Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wi-Fi Bug Found in Linux

[es] :: Advocacy :: Wi-Fi Bug Found in Linux

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5928 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Wi-Fi Bug Found in Linux17.04.2007. u 16:51 - pre 207 meseci
Da VRider,ali bolji Windows od Windowsa napraviti nece. I imas anarhiju a ne standardizaciju, prelazak sa jednog distroa na drugi u buducnosti mozda nece ici glatko kako bi trebao da ide, sto je i svrha standardizacije.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Wi-Fi Bug Found in Linux17.04.2007. u 16:57 - pre 207 meseci
Da se razumemo, kad sam rekao da je dobro sto Linux ide u tom pravcu, mislio sam iz cisto finansijskog ugla za mene, kao nekakvog potencijalnog admina. Kao svakodnevni korisnik Linuxa mi je drago sto postoji sloboda, i sto ce uvek biti ljudi kojima se ne svidja gde Linux ide, pa cu ja ciniti onih 1% koji ce uvek znati da urade nesto rucno, i nece im biti tesko.
Ne svidja mi se ne samo stavljanje reci "Windows" i "dobar" (bolji) u istu recenicu.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Wi-Fi Bug Found in Linux17.04.2007. u 17:06 - pre 207 meseci
VRider, vec sam rekao da si u pravu sto se slobode izbora tice, no sta sve jos ne mogu da izbace kao nepotrebno, po njima? Mozda i celu komandnu liniju, jer ionako ce to Joe Consumer da koristi, pa shell utilities nisu ni potrebne? Sistem se pokrece u KDE ili GNOME ili nesto trece direktno, i imas desete nekakve alate za administraciju, i jos svaki distro tera po svome. Svrha standarda je da se to ne desi.
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Wi-Fi Bug Found in Linux17.04.2007. u 17:27 - pre 207 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Da VRider,ali bolji Windows od Windowsa napraviti nece.

Jeste da neke distribucije pokušavaju to, da bi privukle neke nove korisnike, al' to ne znači da je tako sa svim User friendly distribucijama. GUI može da bude User friendly, a da se dosta razlikuje od onog na Win-u. Evo, naprimer, Mac OS X je izuzetno User friendly, Ubuntu Linux je u velikoj meri User friendly...

Citat:
bojan_bozovic: Sistem se pokrece u KDE ili GNOME ili nesto trece direktno, i imas desete nekakve alate za administraciju, i jos svaki distro tera po svome. Svrha standarda je da se to ne desi.

Nije rešenje da sve distribucije imaju jedno isto radno okruženje, jednu istu temu i da dolaze sa istim programima, pošto nisu svi korisnici isti. Nekom više odgovra Gnome, a nekom KDE, nekom više odgovara VLC Player, a nekom MPlayer...

Postoje razne distribucije, pa svako može da odabere ono što njemu najviše odgovara.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Wi-Fi Bug Found in Linux17.04.2007. u 17:35 - pre 207 meseci
Ali to nisu isti sistemi, zar ne? Sta je isto, kernel i shell userland programi koje ionako Joe Consumer nece koristiti? GNOME i KDE nit' izgledaju isto, nit' se ponasaju isto, 'nit se programiraju isto. Izvini, ali to je fakt.

I jos da se spomene da sloboda nije anarhija.

Poz.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Wi-Fi Bug Found in Linux

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5928 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.