Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C++ Builder Automation Object

[es] :: C/C++ programiranje :: C++ Builder Automation Object

[ Pregleda: 1540 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

-pixi-
dk

Član broj: 134302
Poruke: 23
*.virnxx10.adsl-dhcp.tele.dk.



Profil

icon C++ Builder Automation Object25.04.2007. u 12:55 - pre 207 meseci

Ehhh ovako...
Odluciosam ponovo da zatrazim vasu pomoc. Ako iko moze pomoci ako iko zna neka se javi. Hvala vam unaprijed.

Znaci moj zadatak je da otvorim moju aplikaciju korisnicima, tamo da oni sami mogu scriptovati moju aplikaciju. Program koji moze da crta, treba znaci koristiti Automation Object kreirati metode koje spajaju moj program i neki script usera. Kada u Builderu kreiram jedan "Automation Object" onda sve radi kako treba, ali kada kreiram jos jedan onda mi neide. Znaci ja zelim da kreiram dva interface-a putem kojih mogu dobiti pristup razlicitim funkcijama u programu.

Samo da dodam da koristim C++ Builder 3 a ne
 
Odgovor na temu

kiklop74
Darko Miletić
Buenos Aires

Član broj: 78422
Poruke: 569
*.static.metrored.net.ar.

Sajt: ar.linkedin.com/pub/darko..


+13 Profil

icon Re: C++ Builder Automation Object25.04.2007. u 13:55 - pre 207 meseci
Trenutno ne mogu direktno da odgovorim na tvoj problem jer sam na poslu. Videcu za vikend. Ono sto mogu da ti kazem je da ako ikako mozes batalis bcb 3 i predjes bar na bcb 5. bcb 3 i 4 su ocajni i puni bagova posebno u delu vezanom za COM. Onaj tlb editor bcb 3 me je vise puta dovodio do nervnog sloma...

Tko leti vrijedi
 
Odgovor na temu

-pixi-
dk

Član broj: 134302
Poruke: 23
*.virnxx10.adsl-dhcp.tele.dk.



Profil

icon Re: C++ Builder Automation Object30.04.2007. u 12:56 - pre 206 meseci
Hvala na odgovoru i ja sam bio zauzet ovaj vikend tako da mi se nije zurilo.
Znam da je bcb 3 s***** ali to je sto mi je receno da moram koristiti, ni meni se licno nikako ne svidja ali sta cu. Sto je tu je. Znaci evo i ja sam malo istrazivao i napravio neku malu aplikaciju samo da testiram ove interfaces. Uspio sam napraviti dva interface-a putem kojih mogu dobiti pristup metodama test aplikacije. Samo mi sad nije jasno zasto to nije moguce sa mojom prvom aplikaciom. Nikako mi neide u glavu kako je moguce to uraditi u novoj aplikaciji a u "staroj" nije..

Jos jednom hvala na odgovoru kiklop.
 
Odgovor na temu

-pixi-
dk

Član broj: 134302
Poruke: 23
*.virnxx10.adsl-dhcp.tele.dk.



Profil

icon Re: C++ Builder Automation Object01.05.2007. u 10:11 - pre 206 meseci
Uradio sam update na BCB 5 ali mi ni ovo nije pomoglo da rjesim problem. Meni se cini kao da je ovo neki bug. Jer nemoguce je da se moze napraviti jedan ili dva interface-a na pocetku a poslije ne. Cini mi se kao da kada uradim update i save implementacije intefrace-a onda nestane (niti znam kako ni zasto) mogucnost dodavanja novih interface-a. Razmisljao sam jednostavno da promjenim .tlb file + implementacije i da promjenim USETLB("") nadajuci se da tako mogu zaobici problem ali cini mi se da ni to ne rjesava problem. Pmozite ako mozete hvala u naprijed.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C++ Builder Automation Object

[ Pregleda: 1540 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.