Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se

elitemadzone.org :: AutoZone :: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 37396 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
*.ptt.yu.



+85 Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se05.05.2007. u 14:46 - pre 206 meseci
Hvala ~Vojvoda,

ako neko zna da rastumaci oznake 'ECE' i 'NE' bilo bi lepo & korisno;

Iznad radija postoje prekidaci za grejac zadnjeg stakla i za svetla za maglu mislim. Svaki od tih prekidaca ima po dve sijalicice u sebi. Gornje rade cim se da kontakt, a kad se pale donje ? Da pogledam osigurace ili sta vec ?

Koliko je komplikovano popraviti casovnik u instrument tabli ? Sa leve strane je obrtomer, unutar njega digitalni casovnik. Ako je crkao onaj cip znam da pomoci nema.

I jos jedno pitanje, kako se na Audiju steluju farovi, snopovi mi idu isuvise u vis i smetaju dolazecim vozilima :-(

--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

~Vojvoda

Član broj: 33831
Poruke: 578
*.dial.b92.net.

Sajt: tuningpower.web1000.com


+2 Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se05.05.2007. u 15:50 - pre 206 meseci
Ovo u vezi lampica u prekidacima, pitaj nekoga ko ima ili je imao audi 80, pa ce ti on reci, mozda mora tako.
Sto se tice stelovanja farova, pogledaj, obicno je taj tocak/klizac pored onog potenciometra za podesavanje jacine osvetljenja table, to je kod mene sa desne strane instrumenata ispod prekidaca za poziciju i farove, tako je bar kod mene u VW, ovo rekoh oba vozila su VAG grupa obicno je raspored isti...
Sto se tice digitalnog sata, ne mora da znaci da je riknulo integrisano kolo, a i ako jeste, predpostavljam da je njegova namena solo za casovnik, nisu skupi ti cipovi, zapravo ne bi trebali da budu skupi.
Ako poznajes neke iskusne i sposobe majstore za TV/Hi-Fi ili nekog elektronicara entuzijastu mozda popravite, digitalni sat nije komplikovan, a ako ne mozete da popravite ima da se naruci komplet delova, radi na +5V, moze da se skarabuzi na taj displej sto imas, samo ako ima mesta za novu stampanu plocicu negde da uglavis.
Ako te put ikada dovege u Bg, oni imaju gotov kit za dig. sat.
http://www.***
Nadam se da sam bio od pomoci !!! Poz!
p.s. molim moderatora da ne smatra ovaj link kao relamu.

edit lancia88: ne znam kako da ne smatram link kao reklamu kada preko cele stranice na linku stoji da je prodavnica sa sve radnim vremenom itd.


[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 06.05.2007. u 00:52 GMT+1]
Speed costs money. How fast do you want to go?
http://tuningpower.web1000.com/
 
Odgovor na temu

drgrga

Član broj: 54031
Poruke: 819
77.46.177.*



Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se06.05.2007. u 23:23 - pre 206 meseci
Citat:
Zeleni zub: Hvala ~Vojvoda,

ako neko zna da rastumaci oznake 'ECE' i 'NE' bilo bi lepo & korisno;

Iznad radija postoje prekidaci za grejac zadnjeg stakla i za svetla za maglu mislim. Svaki od tih prekidaca ima po dve sijalicice u sebi. Gornje rade cim se da kontakt, a kad se pale donje ? Da pogledam osigurace ili sta vec ?

Koliko je komplikovano popraviti casovnik u instrument tabli ? Sa leve strane je obrtomer, unutar njega digitalni casovnik. Ako je crkao onaj cip znam da pomoci nema.

I jos jedno pitanje, kako se na Audiju steluju farovi, snopovi mi idu isuvise u vis i smetaju dolazecim vozilima :-(



Te lampice se pale kad ukljucis prekidac.....
Kad das kontakt svi prekidaci sijaju crveno,a kad upalis grejac zadnjeg stakla i svetlo za maglu na prekidacu ce ti se upaliti dodatna zuta lampica u obliku trougla.


Za sat u tabli......nisi nam napisao da li ista prikazuje.....jako cesto se desava da odu odredjeni segmenti LCD-a pa ti ispisuje brojeve koje vise ne prepoznajes.E sad jel takvo stanje ili nema nista na LCD-u ?

Ako nema nista otvori tablu(sto ti ne preporucujem ako vec nisi radio,vec daj nekom drugom iskusnijem),imas dve "gumice" sa stampe na LCD(koriste se svuda satovi,stariji mob.telefoni,kasetofoni itd........................ ocisti ih i probaj onda.Tek onda sumnjaj na chip a ako je do njega sigurno,imam pa cu ti poslati for free.....


Sto se tice ECE i NE to su engine kodovi samo njima znani evo ti uporedno na primer AUDI 80 QUATTRO 1.8 90 god.

NE----- 60 KW,5200 rpm,Tuned for +R-cat
JV------isto to ali Tuned for (ch)(s)
ECE----nema podataka


Pozdrav,Grga

AUDI RULES !!!!!!!!!!!!!

[Ovu poruku je menjao drgrga dana 07.05.2007. u 00:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
*.biz
Via: [es] mailing liste



+85 Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se07.05.2007. u 13:47 - pre 206 meseci
TNX drgrga,

OK za lampice, sad kad znam sistem videcu zasto ne rade;

displej ne prikazuje nista. Juce sam vadio instrument tablu i zamenio nekoliko sijalicica pozadinskog osvetljenja. Nisam vidis pogledao te gumice, pogledacu ih.
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
*.biz
Via: [es] mailing liste



+85 Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se18.05.2007. u 19:46 - pre 206 meseci
Imam pitanje, Audi 80 '88., 1.8 karburator, motor NE;
na usisnoj grani postoje neka dva otvora koja cini mi se da imaju neke cepove. Jedan je potpuno suv, dok drugi pomalo vlazi mislim antifrizom. Ne primecujem neki znacajan gubitak antifriza, ali me zanima koliko je to opasno i kako se sanira. Postoji li opasnost da ti cepovi izlete ?
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

Nikola_Audi80
Lazarevac

Član broj: 146178
Poruke: 10
*.itsnet.info.



Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se24.05.2007. u 12:34 - pre 206 meseci
Brate bolje ti to oteraj kod nekog da ti to vidi nemoj da se zezas jer moze da se desi da izlete.Ali (savet) oteraj ti to sto pre i vidi to nemoj mnogo da cekas.
Audi_80
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
*.biz
Via: [es] mailing liste



+85 Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se24.05.2007. u 20:56 - pre 206 meseci
Bio sam vec, lik kaze nije opasno, samo vlazi cccc
A znam da je rizicno
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

ki11erc0de
BiH

Član broj: 119883
Poruke: 43
87.250.103.*



Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se06.08.2007. u 13:00 - pre 203 meseci
Razmisljam i ja da uzmem audia 80, isto da ugradim plin. koliko trosi na 100 km, sa plinom i bez?
Ako si testirao.

Jesili zadovoljan sa audijem?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

drgrga

Član broj: 54031
Poruke: 819
77.46.178.*



Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se06.08.2007. u 13:31 - pre 203 meseci
Druze,ja imam 1.8 quattro bez plina i nemoj niko da te laze da trosi u gradu ispod 10-ke,nekad i jace.Na otvorenom oko 8.Plin nisam ugradjivao jer od gepeka ne ostane bukvalno nista........

Inace auto po meni odlican....sedi i vozi........i uzivaj....
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
*.biz
Via: [es] mailing liste



+85 Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se06.08.2007. u 21:59 - pre 203 meseci
Preporucujem ti da uzmes neki sa karburatorom, a o svojoj potrosnji, kojom sam izuzetno zadovoljan (da kucnem u drvo) sam pisao ovde http://www.elitesecurity.org/p1648794 pa da se ne ponavljam.

Bio sam do juce na moru, putovao autom VW Polo classic ('98.), vozio ga veci deo puta i jos ne mogu ledja da ispravim koliko je neudoban... Nedostajao mi je kokpit audija.
Poz
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

ki11erc0de
BiH

Član broj: 119883
Poruke: 43
87.250.103.*



Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se08.08.2007. u 00:53 - pre 203 meseci
Daj tacne podatke audija 80, koliko ima kw i koji kod motora, i jos nesto korisno, ostalo mi 2 dana da idem na pijacu, cuo sam da audi trosi oko 14 l ovisno o uslovima, ali proijecno 10l
ovisno i o motoru.
pozz
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
*.biz
Via: [es] mailing liste



+85 Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se08.08.2007. u 09:59 - pre 203 meseci
1988. godiste, oznaka motora NE, 66 kW, 1781 ccm, dvogrli Keihlin karburator, plin Lovato, ima CB i alarm, nema servo, podizace, klimu... trula visnja zdrava limarija ;-) ... kazi ako te zanima jos nesto;

osmotri po forumima sta ljudi kazu za tu K glavu i plin, neki kazu nema problema, neki kukaju i zlopate se sa tim injectionima, tu zaista ne mogu nista iz prve ruke da ti kazem;

kad sam trazio svoj auto bio sam jedne nedelje u NIsu, medju onolikom masom vozila bila su samo 3-4 audija i to sve 1.6 dizel ali to me nije zanimalo. KAd sam sledece nedelje bio u Kraljevu bilo je takodje nesto malo Audija, ali sve uglavnom
dizel, a ono sto je bilo benzinaca, bas su bili nekako izmrcvareni...

Svoj sam auto nasao preko Neta, napravio spisak od 3 auta cije sam vlasnike pozvao i otisao za BG (svi su bili odatle), od ta 3 uzeo koji mi se najvise svidja i to je bilo to...

Puno uspeha u potrazi i pitaj ako treba jos neka info
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.adsl.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se08.08.2007. u 13:08 - pre 203 meseci
@osmotri po forumima sta ljudi kazu za tu K glavu i plin, neki kazu nema problema, neki kukaju i zlopate se sa tim injectionima, tu zaista ne mogu nista iz prve ruke da ti kazem;


Gde vidis na tom motoru K glavu ??
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.adsl.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se08.08.2007. u 13:10 - pre 203 meseci
Usput taj karburator je tesko sr***,promeni podlosku karburatora i stavi pierburg 2e.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

drgrga

Član broj: 54031
Poruke: 819
91.150.124.*



Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se08.08.2007. u 13:21 - pre 203 meseci
@ki11erc0de

1989. godiste,66 kW,1781 ccm,quattro,el.blokada diferencijala,CB,alarm,servo,podizaci,ABS,siber,stakla u boji,jedino nemam klimu,a boja je teget metalik.......e sad moj je sa K-glavom i nikad problema nisam imao s njom imao sam i golfa 2 GTi koji je isto imao K glavu.Potrosnju sam ti napisao,a gas ti ne preporucujem.Mani se svih tih koji se hvale plinom i K-glavom......to po meni ne moze da radi bez kvalitetnog uredjaja........a takav plin nije 200 e nego 400-600 pa je onda veliko pitanje isplativosti.....


Pozdrav,

 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
*.biz
Via: [es] mailing liste



+85 Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se09.08.2007. u 21:02 - pre 203 meseci
@dekster2

Ne vidim na tom motoru, ali je covek rekao da mu trebaju saveti jer za par dana ide na pijac, pa da ga unapred uputim na taj pojam
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

ki11erc0de
BiH

Član broj: 119883
Poruke: 43
87.250.103.*



Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se10.08.2007. u 22:44 - pre 203 meseci
Sutra idem na auto pijacu, ovamo sam gledao jednog audija 2100 eura ne registrovan bijeli sa karburatorom. Vidjecu sutra sta ima od izbora.

Neznam zasto nebi plin na auto sa karburatorskom verzijom, dosta mojih prijatelja je ugradilo sve radi super. Cijena ugradnje je 350 eura.

Ljudi koji imaju injection oni imaju manje probleme sa plinom ali i ugradnja je skuplja mislim da se radi o Lovato sistemu.

Javicu vam kako sam prosao.

Pozz cijeloj ekipi

 
Odgovor na temu

ki11erc0de
BiH

Član broj: 119883
Poruke: 43
87.250.103.*



Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se11.08.2007. u 22:28 - pre 203 meseci
Bio sam na autopijaci i vratio se, audiji preko cijene i u losem stanju vratio sam se kuci i uzeo u lokalnom gradu za 2000€ ne registrovanog.
Ima nekih sitnica da se urade ali motor i lim je u extra stanju da kucnem u drvo.
1.8 s 66kw 1988 g. bijeli alu felne.
Pozz
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
*.biz
Via: [es] mailing liste



+85 Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se11.08.2007. u 23:52 - pre 203 meseci
Puno srece i u zdravlju da se vozis !
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

ki11erc0de
BiH

Član broj: 119883
Poruke: 43
87.250.103.*



Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se12.08.2007. u 10:02 - pre 203 meseci
Hvala puno

i vas da auta dobro posluze i da dugo vozite.


Gledao sam prtljaznik stvarno je mali. ako je neko ugradio plin nek okaci sliku kako je najbolje rijesenje, tako da ostane malo prostora.

Ja cu malo da sacekam sa plinom.

POZDRAV ekipi ES-a
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 37396 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.