Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grcka-letovanje !!!

elitemadzone.org :: MadZone :: Grcka-letovanje !!!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 75166 | Odgovora: 146 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!23.05.2007. u 06:54 - pre 205 meseci
@vlada01us
Bilo je dnevno za apartman, ali se isto slazem da je nerealno niska cena. Imao sam cisto srece. Ortak koji je dosao par dana pre mene isto iz BGD i bio prakticno prekoputa, placao je 30 eur za rupu.

Ali to je ona prednost kad ides kolima, mozes da ides okolo i da trazis dok ne nadjes sta ti odgovara. Istina, to nije bas nimalo lako na 35 stepeni, pogotovo ako ides sa klincima a ne kao ja sto sam isao sa devojkom. Glavno je bilo sto smo sleteli oko 7 ujutro, u 8 vec bili u kolima - a tek u 18h smo usli u apartman. Ne pitaj...

Inace, cene su manje-vise svugde u Grckoj skocile jos od Olimpijade u Atini, a posto ljudi i dalje idu dole nesmanjenom zestinom sigurno da im se ne isplati da spustaju cene.
 
Odgovor na temu

jonniebravo
Bgd

Član broj: 20601
Poruke: 162
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!23.05.2007. u 07:57 - pre 205 meseci
www.jungletribe.com
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!24.05.2007. u 14:57 - pre 205 meseci
..odluka je pala - Zakintos! Smestaj je 99e za 10 nocenja u studiu (ima kuhinju) u septembru a ide se avionom, sve u svemu 300e po osobi...
inace, postoje opcije preko ove agencije da se ide za 1(jedan) e - deset dana, placa se put i ostali troskovi sto ce reci 200 po osobi...iiii-haaa!
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!24.05.2007. u 15:02 - pre 205 meseci
Bravo za izbor!!! :) nisi pogresio..nadam se da ces se lepo provesti :)
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!24.05.2007. u 15:12 - pre 205 meseci
Hvala Neco...napisacu rezime kad se vrnem!
 
Odgovor na temu

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!24.05.2007. u 18:11 - pre 205 meseci
@Majstor Duja
Mozes li napisati koja je agencija, makar na PP.
 
Odgovor na temu

maric1
maric dragan
Krusevac - Vitosevac

Član broj: 44931
Poruke: 738
213.244.197.*

Sajt: www.tag-web-design.net


+2 Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!24.05.2007. u 20:28 - pre 205 meseci
zna li neko koje su cene na rentiranje skutera i autmobila u grckoj ove godine
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!24.05.2007. u 20:50 - pre 205 meseci
Od 25-30 eur dnevno, za mala kola - zavisi naravno gde u Grckoj.
 
Odgovor na temu

maric1
maric dragan
Krusevac - Vitosevac

Član broj: 44931
Poruke: 738
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.tag-web-design.net


+2 Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!24.05.2007. u 22:32 - pre 205 meseci
ok hvala puno a za skutere da su dosta jeftiniji i za njih je nephodna dozvola A kategorije ukoli se voze dve osobe zar ne ?
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!24.05.2007. u 22:43 - pre 205 meseci
Za cene kako gde, ali imas i za 10 eur dnevno, zavisi od mesta, sezone, samog skutera... Za dozvolu ne znam zaista. Racunaj samo da i za kola i za skuter treba depozit, osim ako imas kreditnu karticu.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!24.05.2007. u 22:46 - pre 205 meseci
Ne treba ti dozvola ni za skuter, ni za auto...i meni je bilo cudno pa sam pitao kako to?
Dobio sam odgovor, koji nisam ocekivao...ako napravis nesto ili te zaustave panduri to je tvoj problem a ne njegov!
Znaci dozvola ti ne treba da bi iznajmio, ali ti treba da bi se vozio bez brige...

Pasos ostavljas kada rentiras...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!25.05.2007. u 00:05 - pre 205 meseci
hmz...ako se ja dobro secam, prosle godine kada smo iznajmiljvali skuter, kostao je 25 eura za 24 sata. bila je obavezna vozacka dozvola. Pasos ti uzme, ostavi ti fotokopiju, napravi ugovor, isfotokopira tvoju dozvolu za sebe a original vrati tebi.u ugovoru izmedju ostalog pise da ne smes da ides 40km od mesta...sad...moguce je da se to razlikuje od mesta do mesta....
za automobile sam provalio da su jako teski kad su u pitanju mladje populacije, pogotovo srbi...sa likom smo se ubedjivali pola sata da uznajmimo auto iz renta car-a i na kraju je teska srca pristao...ali je na kraju izmislio da ortak nema pune 23. godine i da ne moze da dobije auto...to sto ima profesionalnu dozvolu i nema jedino za avion..to ga nije zanimalo :)
 
Odgovor na temu

perrke
petar maricic

Član broj: 47283
Poruke: 21
212.200.111.*

Sajt: www.plam.rs


Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!28.05.2007. u 15:05 - pre 205 meseci
Jel moze jos neko da napise iskustva iz Grcke, kada je isao u sopstvenoj varijanti?
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!28.05.2007. u 15:17 - pre 205 meseci
Imao sam dosta iskustava :-)
Pitaj malo preciznije, sta te interesuje konkretno, ovako mogu da ti pricam da Grkinje nisu bas raspolozene za druzenje sa nama, ali tu su Holandjanke, Italijanke...
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!28.05.2007. u 15:17 - pre 205 meseci
Ako ti se ne žuri, sačekaj 11. juli da se vratim pa ću ti ispisati iskustva (pod uslovom da ne produžim na exit :)))
Šta te konkretno zanima?
 
Odgovor na temu

perrke
petar maricic

Član broj: 47283
Poruke: 21
212.200.111.*

Sajt: www.plam.rs


Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!28.05.2007. u 15:36 - pre 205 meseci
Ne zuri mi se, planiram da idem tek u septembru. Konkretno, da li se vise isplati, da li se sigurno moze naci jeftiniji smestaj itd. Moj drug je prosle godine u sred sezone platio apartman 25 evra, a cuo sam pricu da se na Santoriniju u septembru moze naci smestaj za 15 evra. Ako moze tamo, valjda moze svuda.
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!28.05.2007. u 15:55 - pre 205 meseci
ma grkinje ugalvnom imaju velika du**** i ogromneeeeeeeee sise :)
ja ne idem skroz u sopstvenoj reziji, zakupio sam studio preko agencije, a putujem u sopstvenoj reziji....otprilike je ista cena kad ides kolima i kad ides busom, imas skuplju vizu, ali ako ides dobrim autom i ako ides recimo sa jos 3 ortaka benzin ce vam izaci dosta jeftinije, naravno, imacete trosak za zeleni karton i medjunarodnu dozvolu, ali uvek imate mogucnost da krenete kad hocete, stanete kad hocete i gde hocete...i sticicete sigurno 4 sata pre busa ako krenete u isto vreme...
 
Odgovor na temu

perrke
petar maricic

Član broj: 47283
Poruke: 21
212.200.111.*

Sajt: www.plam.rs


Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!28.05.2007. u 15:59 - pre 205 meseci
Naravno to su neke od prednosti, a takodje ne moras da iznajmljujes auto pa i na tome moze da se ustedi dosta. Isao bih na neko juznije ostrvo, mozda cak do Krita ili Rodosa, pa me zanima smestaj, jer preko neta nisam video ispod 35 evra, a trebalo bi da moze da se nadje ispod toga.
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!28.05.2007. u 16:07 - pre 205 meseci
U septembru se svakako vise isplati. Kako gde, ali negde oko 5. septembra spustaju se cene u kaficima, restoranima, naravno i za smestaj i to sve drasticno, negde i po 50% dole.

Kolima se isplati ako ides negde blize i zelis komfor da mozes da prozujis okolo, ides malo u razgledanje, shopping u Solun, da mozes na miru da nadjes smestaj.

Meni je Krit predaleko da se ide kolima. Ima mnogo da se vozi do Pireja, pa onda zestoko smaranje na trajektu koji nije uopste jeftin... Vise se isplati ici avionom i tamo uzeti rent-a-car. Za Rodos pogotovo, skocio bih sa broda negde na pola puta :-)
 
Odgovor na temu

Duke Nukem
Miroslav Mitic
dipl.mas.ing - tehnolog za hidrauliku/
REL, MAG panciranje i zavarivanje bla
bla...
Lazarevac

Duke Nukem
Član broj: 38933
Poruke: 143
*.absolutok.net.



+1 Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!28.05.2007. u 21:20 - pre 205 meseci
Mislim da sam kompetentan da odgovorim na temu putovanja kolima u sopstvenoj reziji

Naime letujem u grckoj i putujem kolima svake godine od 1999 (preko pontonskih mostova) pa do 2006

Papire sam obicno kupovao u "proverenim" turistickim agencijama od 30 do 50 E zavisi.
Sa tim papirima sam se borio u redovima ispred ambasade, sada je to drugacije - zakazivanje - ( izgubilo
se na romantici cekanja)
Papiri koje salje "gazda" moraju biti overeni u lokalnoj policijskoj stanici ili opstini ili tako nesto, ako uzmes
broj telefona od gazde i dogovoris se za sledecu godinu ( nije lepo ispaliti gazdu kao ni letovati svake godine
u istom mestu (apartmanu)).
Sopstvena kola daju veliku slobodu kretanja i povoljnije je nego renta kar , benzin je najjeftiniji u okolini Soluna
i kvalitetniji je od naseg cena bezolovnog je od 0.95 - 1.1 E kako gde.
Za one sa skromnim budzetom preporucujem Sarti, zbog mnostva mini poludivljih plaza u okolini, kraj je brdovit, ali su plaze
pescane i prostrane.
Kampovanje je u grckoj neka vrsta luksuza i skoro da je skuplja nego li letovanje u hotelu sa polu pansionom - odbaciti.
Za apartmane se OBAVEZNO cenkati, grci to vole a nasem budzetu prija.
Ne ici u dane vikenda, jer tada lokalni grci takodje dolaze (vikendasi) pa je znatno teze naci povoljan apartman.
Grci su maksimalno korektni (uglavnom) pa ako se se iscenkao za cenu, a apartman ti posle 1 dana dozlogrdi
i hoces dalje u beli svet, gazda ne pravi nikakve probleme.
Ko ima malu decu neka napuni gepek pelenama i dugotrajnim mlekom jer je to znatno slkuplje nego ovde.
Sokovi su 1 lit 1 E i odlicni su, sezonsko voce je jeftino (lubenice, nektarine, grozdje)
Kraj Avgusta je narocito povoljan jer tada znatno padaju cene skoro svih artikala.
i da ne zaboravim ovde se radi o severnoj egejskoj regiji od Nei Porija do Sarti -a.
i evo ocena od 1 do 5
Nei Pori 4 ( mir, tisina , gasenje svetla posle 9, siroke ulice nema problema za parking)
Platamon 3-
Olimic Beach 4- (velika divlja (nud.) plaza u produzetku, uvece mir, tisina, komarci)
Paralia 2+ ( kupanje sa meduzama, uvece buka)
Aspravalta 2 (puno siptara)
Hanioti 3+ ( guzva)
Pefkohori 3 (podseca na budvu)
Sarti 4+ (skoro da nema zamerke)



Tape loading error
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Grcka-letovanje !!!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 75166 | Odgovora: 146 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.