Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

novi zakon o bezbednosti saobracaja

elitemadzone.org :: MadZone :: novi zakon o bezbednosti saobracaja

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 28168 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
77.46.198.*



+130 Profil

icon novi zakon o bezbednosti saobracaja28.06.2007. u 22:46 - pre 203 meseci
Ljudi, mi smo za ginisa. Jos postujemo zakon o bezbednosti saobracaja iz 1982 god, dakle zakon iz SFRJ. Prosle tri drzave od tada a mi jos nismo usvojili nov zakon. Nema veze sto zbog tog zakona nam godisnje pogine skoro 1500 ljudi od cega 300-tinak dece. Ko koci.. izgleda MUP Srbije. Zasto.. pa kontrola i ubiranje plodova sa vozackih ispita. U ovoj drzavi (izgleda jedina u evropi) policija je nadlezna da realno procenjuje koji kandidat ispunjava a koji ne, da upravlja motornim vozilom. Nacrt zakona koji su izradili srpski strucnjaci za saobracaj i koji je prosao sa najvisim ocenama u Briselu, nije prosao kod nase policije, jer su izostavljeni iz tog nacrta. slamcica za koju se policija uhvatila je , da postoji jedna drzava u Evropi u kojoj policija jos ima nadleznost na vozackim ispitima. Spanija. Samo zaboravili su da je to ostatak totalitarnog rezima Franka koji ce vrlo brzo biti ispravljen, ako vec i nije. policija je kod nas po default-u jedina koja je strucna i sposobna da ispituje kandidate. Policija ocenjuje ali ne obrazuje. Ili su i oni obrazovna institucija... Dokle vise....
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: novi zakon o bezbednosti saobracaja29.06.2007. u 03:25 - pre 203 meseci
Citat:
waikiki: Nema veze sto zbog tog zakona nam godisnje pogine skoro 1500 ljudi od cega 300-tinak dece.

Daj ne lupaj. Ne ginu ljudi zbog zakona, vec uglavnom zbog lude glave.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: novi zakon o bezbednosti saobracaja29.06.2007. u 12:28 - pre 203 meseci
Pa kako se, PCtelu, po tebi obrazuje "luda glava"...batinom?
Ja sam ipak za savremeniji zakon....
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
77.46.198.*



+130 Profil

icon Re: novi zakon o bezbednosti saobracaja29.06.2007. u 13:14 - pre 203 meseci
Citat:
pctel: Daj ne lupaj. Ne ginu ljudi zbog zakona, vec uglavnom zbog lude glave.

Novi sistem kaznjavanja(sigurna corka ili trajno gubljenje dozvole u odredjenim slucajevima), novog nacina obuke i polaganja ispita, ogranicenja upravljanja vozilom za mladje vozace, zabrana koriscenja mob za vreme voznje i td.. i td.. ce broj "ludih glava" znatno smanjiti... kao sto se i pokazalo u zemljama gde slican zakon funkcionise... prema tome PCtel, ne lupetaj ti...
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: novi zakon o bezbednosti saobracaja29.06.2007. u 13:30 - pre 203 meseci
Pre svega, tom problemu se mora pristupiti znatno studioznije. Treba uzeti podatak o tacnom broju poginulih, videti koliko je to procentualno vise u odnosu na istocnoevropski prosek, pa odatle videti koliko ljudi pogine zbog starog nacina obuke i polaganja ispita (?), koliko zbog nepostojanja ogranicenja upravljanja vozilom za mladje vozace, zabrana koriscenja mobilnog vec postoji tako da to necemo uzimati u obzir. Ovako, imam utisak da si samo nasao statisticki podatak o ukupnom broju poginulih ljudi, pretpostavio da bi sa novim zakonom broj poginulih bio 0 i pripisao krivicu za svaki izgubljeni ljudski zivot starom zakonu. Da li si tako racunao?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: novi zakon o bezbednosti saobracaja29.06.2007. u 13:44 - pre 203 meseci
Potpuno podrzavam pctel-ov stav. Ljudi ginu zbog ludaka. Dodao bih da ginu i zbog korumpiranosti policije kao i zbog nestrucno uradjene putne mreze.

I kada bude usvojen novi zakon, ludaci ce i dalje raditi to sto rade, policajcice i dalje da prave sacekuse i hvataju one koji ce nalakse da plate umesto da jure ludake, a i kad naplacuju, naplacivace ispod ruke ili zbog norme. A o lose napravljenim putevima, pri cem ne mislim an losuizradu nego na lose oznacavanje, lose resena ukrstanja, lose nagnute povrsine u krivinamai sve druge moguce projektne promasaje kojih su nasi putevi puni, a koji direktno odnose zivote.
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
*.adsl.beotel.net.

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: novi zakon o bezbednosti saobracaja29.06.2007. u 14:15 - pre 203 meseci
Citat:
waikiki:ce broj "ludih glava" znatno smanjiti... kao sto se i pokazalo u zemljama gde slican zakon funkcionise...


U ovoj zemlji ni jedan skupštinski zakon ne funkcioniše. Ali zato zakoni džungle savršeno rade. Slažem se da je zakon dobar i da je potreban, ali sam veliki pesimista u pogledu sprovođenja. Što je gore, pokazalo se da što je zakon moderniji to je lakše onima koji treba da ga sprovedu da nađu izgovor da to ne rade tipa: to može u modernoj zemlji ali kod nas jok, nemamo mi dovoljno ljudstva, nemamo stručnjaka, tehničke opreme itd.

A kad neko lud poraste teško ga je učovečati. Što se propusti u detinjstvu to se ne može nadoknaditi. A kod nas je ovih godina klima za ludake bila izrazito povoljna.
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: novi zakon o bezbednosti saobracaja29.06.2007. u 14:18 - pre 203 meseci
Lud ili ne, kada ga lupis zesce po dzepu smirice se, jeste da ce uvek biti tatinih sinova, ali opet u mnogo manjem broju.
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: novi zakon o bezbednosti saobracaja29.06.2007. u 15:59 - pre 203 meseci
A ko ce to da ga lupi po dzepu?

I ovaj zakon predvidja lupanje po dzepu pa nista...


 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
77.46.198.*



+130 Profil

icon Re: novi zakon o bezbednosti saobracaja29.06.2007. u 16:09 - pre 203 meseci
Citat:
pctel: Pre svega, tom problemu se mora pristupiti znatno studioznije. Treba uzeti podatak o tacnom broju poginulih, videti koliko je to procentualno vise u odnosu na istocnoevropski prosek, pa odatle videti koliko ljudi pogine zbog starog nacina obuke i polaganja ispita (?), koliko zbog nepostojanja ogranicenja upravljanja vozilom za mladje vozace, zabrana koriscenja mobilnog vec postoji tako da to necemo uzimati u obzir. Ovako, imam utisak da si samo nasao statisticki podatak o ukupnom broju poginulih ljudi, pretpostavio da bi sa novim zakonom broj poginulih bio 0 i pripisao krivicu za svaki izgubljeni ljudski zivot starom zakonu. Da li si tako racunao?

Prvo ja nigde nisam spomenuo da ce se novim zakonom broj nezgoda svesti na nulu. rekao sam samo da ce se broj "luih glava" smanjiti.
Drugo. leba ti, gde si nasao da zabrana koriscenja mobilnih postoji u sadasnjem zakonu...
Trece. Posto su slican zakon vec usvojili u susednim drzavama, a kojim volimo da se poredimo, evo ti primer Hrvatske u kojoj je zakon donesen pre nekoliko godina.

VLade Republike Hrvatske, NACIONALNI PROGRAM SIGURNOSTI CESTOVNOG PROMETA REPUBLIKE HRVATSKE,izvodi iz teksta:
Pozitivni rezultati provedbe Nacionalnog programa, koji se očituju u smanjenju stradavanja u cestovnom prometu, pokazuju opravdanost njegova donošenja i provedbe te se temeljem takvih pokazatelja predlaže nastavak programa, tim više što je smanjenje stradavanja u prometu i obveza Republike Hrvatske kao zemlje koja je započela pregovore o pristupanju Europskoj uniji.
3. REZULTATI PROVEDBE NACIONALNOG PROGRAMA 2001. – 2005.
U razdoblju od prihvaćanja provedbe Nacionalnog programa do danas dogodilo se niz promjena u prometu na cestama u Republici Hrvatskoj. Svakako je važno napomenuti kako se stanje sigurnosti cestovnog prometa u Hrvatskoj znatno poboljšalo, izuzme li se razdoblje kad su pojedini njezini dijelovi bili zaposjednuti uslijed ratnog djelovanja. Od 1360 poginulih osoba u 1989. godini do 608 poginulih u 2004. godini, uz izuzetno veliko povećanje broja vozila, vozača i prometnih tokova, podatak je koji se mora respektirati.

Jos samo napomena. Novi zakon je deo akcionog plana Republike Srbije za pristupanje Evropskoj uniji. Njegovo usvajanje je neminovnost. Sve zemlje u okruzenju su vec odavno doneli nove zakone. A kod nas jos uvek na javnoj raspravi...
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.itsisp.net.



+558 Profil

icon Re: novi zakon o bezbednosti saobracaja29.06.2007. u 23:05 - pre 203 meseci
Citat:
broker: I kada bude usvojen novi zakon, ludaci ce i dalje raditi to sto rade, policajcice i dalje da prave sacekuse i hvataju one koji ce nalakse da plate umesto da jure ludake, a i kad naplacuju, naplacivace ispod ruke ili zbog norme.

Tacno, zato sam ja i pisao ono pre na temi o kacigama. A kako da se sve to resi - pa motkom. I po ludacima, i po policiji a i po sudstvu. A kad ce to da bude, e to ne znam.
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

zoran
Član broj: 426
Poruke: 2706
217.26.69.*

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: novi zakon o bezbednosti saobracaja30.06.2007. u 01:17 - pre 203 meseci
jeste...Broker je lepo i kratko sročio..
novi zakon=nove cene , ništa se više bitno neće promeniti samo ćemo da najebemo više zbog loše signalizacije na putevima , što će pokvarenjaci da iskorištavaju i dalje , a ono zbog čega su plaćeni neče odrađivati ...mnogo je lakše sakriti se iza nekog žbuna i loviti poštene...oni će platiti kod sudije za prekršaje...bitno je da se kasa puni...i da plata stiže na vreme ,a ostalo ko *ebe..
fanzo.org
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: novi zakon o bezbednosti saobracaja30.06.2007. u 03:20 - pre 203 meseci
Citat:
abishai: Lud ili ne, kada ga lupis zesce po dzepu smirice se

A sta ako je neko lud a nema pare? Ici ce na nedelju-dve u zatvor, odakle ce tek da izadje ludji nego sto je ikada bio.

Jos jednom bih istakao svoj stav po tom pitanju - kazne treba da budu sto blaze, ali da se sto cesce primenjuju. Mnogo bolje je imati kazne od naprimer 500 dinara ali naplatiti je 20 puta dok se covek preveze od kuce do posla ako napravi 20 prekrsaja, nego imati kaznu od 10.000 dinara i naplatiti je jednom. Ljudska podsvest nikada se ne usresredjuje na visinu kazne, vec na verovatnocu kaznjavanja, tako da u gornjem primeru verovatnoca kaznjavanja od 100% ima neuporedivo jace dejstvo od verovatnoce kaznjavanja 5%, bez obzira sto u krajnjem zbiru covek i u jednom i u drugom slucaju ostane bez iste sume novca.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
*.adsl.beotel.net.

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: novi zakon o bezbednosti saobracaja30.06.2007. u 08:18 - pre 203 meseci
Meni taj zakon liči na priču "lako ćemo". A ne uviđa se složenost njegove primene. Tu se ide od promocije, animiranje ljudi, obuke ljudi, obuke pandura, obuke sudstva, povećavanje efikasnosti predhodne 2 grupe (zašto mi na putevima nemamo prikrivenu policiju u civilnim automobilima koji bi snimali prekršioce na delu), uvođenje opreme koja bi smanjila učešće kvarljive panduracije i sudsta (npr. kamere za prelaz na crveno i prekoračenje brzine, pa automatski da ti stigne "čestitka" za prekršaj, snimanje patrole kako se ne bi muvalo sa naplaćivanjem kazne).
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
77.46.229.*



+130 Profil

icon Re: novi zakon o bezbednosti saobracaja30.06.2007. u 13:46 - pre 203 meseci
Citat:
broker: A ko ce to da ga lupi po dzepu?

I ovaj zakon predvidja lupanje po dzepu pa nista...

Novi zakon ne predvidja samo lupanje po dzepu, nego i mnogo strozije mere.
Evo na primer:
Prolazak kroz crveno:
Kaznom iz čl. 474. st. 1. tač. 1. kazniće se vozač koji postupi suprotno odredbama
ovog člana i izreći će mu se mera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od 9 do
12 meseci.

14.1 Krivična dela

Član 470.
Ko upravlja motornim vozilom, a nema pravo na upravljanje nijednom kategorijom
motornog vozila, ili mu je vozačka dozvola poništena,
kazniće se zatvorom do jedne godine.

Član 471.
Ko upravlja motornim vozilom pod dejstvom alkohola sa više od 2,1 g/kg u
organizmu,
kazniće se zatvorom od tri meseca do tri godine.

Kaznom iz čl. 474. st. 1. tač. 1. kazniće se vozač koji se vozilom u naselju kreće
brzinom koja je za više od 50 km/h veća od dozvoljene, i izreći će mu se mera zabrane
upravljanja motornim vozilom od šest meseci.

Kaznom iz čl. 474. st. 1. tač. 1. kazniće se vozač koji se vozilom u naselju kreće
brzinom koja je od 30 do 50 km/h veća od dozvoljene, i izreći će mu se mera zabrane
upravljanja motornim vozilom od 3 do 6 meseci.
Kaznom iz čl. 474. st. 1. tač. 2. kazniće se vozač koji se vozilom u naselju kreće
brzinom koja je od 10 do 30 km/h veća od dozvoljene, i izreći će mu se mera zabrane
upravljanja motornim vozilom od 1 do 3 meseca.


Do sada je vozac kaznjavan istom kaznom bez obzira da li je imao 0.6 ili 2.6 promila alkohola u krvi. A po novom je ''corka''... Vozite sada 50 vise od dozvoljene brzine, platite samo novcanu kaznu. Po novom i novcana i oduzimanje dozvole na 6 meseci. Ima jos puno toga.
Kada ovakvim nacinom kaznjavanja, dodamo nove mere, koje se odnose pre svega na zastitu dece, novim nacinim sticanja vozacke dozvole, probne vozacke i td i td... niko me ne moze ubediti da broj "ludih glava" ostati isti...
Predlog novog zakona mozete preuzeti sa strane http://www.mki.sr.gov.yu/saobracaj_drumski.htm#1




 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.itsisp.net.



+558 Profil

icon Re: novi zakon o bezbednosti saobracaja30.06.2007. u 23:16 - pre 203 meseci
Cekaj, a zar novi zakon nije usvojen marta 2002? Ima taj novi zakon koliko ja znam, jer da nema, ne bi mogli da kaznjavaju za kacige. U tom starom iz SFRJ nije imalo nista o kacigama. Mozda treba i neki noviji da se usvoji, ne znam. Meni (pored nebuloznih kazni) najvise smeta to sto treba i dalje da se klanjas onima na salterima za registraciju u policiji, umesto da kao gospodin covek to obavis na tehnickom pregledu i lepo dobijes nalepnicu. Ne znam kako je u predlogu tog najnovijeg zakona, ali cisto sumnjam da su ovo izmenili.
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: novi zakon o bezbednosti saobracaja30.06.2007. u 23:45 - pre 203 meseci
Mislim da su usvojene samo izmene i dopune zakona a ne ceo zakon, tako da je to u sustini i dalje zakon iz 82. :D
Moje misljenje je blize pctel-ovom!!
Bolje je kaznjavati cesce, a manje, al da kad te kazni znas sto te kaznio, a ne da te policajac bipp kako stigne, i njegova se veruje!!
Moze da napise da si prosao na crveno i gotovo, moze da napise da nisi propustio pesaka, i opet nit imas dokaze ti nit on, njemu se veruje i aj plati kaznu!!
Znaci ne moze to tako, ne moze da te iko optuzuje bez i jednog dokaza, i da je jedini osnov za kaznju "policajcu se veruje"!
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: novi zakon o bezbednosti saobracaja01.07.2007. u 00:18 - pre 203 meseci
Citat:
waikiki: Kaznom iz čl. 474. st. 1. tač. 2. kazniće se vozač koji se vozilom u naselju kreće brzinom koja je od 10 do 30 km/h veća od dozvoljene, i izreći će mu se mera zabrane upravljanja motornim vozilom od 1 do 3 meseca.

I to je dobar zakon?! Pa ovim autoputem kroz Beograd se sasvim bezbedno vozi brzinom 100km/h a za voznju brzinom 70km/h ce se primenjivati zabrana upravljanja motornim vozilom u trajanju 1-3 meseca...
Ja inace mislim da se na nasim putevima obavlja znatno sporiji saobracaj od evropskog proseka. Evo, naprimer, magistralnim putem od periferije Beograda do Valjeva ima oko 95 kilometara, ako se vozi uz postovanje svih saobracajnih propisa, potrebno je oko 2 sata za prevaljivanje te razdaljine. Otprilike tom brzinom su se kretale konjske zaprege u doba starog Rimskog carstva. Cini mi se da se u "Evropi" za takve razdaljine trosi znatno manje vremena, neka me neko ispravi ako gresim? Ja vozim malo u granicama tolerancije (malo iznad dozvoljene) a svako malo obidje me neki strani auto ciji je vozac nenaviknut da se na medjugradskim relacijama vozi "penzionerskom" brzinom 60km/h-65km/h. Smatram da su nasi putevi nebezbedni za saobracaj i da bi se to prikrilo postavljaju se ostra ogranicenja koja ljudi moraju da krse i u slucaju ne daj boze nekog incidenta za jedinog krivca se proglasava vozac koji je prekrsio ogranicenje i prica se kako takve treba lupati po dzepu, zabranjivati im voznju, stavljati ih u zatvor, slati ih na elektrcnu stolicu... a da, ovo poslednje nije jer kod nas nema elektricne stolice, ali da ima, svi bi rekli da treba vozace na nju...

Ima li vas eunezana ovde, koliko je kod vas vremena potrebno za voznju od 100 km magistralnim putem?

Da li novi zakon donosi nesto novo po pitanju problema kao sto je ovaj:
Citat:
Jednom prilikom zaustavlja me saobracajac, ja mu pruzam dokumenta kroz prozor (redovna kontrola, nisam napravio nikakav prekrsaj), pita on "imas li hiladu-dve dinara?"
Ja sav besan, ajd sto mi trazi mito, nije ni prvi ni poslednji put, nego sto mi trazi nizasta, i jos me posebno iznervira sa tim "hiljadu-dve", jedno je valjda hiljadu, a drugo je dve.
I ja tako ne mogu da se iskontrolisem nego pokazem "evo, imam ali nedam!"
Na to on poce da preti odvodjenjem u stanicu, srecom ja znao kako se zove komandir policiije u toj stanici pa pomenem da bih veoma rado otisao kod toga na kafu i da mu ispricam neke stvari. Na to ovaj dohvati onaj blok i napisa mi prijavu da sam prosao na crveno u nekoj tamo ulici, a ja ne da nisam tamo prosao na crveno to vece, nego u zivotu nikada nisam bio u toj ulici.

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: novi zakon o bezbednosti saobracaja01.07.2007. u 01:34 - pre 203 meseci
Citat:
pctel:
Da li novi zakon donosi nesto novo po pitanju problema kao sto je ovaj:

I postojeći zakon donosi rešavanje problema poput tog, samo je problem što se ne primenjuje.

Nego, nisam se zbog gornjeg komentara uključio u temu, već da te zamolim — ako nije problem — da ispričaš epilog tog slučaja.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.smin.itsisp.net.



+558 Profil

icon Re: novi zakon o bezbednosti saobracaja01.07.2007. u 02:57 - pre 203 meseci
Epilog tog slucaja je da je taj kontrolisani budala ako je to platio, uz sve zakonske mogucnosti koje je mogao da iskoristi, cak i u ovoj zemlji. Ako nista drugo, onda iz razloga da ih nervira. Mislim, posle visegodisnjeg odugovlacenja zbog silnih opravdanja zbog nedolazenja na rocista, ono, na putu si, bolestan si, neko ti umro, itd, pa onda zbog molbi, zalbi, zahteva, suocavanja itd, pa kao, siroma' si, al' volis da zivis, pa nemas pare za kaznu te trazis da ti odobre placanje u ratama, pa onda, mogli su i da te samo opomenu jer u momentu vrsenja prekrsaja nisi znao da je to sto radis prekrsaj, a onda si kad si saznao, odma' to ispravio i neces vise, bla bla bla, inercija pravnog sistema mora da se zloupotrebljava, kao sto oni rade, ceracemo se pa ko dokle stigne, i to zbog nekog beznacajnog prekrsaja, i njima se smuci. Pa onda znaju za drugi put da si baja, a ne ovca. I tako to. Pa te izbegavaju.

A to o putevima, da se mi ne zavaravamo, u samo par zemalja postoje putevi tipa autobanova koji postoje u Nemackoj. Znao je moler sta radi ;) Sto ne znaci da sad ja branim policiju i drzavu, ili molera, nego samo kazem. Nemoj da divljas, i stici ces. Mnogo to kosta, ti putevi, ako treba da su kvalitetni. Ne moze to da se kvalitetno napravi u sistemu u kome ih pravi onaj ko je ponudio najmanju cenu, zna se to. Znaci, trpi i cuti. Progres ti je to, iliti, ne mozes da napravis kajganu a da ne razbijes jaja.

[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 01.07.2007. u 04:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: novi zakon o bezbednosti saobracaja

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 28168 | Odgovora: 52 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.