Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koncert u Indjiji?

elitemadzone.org :: MadZone :: Koncert u Indjiji?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 50602 | Odgovora: 178 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.cpe.vektor.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Koncert u Indjiji?27.06.2007. u 14:07 - pre 203 meseci
Citat:
DarylVanHorne:
2.Depeche Mode - One Night in Paris

Imam taj DVD, jedan od najboljih koncerata koje sam video... E, to je ono o cemu pricam. I Shmode je 20 godina na sceni, i oni su "tezgarosi" (da, jako glup izraz) ali je razlika u tome sto se posao odradjuje tako da klijent (u ovom slucaju - publika) bude prezadovoljna. Niko ne ocekuje izlive neznamkakvih emocija, vec jednostavno da uzivas tih sat-dva i odes kuci punog srca jer si gledao dobar koncert. Daleko od toga da su RHCP svirali lose (naprotiv, svirali su odlicno), ali bez ikakve komunikacije sa publikom, umesto da se u svakom trenutku oseti da tamo stoji 100.000 ljudi.

A drugi je problem koji je tek sad ocigledno isplivao na povrsinu - da su bili placeni za festivalski nastup, a organizator je to "zaboravio" da napomene prilikom prodaje karata :) Kupili RCHP za male pare (verovatno mnogo manje nego da je klasicni koncert), razliku strpali u dzep... Srbija (TM). Zato je masa bila razocarana, a kako izgleda, RCHP za to nisu ni najmanje krivi...


Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Koncert u Indjiji?27.06.2007. u 14:08 - pre 203 meseci
Nisam bio na koncertu, ali mi nije jasno zasto se ljudi toliko zale na parking, povratak kolima i cekanje u kolonama?
Koliko sam shvatio parking je bio za 10k+ automobila, sta ste ocekivali, da cete biti u Bg-u za pola sata?
Ipak je to koncert za 100k ljudi, guzva je zagarontovana.
Znajuci Srbe, pretpostavljam da je vecina dosla kolima, da ima 6 traka u jednom smeru opet bi bili redovi i cekanje.
 
Odgovor na temu

DarylVanHorne
Milan Andric

Član broj: 33577
Poruke: 27
91.150.109.*



Profil

icon Re: Koncert u Indjiji?27.06.2007. u 14:08 - pre 203 meseci
Pa OK!!!!

Sto se onda niko drugi nije setio da TO odradi,bolje???

Ne kazem da su oni xtra organizatori,ali 'sposobnije' trenutno nemamo!!!

Iskreno se nadam da ce se i na ovom polju naci neko bolji(mislim na organizaciju)!!

SRY za lokaciju nisam znao da su je dobili za DZ!!!!!

P.S. Kakve veze ima to sto je festivalski nastup?I LIVE AID,Glastonbury,Knebworth su festivali pa pogledaj nastupe 'gostujucih bendova'!!!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
195.252.106.*



+896 Profil

icon Re: Koncert u Indjiji?27.06.2007. u 14:26 - pre 203 meseci
Ocigledno niko nije gledao, ili bio na koncertu Peppersa negde "napolje".

U NYC su svirali 70 min identicne svirke, nista manje, nista vise. Dosli, odsvirali, otisli. Sto bi radili drugacije u Indjiji, u tamo nekoj zabiti Evrope. Poptuno identicna svirka, nikakve razlike.

Inace, svirali su odlicno - da se ne lazemo, odlicni su muzicari. I nemojte da se palite da neko moze da otpeva nesto ko u studiju. Meni je svirka bila odlicna, a ako budete isli na Stonse videcete kako izgleda raspad sistema, zato oni mora prave show da ljudi ne bi primetili raspadnutu svirku. RHCP nema potrebe za tim, dovoljno je cuti Flea za basom i znati sta je pravi muzicar.

Peppersi jednostavno tako sviraju koncerte i festivale i to je to. Ja sam znao sta da ocekujem i nisam se razocarao. Pre bisa sam krenuo ka kolima, seo u kola, odslusao Give it away, upalio kola i za 2 minuta bio na autoputu jer sam znao da 100.000 ljudi ima da napravi haos na izlasku.

Svaki bend drugacije radi i to je to. Mi smo gladni spektakla, nismo navikli na ovako nesto, pa smo se mozda i razocarali, a inace je sasvim normalna ovakva svirka u svetu.

Kad smo u zabiti zadnjih 20 godina....
 
Odgovor na temu

drgrga

Član broj: 54031
Poruke: 819
77.46.229.*



Profil

icon Re: Koncert u Indjiji?27.06.2007. u 14:39 - pre 203 meseci
Ne znam ljudi sta vam je falilo ?


Imali ste parking za auta i autobuse...........valjda ste znali da predjete tih 200 metara do svojih kola.........nije mi jasno kad neko kaze da je trazio svoja kola.
Niko nije kriv sto je posle koncerta padala kisa.

Ajde nek mi neko kaze gde parkira auto kad ode na EXIT u Petrovaradinu.Nabijete svi u sume i kad uspete da ih nadjete nema vise ni tockova a ne kasetofona unutra...........

Kazu,nije bilo organizacije kad se kretalo nazad.Pa ljudi,ako si negde dosao valjda treba da znas i da se vratis ! Ko mene prati na izlazu sa Usca,Marakane ili bilo gde drugde ???????????


Sve pohvale za organizaciju,a to sto su PHCP svirali sat i po to je njihova stvar,boli njih rara za sve nas,uzeli su lovu i otisli.....zato su i dosli !!!!!


 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
77.46.194.*



+35 Profil

icon Re: Koncert u Indjiji?27.06.2007. u 14:40 - pre 203 meseci
Citat:
cozmo_im:
I nemojte da se palite da neko moze da otpeva nesto ko u studiju.

Ti si gledao, verovatno, sve velike svetske bendove uzivo pa mozes ovo da kazes???
Ja sam se bas napalio da moze kad sam pogledao neke snimke(recimo pomenti Radiohead, pa Bowie(onaj koncert "by request" - nema falsh tona!),Pa Bjork-Live at Cambridge(uuuhh, otpevala je neke stvari bolje nego na albumu)...i tako...

Nego, kad smo vec kod toga : Da li Entoni peva, barem malko bolje no pre??? :-)
 
Odgovor na temu

DarylVanHorne
Milan Andric

Član broj: 33577
Poruke: 27
91.150.109.*



Profil

icon Re: Koncert u Indjiji?27.06.2007. u 15:00 - pre 203 meseci
Sto se tice Michael Balzary-Flea potpuno se slazem da je on trenutno jedan 5 najboljih na svetu(odlicne bass izvedbe),ali to ne znaci da cela svirka zvuci fantasticno.
Sto se tice RHCP-a nisam gledao nastup u NY,ali jesam SLANE CASTLE i po duzini to je to 70+-min.Ni tada nisam bio odusevljen live svirkom(svako ima pravo na svoje misljenje),jednostavno u live nastupu im nedostaje 'nesto',a veruj mi pogledao sam live nastupe mnogih bendova i naleteo sam na live izvodjenja koja su zvucala jednako ili cak bolje od orginala(pogledaj Claptona na LIVE AID-u '85 uz podrsku Collinsa na bubnjevima LAYLA,isto DIRE STRAITS uz podrsku Stinga,ili pak Black Sabbath PARANOID).

A
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

markom
Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.du.xdsl.is.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Koncert u Indjiji?27.06.2007. u 15:12 - pre 203 meseci
Citat:
Ocigledno niko nije gledao, ili bio na koncertu Peppersa negde "napolje".


Ja sam ih gledao pre par godina u Kopenhagenu i nisam bio oduševljen. Istina, bila su dva bisa (ja mislim), ali sama svirka je bila prilično "obična".
 
Odgovor na temu

Boki4u
Bogdan Djukic
Zemun

Član broj: 61571
Poruke: 696
*.ADSL.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Koncert u Indjiji?27.06.2007. u 15:22 - pre 203 meseci
Ja licno nisam nesto odusevljen koncertom. Organizacija je bila dobra, sto ne vazi za povratak.
Ali je bilo za ocekivati da pun parking za 10.000 vozila napravi kolaps pri izlasku....

Sto se RHCP tice, nisu imali nikakav kontakt sa publikom, tako da je atmosfera bila slaba.
Bio sam na koncertu Busta Rhymes-a, i on je pred onih bednih 3-4 hiljade ljudi napravio haos, koji ne moze da se poredi sa sinocnim "spektaklom"!
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..1-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Koncert u Indjiji?27.06.2007. u 15:23 - pre 203 meseci
@despotbg,
Citat:
Objektivnost bi bila dovedena u pitanje...

Aman, kakva objektivnost? Kol'ko para = tol'ko muzike. Sta je tu nejasno?
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

markom
Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.du.xdsl.is.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Koncert u Indjiji?27.06.2007. u 15:29 - pre 203 meseci
Citat:
Sto se RHCP tice, nisu imali nikakav kontakt sa publikom, tako da je atmosfera bila slaba.


Takvi su svi njihovi koncerti. Ne vidim zašto su svi očekivali da će koncert u Srbiji da bude nešto različit?
 
Odgovor na temu

dexxx
Novi Beograd

Član broj: 16471
Poruke: 240
*.rcub.bg.ac.yu.



+2 Profil

icon Re: Koncert u Indjiji?27.06.2007. u 15:33 - pre 203 meseci
Citat:
_djevojka_: @despotbg,

Aman, kakva objektivnost? Kol'ko para = tol'ko muzike. Sta je tu nejasno?


Cccc, pa lepo reče čovek... trebali su da stave kešu na izlaz, pa da mi zbroji pesme koje sam odslušao, i naplati ( pod ordevr - RHCP za jednu osobu)
Commander James Bond, CMG, RNVR (+ 2008), R. I. P.
The Cold War couldn't kill you. Hollywood could.
 
Odgovor na temu

DarylVanHorne
Milan Andric

Član broj: 33577
Poruke: 27
91.150.109.*



Profil

icon Re: Koncert u Indjiji?27.06.2007. u 15:36 - pre 203 meseci
*ebes bend koji pred 90000+ljudi svira samo za kintu,gde je ljubav prema muzici,postovanje publike...
Tipa,dobija se osecaj kao ono "Ma ko *ebe ove debile sto su se okupili,mi tu kao ovo ono malo sviramo(sami za sebe bez ikakvog kontakta sa publikom),malo gundjamo pravimo solaze,obrade drkamo se odemo i full, a oni ostaju da se tripuju da su bili na xtra koncertu!!!!"
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
77.46.240.*



+172 Profil

icon Re: Koncert u Indjiji?27.06.2007. u 15:45 - pre 203 meseci
Citat:
dusty: Pa zaista, zasto su to uradili ? Zasto je jedna svirka u Indjiji inferiorna u odnosu na, recimo, prethodnu u Holandiji ?

1.
Citat:
U NYC su svirali 70 min identicne svirke, nista manje, nista vise. Dosli, odsvirali, otisli. Sto bi radili drugacije u Indjiji, u tamo nekoj zabiti Evrope. Poptuno identicna svirka, nikakve razlike.

2.
Citat:
markom: Ja sam ih gledao pre par godina u Kopenhagenu i nisam bio oduševljen. Istina, bila su dva bisa (ja mislim), ali sama svirka je bila prilično "obična".

3. [/quote]
Citat:
markom: Takvi su svi njihovi koncerti. Ne vidim zašto su svi očekivali da će koncert u Srbiji da bude nešto različit?

Ne vidim zasto je inferiorna, ali ako ti vidis - OK.
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

dusty
Predrag Glumac
Zemun, Srbija

Član broj: 15383
Poruke: 549
*.ptt.yu.

Sajt: www.mika.rs


+6 Profil

icon Re: Koncert u Indjiji?27.06.2007. u 15:58 - pre 203 meseci
@commissar:

Sa sve obradom Abbe i Stivija, Fleaovom dvominutnom demonstracijom virtuoznosti na basu nakon svake pesme, spustanjem atmosfere u sred koncerta baladama ?! Mogu to samo da uzmem sa rezervom, jer snimci par koncerata koje sam video nisu takvi.

America national sport is called baseballs. It very similar to our sport, shurik, where we take dogs, shoot them in a field and then have a party.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Koncert u Indjiji?27.06.2007. u 15:59 - pre 203 meseci
njihova live karijera se zasniva na tome da im svi koncerti vec 25 godina zvuce sirovo kao da ih sviraju u svojoj garazi. uopste se i ne trude da zvuce kao na ploci (narocito entoni).
 
Odgovor na temu

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.dialup.neobee.net.



+226 Profil

icon Re: Koncert u Indjiji?27.06.2007. u 16:16 - pre 203 meseci
ODKUD ja znam da li su oni svirali 70min ili 71min u New Yorku? jesu i tamo kasnili sat vremena?Ustvari BRIGA ME. Ja sam platio svirku, koncert, festival, whatever. Shta je ono bilo? Svirka definitivno nije. ni dobro vece nisu rekili ni "Are you ready to rock?". Nema veze koliko je trajalo, nije bilo srca... odnos RHCPa i publike isti je kao i odnos kurve i mushterije- ajd samo da zavrsimo sa ovim. Ustvari to rade jeftine kurve, ove malo skuplje se bar prave da im je lepo.
To shto RHCP radi istu stvar i u New Yorku i u Kopenhagenu, samo pokazuje da su losh bend za koncerte. Ja to nisam znao ranije, sad znam, ali RHCP vishe nece doci ovamo. Ako dodju, ja cu ih gadjati flashom cim izadju na binu , nema smisla gadjati momke koji sklanjaju mikrofone.
'rani bota pa šalji na forum
 
Odgovor na temu

DarylVanHorne
Milan Andric

Član broj: 33577
Poruke: 27
91.150.109.*



Profil

icon Re: Koncert u Indjiji?27.06.2007. u 16:18 - pre 203 meseci
BRAVO!!!!!!
Za ovo poslednje!!!!
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Koncert u Indjiji?27.06.2007. u 16:23 - pre 203 meseci
Citat:
ZaMpA:
Ako dodju, ja cu ih gadjati flashom cim izadju na binu :)

Znači planiraš opet da ideš na koncert?
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

dexxx
Novi Beograd

Član broj: 16471
Poruke: 240
*.rcub.bg.ac.yu.



+2 Profil

icon Re: Koncert u Indjiji?27.06.2007. u 16:24 - pre 203 meseci
Offtopic:
da li neko ima, ili zna gde može da se nabavi, snimak koncerta R.E.M.-a sa beogradskog sajma?
Neću prežaliti što nisam otišao...
Commander James Bond, CMG, RNVR (+ 2008), R. I. P.
The Cold War couldn't kill you. Hollywood could.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Koncert u Indjiji?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 50602 | Odgovora: 178 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.