Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fiat Panda [Classic] klub

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Fiat Panda [Classic] klub
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 598251 | Odgovora: 829 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.static.ikomline.net.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub07.01.2009. u 08:33 - pre 186 meseci
Dobro nam dosao Gibaja.....

Svakako iskustvo sa Bubom, koja je najlegendarniji auto u istoriji automobilizma, ce ti dobro doci i prilikom nabavke Pande.

Dobru Pandu ovde u Srbiji, i nije bas lako naci. Ima ih po nekoliko placeva za prodaju polovnih vozila, ali se bolji primerci mogu naci kod slobodnih strelaca koji se oglasavaju preko oglasa. Ako se razumes u papire, onda se mozes upustiti u nabavku od slobodnjaka.
U principu u ponudi su bele - poreklom iz Posta Italiana, koje dolaze sa manjom kilometrazom, i Crvene, poreklom iz Telecom-Italia, sa vecom kilometrazom, i uglavnom su u Van-verziji, sa crnim produzetkom.
Ako se potrudis moze se naci bela postarska, vec preradjena u putnicku, sto znaci, ubaceno zadnje sediste sa originalnom zadnjom policom, montirana normalna zadnja vrata, ugradjena zadnja bocna stakla.

Prilikom nabavke nije lose povesti nekog ko ima fiatovu dijagnostiku, da se jos na mestu kupovine, proveri sta kaze kompjuter.

Ako ti zatreba jos neki detalj tu smo, i sretno......
 
Odgovor na temu

gibanitza
Mihailo Vicanović
inžinjer IT bezbednosti, Telekom Srbija
Beograd

Član broj: 207437
Poruke: 110
93.86.166.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub07.01.2009. u 21:00 - pre 186 meseci
Hvala, sutra krećem u pohod ozbiljnije...
Panda Gvido...
 
Odgovor na temu

ZIKAL
mašinac

Član broj: 180531
Poruke: 49
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: Beograd


Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub08.01.2009. u 09:12 - pre 186 meseci
Svim Pandovcima srećna Nova i srećan Božić.
Dobro nam došao Gibanitza.
Malo mi je neobičan nadimak,ali neka ga.Navićićemo se.
E,pa Mihajlo,pardon Gibanitza,i ja sam bivši zajubljenik Buba.Doduše ja sam sigurno stariji od tebe,pa sam ih za 30 godina imao 3.Poslednju 1303-ku,sam prodao pretprošle godine.Razlog je istovetan tvom.
Panda je nešto drugo.Pravi mali zvrk.Za Bg je nenadmašan.Startan,okretan,zgodan za parkiranje,malo troši,savremen motor.Meni simpatična karoserija,nekima ružna.Samo mi nije jasno kako je se napravila u milionskoj seriji.Ova opaska se odnosi na zlobnike koji osporavaju njenu vrednost.
Pošto ti hoćeš tek da je nabaviš,možemo ti pomoći na različite načine.Ja konkretno imam par telefona od ljudi koji posluju sa Pandama.Pa ako želiš,tu sam.
Drago mi je da si kompletno verziran oko automobila.Ljuta ekipa Pandista(Aca,Robi,Inspektor,Jugalunga,Kuntalo i mnogi drugi) će se verovatno obradovati tvom pristupu nezvaničnom klubu ljubitelja Pande klassic.
Želim ti puno sreće.
Pozz
 
Odgovor na temu

gibanitza
Mihailo Vicanović
inžinjer IT bezbednosti, Telekom Srbija
Beograd

Član broj: 207437
Poruke: 110
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub08.01.2009. u 11:45 - pre 186 meseci
Eh ZIKAL, da si video moju 1303ku (1300AR motor, '74)!!! Enterijer ko nov, motor skroz originalan, trapovi sređeni i prodadoh je "šuraku"... Inače 1303 je najbolja od svih Buba! Šta da se radi...

Zovu me i Giba, Vicko, Mihailo, ma kako god vama odgovara na sve odazivam... I nije baš da sam kompletno verziran ali sam dosta dobro upućen u tematiku...

Svaka pomoć pri kupovini bi mi bila dobrodošla. I kontakti ljudi koji ih prodaju (nadam se da su pošteni), i kontakti majstora sa adekvatnom dijagnostikom, prodavnica ma svega što padne na pamet da može da koristi samo slobodno me kontaktiraj na mail ([email protected]) ili na telefon (064/650 18 82) pošto mi još ne rade pp. Što se samog auta tiče pre svega me plaši ona kutija ECU jer sam do sada uglavnom terao vozila sa karburatorima, platinama i stekao poverenje u te rustične elemente SUS motora... Mada mi taj računar sada predstavlja izazov da savladam njegovo funkcionisanje...

Sve u svemu hvala na dobrodošlici i nadam se da ćemo se lepo družiti i pomagati...

Panda Gvido...
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub08.01.2009. u 12:30 - pre 186 meseci
Gibba, na reno 4 forumu klasično paljenje sa razvodnikom krstili su kao pravoslavno, verovatno zato što je jednostavno, paljenje na pandi je prilično komplikovano koliko god jednostavno izgledalo i svi se bojimo kutije sa računarom, dijagnostika za otkrivanje kvarova je preskupa, a kada se nešto pokvari moraćeš kod nekog od doktora koji poseduje odgovarajuću dijagnostiku i znanje, sam bolje da ništa ne pipaš ako nisi potkovan iz elektronike i ako nemaš odgovarajuće šeme. Svom srećom pa se retko kvari. Dobro nam došao! Pozzz!
 
Odgovor na temu

yungalunga
beograd

Član broj: 185219
Poruke: 197
194.106.186.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub08.01.2009. u 13:44 - pre 186 meseci
pozz
Gibanitza,Veliki pozdrav i dobro doslicu ti zelim.
Jedno pitanje za tebe , sto se tako lako odrekoh bube?
pozz
yungalunga
 
Odgovor na temu

gibanitza
Mihailo Vicanović
inžinjer IT bezbednosti, Telekom Srbija
Beograd

Član broj: 207437
Poruke: 110
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub08.01.2009. u 14:14 - pre 186 meseci
Pozdrav Yungalunga! Hvala!

A priča sa Bubom je ova: imao sam Audija na plin koga sam ganjao svakodnevno, Buba mi je stajala u garaži za vikend vožnje i skupove... E onda vremenom je od stajanja počela da poboljeva jer je to auto koji se više kvari ako stoji a sam se popravlja ako se vozi. U međuvremenu mi je istekla registracija za nju, trebalo je vratiti neke dugove a moj "šurak" je više 6 meseci tražio 1303ku i stalno balavio nad ovom mojom a i pomogao mi je dosta puta kada sam nešto čačkao oko nje i prosto mi je bilo žao da mu je ne ponudim... Auto je tu u "familiji", viđam ga, provozam ga kada me uhvati panika i imam pravo preče kupovine... E u međuvremenu se desilo to da sam sleteo sa puta i udario u drvo sa Audijem tako da sada nemam vozilo dok se ne opandim...
Panda Gvido...
 
Odgovor na temu

D.B.

Član broj: 174235
Poruke: 21
79.101.63.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub08.01.2009. u 18:12 - pre 186 meseci
Veliki pozdrav svim Pandistima i sve naj, naj u Novoj godini.
D.B.
Gibanitza, imaš privatnu poruku od mene.
 
Odgovor na temu

jokicm
Jokić Miroslav
penzioner
Beograd

Član broj: 183785
Poruke: 47
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub09.01.2009. u 10:29 - pre 186 meseci
Pozdrav novom clanu. Meni je buba iz '72.bila prvi auto, doduse tatin, koji sam ozbiljno vozio, i sticao pocetna vozacka iskustva. Svima sve najnaj u Novoj godini, i da nas ljubimci sluze, ako ne bolje, a ono kao i do sada.
U SVETU ZIVOTINJA SVE JE ISTO KAO KOD LJUDI- SAMO POSTENIJE
 
Odgovor na temu

IFA
serviser ,Informatika

Član broj: 185075
Poruke: 70
79.101.217.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub10.01.2009. u 09:51 - pre 186 meseci
Dobrodošao Gibanica,
večioni nas je Panda zamenila neku prethodnu ljubav i većina nas se slaže, opravdano
Svima sreću i u Novoj godini želim
 
Odgovor na temu

gibanitza
Mihailo Vicanović
inžinjer IT bezbednosti, Telekom Srbija
Beograd

Član broj: 207437
Poruke: 110
93.86.166.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub10.01.2009. u 18:30 - pre 186 meseci
Pozdrav IFA ( jel od Industrieverband Fahrzeugbau).... Pretpostavljam da si ti ljubitelj istočnonemačkih makina?

Danas sam gledao jednu Pandicu, zelena, 2001, meki krov... Delovala je spolja ok, ali je prešla 103 000km, motor je sav u ulju i čudno radi (brže na leru i bučnije), menjač je nešto kilav, udarana napred, udarana pozadi, kočnice loše, vuče udesno... Cena je bila 2550€... U konsultaciji sa mojim majstorom sam odustao od kupovine, na moju veliku žalost jer me je taj meki krov oduševio... Idemo dalje...
Panda Gvido...
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.static.ikomline.net.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub10.01.2009. u 20:24 - pre 186 meseci
Gibaja, samo polako i strpljivo (lakse je reci nego ostvariti). Ko sto ti rekoh, dobar primerak Pande je zaista tesko naci ovde.
Trenutno je Limazmaj na putu da postane vlasnik.

Evo bez pretenzija da nesto drzim slovo, nekoliko saveta koje sam bezbroj puta iznosio ovde, ali cini mi se da potencijalnim novim vlasnicima nikad nije na odmet neka rec od nas koji vec imamo neka iskustva sa Pandom.

Pande Classic, (kockice), sa platnenim krovim su prestale da se proizvode uglavnom 2000, mozda je poneka pretekla i 2001. Ostatak primeraka je iz znatno ranijih serija. Ovo sto se kod nas vrti od platnenog krova, uglavnom je 98-2000 godiste, model YOUNG. Legendarna serija, ali motor je starija generacija od ovog koji je u primercima iz 2002-2003. Naravno sve je to FIRE masina, legendarna po Unu, Seicentu, Pandi, itd....ali je SPI (single-point), dok su ove od 2002 do kraja (2003) MPI, ili ti FIRE makina sa multipoint ubrizgavanjem i drugacijim kompjuterom, nego predhodne. Ako je ta 2001 i u takvom stanju kakvu si opisao sa 103K na satu 2550 eugena, onda i da nije cukana, i da ne vuce u desno, i da ima nov platneni krov, (da ne pricam o uljosanju makine) u vrh glave moze da ide ispod granice od 2k. Kod Pandi Classic u Velikoj Britaniji, postoji jedna formula po kojoj se Pandine godine preracunavaju na ljudske godine, a to je kilometraza, podeljeno sa godina proizvodnje. Recimo ta od 103000 : 2001= ina 51,5 ljudskih godina. Ovde u BG imas relativno dobru ponudu 70.000 km 2002 godiste, sto po formuli ispada da su stare 34 ljudskih godina, a skuplje su 150-200 evra od ove koju si gledao.

Evo drugari preracunajte formulu u vasem slucaju, i vidite prema ponasanju auta da li je formula priblizno tacna. Znam sad ce mnogi da krenu sa onom pricom kao: a elste sigurni da ste nabavili Pande sa kilometrazom koju ste videli, bla, bla bla, truc, i slicno......

Za vise detalja mozete pogledati Britanski forum na proverenoj web adresi sa ovom istom temom.

Dakle prilikom izbora i kupovine u nasoj Serbiji, 200 eugena, cini VERY BIG DIFERENCE, koji se cini mi se visestruko isplate, jer za njih dobijes i MPI Fire makinu, koja se i dalje ugradjuje u Panda NUOVA, model Active 1.1

Srecno i tu sam ako trebaju neke dodatne info.
 
Odgovor na temu

gibanitza
Mihailo Vicanović
inžinjer IT bezbednosti, Telekom Srbija
Beograd

Član broj: 207437
Poruke: 110
93.86.166.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub10.01.2009. u 20:40 - pre 186 meseci
Uh, hvala Aco, ovo su mi jako korisne informacije... Od sada te zovem prof. Aca
Panda Gvido...
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.static.ikomline.net.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub10.01.2009. u 20:45 - pre 186 meseci
Gibaja, nema na cemu, a kad ti proradi PP, poslacu ti broj mobitela, jer mnoge se stvari ne mogu ovde reci zbog pravila foruma, koja se trudim da postujem. Ajd javi kad ti proradi PP, pa se cujemo......

Pozz
 
Odgovor na temu

rele r4
s.m

Član broj: 180787
Poruke: 94
93.86.124.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub10.01.2009. u 20:48 - pre 186 meseci
Gib. ako ti radi p.p imas dva od mene
moja bivsa (pandica)
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.static.ikomline.net.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub10.01.2009. u 20:59 - pre 186 meseci
Giba izgleda da ti je pusten moj PP, proveri.......
 
Odgovor na temu

roberto_s
Roberto Sotirov
Shadows, Beograd
Beograd

Član broj: 158457
Poruke: 290
93.86.37.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub10.01.2009. u 23:03 - pre 186 meseci
Giba , slazem se sa Acom u potpunosti. Ja sam zbog ustede od 300 evrica isao u Lazarevac po svoju pandu, i pazi sad , sve sto sam ustedeo tom prilikom ,morao sam da dam dok je ne dovedem u pristojno stanje. A onda sam nailazio na momke koji su uzimali svoje pande u BG ili NS za 2700-2800 i veruj mi pokajao sam se sto i ja to nisam uradio. Vozio sam pande koje mi u odnosu na moju deluju mnogo bolje, utegnutije , tise, mada, Inspektor kaze i verovatno je u pravu da je tu u pitanju samo subjektivni osecaj (tudje- sladje)
Sto se osnivanja kluba tice, ne gubi zivce uzalud pokusavajuci da ubedis pojedince u ispravnost svog rezona. NE BIVA. A i klub, kao registrovana institucija za sada nama (starijim ucesnicima ovog foruma) ne znaci puno. Mislim da ce se vecina nas sloziti sa ovim. Vidi, svi smo mi previse zauzeti da bi se redovno vidjali, kombinovali, trazili neke druge povoljnosti koje klub kao klub nosi. Meni licno jako odgovara ova prepiska ovde i ponekad(dva puta do sada) druzenje u prirodi . Batali to oko kluba, a svima koji ne misle ovako, stvarno se izvinjavam sto sam dao sebi za pravo da govorim u tudje ime.
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

gibanitza
Mihailo Vicanović
inžinjer IT bezbednosti, Telekom Srbija
Beograd

Član broj: 207437
Poruke: 110
93.86.166.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub11.01.2009. u 00:16 - pre 186 meseci
Uh trenutno imam relativno ograničen budžet (2600€), ali koliko sam skontao izgleda da ispod 2700-2800 ne može da se nađe ništa pristojno, a recimo da je realna cifra 3000€... Mada dobro, nigde ne žurim, polako tražim, čuo sam se sa Acom i dao mi je jako korisne informacije (hvala Aco još jednom!!!) i nadam se da ću kroz nekih mesec dana najkasnije naći nešto...

Slažem se da je osnivanje udruženja prevelik posao (prošao sam sve to već jednom i ne bih se opet prihvatao svog tog posla).... Ono što predlažem je da se napravi neki web portal, sajt ljubitelja Pandi, kao podrška vlasnicima, sa nekim vidom tehničke dokumentacije i tako dalje... Jednostavno da ljubitelji Pandi u Srbiji imaju svoje kompletno i nezavisno mesto na internetu gde mogu slobodno da komuniciraju, prave spisak radnji, majstora, prilažu slike, komentarišu šta god i tome slično... Sve u svemu investicija od nekih 30€ (dajem koliko treba) za zakup domena i hostinga a što se tiče sajta i foruma mogu da u saradnji sa "šurakom" podignem sve što treba za nekih 0€ (nula evro zlatnika) :) ... Nadam se da ova ideja više "pije vodu"?

p.s. video sam sve pp, ali još uvek ne mogu da odgovaram...


Panda Gvido...
 
Odgovor na temu

rele r4
s.m

Član broj: 180787
Poruke: 94
77.46.230.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub11.01.2009. u 10:22 - pre 186 meseci
Po meni je to i dovoljno i kao što rekoh podrzavam tu ideju.
moja bivsa (pandica)
 
Odgovor na temu

gibanitza
Mihailo Vicanović
inžinjer IT bezbednosti, Telekom Srbija
Beograd

Član broj: 207437
Poruke: 110
93.86.166.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub11.01.2009. u 12:06 - pre 186 meseci
Ok, raspitaću se ovih dana za najpovoljnije uslove hostinga i pitaću "šuraka" za pomoć... A voleo bih da čujem neke ideje za naziv sajta... Recimo www.panda-classic-srbija.com ili www.panda-classic.rs ...
Panda Gvido...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Fiat Panda [Classic] klub
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 598251 | Odgovora: 829 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.