Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Debian instalacija - problem

[es] :: Linux :: Debian instalacija - problem

[ Pregleda: 1616 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

xploiter

Član broj: 119649
Poruke: 116
89.146.162.*



+1 Profil

icon Debian instalacija - problem12.06.2007. u 12:46 - pre 205 meseci
Imam debian instalacioni dvd 1 i nakon svega sto sam uradio particioniranje i sve, kad je dosao do configure apt nastali su problemi. prvo nije se mogao konektovati pa sam taj korak samo preskocio, pa se onda takodjer nije mogao konektovati na security.debian.org pa sam i to preskocio. onda me pita za neki update za mail handling (tako nesto) pa sam i ti stisnuo no. Onda mi odjednom kaze da swap particija nije validna. i hajde sve prodje i udjem u terminal da konfigurisem konekciju a ono ne radi nijedna komanda sto sam prije koristio na ubuntu-u?

debain 4.0 je verzija.

P.S sta trebam izabrati da se instalira (ono kad me pita: standardna instalacije, mrezni server,mail.....) , ja sam bio selektirao sve i pitao me za neke domene za server nesto kao workgroup/domena nisam to shvatio pa sam samo bezveze nesto ukucao????
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.vdial.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Debian instalacija - problem12.06.2007. u 14:09 - pre 205 meseci
E pa ne možeš samo nešto bezveze da ukucavaš :)
Zašto nisi prije toga malo pročitao o samoj instalaciji Debiana, potražio neko uputstvo na netu...

Koje si ti to komande koristio u Ubuntu a da ti nijedna ne radi u Debianu?
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

xploiter

Član broj: 119649
Poruke: 116
*.PPPoE-2417.sa.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Debian instalacija - problem12.06.2007. u 14:14 - pre 205 meseci
Evo sad sam ponovo instalirao debian i bez onih dodatnih opcija (internet server , mail server....) i proslo je sve bez problema nije me uopce pitao za one domene i nije rekao da swap nije validan :D.

Ali opet komande ne rade kao sto su pppoeconf. kako da konfigurisem vezu? adsl je veza, modem ide preko mrezne karte.
kada odem na mreze i idem napravi vezu kaze nema dozvole, logujem se kao root opet isto.


I takodjer nece da mounta windows particiju kaze ne moze....

[Ovu poruku je menjao xploiter dana 13.06.2007. u 10:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Debian instalacija - problem

[ Pregleda: 1616 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.