Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bazeni Intex i Bestway

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1799146 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.07.2015. u 09:47 - pre 106 meseci
Citat:
njerkan:
Naručiću danas ipak Intexovu sa protokom od 4.5. Za moj bazen (4x2x1) biće, ja mislim sasvim dovoljna.


U pravu si, taj ce ti biti dobar
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

njerkan
Nikola Jerkan
lekar
Nis, Srbija

Član broj: 273006
Poruke: 76
*.telemark.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.07.2015. u 10:47 - pre 106 meseci
@ctr s - poslao sam Vam privatnu poruku.
@bela.rada- hvala za broj telefona
nJeRkAn
 
Odgovor na temu

patherbgd
Spc
Spc
Beograd

Član broj: 329906
Poruke: 5
*.mts.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway17.07.2015. u 16:12 - pre 106 meseci
Pozdrav, vec duze vreme pratim temu o bazenima i imao bih jedno pitanje za Vas. Iako sam od 2003. aktivan sa bazenima nisam se bas totalno udubljivao niti trudio da odrzim vodu tokom cele sezone samo sa jednim sipanjem :) Prvo sam imao intex 366 sa prstenom, pa metalna konstrukcija 4.5 i sad isto metalna 549x122 i samim tim dosta vode tako da sam iscesljao temu o odrzavanju ali mi ipak nesto promice....Bazen sam napunio pre cetiri nedelje, odrzavam ph, proveravam ga preko nekih tracica koje sam kupio u tempu isto tako i hlor. Sve drzim u granizama normale bar po tracicama ako ne lazu, do sada sam koristio pored hlora, aligicida i neko sredstvo za flokulaciju 2-3 puta, ph sam dizao dva puta do sada, potrosio sam ono pakovanje od 800g i sad je ok. Posto je bazen u vikendici od ponedeljka do danas se niko nije kupao, otvorim ja danas voda bistra da bistrija ne moze biti kao kad sam tek sipao. Na dnu malo mrtvih bubica i nekog trunja i to je to. Uzmem usisivac da usisam kad ono kad sam prevukao usisivacem preko dna krene da se dize neka prozirna bela prasina kao da sipam krec u prahu voda se malo zamutila ali je bila sasvim korektna za kupanje nije bila skroz bistra ali ne mogu da kazem ni da je bila mutna, znaci posle usisavanja se to diglo sa poda. Pumpa je radila non stop, sad sam oprao filter, inace pumpa je ona njegova sto se dobija, trebalo bi da mi stigne pumpa sa kvarcnim peskom tek krajem avgusta tako da cu ovu sezonu morati da izguram sa ovom. Pitanje je sta gresim tj. gde gresim i kako da ispravim? I koje trake su najbolje za odredjivanje ph i hlora?
Hvala i izvinite sto sam ovako opsiran.
Pozdrav. Filip.
 
Odgovor na temu

njerkan
Nikola Jerkan
lekar
Nis, Srbija

Član broj: 273006
Poruke: 76
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway22.07.2015. u 22:40 - pre 106 meseci
Puštena malopre u rad intexova pumpa sa peščanim filterom. Videćemo rezultate sutra. Vodu održavam hlorom ( bio sam nestrpljiv pa sam ga kupio, a kasnije sam dobio broj za Sanosil ) za sad. Par zapažanja: koristim 3u1 tablete i granica hlora merena sa njima mi je niska gotovo da ga nema, 12h posle shock tretmana hlor je u granicama normale. Drugo voda mi se malo zamutila, ne deluje prljavo već onako nema čistinu i u nekim delovima vide neke beličaste mrlje ( diskretno dosta ). Kupio sam neku ciradu kojom prekrivam bazen i na pojedinim mestima ona mi dodiruje vodu ( da li to smeta vodi ).
Inače što se samog bazena tiče i kupanju u njemu utisci su fenomenalni, treba još ambijent okolo da sredim ali sve u svemu je prelepo pogotovu za ovo vreme.
Uskoro stavljam i slike...
nJeRkAn
 
Odgovor na temu

leeloo11991

Član broj: 329961
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway23.07.2015. u 16:44 - pre 106 meseci
Cao svima. Potreban mi je hitan savet. Nabavila sa Intexov bazen 457x122, jutros sam ga napunila i izvrsila sok tretman hlorom i algocidom, medjutim voda je skroz crna. Citajuci razne forume shvatila sam da nisam smela da sipam hlor i algocid u isto vreme, ali ja sam radila po upustvima zene od koje sam kupila hemikalije za odrzavanje bazena. Zanima me da li ima nade da se do sutra razbistri voda i da se prljavstina natalozi ili cu morati opet da punim bazen?
 
Odgovor na temu

njerkan
Nikola Jerkan
lekar
Nis, Srbija

Član broj: 273006
Poruke: 76
185.22.91.*



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway23.07.2015. u 16:51 - pre 106 meseci
Ono sto ja iz mog skromnog iskustva mogu da kažem, to je da uključite pumpu o da je ne gasite osim kada čistite filter, otkrijte bazen i to je trenutno jedino što možete za sad dok hemikalije ne ispare malo, a to će biti brzo po ovom vremenu.
nJeRkAn
 
Odgovor na temu

leeloo11991

Član broj: 329961
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway23.07.2015. u 17:16 - pre 106 meseci
Hvala na odgovoru. Pumpa radi jos od podne, samo me brine da je ne preopteretim, jer ne bi smela da radi duze od 8h. Preostaje mi samo da cekam do sutra i da se nadam cudu:/
 
Odgovor na temu

miroslavbesermenji
miroslav besermenji
slobodan
Sremska Mitrovica

Član broj: 38092
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway23.07.2015. u 17:29 - pre 106 meseci
Citat:
leeloo11991:
Cao svima. Potreban mi je hitan savet. Nabavila sa Intexov bazen 457x122, jutros sam ga napunila i izvrsila sok tretman hlorom i algocidom, medjutim voda je skroz crna. Citajuci razne forume shvatila sam da nisam smela da sipam hlor i algocid u isto vreme, ali ja sam radila po upustvima zene od koje sam kupila hemikalije za odrzavanje bazena. Zanima me da li ima nade da se do sutra razbistri voda i da se prljavstina natalozi ili cu morati opet da punim bazen?


Nema puno logike da hlor i algicid proizvedu skroz crnu vodu. Koje ste preparate sipali ...
BfM
 
Odgovor na temu

leeloo11991

Član broj: 329961
Poruke: 12
*.dynamic.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway23.07.2015. u 18:39 - pre 106 meseci
planet pool - hlor u granulama i algicid, ne znam sta je uzrok ali voda je skroz crna
 
Odgovor na temu

patherbgd
Spc
Spc
Beograd

Član broj: 329906
Poruke: 5
212.200.65.*



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway23.07.2015. u 21:05 - pre 106 meseci
Da li mogu i ja da dobijem broj za Sanosil na pp?
Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

sapet
Novi Beograd
sluzbenik
Srbija

Član broj: 25598
Poruke: 150
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: sasapetrovic.bravesites.c..


+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway23.07.2015. u 21:14 - pre 106 meseci
>
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway23.07.2015. u 22:41 - pre 106 meseci
Citat:
leeloo11991:
Cao svima. Potreban mi je hitan savet. Nabavila sa Intexov bazen 457x122, jutros sam ga napunila i izvrsila sok tretman hlorom i algocidom, medjutim voda je skroz crna. Citajuci razne forume shvatila sam da nisam smela da sipam hlor i algocid u isto vreme, ali ja sam radila po upustvima zene od koje sam kupila hemikalije za odrzavanje bazena. Zanima me da li ima nade da se do sutra razbistri voda i da se prljavstina natalozi ili cu morati opet da punim bazen?


Ako istom vodom punis bazen, dobices ponovo crnu vodu. Da ti nije voda bunarska? Verovatno je veliki procenat gvozdja u njoj, pa je oksidiralo zbog hlora. Ne mora uvek gvozdje da oksidira na crveno, moze i na crno. Ja sam sigurna da algicid nema veze sa tim.

Mozes da probas da ubacis flokulant, da pustis da malo izmesa pumpa, pa da je ugasis i da sacekas da se natalozi. Onda usisaj, ali izbaci to napolje, a nemoj da usisavas kroz filter. To mora napolje iz bazena.

preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

leeloo11991

Član broj: 329961
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway23.07.2015. u 23:06 - pre 106 meseci
da , to je bilo u pitanju, s obzirom da bunarska voda doslo je do oksidacije. Pokusacu da nekako procistim vodu, ali kontam da ce trajati...

[Ovu poruku je menjao leeloo11991 dana 24.07.2015. u 00:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

miroslavbesermenji
miroslav besermenji
slobodan
Sremska Mitrovica

Član broj: 38092
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway24.07.2015. u 07:05 - pre 106 meseci
Citat:
leeloo11991:
planet pool - hlor u granulama i algicid, ne znam sta je uzrok ali voda je skroz crna


Kakvu opremu tj filter imate..
BfM
 
Odgovor na temu

bakskg
Aleksanadar
Securitas
Kragujevac,Srbija

bakskg
Član broj: 302937
Poruke: 19
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway24.07.2015. u 09:16 - pre 106 meseci
Pozdrav svima.
Imam jedno pitanje a ono se odnosi na vatu za filter-gde moze da se nabavi tj:kupi?
Unapred zahvalan na odgovoru.
 
Odgovor na temu

sapet
Novi Beograd
sluzbenik
Srbija

Član broj: 25598
Poruke: 150
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: sasapetrovic.bravesites.c..


+2 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway24.07.2015. u 10:52 - pre 106 meseci
>>
>
 
Odgovor na temu

bela.rada
preduzetnik, ICC
beograd

bela.rada
Član broj: 223027
Poruke: 686
*.cpe.vektor.net.



+18 Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway24.07.2015. u 11:38 - pre 106 meseci
Citat:
bakskg:
Pozdrav svima.
Imam jedno pitanje a ono se odnosi na vatu za filter-gde moze da se nabavi tj:kupi?
Unapred zahvalan na odgovoru.


Pretpostavljam da se radi o "lio masi", koja se kupuje tamo gde se prodaje tapetarski materijal.
preduzimljiva baba
 
Odgovor na temu

bakskg
Aleksanadar
Securitas
Kragujevac,Srbija

bakskg
Član broj: 302937
Poruke: 19
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway24.07.2015. u 12:46 - pre 106 meseci
Citat:
bela.rada: Pretpostavljam da se radi o "lio masi", koja se kupuje tamo gde se prodaje tapetarski materijal.

Hvala na informaciji "bela rado "
Sad makar znam i kako se zove "vata-lio masa" tj:sta da trazim,sad sam zvao nekoliko prodavnica i trazio ali uzalud mislim da tu lio masu necu moci da nadjem u Kg-u .
 
Odgovor na temu

leeloo11991

Član broj: 329961
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway24.07.2015. u 21:35 - pre 106 meseci
Da li neko ima iskustva sa vitaminom c kao shok tretman?
 
Odgovor na temu

leeloo11991

Član broj: 329961
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bazeni Intex i Bestway24.07.2015. u 22:03 - pre 106 meseci
Citat:
bela.rada:
Citat:
leeloo11991:
Cao svima. Potreban mi je hitan savet. Nabavila sa Intexov bazen 457x122, jutros sam ga napunila i izvrsila sok tretman hlorom i algocidom, medjutim voda je skroz crna. Citajuci razne forume shvatila sam da nisam smela da sipam hlor i algocid u isto vreme, ali ja sam radila po upustvima zene od koje sam kupila hemikalije za odrzavanje bazena. Zanima me da li ima nade da se do sutra razbistri voda i da se prljavstina natalozi ili cu morati opet da punim bazen?


Ako istom vodom punis bazen, dobices ponovo crnu vodu. Da ti nije voda bunarska? Verovatno je veliki procenat gvozdja u njoj, pa je oksidiralo zbog hlora. Ne mora uvek gvozdje da oksidira na crveno, moze i na crno. Ja sam sigurna da algicid nema veze sa tim.

Mozes da probas da ubacis flokulant, da pustis da malo izmesa pumpa, pa da je ugasis i da sacekas da se natalozi. Onda usisaj, ali izbaci to napolje, a nemoj da usisavas kroz filter. To mora napolje iz bazena.

Napravila sam sama filter uz pomoc vlase za vodu od 5l izbusila je i napunila vunom i pomocu cevi spojila na kraj koji vraca vodu, a sa druge ( na koji ulazi voda) sam privezala peskir. Peskir i punjenje menjam svakih par sati i cistim filter, vidi se da je efikasno, ali je opet dosta sporo. Od rano jutros ga preciscavam , a voda je i dalje jos tamna. Ako nastavi ovim tempom da se cisti proci ce leto. Odlicila sam da sipam srestvo za flokulaciju pa da usisam talog, ali pitam se da li ce biti efikasno za gvozdje iz vode?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bazeni Intex i Bestway
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1799146 | Odgovora: 2303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.