ili kude.

Znachi, gdegod se okrenesh NOD i Bit su krajnje prosechni, osim naravno na njihovom sajtu gde razvaljuju, aahahhaha...e da ne zaboravim: na reklamama su nenadmashni, ahahahaha.

 
0

dum-dum

Član broj: 35073
Poruke: 93
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Antivirus... koji?30.09.2004. u 16:04 - pre 238 meseci
@ crews_adder

sorry za prethodni post, mislio sam da ga je postavio Codemaster_99 u odbranu NOD-a i Bitdefendera...otuda moje pitanje da li si chitao pre postovanja :)

Svakako, josh jedna grupa linkova koja dokazuje da je NOD - druga liga, ljudi!
 
0

dum-dum

Član broj: 35073
Poruke: 93
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Antivirus... koji?30.09.2004. u 16:10 - pre 238 meseci
@Codemaster_99

ahahaha...pa NOD je bash poznat po tome da ce rado da propusti neshto shto ne bi trebalo, a da ubije neshto shto uopshte nije opasno.
Bash zato sve ovo i pishem, zato shto sam testirao a vidim i po netu je 95% slichnih rezultata...jedino se vas nekoliko ovde nakachilo da mudruje kako je NOD vrhunski softver, a kad ono jedan marketinshki naduvan proizvod - vrlo sumnjivih kvaliteta.
Uostalom, svako je kovach svoje srece - ako mu se eksperimentishe neka stavi NOD pa ce vremenom videti da svi oni linkovi sa rezultatima ipak neshto vrede...ahahahah, shta je jedan format vishe u zhivotu hard diska
 
0

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.htnet.hr



+8 Profil

icon Re: Antivirus... koji?30.09.2004. u 17:01 - pre 238 meseci
Predpostvljam da misliš na mene da ja dižem Nod u nebo.... Ja nisam reako da je on "vrhunski" ali je meni (za sad) ok.... A probao sam ih dosta (AV) . Jedno vrijeme sam se dosta zezao virima i nisam imao problema.. ali nema sad veze.. Ne želim se više svađat o ukusima...
 
0

dum-dum

Član broj: 35073
Poruke: 93
*.verat.net



Profil

icon Re: Antivirus... koji?30.09.2004. u 21:15 - pre 238 meseci
Nisam mislio na tebe, Vrky - ti vrlo chesto u svojim postovima priznajesh mane NOD-a.
A u pravu si oko ukusa, ne treba se svadjati (ko se svadjao?), ali ovo nije stvar ukusa poshto niko nije prichao da li je NOD-ov interfejs lep ili ruzhan - govorimo o egzaktnim stvarima, a jedna od njih da NOD ima slabu detekciju virusa u odnosu na antiviruse koji spadaju u prvu ligu, druga je da ima visok stepen davanja lazhnih uzbuna koje mogu da budu jednako opasne kao propushten virus, treca je...itd.
 
0

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr



Profil

icon icon Re: Antivirus... koji?30.09.2004. u 23:38 - pre 238 meseci
@dum-dum

a koji si mi ti eminentni antivirusni autoritet da mi tako otvoreno tvrdis da je nod32 s*****? na temelju cega? nekih anonimnih diskutabilnih testova iz gruzije (ili je grcka, whatever)?

istina je da kaspersky vjerojatno ima najveci UKUPNI detection rate, ali tu ukljucuje unutar virusnih kolekcija:
- zilijun MS-DOS virusa koji nece danas raditi i njihove varijante. dakle, cija je realna opasnost na windoze NT 5.* minimalna
- sve varijante virusa koje su morfirane a koje drugi AV nisu do kraja emulirali
- SAV malware u obliku spywarea, novijih exploita i sl. a koji su takodjer vrlo diskutabilni kao mjerodavni sample

isto tako, nisu prenijeti ni sa kojim su TOCNO parametrima i opcijama AV enginei pokrenuti, kao i ni koliko je prosjean omjer detekcija/vrijeme skeniranja, prosjecno opterecenje sustava i sistemskih resursa.

osim toga, koriste i stari engine koji advanced heuristics ima integriran samo u modul za skeniranje poste i internet prometa. jednom kad ga integriraju u ostale module sad, u novijim verzijama detection rate novijeg malwarea bi trebao sigurno znatnije skociti jer mislim da NOD32 ne dodaje zasebno potpise za malware koji detektira preko svojih (IMHO superiornih) heuristika.

a kaspersky, stari zec, pri skenu potegne svaki slobodan komadic memorije i procesora, efektivno onemogujuci bilo kakav ozbiljan rad (zasto bi netko nesto radio dok se radi sken? mozda u pozadini igrao igricu? slusao glazbu? mdaaaaj, neoj zahebavat). nod32 engine je napisan po dijelovima u asembleru i optimiziran do jaja tako da daje minimalan memorijski print i opterecenje na sustav.

e i pitanje je da li zelis max. detekciju i tako zrtvovati ponajvise sistemskih performansi ili zelis lightweight AV kojeg neces ni osjetiti? nemamo svi doma athlon64 ili itanium :)

@<anyone tko kaze da nod32 detektira vise sistemskog smeca od kasperskya>
http://www.virusbtn.com/vb100_...archives/products.xml?eset.xml
vs.
http://www.virusbtn.com/vb100_...ves/products.xml?kaspersky.xml

i nod32 nije propustio unazad 2 godine na vbulletin (IMHO jednom od rijetkih mjerodavnih industrijskih testova) testovima nijedan in the wild virus a uz to je zadrzao visok 100% rate. a kaspersky, cini se, ima dosta problema sa false positive detekcijama? mozda ima zato visok detection rate jer detektira i dosta kvazi-malwarea? hoce li mi detektirati nmap jednog dana kao "potencijalno opasni alat za mreznu komunikaciju medju hakerima"? ili netcat? pih...

a i moralne implikacije su tu :) eugene kaspersky je supcina od covjeka zbog koji su neke, hm, kolege hax0ri iz mother russia zavrsili na sudovima i zatvorima.

pitanje je samo do koje granice zelis gurati omjer cijena/kvaliteta detekcije/brzina i koliko si spreman iskoristiti znanje koje ti se nudi na webu.

po meni bi idealan test ukljucivao skenove pod nekoliko razina sistemskog opterecenja, kriptirane binarye sa desetak najpopularnijih packera i arhivera, nekakve "tezinske kodove" koji bi bili ovisni koliko je taj virus trenutno rasprostranjen i koliku prijetnju cini za sustav (recimo da je u testu 10000 varijanti BAT formatera diska koji neki detekrtiraju a neki ne, glupo bi bilo da to smanji postotak detekcije za nekoliko postotaka...) i sve to graficki za stare i trenutne in the wild viruse/crve, odvojeno za ostali malware, unazad 1 tjedan, 1 mjesec, 3 mjeseca, 6 mjeseci, 1 godinu, 2 godine.

ali to se nece dogoditi dok je drug kaspersky ziv.

[Ovu poruku je menjao Sundance dana 01.10.2004. u 01:32 GMT+1]
 
0

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr



Profil

icon Re: Antivirus... koji?01.10.2004. u 00:35 - pre 238 meseci
a hebiga, takav malware obicno pisu vrhunski programeri koji znaju sve cake kako zaobici standardne nacine zastite. obicno sto se takvih specificnih exploita tice nikad nisi 100% siguran.
 
0

dum-dum

Član broj: 35073
Poruke: 93
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Antivirus... koji?01.10.2004. u 16:29 - pre 238 meseci
Citat:
Sundance: @dum-dum

a koji si mi ti eminentni antivirusni autoritet da mi tako otvoreno tvrdis da je nod32 s*****? na temelju cega? nekih anonimnih diskutabilnih testova iz gruzije (ili je grcka, whatever)?


hej struchnjak, prochitaj malo poruke pre nego shto pochnesh da penish. Nisam rekao da je NOD s*****, nego da je krajnje prosechan proizvod iz druge lige.
A eov ti jedan link koji nije ni iz gruzije, ni iz grcke nego iz austrije, shto ce ti verujem mozhda biti blizhe:
http://www.av-comparatives.org/

Kada pogledash poslednje on-line rezultate (avgust 2004) vidish i da tvoje mudrovanje na temu visokog stepena detekcije koji lezhi u skrivanju iz zilijun DOS virusa se bash odnosi na NOD a ne na KAV:
Total rezultat KAVa je 99.05% a NODa 94.96%, a kada se izbace DOS virusi i ostali OS-ovi i ostane samo detekcija Windows virusa, rezultat KAVa je 99.6% a NOD-a 88.12%. Da ne govorim o rezultatu detekcije samo wormova koji su sada najchesci i gde je KAV imao 99.82% a NOD tragichnih 91.41%.
Uostalom, pogledaj sam sve shto tamo pishe i nemoj samo da poredish sa KAVom nego i sa ostalima i videcesh da je NOD chesto na samom dnu tabele.
Znachi, ima shanse da shvatish ono shto sam pisao...
A temu si promashio...jebe se meni za KAV iako ga koristim. Ono shto pishesh o resursima nema blage veze i mozdha nisi probao KAV 5. Poenta svega je da je NOD veoma prosechan, a struchnjak poput tebe bi to trebalo da vidi i sam bez gledanja testova.

A ono shto si napisao oko zatvora, pojma nemam...imash neki link da prochitamo? Mada, iskreno recheno, ne vidim shta je tu moralno problematichno chak i da je tachno: ne znam da li bi ti sa odobravanjem gledao na nekog ko bi ti razbio staklo na autu i na kraju ga zapalio...bi li pozheleo da se taj nadje u zatvoru ili bi ga podrzhavao da sheta gradom i pali druge aute?
Mislish da ima neke razlike izmedju toga i vas koji pishete viruse? Mnogima su chak i podaci na kompjuteru vazhniji od auta i pre bi pristali da im neko spali auto nego da izgube podatke. Ali, onda se nadje neki umishljeni nesretnik poput tebe i sve im unishti samo da bi bio glavni baja na forumu.
Ne kazhem da si ti shirio viruse, ali vidim da podrzhavash shirenje virusa...a chak i na ovom forumu poduchavash druge da to rade.
Ako ti se ikada desi da ti neko npr. spali auto - pa nemoj da se ljutish, mozhda neki piroman poduchava drugog piromana kako se pravi molotovljev koktel.
Mucni malo glavom struchnjache i probaj da se usmerish u neshto konstruktivnije.
 
0

VRKY

Član broj: 21087
Poruke: 4690
*.net.htnet.hr



+8 Profil

icon Re: Antivirus... koji?01.10.2004. u 17:18 - pre 238 meseci
Kolko ja vidim ti misliš da se Sundance pravi pametan jel tako? Ali to nije sučaj Sundance
zna što govori, da ne zna sigurno ne bi bio tu Moderator... Relativno si nov korisnik pa nisi dolazio s njim u kontakt, da jesi sigurno ne bi govorio to što si rekao. On stvarno zna o čemu govori u to sam se i sam uvjerio.. a mislim da ćeš se i ti u to tijekom vremena uvjeriti. Što se tiče pravljena virusa... Svak nek radi ono što hoće i što mu se sviđa... A da nema virusa ne bi bilo ni AV...
 
0

dum-dum

Član broj: 35073
Poruke: 93
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Antivirus... koji?01.10.2004. u 17:43 - pre 238 meseci
To shto je Sundance moderator ne znachi da zna ni manje ni vishe od mene niti bilo kog drugog chlana, pa makar doshao on na forum pre pet minuta.
A opet, ne osporavam da on zna dosta (uopshte ne razmishljam o tome), samo argumentovano odgovaram na njegove komentare. A to shto je moderator znachi samo da mozhe da me sprechi da postujem i da mi brishe komentare. A za to ne treba biti neki struchnjak.

A ko kazhe da je dobro shto postoje AV-ovi. Kakav god on bio, svakako ti usporava mashinu i uzima resurse...nuzhno zlo koje postoji samo zato shto postoje i virusi.

I to da svako radi ono shto mu se svidja - upravo sam napisao u odgovoru Sundance-u, moglo bi se zakljuchiti da podrzhavash da te neko sada naprimer premlati samo zato shto mu se svidja da to uradi?
Vidish, Internet mozhe da se koristi u mnogo pametnije svrhe a ne da bude eldorado za neizhivljene pisce virusa.
 
0

[es] :: Zaštita :: Antivirus... koji?
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 34216 | Odgovora: 149 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.