Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grcka-letovanje !!!

elitemadzone.org :: MadZone :: Grcka-letovanje !!!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 74861 | Odgovora: 146 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!28.05.2007. u 22:01 - pre 204 meseci
^^
Svaka cast za post...ziva istina sve sto si rekao, jedno pitanje samo, kakvi su grci po pitanju izdavanja individualnih viza? ja sam do sad uvek isao na grupnu i imam vize iz sengena koje su ispostovane tako da ne bi trebalo da bude problema (izmedju ostalog, ispunjavam one ostale uslove za dobijanje vize, da ne bude neke zabune)...zanima me konkretno kako ce se ponasati prema osobi koja nema nijednu vizu u pasosu? cisto da znam da li moze biti nekog maltretiranja? Decko je redovan student na faxu...
Druga stvar, uz duzno postovanje prema svima, ja ne mogu da isteram to da idem u septembru na more a da preteram celo leto okruzen ovim zagrejanim betonom..znachi, ja uglavnom gledam da odem kad je najtoplije odavde, a kad prodje leto, skroz mi ne znachi da odem negde...mozda gresim...ne znam...
A sto se tiche njihovih sokova...u srce si me dirnuo:) Samo kad se setim one Amite...nije mi dobro :) osecam da ce mi na granici zapleniti zalihe kad budem kretao natrag ;)
P.S.
Jos jedno pitanje, kakva je situacija sa voznjom auta u solunu? Ono je bre ludnica totalna! Deluje mi kao veliki napor da ortak vozi tamo i da se machuje...a iz nei pori-a je 6 eur bila povratna karta vozom i deluje mi skroz opustenije od maltretiranja kolima?
BTW gde su ti sarti, deluje kao zanimljivo za obici...
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!28.05.2007. u 22:42 - pre 204 meseci
@neca: Vizu sam vadio za zenu pre neki dan i sve je proslo bez problema. Ovo sa zakazivanjem je odlicno - bude oko desetak ljudi koji imaju termin u to otprilike vreme, ali se sve brzo zavrsi i to se ne moze nazvati guzvom (mada smo cekali sve skupa jedno pola sata).

Ako su ti svi papiri u redu (pozivno pismo, potvrde, sta vec...) ne bi trebalo da imas nikakvog problema. I moja zena ima novi pasos i imala je u njoj samo jednu madjarsku vizu i nisu pravili nikakav problem niti trazili stari pasos na uvid.

Jedino se za ljubaznost osoblja u ambasadi ne moze naci ni reci pohvale. Kako bacaju one pasose kroz prozor, resio sam da sledece godine ponesem 10 dinara, pa kad oni meni kroz prozor onako frljnu pasos, ja cu onoj ribi 10 dinara uz namigivanje...
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!29.05.2007. u 00:35 - pre 204 meseci
ahhhah :) znachi aco ,ideja ti je odlichna ;) nisam ni ja odusevljen ljubaznoscu na koje sam naisao kada sam zakazivao u ambasadi...vodali su me da zovem svaki dan dok se ne otvori jun...kao da ja ne placam onih 21.5 dinara...pa kada sam napokon mogao da zakazem....cimala me je da zovem svaki put iznova, jer sam zakazivao za jos 2 drugara, a po nekom pravilu ne mogu da zakazem za osobu koja nije clan moje uze porodice, tako da sam morao lazno i da se predstavljam :) ko zna sta ce da se izrodi do kraja...garancija mi je stigla od tog lika cija je vila. Reci mi samo jel si ti to overavao u sudu ili sta vec? Duke Nukem je pominjao neko overavanje u sudu opstini miliciji...
hvala unapred ;)
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
89.216.196.*



+16 Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!29.05.2007. u 00:50 - pre 204 meseci
Jel bio neko u Potosu i kako je tamo interesuje me jer bi tamo najverovatnije išao ove godine!
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!29.05.2007. u 00:52 - pre 204 meseci
Heheh, hvala, hvala... Nisam znao da li ce ovako napisano to bacanje nazad delovati dovoljno ubedljivo, ali ocigledno jeste.

Sto se overe tice, meni nisu trazili. Ima na rezervaciji pecat, kao firma od tog vlasnika apartmana (ustvari nije kao nego jeste) i pisu datumi i to je to. Iskreno, malo je sumnjicava bila ova na salteru u ambasadi ali kad sam joj rekao da ih slobodno zove telefonom ako ne veruje, odmah je odustala i kao ok je.

Ovo za zakazivanje samo za clanove uze porodice mi zvuci kao cist idiotizam. Mislim sta koga briga sta ti radis sa svojim parama. Ako se vec placa 21.5 din/min sta ih briga da li zakazujem za ceo komsiluk...?
 
Odgovor na temu

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!29.05.2007. u 01:04 - pre 204 meseci
To su ono sto bi se reklo "urbane legende". Ne bih rekao da na Mykonosu ima znacajno vise homo/lez turista nego bilo gde na ostrvima.


[Ovu poruku je menjao bakara dana 29.05.2007. u 09:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!29.05.2007. u 08:17 - pre 204 meseci
Citat:
Deda_Mraz: Jel bio neko u Potosu i kako je tamo interesuje me jer bi tamo najverovatnije išao ove godine!


Ako mislis na Potos na Tasosu, bio sam prosle godine. Ne znam sta te tacno zanima.
Pitaj...
Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

perrke
petar maricic

Član broj: 47283
Poruke: 21
212.200.111.*

Sajt: www.plam.rs


Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!29.05.2007. u 09:37 - pre 204 meseci
Hvala svima na informacijama!

A sto se tice garancije, moj drugar je dobio mail i to je to. Trebalo je kao da uplati nesto unapred, ali na kraju nije ni to uradio. Istina, on je isao sa dvoje dece, sto je mozda olaksavajuca okolnost.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
89.216.196.*



+16 Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!29.05.2007. u 10:13 - pre 204 meseci
Citat:
mexico: Ako mislis na Potos na Tasosu, bio sam prosle godine. Ne znam sta te tacno zanima.
Pitaj...


Upravo to mesto.

Pa ono plaža, provod, meštani, cena (ne smeštaja nego hrana piće po klubovima itd itd) jel se razlikuje drastično od drugih poluostrva i ostrva?
 
Odgovor na temu

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!29.05.2007. u 13:04 - pre 204 meseci
Citat:
Deda_Mraz: Upravo to mesto.

Pa ono plaža, provod, meštani, cena (ne smeštaja nego hrana piće po klubovima itd itd) jel se razlikuje drastično od drugih poluostrva i ostrva?


Ovako... Tesko da mogu da ti pruzim neke detaljnije informacije o klubovima i cenama. Mi smo bili na "porodicnom" tipu letovanja sa decom sto nam je onemogucavalo posetu klubovima.

Potos je malo mesto sa nekolicinom barova na setalistu pored obale koji su u vecernjim satima puni ali uvek bi moglo da se nadje mesto. Cene, sa cenovnika, nisu visoke. Stavise mislim da su normalne. Pokusacu da pregledam fotografije mozda se na nekima i vide cenovnici.

Potos i neki znacajniji provod, koliko sam ja video, ne idu zajedno. Limenarija je mesto koje je udaljeno oko 5km od Potosa i ima dinamicniji nocni zivot.

Plaza u mestu nije nista specijalno. Mi smo je posetili jednom ili dva puta. Obzirom da smo bili "sopstvenim prevozom" (autom) odlazili smo na plaze van mesta i to u pravcu suprotnom od Limenarije. Vec na 3-4km ima lepa plaza, pa jos 3km dalje isto lepa Psiliamos plaza, i tako redom...

Potos je vise za opusteni, lagani tip odmora. Nema guzve, nema zurbe.... SVe je lagano i opusteno.

Iako smo se lepo proveli na Tasosu ipak sam licno delimicno razocaran. Cini mi se da se Tasos nije turisticki razvijao kao ostali delovi grcke.
Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
89.216.196.*



+16 Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!29.05.2007. u 15:42 - pre 204 meseci
Blah smorio sam se sad

Pa šta bi mi ti preporučio koje mesto, znači klubovi (ne ništa pretrpano nego ono da se nadje dobra atmosfera) i plaža to me interesuje jedino.

Jbg bio sam samo dva puta u Grčkoj i to u Katrinima i ispod Planine Olimp (sa kk klubom) i Paraliji (4 godina srednje eks.) tako da nemam pojma, gde šta.
 
Odgovor na temu

Mardz Simpson
Moja kuca Vrsac-Beograd

Član broj: 44460
Poruke: 415
195.252.79.*



Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!29.05.2007. u 16:12 - pre 204 meseci
Dali se mogu uneti u Grcku konzervirane namirnice,da ne prave na granici probleme oko toga?
Hteli bi 10-15 konzervi gotovih jela da ponesemo odavde, ili su i kod njih cene gotovih jela iste?
Kakve su im cene po restoranima?
Neki porodican rucak za 2 osobe i dete?
Jel zna neko neki npr cenovnik pa da okaci ovde!
Nasmesi se, to je druga najlepsa stvar koju mozes da uradis sa svojim usnama!!
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
89.216.196.*



+16 Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!29.05.2007. u 16:14 - pre 204 meseci
Čitam na sajtu putovanja.info komentare ljudi da je Grčka pogotovu Tasos zadnjih godinu dve postao dosta skup što se tiče jela, i svi u opisima za raznorazna mesta gde su letovali preporučuju da se nosi bar neka manja količina hrana iz Srbije.

30 mesnih narezaka u kesu i ideeeemooo
 
Odgovor na temu

Duke Nukem
Miroslav Mitic
dipl.mas.ing - tehnolog za hidrauliku/
REL, MAG panciranje i zavarivanje bla
bla...
Lazarevac

Duke Nukem
Član broj: 38933
Poruke: 143
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!29.05.2007. u 22:15 - pre 204 meseci
Pametno pitanje:
Citat:

Dali se mogu uneti u Grcku konzervirane namirnice,da ne prave na granici probleme oko toga?
Hteli bi 10-15 konzervi gotovih jela da ponesemo odavde, ili su i kod njih cene gotovih jela iste?
Kakve su im cene po restoranima?
Neki porodican rucak za 2 osobe i dete?
Jel zna neko neki npr cenovnik pa da okaci ovde!

Mislim da se ne isplati dovlaciti konzerve iz Srbije kada tamo ima raznovsne hrane po malo
vecim cenama nego ovde, ali se zato isplati poterati mleko, jaja (koja su tamo losijeg kvaliteta),
jogurt (koji je tamo luksuz), pelene ko ima malu decu, suhomesnatu hranu koja je kod nas jeftinija i
supu iz kesice. Sve to spakovati u prirucni frizider, na carini niko ne pravi pitanje. Jednom sam
vukao frizider i u autobusu (i ne samo ja) nije bilo nikakvih problema.
Znam ljude koji vec 20 ak godina vuku i zaledjeno meso ali to je preterivanje.
Cene po restoranima variraju, mozda je dobro osloniti se na brzu hranu za rucak ( u Sartiju postoji
restoran gde se za 10 E dobije porcija mesanog mesa dovoljna za 4oclanu porodicu ( sa malom decom))
U tavernama je porcija morskih plodova 12 do 15 E, suvlaki i rostilj uopste od 6 do 12 E i sl.
I jos nesto : mi Srbi smo vrlo galantni sto se tice obedovanja u kafanama s obzirom na standard, englezi
sa malim e na primer naruce pivo i kiselu vodu a zatim izvade sendvice (one bljutace trouglaste) iz cegera pa jedu.
(uopste ako naletite na engleske turiste u solunskoj regiji znajte da su to obicne nadobudne tvrdice pune govana.)

Tape loading error
 
Odgovor na temu

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!30.05.2007. u 14:24 - pre 204 meseci
Citat:
Duke Nukem:
Mislim da se ne isplati dovlaciti konzerve iz Srbije kada tamo ima raznovsne hrane po malo
vecim cenama nego ovde, ali se zato isplati poterati mleko, jaja (koja su tamo losijeg kvaliteta),
jogurt (koji je tamo luksuz), pelene ko ima malu decu, suhomesnatu hranu koja je kod nas jeftinija i
supu iz kesice. Sve to spakovati u prirucni frizider, na carini niko ne pravi pitanje. Jednom sam
vukao frizider i u autobusu (i ne samo ja) nije bilo nikakvih problema.


Nesto hrane se moze poneti od kuce, ne prave probleme....
Licno ne nosim mleko jer su deca odusevljena grckim cokoladnim mlekom, ili
mlekom sa vanilom, jagodom.... Isto vazi i za jogurt, narocito ovciji. Jeste skuplje nego ovde
ali je i kvalitetnije. Od hrane nosimo nesto za usput i da imamo za prvu priliku kad stignemo.
Deca posle puta prvo sto traze je klopa.
Uostalom stvar je licnog opredeljenja. Kada sam bacio na papir kolika je
razlika u ceni za hranu koju potrosimo tih 12-15 dana zakljucio sam da u odnosu na celu
svotu koju potrosimo na letovanje ta razlika nije znacajna. Nekada je bilo dobro jer je ovde
moglo da se kupuje na "pocek" pa se placanje hrane razvuce na vise meseci tako da se i ne oseti.
Tada se isplatilo nositi sto vise odavde. Sada kada se i ovde i u grckoj placa kreditnim karticama
nema neke znacajne razlike. Na stranu sto ima sasvim pristojan izbor kvalitetnijih proizvoda u grckoj.

Nekako me to asocira na scenu sa letovanja 2000. godine. Klinci su obozavali Nesquick. Lepo, fino,
ukusno. Nismo ga poneli odavde vec da kupimo grckoj ako ne nadjemo nesto drugo. Kupismo Nesquick u grckoj
i kada ga otvorismo a unutra najfiniji prah bez ijedne jedine najmanje grumuljice. Momentalno se rastvara i u hladnom
mleku i sa istom kolicinom kao ovog "domaceg" dobija se vise kremasto cokoladno mleko. Nije uobrazenje,
nije da ovdasnji ne valja (naprotiv) ali jednostavno masa prozvoda je daleko kvalitetnija nego oni koji
se prodaju ovde kod nas. Treba i to imati u vidu.
Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!31.05.2007. u 08:53 - pre 204 meseci
Citat:
Deda_Mraz: Čitam na sajtu putovanja.info komentare ljudi da je Grčka pogotovu Tasos zadnjih godinu dve postao dosta skup što se tiče jela, i svi u opisima za raznorazna mesta gde su letovali preporučuju da se nosi bar neka manja količina hrana iz Srbije.

30 mesnih narezaka u kesu i ideeeemooo :D


Eee, Santa , ne zaboravi paradajz i krompir..kao Česi kad su dolazili na Jadran davnih dana...>`90.
 
Odgovor na temu

vlada01us

Član broj: 2291
Poruke: 393
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!31.05.2007. u 10:33 - pre 204 meseci
Hm, izraz "paradajz turisti" nije nastao zbog Ceha, nego zbog nasih koji su 70-80ih masovno vukli te stvari u Grcku. Tu se obavezno nasla i koja pegla i usisivac da bi se prodalo tamo.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
89.216.196.*



+16 Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!31.05.2007. u 15:49 - pre 204 meseci
@Dujo da me nije blam nosio bih opušteno


Gde je bolje otići u Limenariju, Hanioti ili Limenas? Dakle izabrali smo devojka i ja ova tri mesta i sada ne znamo u koji da odemo pa da pitam vas.

Dakle plaža i provod (samo da nisu "porodična mesta" znate našta mislim) me jedino interesuje!?
 
Odgovor na temu

mexico
Horhe Jose
Samozaposleni :-)
Mexico

Član broj: 37908
Poruke: 369
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!31.05.2007. u 18:05 - pre 204 meseci
Citat:
Deda_Mraz: @Dujo da me nije blam nosio bih opušteno ;)


Gde je bolje otići u Limenariju, Hanioti ili Limenas? Dakle izabrali smo devojka i ja ova tri mesta i sada ne znamo u koji da odemo pa da pitam vas.

Dakle plaža i provod (samo da nisu "porodična mesta" znate našta mislim) me jedino interesuje!?


Hanioti!

Smoricete se na Tasosu....
Mexico City - The Best
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
89.216.196.*



+16 Profil

icon Re: Grcka-letovanje !!!31.05.2007. u 19:25 - pre 204 meseci
Znači i ti si za halkidiki?

lepo mi ljudi govorili...ccc

Hvala
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Grcka-letovanje !!!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 74861 | Odgovora: 146 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.