Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uklanjanje Viste sa novog računara

[es] :: Advocacy :: Uklanjanje Viste sa novog računara

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7154 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
PPP-01-181.beobug.com.



+35 Profil

icon Uklanjanje Viste sa novog računara04.05.2007. u 10:33 - pre 206 meseci
Primer 1.

Jacca

Bas sam se juce raspitivala za asus X51R i taman da ga kupim kad mi neko kaze da taj model nije kompatibilan sa XP tacnije, da je on za Vistu a da postoje problemi sa instaliranjem Windows XP!!!!
Da ne mogu da se nadju svi drajveri za XP, da je jako tesko da ce instalacija XP da proradi na njemu, da vista jede ram memoriju (sto verujem da je tacno)

Da li neko ima iskustva sa ovim laptopom i windows XP? meni ne treba vista zaista, te bih proverila pre kupovine da li je moguce normalno instalirati XP i raditi u njemu. dovoljno mi je da znam da je recimo kompatibilan za vistu pa da jednog dana kad odlucim mogu i nju da instaliram, ali sada ne bih.

Hvala!!!!


Primer 2.

Zeljko_a

Pozdrav svima,
nedavno sam kupio Acer Aspire 5100
AMD TURION 2000, 64BIT
ATI RADEON X1100 256MB
1GB RAM
120GB HD
DVD REZAC......
uz njega sam dobio i Vistu home basic koju sam izbrisao i instalirao XP pro, posto mi je malo 1 giga rama
da bih koristio Vistu. Nakon instaliranja Xp sam skinuo sa Acer-ovog sajta drivere koje su mi ponudili za ovaj model i instalirao ih.
Medjutim, u device manager-u mi se pojavljuje upozorenje da nemam instalirane drajvere za network controler (kada odem na properties izbaci mi PCI Slot 2 (PCI bus 6, device 2, function 0) ) i driver za PCI FLASH MEMORY
Da li neko ima ideju gde mogu da skinem te drivere?



Strah od nepoznatog, povodljivost ili nešto treće, uglavnom meni nije jasno gde je ovde levo. Dati tolike pare za računar, pa onda popravljati ono što nije pokvareno, a uz to je i pod garancijom, zbog neobaveštenosti ili zbog nedobronamernog saveta zavidnog poznanika. Ponavljačko-prepisivački stav nigde ne vodi.

Mis'im stvarno...

P.S. Memorija može da se doda i nije tako skupa kao što se priča.
(nemoj neko da je spomenuo L****, odmah brišem temu)
 
Odgovor na temu

Stator
System Administrator
Beograd

Član broj: 14552
Poruke: 257
*.ADSL.neobee.net.



+3 Profil

icon Re: Uklanjanje Viste sa novog računara04.05.2007. u 14:16 - pre 206 meseci
Navikli ljudi na pirateriju :)
Das im legalan OS poslednje generacije, oni ga izbrisu i stave "zastarelu" piratsku verziju :)
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Uklanjanje Viste sa novog računara04.05.2007. u 18:56 - pre 206 meseci
Ili ti ljudi jednostavno ne veruju microsoftu da je Vista sigurna... Idu ljudi na proverenu varijantu.


Ili covek jednostavno zeli da koristi malo zahtevnije aplikacije a nema novaca za 2GB rama, i ne daje mu se pola samo za sistem?

Ili je nesto trece?
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Uklanjanje Viste sa novog računara04.05.2007. u 19:15 - pre 206 meseci
Vista radi sasvim ok na 1 GB RAM-a.

Vecinu "zauzetog RAM-a" zapravo predstavlja aplikativni kes - na 1 GB Vista ce zauzeti oko 600 MB, od cega ce bar 300 MB biti zapravo aplikativni kesh (superfetch)

Citat:

Ili ti ljudi jednostavno ne veruju microsoftu da je Vista sigurna... Idu ljudi na proverenu varijantu.


Na takvim masinama (koje shipuju sa vistom) jedini razlog zbog koga bi neko presao na XP moze da bude eksplicitna nekompatibilnost neke aplikacije koja korisniku treba...

Sve ostalo je ... ne znam :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Uklanjanje Viste sa novog računara04.05.2007. u 20:38 - pre 206 meseci
Meni Vista sasvim lepo radi na kućnom računaru sa 512mb ram-a, i trenutno mi je 343mb zauzeto, i još pri tom mi je uključen Aero, i sve radi kako treba... A ocena sistema mi je 2.9 upravo zbog manjka rama...

Tako da ne znam čemu više sve te čaršijske priče, bar kod nas nije problem nabaviti piratsku verziju (koristim original, hvala na pitanju) pa probati i pričati iz ličnog iskustva... A ne lupetati ovako na prazno... Te 2gb rama, te DX10 grafička za aero, te mlazni motori za surfovanje...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Uklanjanje Viste sa novog računara04.05.2007. u 20:52 - pre 206 meseci
Ma vazno je samo da se nesto prica, a to sto nisu ni probali...


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

EviYan
Aleksandrovac/Negotin/

Član broj: 131848
Poruke: 21
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Uklanjanje Viste sa novog računara05.05.2007. u 05:35 - pre 206 meseci
Ne mogu čudom da se ne načudim......koliko i toliko toga postoji i stoji,a ja pojma nemam.Niko mi nije kriv...ali,toplo se nadam,da ću jednoga dana i ja shvatiti-o čemu se radi.......A znam da već neko vreme tražim Vistu,da bih je instalirao,ne za to što mi to treba,jednostavno - da probam.......onda ću moći da sudim o hvalama i kritikama ....i,ako je mogla da radi kod drugog na 512.MB.RAM-a.....ama ima da proradi i kod mene,jer joj druge nema!O tom - po tom. Najpre treba naći Vistu......a kako sam prošao - videćete-
Aman ljudi.....Vi koji nešto i znate , dajte to prenesite i nama koji ne znamo , konkretno ŠTA - GDE - KAKO - ne mora to da bude po školskom uzoru i nazoru,ali da se shvati smisao pisanog.Iz svega , napred pisanog , kada bi neko hteo da izvuče nešto korisno,ne znam da li bi imao šta?....
Znam i ja sam promašio temu,ali,o temi - o uklanjanju Viste iz računara,mogao bih eventualno nešto da rečem,tek nakon što to i uradim,a dotle,ne znam kako da shvatam one koji to žele da urade......Razumeo bih kada bi se možda reklo - hoću da skinem Vistu,jer sa njom ne mogu da igram šah.....kratko i jasno.Ovako,iznošenje nošena iznošenja tipa ''rekli mi da ne valja......rekli mi da je XP zakon...'' sve mi to liči,kao i na ovo moje , tek da se nešto kaže.Pa kad mogu svi - što ne bi mogao i ti , rekoh sam sebi i eto.....ali...???...!!!
Lako je bilo Bogu, da vlada -
imao je samo Evu i Adama!
 
Odgovor na temu

EviYan
Aleksandrovac/Negotin/

Član broj: 131848
Poruke: 21
*.DIALUP-SMIN.neobee.net.



Profil

icon Re: Uklanjanje Viste sa novog računara09.05.2007. u 09:42 - pre 206 meseci
Ta zar treba 20 X da pišem besmislice,da bih mogao odgovoriti e-mailom.....ajde da pokušam i to............
Lako je bilo Bogu, da vlada -
imao je samo Evu i Adama!
 
Odgovor na temu

EviYan
Aleksandrovac/Negotin/

Član broj: 131848
Poruke: 21
*.DIALUP-SMIN.neobee.net.



Profil

icon Re: Uklanjanje Viste sa novog računara22.05.2007. u 07:12 - pre 206 meseci
Ja sam kriv,što se nismo razumeli.............e,ovako.........recimo,ja čitam neki komentar,i vidim ko je isti poslao....a pošto sam nov u ''eri kompjutera'' i ne bih da buem napadno dosadan i smoran.....hteo sam da pošaljem e-mail ili privatnu poruku autoru i da ga zamolim za dodatno pojašnjenje i da potvrdi ili otkloni moje sumnje.......avaj....posle nekoliko bezuspešnih pokušaja,ja sam odustao i tek na kraju mi se pojavilo obaveštenje da trebam imati najmanje 10.postova da bih mogao koristiti mogućnost slanja poruka ........
E sad.......pošto sam nov.....da pitam da mi neko objasni......šta su to postovi,kako do njih doći i čemu služe.......a o instalaciji i deinstalaciji ''Viste'' još uvek ne mogu da sudim realno......zato i pratim temu,ali se nešto utišala...........


Lako je bilo Bogu, da vlada -
imao je samo Evu i Adama!
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.ev.co.yu.



+110 Profil

icon Re: Uklanjanje Viste sa novog računara23.05.2007. u 13:59 - pre 206 meseci
Ja sam bio u prilici da moram da zaobidjem Vistu.

Drugar kupi novi Lap-Top (naravno sa Vistom) zbog posla. Jedno sto mu je bitno da mu radi specifican skup programa koje koristi u poslu. Posle probe, 4 od 7 programa ne rade pod Vistom.
Sta da radimo, pravi novu particiju i instaliramo XP kao sekundarni OS. Tamo instaliramo paket programa i probamo sve je OK.

Sada ima oba OS-a na Lap-Top-u, jedan za posao a i Vistu moze da koristi ako hoce.


...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
p-12.157.eunet.yu.



+35 Profil

icon Re: Uklanjanje Viste sa novog računara23.05.2007. u 17:29 - pre 206 meseci
Koja su to 4 programa, ako nije tajna?
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.ev.co.yu.



+110 Profil

icon Re: Uklanjanje Viste sa novog računara24.05.2007. u 08:27 - pre 206 meseci
Nije tajna, to su programi za konfigurisanje relejnih zastita. Samih naziva se ni ne secam, ne verujem da je i bitno da se nesto zove S-310 ili tako nesto.
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
PPP-02-223.beobug.com.



+35 Profil

icon Re: Uklanjanje Viste sa novog računara24.05.2007. u 09:33 - pre 206 meseci
Možda bi krenuli u Compatibility modu.
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.ev.co.yu.



+110 Profil

icon Re: Uklanjanje Viste sa novog računara24.05.2007. u 09:54 - pre 206 meseci
Mislim da je to on probao ali ne mogu da garantujem...




...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10256 Profil

icon Re: Uklanjanje Viste sa novog računara24.05.2007. u 10:35 - pre 206 meseci
Posle puno godina korišćenja MS OS-a moj je zaključak da svakako treba sačekati SP1, pa tek onda ga koristiti kao jedini ili glavni. Taman za to vreme sav ostali svet, osim samog MS-a stigne da napiše drajvere i ostali utility. Neko bi rekao da je još bolje sačekati SP2, ali to je već prekasno, jer se u međuvremenu sav prateći softver prebaci na novi OS. Dakle, bilo bi glupo do ovih dana koristiti w2k, jednako kao što je glupo (izvinjavam se onima koji se osećaju prozvani) sada instalirati Vistu na "glavnom" ili jedinom računaru, tj. onom koji se maksimalno i produkciono koristi.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Sir_Oliver
Milan Jovanovic
Beograd RS / Aurora IL

Član broj: 2557
Poruke: 353

Sajt: www.novarepublika.com


+17 Profil

icon Re: Uklanjanje Viste sa novog računara24.05.2007. u 13:58 - pre 206 meseci
Citat:
Black_eyed: Nije tajna, to su programi za konfigurisanje relejnih zastita. Samih naziva se ni ne secam, ne verujem da je i bitno da se nesto zove S-310 ili tako nesto.

Auuu... Pa gde zurite ljudi. Nisu fancy stvari za energetiku. Uostalom, zasto bi menjali nesto sto vec radi.
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.ev.co.yu.



+110 Profil

icon Re: Uklanjanje Viste sa novog računara25.05.2007. u 07:40 - pre 206 meseci
Citat:
Sir_Oliver: Auuu... Pa gde zurite ljudi. Nisu fancy stvari za energetiku. Uostalom, zasto bi menjali nesto sto vec radi.


Pa mi ne bismo menjali da nismo morali. Prijatelju je trebao (novi) Lap-Top sa serijskim portom (NE sa konvertorima USB/Serijski, to je za*bancija i nije za ozbiljne primene). Tu nastaje prvi problem, bilo je svega 3 modela u BG i NS-u koji su imali ugradjen serijski port. Svi su ozbiljno skupi i svi su dolazili sa Vistom. Vremena je bilo vrlo malo (4 dana) tako da varijanta sa inostranstvom je otpadala iz kombinacije. Tu nema bas mnogo prostora za manevar.

Evo, ovih dana jedan poznanik trazi novi Lap-Top sa ugradjenim serijskim i paralelnim portom. Sta mislite koliko ce modela na trzistu naci ?
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Uklanjanje Viste sa novog računara25.05.2007. u 08:59 - pre 206 meseci
Citat:
Black_eyed: Evo, ovih dana jedan poznanik trazi novi Lap-Top sa ugradjenim serijskim i paralelnim portom. Sta mislite koliko ce modela na trzistu naci ?
Ja sam u jednoj drugoj oblasti (modemi za Linux, koji rade nezavisno od OS-a, eksterni, seriski) negde u nekoj temi upozoravao na postepen nestanak seriskih portoval. Konkretno kod tebe me zanima nesto, o cemu nemam pojma pa molim ne zameravajte - kakvi su to programi i procesi - sta ce se desiti kad na trzistu vise ne bude ni jednog racunara sa seriskim i paralelnim portom? Ne trazim detaljno objasnjenje, jer ga ne bih ni razumeo, nego samo onako, informativno, enciklopediski.

Off topic: ja sam veoma sretan sto mi radi stampac preko USB porta; uvek sam "umirao od straha" kod ovih novih ploca gde su svi konektori na ploci, dok sam gurao onaj ogromni paralelni konektor u plocu, imao sam osecaj da ce se slomiti nesto.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.ev.co.yu.



+110 Profil

icon Re: Uklanjanje Viste sa novog računara25.05.2007. u 10:46 - pre 206 meseci
Dok god bude u industriji potrebe za serijskim portovima sigurno ce biti i lap-top-ova sa njim. Mozda ce se morati narucivati posebno ali verujem da nijedan proizvodjac se nece odreci takvog dela kolaca, jer bi u tom slucaju lako mogao neko da drzi celo trziste lap-top-ova za industrijske primene a tu se obicno ne postavlja pitanje da li to kosta 1200E ili 1500E, vec da li ima ili nema, ako ima KUPUJ!
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Uklanjanje Viste sa novog računara25.05.2007. u 11:27 - pre 206 meseci
Citat:
tdjokic: Ja sam u jednoj drugoj oblasti (modemi za Linux, koji rade nezavisno od OS-a, eksterni, seriski) negde u nekoj temi upozoravao na postepen nestanak seriskih portoval. Konkretno kod tebe me zanima nesto, o cemu nemam pojma pa molim ne zameravajte :-) - kakvi su to programi i procesi - sta ce se desiti kad na trzistu vise ne bude ni jednog racunara sa seriskim i paralelnim portom? Ne trazim detaljno objasnjenje, jer ga ne bih ni razumeo, nego samo onako, informativno, enciklopediski.

Mrezna oprema: Ruteri, svicevi i sl. Zatim razni *nix serveri, posebno oni bez ikakve graficke karte (PC ovo ne moze, ali Sparc, Power i sl. mogu). Sve to ima serijsku konzolu, koja je jedini nacin da pridjes, ako nesto ne radi. Sad, u nekom velikom reku obicno ima i console server, ali kad si na terenu, gde stoji samo jedan ili dva uredjaja moras imati serijski port, ako hoces nesto da radis.

Mada, koliko ljudi pricaju, Mac Book, sa USB->Serial adapterom radi jako lepo. Mozda markom, ili neko vec, ima konkretna iskustva, pa mozemo i cuti... :)
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Uklanjanje Viste sa novog računara

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7154 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.