Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wireless link preko 50km i zastupnik za motorolu

[es] :: Wireless :: Wireless link preko 50km i zastupnik za motorolu

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11632 | Odgovora: 59 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

n1tr0
Freelance
Cortanovci / NS

Član broj: 55279
Poruke: 465
217.169.219.*

Sajt: grubicv.iz.rs


+2 Profil

icon Re: Wireless link preko 50km i zastupnik za motorolu14.07.2007. u 01:20 - pre 204 meseci
@roli & @amd_mad : nebitno da li gledate po "teoriji signala" ili kako kaze roli "teoriji brojeva" ( ) uvek ce -70 biti "ispod" -60, a ne obrnuto.
@roli: Saslusaj brokera, mozda nesto i naucis... Nije sve u praksi, a to sto primenjujes u praksi bas je nastalo iz teorije!
back to topic: sto se tice opreme slazem se sa vecinom - znaci MT+parabole(sto vece to bolje). Samo pazi ako uzmes velike parabole, ugao zracenja tih antena je jako mali - nemoj da ih slabo ucvrstis pa cim duvne vetar da nestaje signala...

btw. roli meni ne radi ni jedan od tvojih navedenih link-ova.
 
Odgovor na temu

roli
Mrdja Dragan
Razvlakac kablova na Freedom wireless
mrezi

Član broj: 3571
Poruke: 2156
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.freedom-wlan.com


Profil

icon Re: Wireless link preko 50km i zastupnik za motorolu14.07.2007. u 10:54 - pre 204 meseci
e jbga...pa niko nije blesav da ne zna da je -70 manji broj od -60 ili da je -60 jaci signal od -70
Drugo nesto je u pitanju...
Recimo ja licno sam non stop u strasnoj presiji..em od mobilnih ,em od ljudi sa mreze...moj zivot je zadnjih godina organizovan u skladu sa potrebama mreze ,a ne mojim licnim..
Znaci bilo gdje u gradu da se zadrzavam duze od 10 min ,otvaram laptop i tu imam moje privatne ili javne hotspotove i posto nam je ichat obavezan na mrezi..a na njemu non stop oko 150 ljudi i tu sam silom prilika prinudjen ,da zelio ili ne zelio komuniciram sa ljudima zbog kojih ovaj posao i radim...i uglavnom odgovaram na pitanja..
Znaci u takvoj non stop napetoj atmosferi ,a hronicno neispavan ,jer spavam 4-5 sati dnevno i to ne kad treba..vec kad stignem ja ponekad nesto i napisem na ovim forumima na kojima sam vec dugo vremena i koji su mi dragi..
I najnormalnija stvar je da se u zurbi covjek izrazi ili neprecizno ili napravi lapsus...ali da se u temi vidi sustina i smisao..
S druge strane ja kontam isto da postoje i ljudi koji po citav dan slazu domine ili igraju malo dinamicnije igrice tipa..."Ne ljuti se covjece" i koji dezuraju i cekaju da neko napise slovo kako ne treba pa da ga odmah ispravljaju i pametuju i mudruju...a forumi uglavnom za to i sluze...jer je najbolji primjer za to ova tema...
Sta mislis sad da se ja zakacim za to sto si ti napisao "duvne" ,a ne "dune" i da tema ode i u tom smjeru..
A posebno da ti neko trazi dlaku u jajetu ,a zna licno recimo da sam napravio 40 i kusur baznih stanica,da sam umrezio dobar dio Vojvodine i napravio gomile slicnih linkova...i umjesto da konstruktivno doprinese temi...hvata se za lapsuse i unistava temu po svaku cijenu nastojeci da nekome kaze da ne zna da radi....i da non stop potencira na tom da mi govori da lazem da je Freedom recimo jos uvijek..vec vise od 3 godine potpuno besplatna mreza..
I na kraju kad vidim da ne vrijedi drugacije razgovarati kazem pa ok...lazem...koga zanima ionako ce saznati istinu jer na netu se sve dozna u momentu..a posebno sto se u svakom poslu svi mi jako dobro poznajemo..ili licno ili iz prica drugih ljudi...
Nekad je mnogo jednostavnije i tako odreagovati nego se upustati u polemike bez kraja...
Ja sam ipak vise za konstruktivan rad i za neke rezultate tog rada a ne za mudrovanje i za presipanje iz supljeg u prazno...
Toga cu se i nadalje drzati

pozz




 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.109.*



+11 Profil

icon Re: Wireless link preko 50km i zastupnik za motorolu14.07.2007. u 20:06 - pre 204 meseci
Ma hajde da je jesnom, nego ti kako god nesto napises, napravis "lapsus" :)

A i sto se nama zalist sto imas previse obaveza? To nije nas problem, ali jeste nas problem kada ovde iznosis netacne informacije ili dezinformacije, makar to bili i "lapsusi".
 
Odgovor na temu

masivko

Član broj: 21450
Poruke: 185
*.teol.net.



Profil

icon Re: Wireless link preko 50km i zastupnik za motorolu23.07.2007. u 21:39 - pre 204 meseci
OK, sad kad ste malo smirili, moze opet jedno pitanje?

Pregledao sam kompletnu trasu, kojom bi trebao da ide taj nesretni link.
Moguce je da ce se pokazati potreba za linkom od cak 110 km.
Simpaticno, ha?

Da li neko ima iskustva sa ovako velikim udaljenostima ?
Naravno link mora da ostane maksimalno kvalitetan.
Nabavka antena (tj. parabola) i od 2m nije problem.
Cijena nije problem ali ne bi trebalo da bude basnoslovna
kao npr. za Motorolinu opremo od 13k novcanih jedinica.

Moja ideja je kao sto rekoh u prijasnjim postovima da se postavi
ruterboard sa mikrotikom i najboljim karticama na 5ghz koje novac moze
trenutno da kupi. Da se sve spoji sa najvecom koja se moze nabaviti a
da ne obori stub kad dune vjetar. Samo nisam nacisto sta bi se koristilo
kao feed za tu parabolu.

Nevezano za sve ovo, da li je neko pregledao PCB antene na http://diy.wifi-live.pl/readarticle.php?article_id=6 ???

Pozdrav.

P.S.
Nemojte opet drvlje i kamenje jedni na druge, ajdete malo pozitivnije .
Blago onom ko rano poludi, imao se rasta i roditi!
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.127.*



+11 Profil

icon Re: Wireless link preko 50km i zastupnik za motorolu24.07.2007. u 12:41 - pre 204 meseci
Ja bih na tvom mestu razmisljao da problem resim sa vise hop-ova, tak da rastojanje izmedju pojedinih tacaka bude manje.
 
Odgovor na temu

roli
Mrdja Dragan
Razvlakac kablova na Freedom wireless
mrezi

Član broj: 3571
Poruke: 2156
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.freedom-wlan.com


Profil

icon Re: Wireless link preko 50km i zastupnik za motorolu24.07.2007. u 12:48 - pre 204 meseci
Ako imas dovoljno vremena i para...gradnja tog linka ti treba da bude izazov za uzivanje, a ne posao...
Od opreme uzmi recimo dva MT RB 532 i za pocetak dvije CM9 ,a ako se ukaze potreba kad zavrsis taj link ,mozes da stavis jace kartice...uzmi ubiquity recimo,mada sumnjam da ce ti trebati..
Uzmi dvije parabole od 2 metra..ili tu negdje...postavi i probaj...jer vjeruj mi da ti niko nista tu ne moze pomoci ,dok sam ne probas...
Znaci treba dosta potrosenog goriva na vozanje...tamo ,ovamo i postavljanje svega toga..i mislim da to mora da prodje...samo ako postoji opticka vidljivost te dvije tacke ...
E sad kvalitet linka ces sam testirati vec ...ni tu ti niko ne moze pomoci..
Cak i te parabole mislim da mogu proci i ove od 150 cm...ali zbog stabilnosti linka uzmi vece...
Fid...pa ja za moje potrebe pravim neke ,kao na tim slikama sa tih prethodnih linkova..zadovoljan sam sa njima,za bolje i prakticnije ja ne znam,pa ako zelis da probas sa njima..dacu ti dva komada pa probaj...ostalo naravno moras sam...i vjeruj mi da bez prolivenog znoja nema rezultata...ovo sto piskaramo po forumima je samo presipanje iz supljeg u prazno...
Probaj pa kad negdje zapne ..pitaj..a od dopisivanja nema leba..

Toliko

 
Odgovor na temu

roli
Mrdja Dragan
Razvlakac kablova na Freedom wireless
mrezi

Član broj: 3571
Poruke: 2156
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.freedom-wlan.com


Profil

icon Re: Wireless link preko 50km i zastupnik za motorolu24.07.2007. u 13:18 - pre 204 meseci
Nije losa ni ova varijanta sa hopovima ,ali ja to koristim kao zadnju mogucnost...krajnje tacke svakako moras imati..pa probas...a ako ne prodje, ili iz nekih razloga ne budes zadovoljan...medjutacke se poslije ubacuju... to je bar neka moja logika i moj pristup poslu...
Kamo srece da ja imam vremena i da mogu opusteno da odradim to ...odradio bi ti dzaba

 
Odgovor na temu

masivko

Član broj: 21450
Poruke: 185
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Wireless link preko 50km i zastupnik za motorolu24.07.2007. u 19:52 - pre 204 meseci
>
>
Ma odradicemo ja i Dejo to polagano i sa noge na nogu, jer niko ne vrsi
presing na nas.
Polako. Tiha voda breg roni.
A poslusao sam savjet za parabole, i pronasao kod dvojice zaludjenika u
SAT opremu, dve parabole od 2 m.
Stare su do zla boga i ljusti im se boja i teske su i ...
Ali, juce sam ih odvezao kod lokalnog auto lakirera na ciscenje i farbanje.

Roli:
Mozes da kazes nesto vise o tim svojim fidovima ?
Blago onom ko rano poludi, imao se rasta i roditi!
 
Odgovor na temu

no2_wire
Darko Mirkovic

Član broj: 111436
Poruke: 48
87.250.110.*



Profil

icon Re: Wireless link preko 50km i zastupnik za motorolu24.07.2007. u 21:35 - pre 204 meseci
na 100 km sa routerboardom 532 cm9 i dve antene nek su po 34 dB nema sanse da dobijes stabvilan link sa protokom od 50 Mbps.I odmah da ti kazem mikrotik routerboard je dobar dok se radi o protocima reda 10 Mbps both a preko je smijesno pricati.Pa ne bi taj provajder s koga pises kupovao opremu od desetina hiljada eura da ima protok od 155 Mbps vec bi to rijeso sa 3 ili 4 routerboarda cija je cijena reda 300 eura.Ako hoces da ti to bude stabilno smijesno je i pricati o toj opremi.
 
Odgovor na temu

roli
Mrdja Dragan
Razvlakac kablova na Freedom wireless
mrezi

Član broj: 3571
Poruke: 2156
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.freedom-wlan.com


Profil

icon Re: Wireless link preko 50km i zastupnik za motorolu24.07.2007. u 21:57 - pre 204 meseci
Sta da ti kazem o fidovima...bilo sta da ti kazem odmah ce poceti pametovanje...i mudrovanje ,a ja nemam vremena za takve stvari..fidovi meni odradjuju posao ,pa ne vidim razloga da ne odrade i tebi..
Ako imas nekoga u Novom Sadu..moje mobilne imas ako kliknes na taj sajt lijevo...i neka me neko kontaktira ,poslacu ti par komada pa radi...nije to nista posebno..ako si pedantan ,strpljiv i uporan nema sanse da omane...
K'o kad muvas cure po carsiji


PS @no2_wire...slazem se sa tobom,potpuno si u pravu...ali bolje ista da napravi no nista...
 
Odgovor na temu

masivko

Član broj: 21450
Poruke: 185
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Wireless link preko 50km i zastupnik za motorolu25.07.2007. u 12:27 - pre 204 meseci
>
Malo cu se ponavljati ali eto...
Malo mi je mnogo 13k$ za motorolu, koja pruza 300mbit do 200km.
Pretpostavljam da mikrotik sa dm9 karticama i parabolama ne moze da
postigne pola
njenog dometa i kapaciteta.
Ne znam da li postoji uredjaj ili kombinacija istih koji bi bili na pola
puta.
Zato sam se i obratio forumu, jer pretpostavljam da tu postoje ljudi
koji znaju mnogo vise
od mene.
A sto se tice mikrotika i njegovog ponasanja pri vecim protocima, da li
mislis na softver ili na ruterboard ?
Imam link od 2km, koji je zakucan na 54mbit, i koji radi "ko zvono" i
preko njega se prebacuju fajlovi
reda velicine x00MB (x=1..9). Antene su D-Link 18dB (poklonu se u zube
ne gleda).
Blago onom ko rano poludi, imao se rasta i roditi!
 
Odgovor na temu

roli
Mrdja Dragan
Razvlakac kablova na Freedom wireless
mrezi

Član broj: 3571
Poruke: 2156
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.freedom-wlan.com


Profil

icon Re: Wireless link preko 50km i zastupnik za motorolu25.07.2007. u 15:41 - pre 204 meseci
....komp sa minipci-pci adapterom i minipci karticom je svakako bolje rjesenje ,ali ne drasticno bolje...sve je to tu negdje,ali gledano sa aspekta stabilnosti ipak je RB po meni bolje rjesenje jer u mrezi imam baznih stanica kojima fizicki nisam prilazio vec par godina...komp je mnogo osjetljiviji i na oluju i na ove vrucine sad..
U mrezi imam jos par velikih cvorista koja na zalost moraju da rade sa kompjuterima ,ali sam ih drasticno reducirao samo da bih dobio na stabilnosti mreze
...znaci ako ti i prodje taj link ne ocekuj vise od desetak Mbps ..i to sa oscilacijama...zna to da padne i na jedan Mbps,a da nista zivo ne pipnes....tako je kako je...ali ovo su realnosti sa terena, a ne to sto pise u kojekakim specifikacijama kojima je cilj samo da se roba proda...ili sto ce neko besposlen da zagoogla i da ti servira ovdje ..tabele i grafikone..

 
Odgovor na temu

masivko

Član broj: 21450
Poruke: 185
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Wireless link preko 50km i zastupnik za motorolu27.07.2007. u 09:29 - pre 203 meseci
>
>
Zbog udaljenosti moram da smanjim gubitke od uredjaja do antene. Znaci
max. kratak kabl. Da racunar dignem na stub, moze, ali sta ako rikne
napajanje, sta ako ovo, ono ....
Idemo na ruterbord pa ce da vidimo.
Blago onom ko rano poludi, imao se rasta i roditi!
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
91.150.127.*



+11 Profil

icon Re: Wireless link preko 50km i zastupnik za motorolu27.07.2007. u 09:48 - pre 203 meseci
Uradi ti prvo proracun linka da budes siguran kao stvari soej na papiru. Nemoj slusati "majstore" koji rade odoka, a bez teorijskog preedznanja.
Na 100km, verovatno moras uzeti u obzir i zakrivljenost povrsine Zemlje.
 
Odgovor na temu

roli
Mrdja Dragan
Razvlakac kablova na Freedom wireless
mrezi

Član broj: 3571
Poruke: 2156
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.freedom-wlan.com


Profil

icon Re: Wireless link preko 50km i zastupnik za motorolu27.07.2007. u 10:37 - pre 203 meseci
@masivko..naravno da moras biti siguran da postoji opticka vidljivost ,a i mozes zamoliti google,copy-paste, "portire" da ti naprave proracun ,posto samozvani "majstori" to rade drugacije malo
...ovi..ako su sigurni bar 80% da postoji opticka vidljivost (google earth) ...uzmu analognu opremu na 10 giga od jednog vata i sa jedne tacke puste signal i na drugoj strani ga love i ako to prodje onda idu sa ovom opremom...na 5 giga i rade dalje...



 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Wireless link preko 50km i zastupnik za motorolu27.07.2007. u 11:36 - pre 203 meseci
Masivko a gdje planiras da upucas taj link?
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

masivko

Član broj: 21450
Poruke: 185
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Wireless link preko 50km i zastupnik za motorolu28.07.2007. u 13:02 - pre 203 meseci
>
>
okolina banja luke
Blago onom ko rano poludi, imao se rasta i roditi!
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Wireless link preko 50km i zastupnik za motorolu12.08.2007. u 14:09 - pre 203 meseci
Masivko, ima li novosti na ovu temu?


Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

masivko

Član broj: 21450
Poruke: 185
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Wireless link preko 50km i zastupnik za motorolu13.08.2007. u 10:48 - pre 203 meseci
>
>
Blago onom ko rano poludi, imao se rasta i roditi!
 
Odgovor na temu

roli
Mrdja Dragan
Razvlakac kablova na Freedom wireless
mrezi

Član broj: 3571
Poruke: 2156
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.freedom-wlan.com


Profil

icon Re: Wireless link preko 50km i zastupnik za motorolu18.08.2007. u 11:55 - pre 203 meseci
Mozda zaista ne bi bilo lose da taj link upucas sa MT RB, a ako ti prodje signal onda napravis sa obe strane sam bazne stanice koje ce ti pruziti maksimum sa ovom opremom...dok ne sakupis tih 13 000 $ za profi opremu
Naravno ako si jos uvijek zagrijan da odradis to...jer najveca greska kod ljudi je da krenu u nesto i onda kad skontaju da tu ima jako puno problema,oni odustanu..
Za nesto tako najprije treba da se momacki navozas autom i isprobas sve...ali nagrada uvijek slijedi na kraju...recimo kad negdje bogu iza nogu dobijes signal koji si upravo ti pustio na drugu stranu..a zbog toga se i radi ovaj posao...
Ako uspijes onda napravis sam opremu koja ce ti iz toga izvuci maksimum ...dok ne zaradis pare za tu gorepomenutu opremu
Evo ti par slika pa pogledaj kako izgleda modifikovana masina koja radi mnogo bolje od te opreme koja se kupuje u radnjama...jest da slike nisu extra kvaliteta ali se vidi...radjene su sa nekom mikro kamericom koja je ujedno i privjesak za kljuceve. http://www.freedom.org.yu/forum/viewtopic.php?p=2702

pozz


/mrdja
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless link preko 50km i zastupnik za motorolu

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 11632 | Odgovora: 59 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.