Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cemu sluzi auspuh i kaciga...

elitemadzone.org :: MadZone :: Cemu sluzi auspuh i kaciga...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 52326 | Odgovora: 173 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh...27.05.2007. u 21:11 - pre 205 meseci
Ja se nadovezah na to sto si Miroslavu odgovorio u smislu da je OK pozivati na krsenje zakona, no nije ni bitno, mozda bolje da batalimo kacige u ovoj temi jer ima vise poruka o njima nego o auspusima :)
 
Odgovor na temu

Ivica Banovic

Član broj: 143055
Poruke: 10
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh...28.05.2007. u 00:26 - pre 205 meseci
Pa sta reci,naravno da ste svi vi delimicno u pravu. Moje licno misljenje je da je glupo u gradu nositi kacigu kada je ogranicenje brzine max 60 KMPh. Zakon je takav da nas obavezuje da imamo kacigu na motoru ali ne i na glavi pa to treba iskoristiti. A to da je manja sansa da se povredis kada imas kacigu sigurno stoji, ali mislim da uz brzinu od max 60 i postovanje ostalih propisa bas i nemas puno sanse da se povredis. Jedan glas protiv kaciga u gradu.
 
Odgovor na temu

shonex
Beograd

Član broj: 5871
Poruke: 229
*.adsl-2.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh...28.05.2007. u 08:28 - pre 204 meseci
Da pomenem nesto iz davne proslosti, a ne tice se kaciga :).... Sedamdesetih i ranije, pa i pocetkom osamdesetih si sa bucnim auspuhom ili produvanim karikama koje sire oblak dima i smrada mogao da vozis eventualno do prvog pandura koji bi te jednostavno iskljucio iz saobracaja, i napisao kaznu. Mozda se niko od vas zaljubljenika u ""sportski"" zvuk toga ne seca, ali radi se jednostavno o cinjenici da je i buka zagadjenje i tako se u normalnim (rekoh, normalnim) zemljama i tretira.
 
Odgovor na temu

skijash
Nikola Petrović
Software engineer, Vast.com
BG

skijash
Član broj: 8511
Poruke: 344
194.106.181.*

Sajt: www.mafiamotorsport.org


+2 Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh...28.05.2007. u 08:49 - pre 204 meseci
Pa ne znam bas... Recimo burazer iz Francuske je imao na kalibri ekstremno bucan auspuh i nije imao nikakvih problema. U stvari problema je mogao da ima samo ovde, pa je skinuo auspuh i stavio tisi kad je dolazio u selo - zbog babe koja bi se bunila da dize buku po selu!!! :)
...:::|skijash|:::...
www.beoprint.rs ::: www.mafiamotorsport.org
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh i kaciga...28.05.2007. u 08:58 - pre 204 meseci
Citat:
shonex: Da pomenem nesto iz davne proslosti, a ne tice se kaciga :).... Sedamdesetih i ranije, pa i pocetkom osamdesetih si sa bucnim auspuhom ili produvanim karikama koje sire oblak dima i smrada mogao da vozis eventualno do prvog pandura koji bi te jednostavno iskljucio iz saobracaja, i napisao kaznu. Mozda se niko od vas zaljubljenika u ""sportski"" zvuk toga ne seca, ali radi se jednostavno o cinjenici da je i buka zagadjenje i tako se u normalnim (rekoh, normalnim) zemljama i tretira.


Tako je jos uvek ali ne kod nas ( i u Francuskoj, izgleda)...zaustavi te policija zbog tehnicki neispravnog vozila i remecenja reda i mira!
Tako je bar u civilizaciji...
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.itsisp.net.



+558 Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh i kaciga...28.05.2007. u 10:28 - pre 204 meseci
To je zato sto smo sad slobodni.
Citat:
shonex: Da pomenem nesto iz davne proslosti, a ne tice se kaciga :).... Sedamdesetih i ranije, pa i pocetkom osamdesetih si sa bucnim auspuhom ili produvanim karikama koje sire oblak dima i smrada mogao da vozis eventualno do prvog pandura koji bi te jednostavno iskljucio iz saobracaja, i napisao kaznu. Mozda se niko od vas zaljubljenika u ""sportski"" zvuk toga ne seca, ali radi se jednostavno o cinjenici da je i buka zagadjenje i tako se u normalnim (rekoh, normalnim) zemljama i tretira.

Tacno, bas tako je bilo, i to danju. Nedo bog da tako divljas nocu, to bez auspuha, pa ti si ga ugasio. Uhvatili bi te sigurno i lepo bi ti objasnili neke stvari u stanici, kako i treba da se postupa sa takvim junacima, pa ti vise ne bi palo na pamet da pravis galamu ni peske kad ides. Pazi, neko moze sad da kaze "diktatura" ovo ono, ali niko tad nije dirao one koji se ponasaju po zakonu i voze normalno. Uglavnom nisu cak ni zaustavljali takve, narocito ne sa motorima. Eh ta zlocinacka Titina narodna milicija. Onda su nas oslobodili.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh i kaciga...28.05.2007. u 10:33 - pre 204 meseci
A ti emigriraj na Kubu, tamo još pamte Tita. :P Niko se nikad nije žalio na miliciju koja radi svoj posao (osim kriminalaca).
 
Odgovor na temu

skijash
Nikola Petrović
Software engineer, Vast.com
BG

skijash
Član broj: 8511
Poruke: 344
194.106.181.*

Sajt: www.mafiamotorsport.org


+2 Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh i kaciga...28.05.2007. u 11:36 - pre 204 meseci
Rekapitulacija:
Auspuh sluzi da auto ne bi zvucao ovako:
http://www.youtube.com/watch?v...s&mode=related&search=

nego ovako:
http://www.youtube.com/watch?v...o&mode=related&search=

ili mozda ipak ovako:
http://www.youtube.com/watch?v=pgi7398ojtw

...:::|skijash|:::...
www.beoprint.rs ::: www.mafiamotorsport.org
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
..yu.220.247.194.in-addr.arpa.



+10246 Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh i kaciga...28.05.2007. u 11:42 - pre 204 meseci
Citat:
Ivica Banovic: ... Moje licno misljenje je da je glupo u gradu nositi kacigu ... Jedan glas protiv kaciga u gradu.

Upravo zato i postoji zakoni, da ne bi svako mogao da izmišlja šta je glupo a šta ne. Tvoje nošenje kacige (isto je i za vezivanje pojaseva) ne štiti samo tebe, već i mene lično, a i državu. Pitaš se kako ? Evo odgovora:

Primer 1. Majmun vozi motor i nema kacigu. Ja vozim svoj auto, slaba je vidljivost, umoran se vraćam sa puta, neko mi izleti sleva, ja udesno - i udarim ga. Jbg, dešava se i mnogo boljim vozačima od mene. Pošto majmun nema kacigu, udara glavom na kanjenje na ulici, (60 km/h je i-hi-hi više nego dovoljno) i ostaje mrtav. Ja, koji sam izazvao nesreću odgovaram krivično, kao za čoveka, odlazim u ćorku na n godina. Za to vreme umesto da radim, zarađujem, plaćam porez državi - zapravo država mene plaća. Deca rastu bez oca, porodica propada. Još gore je ako majmun ostane trajan invalid. Dakle, dve pojedinačne porodične tragedije, i dupla šteta za državu.

Primer 2. Čovek vozi motor i ima kacigu. Ja vozim svoj auto, slaba je vidljivost, umoran se vraćam sa puta, neko mi izleti sleva, ja udesno - i udarim ga. Jbg, dešava se i mnogo boljim vozačima od mene. Pošto čovek ima kacigu, ustaje, ugruvan, (možda slomljena ruka - noga) dođe murija napiše zapisnik. Ja kažnjen prekršajno, platim šta sam zgrešio, čovek se oporavi i dok lupiš dlanom o dlan - svi srećni i zadovoljni.

Dakle, tvoje lično mišljenje je POGREŠNO ! Zato je zakonom propisano da nosiš kacigu, i treba da budeš kažnjen ako je ne nosiš, da ja ne bih kasnije odgovarao krivično, kao za čoveka.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh i kaciga...28.05.2007. u 12:00 - pre 204 meseci
Tako je, Java. Ono što je nekome GLUPO, za mene je ZAKON! NOŠENJE KACIGE JE OBAVEZNO!

1. Stojim autom na semaforu (odmoran i veseo), pali mi se ZELENO, krećem i odjednom sa moje LEVE strane doleće pacov na mikseru, udara u moj auto, preleće ga i udara telom u semaforski stub (ovo sam video, nikada više krvi u životu nisam video)!

Nema kacigu... ja kriv? Ne bi ga spasio ni oklop od tenka. Ne želim da robijam kretena koji ne želi da bude odgovoran pre svega prema sebi, a tek onda prema drugima!

2. Stojim na semaforu (odmoran i veseo) i držim dete za ruku, pali mi se ZELENO, krećemo i odjednom sa moje LEVE (ili DESNE) strane doleće pacov na mikseru, udara u moje dete... ubija ga, zatim pada i povređuje i sebe, jer nema kacigu...

Bio bih u stanju, tako obogaljenog, da ga dodatno namrtvo umlatim i išutiram... kad mi je već upropastio život, svojim stavom naspram zakona i ČINJENJEM.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh i kaciga...28.05.2007. u 12:25 - pre 204 meseci
Post je ozbiljan, ali "pacov na mikseru", lol! Još se smejem.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.itsisp.net.



+558 Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh i kaciga...28.05.2007. u 12:34 - pre 204 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: A ti emigriraj na Kubu, tamo još pamte Tita. :P Niko se nikad nije žalio na miliciju koja radi svoj posao (osim kriminalaca).

U pravu si Miroslave. Nije tako Jeftiću.

Eeeee. Mnogo sta je ovde zakon pa ne vazi za sve isto. Tako isto i sve ovo. Kome se to ne svidja neka emigrira gde zna. Sloboda je to.

P.S. Znas ono

Citat:
...dajem dva ponedeljka za sredu

Sex bomba izbodena je nozem
Krivac je Asterix - sta nije u redu?
Pisam ja po vasim zakonima
Uzecu vam novac i trampiti za bedu

Uh, sto mrzim svedske horore
dok simultani prevod na nemackom tece...
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh i kaciga...28.05.2007. u 14:00 - pre 204 meseci
E, ajmo VIŠE bez emigriranja i lokalpatriotizma koji se pogrešno interpretira, Lesli!

Baš, smanji doživljaj. Ljudski ti kažem. Ta tvoja mržnja, ogorčenost, šta li... provejava i na mestima GDE NEMA NIKAKVOG razloga da se plasira. Nisam ni sam EUROPEJAC, niti sam DEMOKRATA, kako taj pojam Vlada Srbije shvata i praktikuje, pa ne trujem i ne gorim kao ti, bre, ČOVEČE!!!

Dosta, BRE! Dalje, ako si već Srbin, potpiši se kao TAKAV, a ne pseudonimom nekog kretena ili žene...

http://www.women.ku.edu/wod-0506/eldridge.shtml

Pozdrav, zamalo!!!
 
Odgovor na temu

Slobodan Trebovac
Banja Luka

Član broj: 40266
Poruke: 1088
87.250.121.*



+1 Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh i kaciga...28.05.2007. u 16:12 - pre 204 meseci
[offtopic]Prava istina o nadljudskim sposobnostima ninđi.
U P O Z O R E NJ E: svako čitanje izaziva tupilo, mozak lagano utrne, a brige nestaju...
[/offtopic]
tyranBL
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh i kaciga...28.05.2007. u 20:24 - pre 204 meseci
Pašće lock, ako skrenemo na TU stranu, ja da vam kažem...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.itsisp.net.



+558 Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh i kaciga...28.05.2007. u 20:36 - pre 204 meseci
Niti koga mrzim, niti sam besan, niti gorim, niti trujem, a niti sam lokalpatriota. Samo nije lepo da mene teraju na Kubu neki koji su o Kubi culi samo iz propagande, a ja da ne smem njih takodje da oteram u emigraciju.

A to sto moja pisanija mozda nekima deluju kao nekakva mrznja, trovanje, sta li, pa to je samo stil, dok je ovo o kacigama moj licni stav po tom pitanju, bilo to od skoro nekakav zakon ili ne bilo. Samo mi nije jasno, ako su ovo sto ja pisem izlivi mrznje (a sve je to potkrepljeno podacima koji su prilozeni u tekstovima na koje sam dao link) , sta je onda nazivanje ljudi majmunima samo zato sto ne nose kacigu? Pre par godina taj zakon nije postojao i nije bilo definisano nista o tim kacigama u delu zakona koji se bavi saobracajem bicikala, bicikala sa motorom i motocikala (clanovi 37 - 43 starog zakona) . I kako to do juce ovi sto ne nose kacige nisu bili majmuni, a sad odjednom jesu? Malo mi je to nejasno, nego dobro, valjda me vreme pregazilo.

Sto se nadimka tice, zato je on takav, sto se zbog istih stvari jednima preti a drugi se tolerisu.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh i kaciga...28.05.2007. u 20:58 - pre 204 meseci
Nemam ja ništa protiv tebe lično, ali ti sve previše LIČNO shvataš i plasiraš ovde.

KAKO SEJEŠ, TAKO I ŽANJEŠ... pa ti vidi ko će da zatvori ovaj začarani krug. Ako ništa drugo, "đevojka" barem ume da prestane kada ukapira da je rasprava nadalje besmislena, a ti ne...

Ontopic: "majmuni" su blaga reč (epitet) za one koji ne nose kacige. Toliko, vidim da se oni ne bune ovde posebno.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

chika spec

Član broj: 143399
Poruke: 31
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh i kaciga...28.05.2007. u 21:15 - pre 204 meseci
Pre bi se reklo do pre par desetina godina.Kako se vremena menjaju,a s njima i ljudi,tako se moraju menjati i zakoni.Koliko je meni poznato pre nije bilo ovoliko bahatosti,neposhtovanja propisa, itd, itd u saobratjaju.Mogao sam mirno pretji ulicu i to josh na zebri,a bez non-stop gledanja ,chas levo, chas desno, i brige da me netje neka budala pokupiti da mu chistim haubu.

Shta tje biti,ako ne daj Bozhe padnete,otjete li tada zhaliti shto niste stavili kacigu?Zamislite lica vashih najblizhih u tuzi,a sve zbog toga shto ste bili sebichni i puni sebe...

Auspusi,kacige...dodajte i prefarbana stop svetla,gume shiroke kao duzhina moje ruke,a koje su namontirane na neki krsh...

Jel' postoji u ovoj zemlji briga za neshto uopshte?
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh i kaciga...28.05.2007. u 22:14 - pre 204 meseci
Citat:
Lesli Eldridz: Niti koga mrzim, niti sam besan, niti gorim, niti trujem, a niti sam lokalpatriota. Samo nije lepo da mene teraju na Kubu neki koji su o Kubi culi samo iz propagande, a ja da ne smem njih takodje da oteram u emigraciju.


Kubu sam spomenuo samo zato što mišljah da možda tamo još nisu čuli da je Tito umro.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.itsisp.net.



+558 Profil

icon Re: Cemu sluzi auspuh i kaciga...28.05.2007. u 22:15 - pre 204 meseci
To sto je Tito umro ama bas nikakve veze nema sa cinjenicom da u to vreme niko nije smeo da divlja po gradu motorima, kolima, a ni peske. Mozda zato sto panduri u to vreme diktature, za razliku od ovog slobodnog, nisu šurovali sa pravim prestupnicima, nego su ih ganjali, i nisu maltretirali obicne i pitome ljude budalastinama, kao sto su te kacige. Ne ako se nisi mesao u politiku. No to je vec druga tema.
Citat:
chika spec: Pre bi se reklo do pre par desetina godina.Kako se vremena menjaju,a s njima i ljudi,tako se moraju menjati i zakoni.Koliko je meni poznato pre nije bilo ovoliko bahatosti,neposhtovanja propisa, itd, itd u saobratjaju.Mogao sam mirno pretji ulicu i to josh na zebri,a bez non-stop gledanja ,chas levo, chas desno, i brige da me netje neka budala pokupiti da mu chistim haubu.

Shta tje biti,ako ne daj Bozhe padnete,otjete li tada zhaliti shto niste stavili kacigu?Zamislite lica vashih najblizhih u tuzi,a sve zbog toga shto ste bili sebichni i puni sebe...

Auspusi,kacige...dodajte i prefarbana stop svetla,gume shiroke kao duzhina moje ruke,a koje su namontirane na neki krsh...

Jel' postoji u ovoj zemlji briga za neshto uopshte?

Nije do pre nekoliko desetina godina, nego dok nije usvojen novi zakon, a on je usvojen pre dve ili tri godine. Do tada je vazio stari zakon o saobracaju u kome nije bilo definisano nista o tim kacigama. I cini mi se da se vec apsolviralo to o kacigama i o njihovoj efikasnosti, sve sa podacima. Koga je zanimalo, mogao je i da primeti na onom sajtu do koga sam stavio link da nosenje kaciga vise podrzavaju oni koji ne voze motore (preko 80% ispitanih) od onih koji ih voze (oko 50% ispitanih).

Sto nema nikakve veze sa skidanjem auspuha i divljanjem po gradu. To je izivljavanje, a nenosenje kacige treba da bude licna stvar pojedinca, jer se time niko sem njega ne ugrozava, ili bar treba da bude dopusteno punoletnim pojedincima da sami odaberu. Evo jos podataka na ovom sajtu. Kao sto moze da se vidi, mogu da postoje i nijanse u tim zakonima, pa tako moze da se odredi da kacigu moraju da nose samo mladji i maloletni vozaci. Cak je tamo kod njih, kako se vidi, vise saveznih drzava u kojima je ovako odredjeno nego onih drugih, sto ce se verovatno promeniti, to jest, verovatno ce se jos smanjivati broja drzava u kojima moraju svi da nose kacige.

To sto se neki zakon izmeni i pravno stupi na snagu nije dovoljno da bi neko iz cista mira ljude nazivao majmunima ako se bune protiv tog zakona ili traze da se on dopuni/izmeni. Zakoni nisu apsolutna istina u koju sad treba da se svi kunu kao sto se vernici kunu u Bibliju, nego su ljudska tvorevina i kao takvi promenljivi i nesavrseni, posebno ako ugrozavaju slobode obicnih ljudi koji se ne bave kriminalom i nikoga ne ugrozavaju nepostovanjem tih novih zakona.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Cemu sluzi auspuh i kaciga...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 52326 | Odgovora: 173 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.