Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li živite sa roditeljima i ostala nebulozna pitanja? :)

[es] :: Vodič za posao :: Da li živite sa roditeljima i ostala nebulozna pitanja? :)

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 11970 | Odgovora: 67 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Da li živite sa roditeljima i ostala nebulozna pitanja? :)17.06.2007. u 02:05 - pre 205 meseci
Dakle sve je cesci slucaj da poslodavci postavljaju pomalo cudna pitanja prilikom intervjua ili cak na samoj aplikaciji za posao, npr. oko radjanja dece (za devojke naravno lol ), ili pak nesto tipa "Da li živite sa roditeljima"... ?!

Da li mislte da su takva pitanja opravdana (iz ugla poslodavca), ili mozda Zakonski zabranjena (diskriminacija) ili u mozda glupa odnosno nebulozna, jer sta nekoga briga sa kim zivite, da li posedujete sopstveni auto i koja vam je tema bila iz seminarskog sa II godine studija?!

Takodje pitanje "Da li ste obnavljali godinu na studijama" -> po meni nema veze sa onim sta je ocigledno bio cilj takvog pitanja - imam kolegu koji je zbog odlaska u USA morao da obnovi godinu - a imao je odlican prosek i ocene, isto tako masa onih koji jedva presuljaju i redovno stignu do poslednje godine studija, ali sa prosekom ispod 7...

Dalje - Najbolja/Najlosija ocena?! WTF? Pa valjda je najbolja 10 a najlosija 6 svima Retki su oni koji nemaju bas ni jednu sesticu ili pak da nekoga nije posrecilo da ubode 10 iz bar jednog predmeta... dakle apsurdno je postavljati ovakva pitanja jer vrlo malo govore o necijem uspehu.

Na kraju - ono sto je mozda najvaznije (za jednu IT firmu) se stavlja u najmanji plan na sam kraj aplikacije - "Iskustvo u radu sa kompjuterskim programima i jezicima".


Bez namere da bude (anti) reklama, evo jednog primera iz prakse koji opisuje vecinu gore navedenih stavki:
Code:
http://www.agena.co.yu/srpski/onama_zaposlite_se.php
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Da li živite sa roditeljima i ostala nebulozna pitanja? :)17.06.2007. u 08:54 - pre 205 meseci
Mislim da su sva ta pitanja na mestu.
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
213.176.148.*

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Da li živite sa roditeljima i ostala nebulozna pitanja? :)17.06.2007. u 09:43 - pre 205 meseci
Takva pitanja imaju funkciju da utvrde kakva je neko osoba van onoga što piše u CV-u. Ako neko ima 25 godina i živi sa roditeljima, može biti da je taj neko problematičan kad su u pitanju samostalni projekti. Ukoliko neko ima najmanju ocenu 9 na fakultetu, to može da bude indikator toga da je perfekcionista i da može biti problematičan u timskom radu. Ukoliko je neki na 2. godini radio nekakav seminarski, a poslodavac iz nekog razloga ima pristup tome, možda hoće da ga pročita. Itd.

Što se tiče poslovnih intervjua, neretko (pa čak i u Srbiji) se dešava da je prvi intervju sa psihologom, a ne sa tehničkim osobljem koje "ispituje". Taj prvi intervju, kao i ona pitanja iznad, služi samo da se utvrdi kakav će neko biti za saradnju (da li je mentol ili normalan čovek), na kakvom tipu projekata može da radi, da li ima problem sa autoritetom (npr. da sam ja HR manager, posle ovakve tvoje poruka bih zaključio tako nešto), problem u komunikaciji (najomiljenije pitanje ovde je, recimo "reci mi nešto o sebi").

Mislim da si shvatio do sad šta pokušavam da kažem, da ne dužim dalje.
 
Odgovor na temu

vejin
a.k.a. NOVII
Apatin

Član broj: 36383
Poruke: 524
77.46.179.*

Sajt: zanimljiv.org


+22 Profil

icon Re: Da li živite sa roditeljima i ostala nebulozna pitanja? :)17.06.2007. u 10:41 - pre 205 meseci
Ja sam prilikom razgovaora za posao imao priliku da čujem sledeća pitanja

Kada je bio boj na Kosovu?
Kada je bilo zasedanje Avnoja?

A posao je bio da radim kao stolar. Mislim ti direktori i raznorazni menadžeri pročitaju neke studije slučaja prevedena sa nekog stranog jezika, i primenjene bilo gde u svetu, pa se jadni pale na to. Ono kao u fazonu oni su ono američka ili ne znam ti ja japanska škola upravljanja. Lično bi uvek radio posao samo gde se zahteva da se pokaže praktično znanje iz tražene oblasti, mada znam da je to moguće samo u proizvodnji, a ne i kod prodaje magle samopromovisanih menadžera.
dajte nam sve podatke i dajte nam slobodu odlučivanja
novii blog
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.adsl.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Da li živite sa roditeljima i ostala nebulozna pitanja? :)17.06.2007. u 11:04 - pre 205 meseci
To da li neko zivi sa roditeljima.pa ima dvadeset i kusur godina ne mora da znaci da je problematican nego ima problematicne
roditelje koji nisu dobro organizovali i napravili finansijsku konstrukciju za dalji zivot svoga de te ta.
To sa psiholozima i ostalim nebulozama treba da prvo primene na sebi, jer su to u vecini muljatori,seljaci i osali pokodireni
biznismeni koji su ziveli u 40km2 sa mamom,tatom,razvedenom setrom i ko zna koliko deteta,pa nemaju kulturu novca koji
sada imaju i ponasaju se copy od nekih normalnih vrednosti.
Poznajem mnoge tave mali stan,lada pa sada zida na vise lokacija,filip pati ,lancriser,mazda mx7 itd.pa kada ode u
super market on stavi dete na pokretnu traku za proizvode i zbija nebulozne sale,misleci da je fensi.
Posle izadje i isparkira auto sa zelene povrsine.To ti je i sa politicarima.Zbog toga sto ga je neko izabrao u stranci on ti
kroji sudbinu,pa onda ti ides da popunjavas formulare od tih istih,a ni sami ih nisu popunili kao i razgovor sa psihologom.
Moj savet iz iskustva.Bilo gde,u bilo kojoj da si stranci nema nista bez €,i to par hiljada.Nema poznanika,prijatelja?,brata
kuma.Spremi € i pocinjes i mozes biti bilo ciji savetnik,vodja ili sta vec zelis.Sve ostalo je fol.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
89.216.199.*



+165 Profil

icon Re: Da li živite sa roditeljima i ostala nebulozna pitanja? :)17.06.2007. u 11:18 - pre 205 meseci
Code:
Eventualni zdravstveni problemi i teškoće:

OMG
A lekarsko uverenje...

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Da li živite sa roditeljima i ostala nebulozna pitanja? :)17.06.2007. u 11:20 - pre 205 meseci
@dekster2,
Kakve sad sve to sto si ispricao veze ima sa tim sto u nekoj virmi kandidati za posao idu na razgovor sa psihologom pa onda sa tehnickim osobljem?
Psiholog je mnogo strucniji da utvrdi da li ce neko (iako mozda ima svo moguce i nemoguce znanje iz trazene oblasti) moci da radi u timu ili ce uvek traziti da sve bude po njegovom iako je to neprihvatljivo za ostale, da li ce ukoliko je pogresio a nadredjeni mu na to skrne paznju pomahnitati ili prihvatiti sugestiju, da li je odgovoran ili samo tvrdi da jeste.
Sta je u tome lose?
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.adsl.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Da li živite sa roditeljima i ostala nebulozna pitanja? :)17.06.2007. u 11:46 - pre 205 meseci
@Shadowed

Ima veze jer stvari treba postaviti od pocetka.
Nemam nista protiv psihologa i njegove procene (ako je strucan za taj posao i primer.od druga
lekar leci dete od alergije i daje lekove koji skrivaju osobine sarlaha koji je dijagnosticiran 2 dana posle.)
ali ti prodjes psihologa,prihvatis uslove(mozda i odbijes neki drugi posao) i poslodavac pocne da neispunjava
data obecanja i uslove,recimo radno vreme i sl.Sto ti taj tvoj psiholog nije procenio i rekao mu da gazda
pokondiric nije normalna osoba,a psiho kaze, sta cu ja radim za platu,mora se od necega ziveti.
E to ima veze . Krenuti od pocetka i postaviti stvari na mesta gde treba da budu,inace nema smisla.

•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Da li živite sa roditeljima i ostala nebulozna pitanja? :)17.06.2007. u 11:46 - pre 205 meseci
Vecina od tih pitanja su zadiranje u privatnost i niko nije duzan da ih odgovori.
Pitanja koliko ko ima godina, da li si samac, ozenjen, s kim zivis, imas li familiju i sl. se ne pitaju na intervjuima i smatraju se za neprikladna.
Pitanja za faks su ok, jer su ipak koliko toliko vezana za tehnicki deo posla.

HR manager neke firme je tu da zakljuci na osnovu razgovora da li osoba prikladna za posao svojim ponasanjem i evenutalno nekim psiholoskim testom, ostatak intervjua je tehnicki i to je to.

Doduse u Srbiji mozes ocekivati da te pitaju bilo sta pa me ovo i ne cudi.

Citat:
markom: Ako neko ima 25 godina i živi sa roditeljima, može biti da je taj neko problematičan kad su u pitanju samostalni projekti.

Sta ima tebe neko da pita s kim zivis? Narusavanje privatnosti.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Da li živite sa roditeljima i ostala nebulozna pitanja? :)17.06.2007. u 12:14 - pre 205 meseci
Ne zaposljavas ti poslodavca nego on tebe. Psihologu je posao da proceni tebe a ne tvog poslodavca. To ces ti uraditi kada budes otisao na sledeci razgovor.

DaliborP, slazem se da je malo previse zadiranje u privatnost, ali ti ne moras da odgovoris. Ako poslodavac bazira svoju odluku na osnovu toga, a tebi to ne odgovara, uvek mozes da odustanes od tog posla. Ili, naravno, mozes da odustanes od dela svoje privatnosti ako ti je taj posao dovoljno bitan. Sta ces uraditi zavisi od tvojih licnih prioriteta.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Da li živite sa roditeljima i ostala nebulozna pitanja? :)17.06.2007. u 12:30 - pre 205 meseci
Citat:
dekster2: To da li neko zivi sa roditeljima.pa ima dvadeset i kusur godina ne mora da znaci da je problematican nego ima problematicne
roditelje koji nisu dobro organizovali i napravili finansijsku konstrukciju za dalji zivot svoga de te ta.


Jako mi je interesantno da čujem definiciju deteta u Srbiji... :)

Neko sa 25 godina nikako nije dete koga roditelji treba da organizuju i prave finansijsku konstrukciju za život, već odrastao čovek koji sve to sam treba da radi.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Da li živite sa roditeljima i ostala nebulozna pitanja? :)17.06.2007. u 12:40 - pre 205 meseci
Ukoliko je Srbija prepisala zakon po preporukama EU - a verujem da jeste, pitanje zenskoj osobi u vezi radjanja dece je vrlo ilegalno u kontekstu intervjua za posao :)

Za takve stvari aplikant moze da prijavi poslodavca nadleznoj inspekciji. Doduse, ne znam sta ce dalje da bude sa tim - ali da je ilegalno, svakako jeste - da li je cinjenica da je to ilegalno bitna poslodavcu... pojma nemam :)

Sto se tice pitanja da li zivi sa roditeljima - nisam bas sasvim siguran da li je to legalno/ne - medjutim, obicno se takve stvari nikad i ne pitaju u toku intervjua (zato sto tu postoje jasna zakonska ogranicenja) - vec se obicno sa aplikantom "ode na pivo" posle i neobavezno se pokusaju izvuci cinjenice koje su skakljive.

Primera radi, za EU - kada ja imam razgovor za posao sa nekim aplikantom, pored mene uvek sedi advokat iz HR-a koji je zaduzen za legalni okvir cele diskusije - kako ja slucajno ne bi uvalio firmu u g*vna :-)) Verovatno u Srbiji postoje propisi koji sve to regulisu - samo je opet pitanje koliko se ljudi pridrzavaju istih i koliko su aplikanti upoznati sa njihovim pravima.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Da li živite sa roditeljima i ostala nebulozna pitanja? :)17.06.2007. u 12:57 - pre 205 meseci
Meni uopste nije jasno kako to moze da funkcionise tako kako funkcionise. Ja ako ocekujem nekakav psiho test, mogu da odem kod drugog psihologa na pripremu za taj taj test, gde ce mi reci da li je iz ugla poslodavca bolje da zivim sa roditeljima, sam, u braku ili u ozbiljnoj vezi, da li je bolje da sam prelezao teske bolesti ili da nikada nisam bio kod lekara, da li je bolje da planiram petoro dece ili da nemam planove o deci... Nisam primetio da kakav god odgovor dam moram da potkrepim nekakvim dokazima.

Secam se slicne situacije sa onog pregleda pred regrutaciju, tamo ima isto neki test licnost, gde ima 5 mogucih odgovora, i uvek je onaj srednji najpozeljniji iz ugla psihologa. I tako, ko je hteo da to prodje nije morao ni da cita vec samo da zaokruzuje srednje odgovore, ko je hteo da pokusa da se pravi lud on je zaokruzivao ili prvi ili poslednji odgovor takodje bez citanja... kakva je uopste svrha tih testova ako su pozeljni odgovori predvidivi? Imamo po internetu razne sajtove koji poducavaju kandidate za posao kako je iz ugla poslodavca najbolje da budu obuceni, kako da izgledaju, kako da hodaju, kako da pricaju, kako da pisu... tako poslodavac vise ne stice utisak ko je najbolji kandidat, vec ko se najbolje uvezbao da glumi idealnog kandidata.

Citat:
ventura: Jako mi je interesantno da čujem definiciju deteta u Srbiji... :)

Onda ce ti biti interesantan razgovor dve osobe od 25 godina koji sam cuo pre par dana:
- Iznajmio sam stan, pokusacu da se osamostalim, da se naucim zivotu bez roditelja
- Ja necu, sto da sebi uskratim jos nekoliko godina detinjstva

Ne znam da li je to smesno ili tuzno kad neko period zivota od 25. do 30. godine jos uvek smatra detinjstvom... Da, samo da napomenem, ta osoba sto je najvece cudo RADI, ali kad primi platu potrosi sve za 5 dana po diskotekama i splavovima, a hranu, racune, odelo i sve ostale potrebe joj placaju roditelji.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Da li živite sa roditeljima i ostala nebulozna pitanja? :)17.06.2007. u 13:22 - pre 205 meseci
Citat:
Secam se slicne situacije sa onog pregleda pred regrutaciju, tamo ima isto neki test licnost, gde ima 5 mogucih odgovora, i uvek je onaj srednji najpozeljniji iz ugla psihologa. I tako, ko je hteo da to prodje nije morao ni da cita vec samo da zaokruzuje srednje odgovore


Sa stanovista psihologije i ovo je jako lose, jer to govori da ta osoba uvek radi samo drustveno prihvatljive stvari, ali da ne misli tako. Tako da je pitanje kolko je ta osoba dobra, jer je ocigledno da laze...
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.adsl.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Da li živite sa roditeljima i ostala nebulozna pitanja? :)17.06.2007. u 13:28 - pre 205 meseci
Citat:
ventura: Jako mi je interesantno da čujem definiciju deteta u Srbiji... :)

Neko sa 25 godina nikako nije dete koga roditelji treba da organizuju i prave finansijsku konstrukciju za život, već odrastao čovek koji sve to sam treba da radi.


Ja ne znam,ali nam kazi da li zivis sam ili sa roditeljima.Ko ti je platio skolovanje (ili si negde fizikalisao i slicno) da li si kupio stan ili ces da se guras sa
zenom i decom.auto,da dali ga imas ili si i to stigao da kupis od zarade ili vozis kola od roditelja ili si sve sam.
Bato,u Grckoj dvoje se spajaju oko 30-te i baba deda roditelji prodaju nesto zemlje i opreme dvoje koje ulaze u brak sa stanom i osnovnim stvarima.
To ti pricam jer sam imao paramoniu(radnu dozvolu u grckoj) i promenio 14 pasosa sto znaci da sam malo putovao..I da u kanadi ako imas musko
zensko dete posle desete godine duzan si da imas odvojene sobe,ili ce te neko prijaviti socijalnom radniku.
Ako si ti rodjen bogat,blago tebi ,ali stvari gledaj iz procentualnog ugla vecine.Mozda neko nije zavrsio fakultet do 25-e,nisu svi isti,neko i ne moze da
ga zavrsi,ali nemojmo ni o tome da mladi covek moze da se odvoji ,placa stan i stedi da ga kupi,ozeni se i stvara porodicu.
Veruj mi , bez podrske roditelja napredujes brzinom puza.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Da li živite sa roditeljima i ostala nebulozna pitanja? :)17.06.2007. u 14:11 - pre 205 meseci
Mislim da smo vec imali temu o zivotu sa roditeljima...

Kome se caska o tome: http://www.elitemadzone.org/t2...tridesete-sa-roditeljima-Izvor

Ovde je pitanje da li je takvo pitanje legalno (a ako jeste, da li je na mestu) u toku razgovora za posao - a ne da li zivot sa roditeljima posle 25 ima smisla ili ne.

Drzite se teme :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
89.216.199.*



+165 Profil

icon Re: Da li živite sa roditeljima i ostala nebulozna pitanja? :)17.06.2007. u 14:56 - pre 205 meseci
Ja mislim da prava radnika u Srbiji se nepoštuju i btw ne postoje u nekoj meri...
Kao prvo mešamo dve stvari:
To je zaposlenje kod "privatnika" i zaposlenje u "državnoj firmi"...
Valjda je pravo jednako za sve,postoji zakon koji važi,napisan je(ali kao što rekoh ne sprovodi se)..Zakon tumači ko kako hoće i kako se "gazdi" prohte!!!

U državnim firmama donekle postoji pravo i zaštita radnika(daleko se više poštuje nego u privatnom sektoru).Pravo na porodiljsko,odmori,bolovanja i sl.
Dok kod "gazda" kako te snađe..
Tako je i sa ovim aplikacijama za posao..To tumači kako ko hoće,misle ljudi ako imaju firme i vlasnici su, da su vlasnici i tuđih života i sl.Politika firme i kreiranje takve politike,ne sme da ugožava prava zaposlenih.Sad ja mogu da na razgovoru za posao tražim od tih ljudi da, lupam odrade 100 sklekova jer se traži sposobnost i izdržljivost.
Mislim osnovno je kvalifkacija,stručnost....šta moji roditelji imaju sa njihovom firmom !!!.
Pa jedino ako je taj posao u "AREA-51" pa da razumem..
ehh da setih se !!!
Mom drugu je "gazda" preporučio da bi bilo poželjno da zna da vozi Viljuškar...jer zatrebaće..
Inače radi kao menadžer sa VSS




 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.225.*



+52 Profil

icon Re: Da li živite sa roditeljima i ostala nebulozna pitanja? :)17.06.2007. u 15:27 - pre 205 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ovde je pitanje da li je takvo pitanje legalno (a ako jeste, da li je na mestu) u toku razgovora za posao - a ne da li zivot sa roditeljima posle 25 ima smisla ili ne.

Jeste legalno. E sad, da li je na mestu postavljati ga u procesu zapošljavanja, to ipak zavisi od percepcije određenog kandidata. Neko će se naći uvređen, neko će to shvatiti kao atak na sopstenu privatnost itd. Nema univerzalnog odgovora. Jedno je sigurno, iz ugla HRM-a je svakako opravdano postavljanje pitanja te vrste, iz razloga koje je Marko naveo.

@deki77

Ta priča je ovde veeeeliki OT, ali dao si mi inspiraciju za pokretanje nove diskusije uskoro, na temu prava i obaveza radnika ;)

 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.adsl.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Da li živite sa roditeljima i ostala nebulozna pitanja? :)17.06.2007. u 15:34 - pre 205 meseci
OK.Pa onda poslodavac moze da postavi bilo koje pitanje,da otvara konkurs i da nikoga ne obavesti da li je ikoga primio.
Da zene opisu svoj pms(da li je bolan i moze li da radi i racuna nanju) itd.Ne postoji zakon o tome pa cemu onda i rasprava.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
89.216.199.*



+165 Profil

icon Re: Da li živite sa roditeljima i ostala nebulozna pitanja? :)17.06.2007. u 15:47 - pre 205 meseci
kao i obavezan probni rad koji traje 3meseca.
pa gazda kaže:
-niste zadovoljili...sledeći !!!
Citat:
Davor Vlajkovic
Ta priča je ovde veeeeliki OT, ali dao si mi inspiraciju za pokretanje nove diskusije uskoro, na temu prava i obaveza radnika ;)

-nisam siguran baš da je off topic...!!
svejedno..

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Da li živite sa roditeljima i ostala nebulozna pitanja? :)

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 11970 | Odgovora: 67 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.