Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se

elitemadzone.org :: AutoZone :: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 37187 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
*.ptt.yu.



+85 Profil

icon Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se19.04.2007. u 23:58 - pre 206 meseci
Imam ~3k+ evra, dvoumim se izmedju Audija 80 (jaje) i Opela vectre.

Pre svega, zanimaju me benzinci i ne vise od 1800 kubika. Znam da Audi ima pocinkovanu limariju, a da Opeli imaju probleme sa rubovima, sajtnama. Znam i da je vectra jeftinija par stotina eura isto godiste.
Raspitivao sam se unaokolo i jos cuo i da audi ima manji gepek (sto neko rece bar necu morati da prevozim stvari komsijama ;-) ) i da motor od 1.6 nije bas po meri audijeve karoserije i da treba traziti odmah 1.8.
Kakva je vectra 1.6 ?

Zanimaju me misljenja ljudi koji su vozili ove automobile:
- kakva je razlika u udobnosti, zvucnoj izolaciji, 'upijanju' rupa na putu ?
- posto bih ugradio plin, da li je bolje traziti auto sa karburatorom ili injection ?
- kakve su cene odrzavanja ovih automobila (cene delova, kao sto su npr. amortizeri, lezajevi, zglobovi) ?
- znam da od opreme audi moze da ima i klimu, ABS, servo. Kolike su cene odrzavanja ovih sistema ili treba traziti auto bez ove opreme ?
- ima li vectri sa ovakvim vrstama opreme ?

PS
NE, ne bih kupio novog yuga ;-)

--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se20.04.2007. u 07:45 - pre 206 meseci
http://www.elitesecurity.org/t...im-da-ustekam-eure-pa-da-kupim

Za te pare najbolji izbor Punto I 96-97 godiste, moze se naci u odlicnom stanju bez ulaganja.
 
Odgovor na temu

MarkBg

Član broj: 141323
Poruke: 165
194.106.184.*



+5 Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se20.04.2007. u 09:22 - pre 206 meseci
Ja bih od ta dva uzeo audi jaje 1.8. Limarija je drasticno bolja, ali i uopste utisak u voznji, opsti kvalitet itd. A veoma dobro ide za 90 konja... Samo moraces da se potrudis da nadjes neki u dobrom stanju, ali ipak moze da se nadje, evo jedan komsija iz moje ulice je nasao odlican primerak.
 
Odgovor na temu

Doberman
Milan Milanovic
Krusevac

Član broj: 2179
Poruke: 192
*.air.my-its.net.



+10 Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se20.04.2007. u 09:54 - pre 206 meseci
Audi je bolje rešenje,što se tiče plina,bolje ti je da uzmeš karburatorsku verziju jer injection ima K-glavu koja se ne podnosi baš najbolje sa plinom,mada budzenje karburatora na motor sa K-glavom i nije neki komplikovan posao ovde u Kruševcu naki majstori stavljaju karburator od stojadina za 50-ak evrića.Pa ako nadješ injection u dobrom stanju za manje pare slobodno ga uzmi.
Ako vam performanse nisu najbitnije i 1.6 nije loš izbor,manje troši od 1.8.
Samo da dodam da je razlika u ceni registracije između 1.8 i 2.0 oko 2-3 hiljade dinara tako da ni 2.0 nije loš izbor.
Ovcu možeš da šišaš više puta,ali samo jednom da je odereš!
Fibux kennel
 
Odgovor na temu

ivan31
Ivan Milanović
Srbija

Član broj: 139943
Poruke: 120
212.200.219.*



+2 Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se20.04.2007. u 09:58 - pre 206 meseci
Audi ima mnoooogo bolju limariju nego Vectra. Uz to je i u svakom pogledu kvalitetniji od nje. A s druge strane za vectru su neuporedivo jeftiniji delovi i jeftinije odrzavanje. Sad ti vidi..........
Ivan
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se20.04.2007. u 10:11 - pre 206 meseci
Skoro je bio članak u AutoBild-u o toj prvoj vektri, uglavnom su imali primedbe na kvalitet izrade koji je (po njima) bio prilično nizak. I ja bih se pre odlučio za Audija (ako je u dobrom stanju), bolje će držati cenu i koliko sam imao prilike da čujem, mnogo više ga hvale nego kude.
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
*.biz
Via: [es] mailing liste



+85 Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se20.04.2007. u 15:31 - pre 206 meseci
Hvala momci na misljenjima, stvarno mi znace i pomazu mi !

@HoT_Steppa
Znam za Punto da je dobar auto, ima ga moj burazer, ali nisam ljubitelj Italijana. Ne znam kakvi su za odrzavanje, burazer doduse nije imao do sada problema sa autom.

@Doberman
Video sam vec na forumu haos oko K glave i plina. Ali vidis moze i varijanta kecov karb, ni to nisam znao. Sto se performansi tice, vozim porodicu u njemu tako da ne verujem da ce bas prelaziti 100-120.

@ivan31
Hvala za odgovor i korisnu informaciju (cene delova)

----
Ne zurim sa kupovinom, bio sam dve subote na pijaci u Jagodini da vidim sta se desava, u nedelju skoro sigurno odem do Nisa da vidim ponudu i kretanja cena.

Svako misljenje je dobrodoslo i dalje.
TNX !
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

~Vojvoda

Član broj: 33831
Poruke: 578
*.dial.b92.net.

Sajt: tuningpower.web1000.com


+2 Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se20.04.2007. u 16:02 - pre 206 meseci
Moj glas ide Auduiju.
Jedan moj rodjak je imao audi "jaje"(bash takav kakv ti ocesh), dok nije kupio onaj za 1generaciju noviji, vozio sam se i zaista, vozilo je dobro, doduse njegov automobil je zaista bio ocuvan, a on je bio 2 vlasnik, imao je plin, motor K-jetronic 1.8 nesto oko 100-ak KS, ubrzanje je bilo solidno, sve u svemu zaista dobar polovan automobil.
Buduci da je vozilo iz VAG koncerna, imas veliku prednost sto se tice nabavke rezervnih delova.
Sto se tice udobnosti, ako su amortizeri dobri i sve sa trapom uredu, dobar je, vozili smo se po Batajnickom putu, kada je bio krsh od puta, i veoma dobro pegla rupe,a on jos vozi ko sumanut...
Ja nisam nikakav expert ni mehanicar, samo petrollhead, ali audi mi se zaista svideo, i mislim da je zaista dobar automobil...
Nadam se da sam bio od pomoci !!!
Poz!
Speed costs money. How fast do you want to go?
http://tuningpower.web1000.com/
 
Odgovor na temu

Srdjan Marinkov

Član broj: 38417
Poruke: 214



+3 Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se21.04.2007. u 00:29 - pre 206 meseci
Citat:
HoT_Steppa:Za te pare najbolji izbor Punto I 96-97 godiste, moze se naci u odlicnom stanju bez ulaganja.


Neuporedivi su Audi80 i Punto I (bez obzira na to što je Audi stariji 5-6-7-8 godina) nebo i zemlja!
 
Odgovor na temu

millko
MAMAS-namjestaj po mjeri,okovi za klizna
vrata,... www.mamas.ba

Član broj: 64074
Poruke: 358
85.158.34.*



+1 Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se21.04.2007. u 15:13 - pre 206 meseci
Citat:
SrDJaNN: Neuporedivi su Audi80 i Punto I (bez obzira na to što je Audi stariji 5-6-7-8 godina) nebo i zemlja!

upravo tako,sem toga nisu ni u klasi.
po meni to je najkvalitetniji audi koji je napravljen.automobil sa pocincanom karoserijom,sa jako dobrim motorima.porediti punta sa ovim je presmjesno,po kvalitetu i ako je stariji mnogo moze da odrzi italijanu dobru lekciju o kvaliteti proizvoda.
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
*.biz
Via: [es] mailing liste



+85 Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se23.04.2007. u 09:02 - pre 206 meseci
Juce sam bio na autopijaci u Nisu - od onolikog brda automobila, samo 3 je bilo Audi jaje, ali 1.6 dizeli.
Bio je cini mi se i 1 1.8 benzin ali nisu bili ocuvani za kintu koja je trazena.
Ne zurim, iduce nedelje moguce je da odem do Kraljeva, cujem da je tamo mocnija ponuda
Poz
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.adsl.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se23.04.2007. u 09:16 - pre 206 meseci
Cuj Kralevo

Znaci unutrasnjost,malo se teglilo pa kuka.
Audi jaje ti je za odrzavanje odlican i jeftin,Mozes odmah da zamenis sve silen blokove plocice,diskove za male pare (100 €).
Za licno informisanje o autu i stelovanje imas software auto data 3.16,workshop 2006. etka etos katalog mikro filmova
Imas to na buvljaku u bubanj potoku.ja sam kupovao od nekog tipa ************ mislim da se zove Dejan.
Sto se tice plina nezaboravi da taj auto ima mali gepek sa uspravljenim rezervoarom,mada je dubok pa bi to mogao da isloristis
za plinsku bocu. Opel odlican motor ali limarija (kosevi and rubovi=limar) jako losa.

pozdrav dekster 2

[Ovu poruku je menjao bakara dana 23.04.2007. u 10:30 GMT+1]
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

yonjo
penzioner
KVAZILEND

Član broj: 132434
Poruke: 14
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se24.04.2007. u 01:34 - pre 206 meseci
Ne znam prijatelju šta da ti kažem osim da ti opišem svoje iskustvo s jajetom Vozio sam ga 3-4 godine i uglavnom bio zadovoljan što se tiče udobnosti, kvaliteta, ubrzanja (1800ccm) lim je garant I klasa, pa donekle i potrošnje. Ajd da ti opišem potrošnju pošto nijesam čuo ni vidio da jedno auto tako drastično mijenja potrošnju zavisno od uslova. Prvo i najljepše;) Na otvorenom i uglavnom pravom putu, (na umu mi je Nikšić-Podgorica) kakvih je kod nas mali broj a u Srbiji uopšte nije, dakle na takvom putu trošio je izmeđi 6 i 6,5 l supera, baš super. Po brdskim, tj. planinskim putevima oko 9-10l. Međutim po gradu trošio je 11,5 do 12,5 l. E slušaj sad, zimi kad su mrazevi i kad ga moraš voziti (po startovanju) 15 min. pod sauhom, još ako je na ulicama snijeg ili led, trošio je prijatelju, uopšte ne pretjerujem, i 15 ako ne i kojih pola litra više. Zatim, djelovi su za razliku od VW auta skuplji bar 25-30%, za Opele ne znam, no gledajući cijene polovnjaka mislim da je približno i sa opelima. Pa onda registracija, na mojih 1798 ccm, iznosila je oko 135 eura. Pa u sred ljeta prvo jutarnje paljenje isključivo pod sauhom, što i nije nešto strašno. Za mene, gepek je bio sasvim OK, nikad nijesam uspio da ga prepunim, za šta takođe treba para;) Ja zaboravio glavno, jaje je proizvedeno daleke 87. god. za 3-4 godine ja nijesam imao neki ozbiljniji kvar ali napominjem i da ga nijesam mnogo vozio. E da, farba, treće godine po kupovini (tj. njegove 15-16) počela je da mijenja boju iz tamno zelene metalik u običnu crnu i da se na rijetkim mjestima i malo ljušti, ne mnogo. Ajde kad sam se raspisao da ti u detalje opišem što ćete možda interesovati. Kupio sam ga 2001. za 4700 DM a prodao 2005. za 1500 eura. upravo je pored mene naš oglasnik polovnjaka i vidim jedno Audi 80, 1800 ccm 89. godište 1300 eura, pa drugi sa plinom 1990. god, 1700 eura i tako približno. Nijesam razumio tvoju cifru s koliko para raspolažeš ali kod nas sa jaje od 87-90. može naći baš ovako, 1300-2000 eura, recimo TDI i sl.
E sad da ti kažem možda važnu stvar, Dugo godina sam ribolovac i kamper, zaljubljenik planina. U svemu tome napravio sam dugu pauzu sigurno15-tak godina. Sad sam otišao u penziju (53 god.) mlad penzioner, i odlučio da se vratim nekadašnjim aktivnostima. Para se nejma a želje velje, volio bih da mogu doći do Suzuki Samuraja koji bi bio idealan za mene, ali hoćeš. Vjerujem u cijeloj cg ih nema više od 20 kom. a i to su sve baš izrabljeni terenci, znaš kakva je cg, sve goli kamen, uspon i krivine. Ovo nekoliko što sam vidio da se prodaje su godišta od 82. do 89. i koštaju od 1900 do 2500 eura. Ja bih nekako i skrpio da kupim neki i do 3000 ali budući da su to stara auta trebalo bi još 1000-1500 e da se dovedu u red, pa benzin, registracija.....penzijica 144,70 e. Jbg, ne može pa ne može. E da je ponuda veća čeko bih ga godinu dok ga nebih kupio, ovako razmišljam o običnom, na jedan pogon i vjeruj da su mi Opel Vectra i druga posebno malolitražna Opelova auta, kao i druga, Ford, Reno..... Samo mala litraža tj. potrošnja i mala registracija. Koliko god žarko želio Samuraja i koliko on bio baš pravo auto za mene, JBG. ne može se majku mu kad sam sirotinja.
Eto prijatelju o audiju sam ti rekao sta sam znao, možda i nešto preskočio ali da znaš, budući da ću najvjerovatnije kupiti nešto s prednjim pogonom ja ću se odlučiti za neko 1.1L do najviše 1.3L pa bio to Opel, možda baš Vectra ili Reno, Ford...
I na kraju, molim drugare koji pročitaju a znaju nešto više o mogućoj nabavci Samuraja ili bilo kakvog malolitražnog terenca, može i dvosjed, ne budite lijeni javite. Ima jedan u Nikšiću koji ga sanja.
Pozdrav!!!!

P.S. Dao sam ti sadašnje cijene i godišta Audija, a slušaj isto za Vectre: Opel Vectra 1992. god. 1.8 ugrađen plin, registrovan, 1800 eura, pa zatim, Vectra 1992. + 5 alu. felge, 1500 eura, pa Vectra karavan 1997. 1.6, 16v, full oprema, sekvent plin, ocarinjen u odličnom stanju, 3450 eura, pa Vectra 1998.god. 16v, registr. 3500 eura, pa Vectra 2.0 16v, registrovan, servisiran, centralna, servo, ABS, klima, el. podizači, el. retroviz. 2x air beg, al. felge, nove gume, eto prijatelju, čovjek ne navodi cijenu ali ne vjerujem da je više od 3800-4200e, ako te baš zanima evo ti njegov broj pa pitaj : 067-605-506
Vozdra!
 
Odgovor na temu

MarkBg

Član broj: 141323
Poruke: 165
194.106.184.*



+5 Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se24.04.2007. u 09:49 - pre 206 meseci
Blago vama u Cg kad su vam tako niske cene. ovde nema audija 80 ispod 3000. mislim da su im cene obicno 3500-4000. a tek B4 on je jos skuplji.
 
Odgovor na temu

yonjo
penzioner
KVAZILEND

Član broj: 132434
Poruke: 14
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se24.04.2007. u 20:45 - pre 206 meseci
Blago nama u cg, kažeš. E burazeru, pa nekome jeste baš blago, i to oteto i bescen, ali velikoj većini, blago rečeno je zlo. Ja se sad mučim ne bih li kupio jednog malolitraznog, mislim najmanjeg i najjeftinijeg 4x4, Samuraja, 900 ccm do 1.3 ccm. Sad da mi bilo ko pokloni najboljeg terenca , Pajera, Čerokija, Tuarega....novog, ispod čekića, reko bih mu hvala ali ja nemam para za benzin, registraciju, po neki dio. Oće đeca s novoga da očupaju brisače ili retrovizor i ode pola penzije. Pa đe su ulja, antifrizi, brrr, sad se smrznem misleći kako ću i s ovim 900-1.3 ccm ako ga uopšte i kupim. Vidiš, nije nam svima blago. Uhhh... zamalo me nijesi izazvao o politici a to nije primjereno ovakvim Forumima. No dobro je, blago nam ga dok se još kontrolišemo. Pa mi u cg a da ko;)
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
*.biz
Via: [es] mailing liste



+85 Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se24.04.2007. u 20:57 - pre 206 meseci
@dekster2
Hvala za brojeve telefona

@yonjo
Hvala na opsirnom odgovoru !
(Srecom) zivim u malom gradu, tako da auto vrlo retko teram po gradskoj voznji.
Uglavnom je to Jagodina - Paracin (20 km), Paracin - Raska (170 km), Paracin - mesto_gde_radim (20 km) tako da ne bi trebalo da bude veca potrosnja. Samara 1300 koju sam imao je trosila 7l benzina tako da Audijevih 1800 nek potrose i vise, razumecu ga ;-)
Sto se farbe tice - razumecu ga i tu, znam jednu firmu ciji se novi auti ljuste, tako da punoletnih pocinkovanih 18g i ako se ljusnu - nek im je alal.
Sto se cene tice - ne staj mi na muku. Obilazim auto pijac pre neki dan i gledam golf III kao bombonica na vase tablice za 2400 E i dusa me boli... A na ES ima dovljno tema o Zastavi... da ne zagadjujem ovu temu njome. Btw. imam 3k (+ tolerancija) evra
Poz
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
82.208.209.*



+85 Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se03.05.2007. u 07:24 - pre 205 meseci
Poslusao sam vase savete - uzeo sam Audi 80 1.8 sa karburatorom i plinom za 3k;

Vozio sam od BG do Paracina auto putem 140 km/h i potrosnja se uhvatila (od pune boce do pune boce) 9l plina, ocekivao sam vise, ne znam da li je ovo uobicajeno;

Evo i par pitanja ako ima raspolozenih da odgovore:

1. Motor ima oznaku NE i ovaj momak rece da je to bitno prilikom kupovine delova. O cemu se tacno radi ?

2. Tip vozila pise u saobracajnoj 89 ECE, sta sad to znaci ? Ima li to veze sa cenom registracije ?

3. Odakle se moze skinuti neka knjizica za Audi, neko uputstvo ? Imao sam za ladu neko rusko pdf uputstvo i detaljan prikaz motora, delova, sistem rada, elektricna sema, raspored osiguraca. Zna li neko link ka necem slicnom za Audi 80 ?

--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

Doberman
Milan Milanovic
Krusevac

Član broj: 2179
Poruke: 192
*.air.my-its.net.



+10 Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se03.05.2007. u 09:53 - pre 205 meseci
Pre neki dan sam registrovao citroena zx 1.8i cena sve ukupno 15700 din. Mislim da je isto i za audi.
Ovcu možeš da šišaš više puta,ali samo jednom da je odereš!
Fibux kennel
 
Odgovor na temu

~Vojvoda

Član broj: 33831
Poruke: 578
*.dial.b92.net.

Sajt: tuningpower.web1000.com


+2 Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se03.05.2007. u 09:53 - pre 205 meseci
Ajd' brate, pa nek je sa srecom!!!
I da te dobro sluzi i da sto pre dodje novi !!!
Pozdrav!!!
Speed costs money. How fast do you want to go?
http://tuningpower.web1000.com/
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se03.05.2007. u 12:37 - pre 205 meseci
Pozdrav,

da ne mesamo registracije u sve ovo sto se tehnike tice, nju odredjuju parametri: vrsta goriva, vrsta vozila, vlasnistvo (pravno ili fizicko lice), snaga motora, zapremina motora ili nosivost za teretna vozila.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Audi jaje vs Opel vectra - dvoumim se

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 37187 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.