Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cemu sluzi auspuh i kaciga...

elitemadzone.org :: MadZone :: Cemu sluzi auspuh i kaciga...

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 53203 | Odgovora: 173 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

biber021
Novi Sad

Član broj: 55257
Poruke: 246
*.cust.panline.net.



+4 Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh...25.05.2007. u 10:39 - pre 206 meseci
Moram da vam skrenem pažnju da niko nije pomenuo skutere koji, po mom skromnom mišljenju, imaju zvuk kao moj mikser. E sad, ja stvarno volim palačinke (džem od kajsija, eurokrem, svejedno), ali ipak ne mogu da podnesem taj svemirski zvuk svaki dan.
E sad, zamislite kad vam 5 napaljenih klinaca koji verovatno ne znaju da voze bicikli pa su im siroti roditelji kupili po skuter od 1000+ € u 12 uveče u školskom dvorištu pored moje zgrade igraju fudbal na tim mixerima!!

Da napomenem da se radi o najelitnijoj novosadskoj osnovnoj školi, koju sam ja od milošte prozvao "Škola za obrazovanje dece sa specijalnim potrebama" jerbo ne mogu da idu u škole u koje teritorijalno pripadaju nego ih njihovi "Elitni" roditelji voze i po 10 Km u školu. Svakako na nepunih 50 metara je i lokalna policijska stanica.

Sva sreća pa su pojeftinile bejzbol palice, a i ima jedan čiča što ih pravi od bukve! :)

 
Odgovor na temu

Black_eyed
Black_eyed
Kać (pored Novog Sada)

Član broj: 24662
Poruke: 841
*.ev.co.yu.



+110 Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh...25.05.2007. u 11:23 - pre 206 meseci
Tema me podseti...

Pre skoro 2 godine, stajem autom na pumpu, tocim gorivo i kada sam zavrsio cekam da se ukljucim nazad na put. Malo jace sam cimnuo auto i kada sam krenuo...kao da je 3000cm3 ispod haube. Auto se cuje kao da vozim onaj Interceptor iz Mad MAx-a. Stajem pored puta da vidim sta je bilo i vidim da mi se dvostruka izduvna cev bukvalno prekinuta.

Jbga moram da bar stignem do servisa da mi to zavare...Covece koja je to buka bila, zalio sam ljude okolo.

[Ovu poruku je menjao djricky dana 26.05.2007. u 19:58 GMT+1]
...It's nothing very special...
Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

Monty Python's The Meaning of Life
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh...25.05.2007. u 11:24 - pre 206 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: "Tehnički" pregled? To je ono kad nateraš kola na valjkove i za 2 minuta sve završeno? :D:D

Ne, to je ono kad odes, tutnes liku 20-50 EUR i dobijes pecat. Koji valjci, koji bakraci... :)

Pricao sam sa likom koji kaze da moze da prodje tehnicki za 2.5l Dizel (to je pisalo u saobracajnoj), a vozi 4l Benzinac (terenac, pa mu je promenio motor), kome je posle ubacio i plin...

O idiotima koij voze po parkingu oko zgrada preko 20 na sat (cesto i 4 puta brze), sa sve potpisivanjem, kao i o moronima koji zakrce ceo trotoar parkiranim automobilima, efektivno terajuci pesake da idu po kolovozu, mislim da je sve vec receno. Jedino resenje je to tretirati kao krivicno delo ugrozavanja opste bezbednosti, njih osuditi na (makar uslovnu) robiju, zabraniti im da voze dozivotno, a sredstvo kojim je delo izvrseno (auto) oduzeti... Sve lepo i po zakonu, samo treba malo volje u sudovima. Za 3 nedelje bi se sredilo sve, garant. :)
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh...25.05.2007. u 11:27 - pre 206 meseci
Citat:
skijash: He he, vidi se da ne vozis motor :)
A gde si ti to video motor (ne skuter) bez auspuha? Mislim, ok je sto negodujes, ali nemoj preterivati...

Da, ne vozim ga. Ne zelim da budem bogalj..ne svojom krivicom...
`Ajd kad si zapeo: cevku bez prigusivaca ne zovem auspuh jer je to cev - masa njih izvadi prigusivac da bi mu isao bolje!
A i u pravu je covek sto kaze da su k`o mikseri...

Citat:
biber021: E sad, zamislite kad vam 5 napaljenih klinaca koji verovatno ne znaju da voze bicikli pa su im siroti roditelji kupili po skuter od 1000+ € u 12 uveče u školskom dvorištu pored moje zgrade igraju fudbal na tim mixerima!!!


Mislim da ova izjava dovoljno govori....Grbavica?
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh...25.05.2007. u 11:51 - pre 206 meseci
Kada iz auspuha dvotaktašu izvadiš prigušivač, on ide još gore! A i dere se, usput.

Ti mali pacovi na mikserima i ovde krstare, drže noge "šmekerski" sa strane da im vise, pozadi okače neku glupaču da pokazuje guzu, a svi zajedno nemaju niti jednu kacigu niti predstavu kako to izgleda kada padneš sa motora u tim okolnostima!

Đavo ne spava...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

biber021
Novi Sad

Član broj: 55257
Poruke: 246
*.cust.panline.net.



+4 Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh...25.05.2007. u 12:45 - pre 206 meseci
Citat:
Majstor Duja: Mislim da ova izjava dovoljno govori....Grbavica?


Stari Grad...
Mada je svuda isto...


Citat:
ton_majstor:
Ti mali pacovi na mikserima i ovde krstare, drže noge "šmekerski" sa strane da im vise, pozadi okače neku glupaču da pokazuje guzu, a svi zajedno nemaju niti jednu kacigu niti predstavu kako to izgleda kada padneš sa motora u tim okolnostima!


Jednom mi jedna devojka reče: "Jebeš motor gde su ti skupljene noge" :)

Neću ni da komentarišem da je na više od 50% tih skutera skinuta blokada. Sad zamislite koliko je pametno i bezbedno voziti 80 Kmh na točkovima manjim nego na poniju... A i mi sa Zastavama dobijamo komplekse kad nas obiđu na tim mixerima :))

 
Odgovor na temu

ChanMaster

Član broj: 12043
Poruke: 551
*.dyn.one.at.



+61 Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh...25.05.2007. u 12:49 - pre 206 meseci
I svemu tome dodati cinjenicu da nam se Zemljica iz dana u dan sve vise zagadjuje....

(cisto da i ja nesto dodam)

 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh...25.05.2007. u 13:49 - pre 206 meseci
Citat:
ton_majstor:
Ti mali pacovi na mikserima i ovde krstare...


Nasmeja me covece...Poz.

Citat:
ChanMaster: I svemu tome dodati cinjenicu da nam se Zemljica iz dana u dan sve vise zagadjuje....
(cisto da i ja nesto dodam)


Pa to ovde nikom nije ni na kraj pameti...pogotovu ovima gore pomenutim od strane tonca

 
Odgovor na temu

chika spec

Član broj: 143399
Poruke: 31
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh...25.05.2007. u 15:01 - pre 206 meseci
Ovde kod mene redovno izvode razne akrobacije(novo Bezhanijsko groblje),ne prodje ni dan a da se ne vide novi tragovi potpisivanja,Vetj je bilo "nesretjnih" sluchajeva tipa zabijanja u bandere i sl.A sama ulica(asfaltirana pre neka 2-3 meseca) je puna stakla od razbijenih flasha i ko zna chega josh...


Mesto gde sam pre zhiveo je puno tih malih pacova koji se ne libe da u peshackoj zoni na centru izigravaju "profije"...


SAT je sproveo test,okupili su vozache sa svih strana Srbije i rezultati su bili i vishe nego jadni iz poznavanja saobratjaja i samo vozhnje...

Dok god je stanje u drzhavi i policij ovako nishta od pomaka na bolje...


Bio sam jednom u Osijeku pre par godina,u gradu se odrzhavala neka manifestacija u vezi sa pivom,bar mislim,ili je to mozhda bilo samo obichno subotnje veche,nebitno,medjutim na povratku u vetjini okolnih ulica oko centra su bili saobratjajci a bilo je oko 2-3 sata ujutro.Kod nas u to doba nashi obichno leshkare u stanici...

Jesam ljubitelj tjuninga,al ovo shto nashi rade je stvarno preterano...
 
Odgovor na temu

Ivica Banovic

Član broj: 143055
Poruke: 10
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh...25.05.2007. u 15:48 - pre 206 meseci
Isti je slucaj i kod nas u Vrscu. Pun je grad kretena i kretenki koji voze sto skutere sto mnogo jace i vece motore i naravno svi bez kaciga. Najvece zadovoljstvo im izgleda predstavlja voznja po pesackim zonama, pre oko mesec dana je cak i izgubljen jedan ljudski zivot. Jedan mladic je motorom naleteo na coveka na pesackoj zoni i ubio ga, zamislite kojom brzinom se on kretao na pesackoj zoni punoj dece...
 
Odgovor na temu

skijash
Nikola Petrović
Software engineer, Vast.com
BG

skijash
Član broj: 8511
Poruke: 344
*.etf.bg.ac.yu.

Sajt: www.mafiamotorsport.org


+2 Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh...25.05.2007. u 15:59 - pre 206 meseci
Citat:
Majstor Duja: Da, ne vozim ga. Ne zelim da budem bogalj..ne svojom krivicom...
`Ajd kad si zapeo: cevku bez prigusivaca ne zovem auspuh jer je to cev - masa njih izvadi prigusivac da bi mu isao bolje!
A i u pravu je covek sto kaze da su k`o mikseri...

Ti mislis na skuter, a napisao sam - motor, ne skuter. Ti skuteri jesu zlo. Ali motor bez auspuha jos nisam video... Jednom sam vozio jedan (honda cbr500) na kome je lik probusio srafcigerom lonac da bi se jace cuo, i za divno cudo zvuk je bio vrlo lep, a svi smo mu se smejali koliki je bolid. :)

Naravno, da me neko ne shvati pogresno:
ne podrzavam nijedan od tih nacina divljanja i ugrozavanja tudjih zivota, ali isto tako nije lepo stavljati u isti kos zaljubljenike i iskompleksirane debile bez mozga.


...:::|skijash|:::...
www.beoprint.rs ::: www.mafiamotorsport.org
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh...25.05.2007. u 16:34 - pre 206 meseci
Citat:
Ivica Banovic: Isti je slucaj i kod nas u Vrscu. Pun je grad kretena i kretenki koji voze sto skutere sto mnogo jace i vece motore i naravno svi bez kaciga.

A sto je tebe briga sto oni ne koriste kacige? Tako ce naskoditi jedino sebi.

Inace, sto se tice skutera i zvuka, mislim da ipak preterujete. Vecina njih nije glasnija od automobila. Naravno, protiv sam kretanja po pesackim zonama ili neke voznje "u krug" po jednom mestu kao i bilo kom prekoracenju brzine (ali ako je u naseljenom mestu po default-u 60, onda je 60 ok).
I jesam protiv tih izivljavanja i stvaranja prevelike buke. Uopste ih ne opravdavam.

Onima koji imaju hronicne probleme sa tim preporucujem da ih fotografisu, a moze i audio/video (posto se o buci, jelde, i radi) tokom nekog perioda (pogotovo se potruditi da se na slikama vide tablic). Zatim podneti prijavu policiji (sto je pozeljno takodje dokumentovati). Ako policija iskulira onda se zaliti na njih, njihovim nadleznim. Ako se oni isto pansaju.. Par nivoa tako i ako ne pomogne, nadjite nekog novinara pa mu sve ispricajte. Kladim se d aih ima prilicno koji bi voleli da napisu nesto o zabushavanju policije.
 
Odgovor na temu

dejan
Beograd

Član broj: 909
Poruke: 388
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh...26.05.2007. u 14:44 - pre 206 meseci
Citat:
ne podrzavam nijedan od tih nacina divljanja i ugrozavanja tudjih zivota, ali isto tako nije lepo stavljati u isti kos zaljubljenike i iskompleksirane debile bez mozga.

Upravo tako, razumem da vas gomila kretena koji divljaju na motorima i skuterima nervira, ali nemojte da generalizujete stvari i stvarate "mrznju" prema svim dvotockasima u saobracaju. Ima MNOGO normalnih vozaca motora koje takvo ponasanje drugih dvotockasa nervira -- ja, konkretno, vozim i motor i skuter i dobijem ospice svaki put kad vidim klince koji se kur*e na skuterima, matore bolide koji glume face na trkalicama i sl...

@shadowed
Recimo da je nenosenje kacige (a potom i druge zastitne opreme) jedna od prvih stvari koja odvaja normalne vozace motora/skutera od ostalih...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh...26.05.2007. u 14:54 - pre 206 meseci
Ma ok, nego sam pitao sto je to njega briga i zasto bi njemu to smetalo.
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh...26.05.2007. u 18:49 - pre 206 meseci
Cemu sluzi auspuh... ?

to sam ja putao jednog majstora. On mi je onda rukom zacepio auspuh i ugasio auto u leru... prc !
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh...26.05.2007. u 20:41 - pre 206 meseci
@Shadowed, pa verovatno zato sxto ako bi se ne daj Bozxe desilo nesxto mnogo losxe tom vozachu ljudi osecali losxe iako nisu krivi...valjda je sada jasnije ;)
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.itsisp.net.



+558 Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh...27.05.2007. u 09:59 - pre 205 meseci
Citat:
dejan: Recimo da je nenosenje kacige (a potom i druge zastitne opreme) jedna od prvih stvari koja odvaja normalne vozace motora/skutera od ostalih...

Moguce, samo ne bih da kazem za kakve, kazu da je to vredjanje. U USA na primer postoje citavi pokreti koji se zalazu za ukidanje tih propisa o kacigama. U Australiji su pomodarske budale uvele zakon da se kaciga mora nositi i na biciklu, i od tad je smanjen broj biciklista za jedno 40% , pa se neki pokreti bune, kazu da te budalastine o kacigama uticu na pogorsanje zdravlja, jer ljudi izbegavaju da voze bicikle, sto znaci da ne vezbaju. Dotle te njihove pomodarske ludosti idu. OK je da se nose kacige na auto putu, ali brate, u gradu je to smesno, a posebno je smesno za te skutere i ostale iz kategorije "bicikl sa motorom" , kako je kod nas to definisano. Po 30 - 40 bre godina ljudi voze razne Tomose, i niko ih nikad nije zaustavio ni zbog cega, a sad ih odjednom neko tera da nose kacige, samo zato sto su to smislila izdrzavana lica negde tamo ko zna gde. Idi bre. I jos je kazna 3,000 dinara. Jedini razlog zbog koga je to uvedeno je da lopovi kradu pare narodu.

Ako malo bolje zagledate, primeticete da oni koji nose kacige, ili ih nose na guvernalu, su u jedno 75% slucajeva ljudi koji voze Tomos automatike, APN4 i slicno. Ako je istina sto kazu panduri da kacige nosi onaj ko je platio kaznu, dolazimo do sledeceg zakljucka. Panduri ne zaustavljaju nakot skotova koji su se napljackali pa imaju da kupuju glupave skutere za 1500 evra i ove velike motore, elita je to pa nece da se kace, a maltretiraju samo sirotinju, kao i uvek. E evo zbog toga, malo je off topik, ali moram zbog ovog citata, proverene informacije od advokata. Niko ne mora da nosi kacigu na glavi, ako je ima na motoru. Samo treba da stavi prigovor na zapisnik i da dopise da je kacigu imao ali mu nije bila na glavi. I ne treba da plati kaznu, nego da ide kod sudije za prekrsaje i da se tamo brani da je kacigu imao, ali je nije nosio na glavio jer u zakonu (clan 100) i ne pise da kaciga mora da se nosi na glavi. Cak i ako mu taj sudija odredi da plati kaznu, treba da se zali, i u drugom stepenu se ta presuda obavezno obara. Tako je bilo i u Hrvatskoj, da u zakonu ne pise da mora da se kaciga nosi na glavi, pa su zbog ove rupe posle promenili zakon. Prema tome, dok i kod nas ne promene, kacigu ne treba da nosi niko, ko ih...

U vezi teme, te jadnike sto im je smisao zivota da daju gas pored kafica i nocu po ulicama treba dobro istuci, nema druge. Najbolje je skroz ih ukloniti, ali kazu da to nije humano.
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh...27.05.2007. u 10:08 - pre 205 meseci
Citat:
Shadowed: Ma ok, nego sam pitao sto je to njega briga i zasto bi njemu to smetalo.


Citat:
Djomloun: @Shadowed, pa verovatno zato sxto ako bi se ne daj Bozxe desilo nesxto mnogo losxe tom vozachu ljudi osecali losxe iako nisu krivi...valjda je sada jasnije ;)


Ajd nek` si mu ti rekao kad nisam ja...zamisli, znam da je tesko, ali zamisli da vozis automobil i razvalis motoristu koji ti izlece iz poprecne ulice,
motorista udara glavom o bankinu i pogine na licu mesta jer nije imao JE8ENU kacigu...i sta se onda dogadja?
Brale, ides u zatvor jer si ubio nekoga makar on bio kriv...pa se onda godinu dana (najmanje) pitas ZASTO?
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.itsisp.net.



+558 Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh...27.05.2007. u 10:35 - pre 205 meseci
Obicna je laz da kaciga moze da uvek zastiti onoga ko je nosi. Pre neki dan je na Diskaveriju bilo kako se prave kacige, i oni kazu da kaciga samo za 30% povecava mogucnost da ostanes bez povreda u slucaju pada. Sto slobodno mozes da pomnozis sa faktorom 0,5, kako kaze Marfi. Sva ta fama oko kaciga je samo da se uzmu pare od kazni, i zato sto te propise pisu neke budale sa suljevima koje na motor nisu sele, ali zato sve veruju statisticarima.

Uostalom, zamisli Terminatora na onom motoru sa kacigom. Smesno.
 
Odgovor na temu

Djomloun
Mladjan Jovanovic
Bgd

Član broj: 3604
Poruke: 984
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 158628304
Sajt: blogoye.org/djomlouns


Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh...27.05.2007. u 11:49 - pre 205 meseci
Citat:

Po 30 - 40 bre godina ljudi voze razne Tomose, i niko ih nikad nije zaustavio ni zbog cega, a sad ih odjednom neko tera da nose kacige


Ti poredisx tadasxnje automobile i celukupnu gustinu saobracaja tada sa sadasxnjim vremenom???? Ti si totalno prolupao...

@Majstor Duja
Nije stvar da li je neko kriv ili nije vec se javlja osecaj krivice, naravno ne kod svih ljudi ali kod nekih da i zato je njih 'briga i zato im je stalo'...

Ta stvar sa kacigama je vrlo slichna kao i vezivanje pojasa. Sada ce Lesli da kazxe kako su ljudi godinama jahali konje bez vezivanja i nisxta im se nije desilo...blah neki nikako da razumeju da se vremena menjaju :(


I josx jedna stvar, kada prichamo o USA, u USA (tj u nekim delovima) vozachi motora se ne mogu sxvalerisati kao kod nas, izmedju traka, kolona, da prodju kolonu i stanu prvi na semafor i sl vec voze normalno kao automobili sxto u mnogome povecava sigurnost u saobracaju...
Josx dok sam bio klinac baba me je uchila da ne jedem zxut sneg, citamo se na mojoj svasxtari lnk: http://blogoye.org/djomlouns/

ZM0501 :)


//napustio [es]...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Cemu sluzi auspuh i kaciga...

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 53203 | Odgovora: 173 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.