Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

brdski bicikl - pitanja, saveti, misljenja

elitemadzone.org :: TechZone :: brdski bicikl - pitanja, saveti, misljenja

Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27

[ Pregleda: 253702 | Odgovora: 533 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: brdski bicikl - pitanja, saveti, misljenja14.09.2011. u 23:38 - pre 152 meseci
Navikao sam da uvece odvozam par krugova biciklom oko mesta gde zivim i prosto mi je zao da prekinem kad dodje jesen i kisa, pa mi je palo na pamet da probam voziti i po kisi?
Imam stariji alvio mounty bike sa slip gumama, ima 8% uzbrdica i posle nizbrdo sa jakom krivinom gde idem oko 60-70kmh (po suvom) ostalo je ravno.

Interesuje me da li neko vozi po kisi i sta treba?
- Gume sigurno? Imam viska kendu komodo - mislio sam nju da probam ili treba neka bolja?
- blatobrane - imam sportski za ram napred, a nazad mi stoji ranac na paktregeru? :D
- kabanica? Kakva i kako se vide svetla ispod kabanice? skinem zadnje svetlo sa sica i montiram ga na paktreger?
- spustim sic nize nego kad vozim obicno?
- neko ulje za lanac? pakne kocnica za kisu?
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: brdski bicikl - pitanja, saveti, misljenja15.09.2011. u 01:18 - pre 152 meseci
-gume manje vise bilo sta da nije celavo i tanko
-sic nema potrebe da spustas.Za zadati tip voznje, visina sica se odredjuje po istom kriterijumu bez obzira na meteo uslove ...
-postoje posebni paknovi za vlazno vreme
-lanac podmazujes "vlaznim" podmazivacem
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: brdski bicikl - pitanja, saveti, misljenja15.09.2011. u 07:34 - pre 152 meseci
Citat:
pri3rak
-postoje posebni paknovi za vlazno vreme
-lanac podmazujes "vlaznim" podmazivacem

Dobio sam letos da probam (na drugom biciklu) corrateck all-weather pakne mtb-959vc, ali nisam ni jednom vozio po vlaznom sa njima, a na suvom nisu nesto. Jesi ih probao slucajno po vlaznom?

Lanac podmazati uljem za finu mehaniku sa pijace, neki sprej za lanac ili tf2 wet? (sortirano po ceni :) )
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: brdski bicikl - pitanja, saveti, misljenja15.09.2011. u 10:58 - pre 152 meseci
MOj savet nemoj voziti po kisi...po svakom drugom vremenu moze...po snegu najbolje.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: brdski bicikl - pitanja, saveti, misljenja15.09.2011. u 11:52 - pre 152 meseci
@joojant200

-probao sam drugi brand, bolje jesu ne "mrve" se kao obicne, nesto bolje koce, ali i dalje je sve to mlohavo u odnosu na to kada je suvo
-samo namenska ulja za vlazno vreme, ulje za sivace masine kao i dry ulja ce kisa da opere brzo, lanac ce ubrzo krenuti da se cuje, a u zavisnosti od modela i da rdja

bakara ti je dao mozda i najvbolji savet, a ja bih prosirio time i da izbegavas i sneg ... Treba da vidis na koji krs lice bicikli vozeni po vlaznom vremenu kada se rastave ... Na pocetku ove sezone sam imao nesrecu da drugarima sredim dva takva i smucili su mi zivot (bicikli) ...
 
Odgovor na temu

biber021
Novi Sad

Član broj: 55257
Poruke: 246
*.mediaworksit.net.



+4 Profil

icon Re: brdski bicikl - pitanja, saveti, misljenja15.09.2011. u 12:16 - pre 152 meseci
Čekaj a o kojoj kilometraži govorimo? Ako pričamo o 20+ Km, onda to sve i ima smisla, sa paknama za mokro, posebnim gumama i posebnim mazivima za lanac po mokrom. Ako je to nešto relativno kratko po gradu, samo stavi blatobrane i furaj, nema brige.

Loše vreme nije razlog da se prekine sa biciklom. Sportisti malo više voze trenažer, ali i dalje se voza napolju :)

Jedino kad zaista ne preporučujem vožnju je posle solenja puteva po bljuzgavici, zarđaće sve što može...
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: brdski bicikl - pitanja, saveti, misljenja15.09.2011. u 12:53 - pre 152 meseci
Vlazno vreme je za izbegavati, i bez soli zardja sve sto moze ...
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: brdski bicikl - pitanja, saveti, misljenja15.09.2011. u 14:43 - pre 152 meseci
@biber
Oko sat vremena voznje uvece po putu sto izadje oko 20km - par krugova oko tvrdjave.


Razmislicu jos, znaci niko ovde ne vozi sa kabanicom? :D

[Ovu poruku je menjao joojant200 dana 15.09.2011. u 16:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Backy
Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: brdski bicikl - pitanja, saveti, misljenja15.09.2011. u 16:27 - pre 152 meseci
neprijatno je pod kabanicom, brzo se znojiš pa svejedno budeš mokar... ja po kiši i snegu vozim sa istom jaknom koja je valjda pravljena za skijanje... (jarke boje i reflektujuće površne included :D)
gume su mi maxxis high roller (veliki kramponi, nikakav grip na asfaltu čak i kad je suv), a kočnice hayes 9xc koje isto koče i mokre i suve...
sve to bez blatobrana, ali sa kapuljačom i naočarima :)

p.s. jako je bitno da imaš pedale koje se ne klizaju ni malo kad su mokre, jer su padovi zbog propadanja noge među najgorima...
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: brdski bicikl - pitanja, saveti, misljenja15.09.2011. u 20:33 - pre 152 meseci
Citat:
Backy: neprijatno je pod kabanicom, brzo se znojiš pa svejedno budeš mokar... ja po kiši i snegu vozim sa istom jaknom koja je valjda pravljena za skijanje... (jarke boje i reflektujuće površne included :D)
gume su mi maxxis high roller (veliki kramponi, nikakav grip na asfaltu čak i kad je suv), a kočnice hayes 9xc koje isto koče i mokre i suve...
sve to bez blatobrana, ali sa kapuljačom i naočarima :)

p.s. jako je bitno da imaš pedale koje se ne klizaju ni malo kad su mokre, jer su padovi zbog propadanja noge među najgorima...

A jaknu i pantalone na pranje posle svake voznje? :/
Ovo mi je 'rezervni' bicikli za po gradu i stoji otkljucan u biciklani pa nikako ne bi ulagao u njega puno novca (a zao mi je i da ga unistim).
Super si me podsetio za pedale desavalo mi se ranije... :D, od tada imam odlicne pedale ali cu obavezno obratiti paznju :)
 
Odgovor na temu

biber021
Novi Sad

Član broj: 55257
Poruke: 246
*.mediaworksit.net.



+4 Profil

icon Re: brdski bicikl - pitanja, saveti, misljenja16.09.2011. u 08:41 - pre 152 meseci
Pa sad, teško da ću krenuti na vožnju van grada ako pljušti kiša, ali ako me uhvati kiša negde imam jaknu od tankog windstopper-a za prvu pomoć do kuće. Zimi naravno i kamašne.

A bajs za po gradu vozim uvek, nekad čak i sa kišobranom do posla. Pa moš misliti kad holanđani ne bi vozili zbog lošeg vremena :)
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: brdski bicikl - pitanja, saveti, misljenja21.09.2011. u 22:46 - pre 152 meseci
Stavio sam kramponku umesto slick napred, a nazad ostavio slick i prosecna brzina mi se smanjila za oko 2km/h, nije lose, videcemo kako ce biti po mokrom :)
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: brdski bicikl - pitanja, saveti, misljenja03.04.2012. u 00:58 - pre 145 meseci
Jel koristio neko Adeco ulje za lanac? Kakvo je osim sto je jeftino? :D
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: brdski bicikl - pitanja, saveti, misljenja

Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27

[ Pregleda: 253702 | Odgovora: 533 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.