Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da promjenim administratorsku sifru ?

[es] :: Windows mreže :: Kako da promjenim administratorsku sifru ?

[ Pregleda: 3995 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milica83

Član broj: 129979
Poruke: 1
*.teol.net.



Profil

icon Kako da promjenim administratorsku sifru ?08.07.2007. u 16:16 - pre 204 meseci
Kako da najlakse promjenim administratorsku sifru na lokalnim racunarima? U mrezi imam 100 racunara i svi useri su sa restricted pravima,svi imaju istu administratorsku sifru koju bi sada htjela da promjenim.Inace svi racunari su na domenu, da li je to moguce preko grupne polise ili skripte.Serverski OS je Win 2003 R2 a klijentski OS WinXP i Win 2000.Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Kako da promjenim administratorsku sifru ?08.07.2007. u 17:27 - pre 204 meseci
Sledeci kod sacuvaj kao changepass.vbs (ili nesto drugo .vbs :)):
Code:

Set MyNetwork = WScript.CreateObject("WScript.Network")
HostName = MyNetwork.ComputerName
Set objUser = GetObject("WinNT://" & HostName & "/administrator")
objUser.SetPassword("novipass")


Samo zameni novipass sa password-om koji zelis. Tu skriptu stavi da se pokrene na svakom kompu sa odgovarajucim pravima i to je to (npr. kao startup (ne logon) skriptu).
 
Odgovor na temu

hajduk7

Član broj: 132919
Poruke: 435
91.150.101.*



+3 Profil

icon Re: Kako da promjenim administratorsku sifru ?09.07.2007. u 00:51 - pre 204 meseci
Da li to znaci da ja ako na obicnoj workgrupi snimim taj fajl u neciji shared folder i precicu snimim u svoj startup da cu promeniti tudji pasvord samo ako je taj komp bio ukljucen pre nego sto sam ja upalio moj, ja kolko znam da kad kliknem na neciji fajl u shared folder da se on aktivira na mom kompu.
P.S. @Shadowed mora te castim sa pivo ako mi bude uspela ova sema. :)
Ako te snadje muka pozovi hajduka
Pazi se hajduka ako ga snjadje muka
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Kako da promjenim administratorsku sifru ?09.07.2007. u 08:36 - pre 204 meseci
Promenice se password na tvom kompu u takvoj situaciji.
 
Odgovor na temu

hajduk7

Član broj: 132919
Poruke: 435
91.150.101.*



+3 Profil

icon Re: Kako da promjenim administratorsku sifru ?09.07.2007. u 17:45 - pre 204 meseci
@Shadowed
a moze li npr. znaci ja sve uradim isto znaci napravim precicu u mom kompu i podesim da se kroz odredjeno vreme aktivira ta precica, da li ce tad pasvord biti promenjen na mom kompu ili gde se nalazi fajl vbs. Po mojim procenama promena ce se desiti na tom kompu gde je vbs fajl a ne na mom posto je na mom precica do tog fajla, ali bolje je da mi ti kao strucnjak da mi odgovoris na to pitanje. Pozdrav tebi od mene
Ako te snadje muka pozovi hajduka
Pazi se hajduka ako ga snjadje muka
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Kako da promjenim administratorsku sifru ?12.07.2007. u 20:23 - pre 204 meseci
Promena ce se dogoditi na onom na kojem se fajl izvrsi. Da li ga pokreces preko shortcut-a, direktno ili kako god vec, nije bitno. Sa share-a samo citas fajl ali se izvrsava kod tebe. I ne, ne postoji nacin da tek tako pokrenes program na drugom kompu ako se nalazi na njegovom shared folder-u.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Kako da promjenim administratorsku sifru ?

[ Pregleda: 3995 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.