Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vivax mobilna klima,pomoc molim vas ako neko zna

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Vivax mobilna klima,pomoc molim vas ako neko zna

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 43850 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

closhar
nis

Član broj: 118526
Poruke: 127
*.opera-mini.net.



Profil

icon Vivax mobilna klima,pomoc molim vas ako neko zna09.07.2007. u 14:44 - pre 203 meseci
Da li je moguce da ne moze da ohladi 18kvm za 1 JEDINI STEPEN?!Bije hladan vazduh kao moja 12tica i oseca se na 4 metra ali NISTA!Da li ima veze sto se izduvno mesto za hl. vazduh ne nalazi pri vrhu sobe kao na split sistemu?Ovo je kao zona sumraka,kad je okrenem da duva ka podu,maltene zaledi parket a napolju 25,ona ne moze nize od 24!
 
Odgovor na temu

closhar
nis

Član broj: 118526
Poruke: 127
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Vivax mobilna klima,pomoc molim vas ako neko zna09.07.2007. u 14:52 - pre 203 meseci
Danas sam naleteo u jednoj kancelariji u potkrovlju na carrier mobilnu koja hladi 2 spojene kancelarije a izduv za hladan vazduh joj je 3 puta manji nego na vivaxu,ali ova je usmerena na gore tako da na 1m bije u lice otprilike...sto moja ne moze.Ona krilca za usmeravanje mogu malo vise od vodoravnog polozaja i to je to.Da probam da je podignem mi je frka jer ima 40 kg na tockicima a i pisalo bi u uputstvu...ima li iko pozitivno iskustvo?
 
Odgovor na temu

Besna Glista
Srbija

Član broj: 115804
Poruke: 107
217.26.69.*



+1 Profil

icon Re: Vivax mobilna klima,pomoc molim vas ako neko zna09.07.2007. u 15:55 - pre 203 meseci
Moj burazer ima VIVAX i u sobi od 20 kvm spusti temp za 4 stepena ali joj treba oko 2 sata da radi. Zivi u zgradi na poslednjem spratu i sunce mu udara u sobu veci deo dana.
Besna Glista
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Vivax mobilna klima,pomoc molim vas ako neko zna09.07.2007. u 16:13 - pre 203 meseci
Citat:
closhar:...,maltene zaledi parket a napolju 25,ona ne moze nize od 24!

Samo bih hteo da pitam sta ce ti niza temperatura od 24 stepena, sve ispod 24 je hladno...(zimi tezimo da se zagrejemo na tu temperaturu)
Ako je za utehu ni split sistemi ne spustaju temperaturu lako ispod 23 stepena, naravno sve zavisi i od spoljne temperature i velicine prostorije.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

closhar
nis

Član broj: 118526
Poruke: 127
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Vivax mobilna klima,pomoc molim vas ako neko zna09.07.2007. u 16:55 - pre 203 meseci
Nisam izgleda bio dovoljno jasan.I kada je napolju 35 klima ne moze da spusti temperaturu za vise od jednog stepena.Zvao sam trzisnu jer se prodavac pravi budala i kazu mi da imam pravo na reklamaciju zbog obmane potrosaca.Ova klima definitivno ne radi to za sta je predvidjena.Cak mi je prijatelj rekao da je izasao clanak o toj klimi i njenoj nesposobnosti.Ako mogu nekako da je nateram da radi,ne bih preko trzisne.Ima li iko ideju neku?
 
Odgovor na temu

FIREBIRD
Miloš Veličković
Zemlja

Član broj: 108716
Poruke: 209
*.mainstream.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Vivax mobilna klima,pomoc molim vas ako neko zna09.07.2007. u 17:15 - pre 203 meseci
Moja sestra koristi tu klimu u sobi 4 x 3 m2 izolirani zidovi vunom, rashladi na 23c za 1 sat rada optprilike, malo je bucna ali sta je tu je.

Inace tesko ta ta klima moze ohladiti vise od 10-12m2 a da se u celoj prostoriji oseca prijatno.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Vivax mobilna klima,pomoc molim vas ako neko zna09.07.2007. u 17:57 - pre 203 meseci
Imam Vivax i Frozzini, sto je ustvari ista stvar. U uputstvu za (noviju) Vivax je svuda slika one moje prve - Frozzini.

Kod mobilnih klima sa jednom cevi, onom za izbacivanje vruceg vazduha, postoje 2 problema:

- ako je cev dugacka, ona ponovo greje prostoriju, jer je na dodir veoma vruca;

- posto klima stalno izbacuje (vruc) vazduh, njega treba od negde nadoknaditi i onda klima uvlaci kroz razne proreze, otvore i slicno vazduh iz okruzenja, koji je najcesce topliji i opet se prostorija greje

Prvi problem se resava ili skracenjem izduvne cevi na minimum (ako je moguce) ili izolacijom te cevi raznim sredstvima, da ne vraca toplotu u prostoriju koju hladimo.

Drugi problem je teze resiti. Postoje fabricki izradjene klime sa 2 cevi - jedna izbacuje vruc vazduh, druga dovodi od negde spoljni vazduh direktno u klimu i ne mesa ga sa sobnim i tako se soba bolje hladi - https://static.elitesecurity.org/uploads/1/2/1211105/dve_cevi.jpg. Takvih klima kod nas mislim da jos nema. Ja sam licno taj problem resio preradom klima - na obe sam dodao jos jednu cev i neke plasticne posude koje usmeravaju vazduh, slike http://www.elitesecurity.org/p1230388 . Nije bilo lako i u principu je to budzenje, ali radi mnogo bolje.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.122.*



+122 Profil

icon Re: Vivax mobilna klima,pomoc molim vas ako neko zna09.07.2007. u 20:04 - pre 203 meseci
e ovako...
klime koje imaju jedno crevo za izduvavanje toplog vazduha nema sanse da ohlade vise od tog jednog stepena ili eventualno dva iz prostog razloga sto u sobi pravi vakum i vazduh spolja mora odnekud da udje da se nadoknadi taj potpritisak koji se stvara u sobi.
samim tim je nemoguce da ta klima znacajnije ohladi vazduh u prostoriji zato sto stalno dolazi novi vazduh koji je vruc i tako u krug.
ovo sve vazi za klime koje imaju jedno crevo koje ide napolje i kroz koje izbacuje vruc vazduh koji ustvari hladi freon u vazdusnom kondenzatoru.

a klime koje imaju dva creva (kroz jedno uvlaci svez a kroz drugo izbacuje vruc vazduh napolje) mnogo bolje hlade od ovih prethodnih ali i one imaju neku granicu.
naprimer znam coveka koji ima tu klimu u lokalu velicine 20-ak kvadrata i kada sunce udara direktno u izlog nema sanse da klima ohladi za vise od 2-3 stepena manje od vanjske klime.
po meni ove klime sa dva creva mogu da zadovolje potrebe hladnjenja manje prostorije (20-30 m*) i to ako je dobra izolacija dok ove sa jednim crevom ne vrede nista i samo trose struju bez potrebe.
kao sto rece tdjokic moguce je nesto nabudziti ali to nije to mada ko voli da se zanima moze da pokusa.

pozdrav
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Vivax mobilna klima,pomoc molim vas ako neko zna10.07.2007. u 07:51 - pre 203 meseci
Citat:
tox master: e ovako...
klime koje imaju jedno crevo za izduvavanje toplog vazduha nema sanse da ohlade vise od tog jednog stepena ili eventualno dva iz prostog razloga sto u sobi pravi vakum i vazduh spolja mora odnekud da udje da se nadoknadi taj potpritisak koji se stvara u sobi.
samim tim je nemoguce da ta klima znacajnije ohladi vazduh u prostoriji zato sto stalno dolazi novi vazduh koji je vruc
Ako neko ima srecu da su mu okolne prostorije hladnije od njegove, onda ima sanse cak i tako. A nekome je dovoljno da se soba hladi samo delimicno, bas tu gde on sedi, i to moze da pomogne i spreci toplotni udar a za ostali deo sobe kako ispadne.

Ja sam se jednu sezonu hladio samo sa jednim crevom i tada sam to analizirao i sledecu sezonu sam preradio prvu klimu a sada, pre par meseci kupio i drugu i preradio i nju. Ja sam sada veoma zadovoljan, mada za takvu preradu treba dosta rada i nesto vestine. Tajna uspeha - treba preraditi ulazne resetke za onaj vazduh koji se posle izbacuje napolje. Fabricki je napravljeno ravnomerno, jer uzima vazduh iz sobe, a ja dovodim vazduh crevom i to sa strane (zbog raspolozivog prostora), pa je trebalo ulaz povecati - iseci delove resetke. Mislim da sam je vrlo priblizio standardnoj "devetki", sa razumljivim ogranicenjima.

Na kraju krajeva, ne mora se klima ni preradjivati. U trgovinama se prodaju relativno laka i fleksibilna creva precnika 120 mm, za kuhinjske aspiratore, 1 metar = 600 dinara, pa se jedno takvo crevo moze postaviti izmedju nekog otvora prema okruzenju i klime, gde bi se postavilo vrlo blizu, improvizovano, mozda bi vredelo. Ko ima dosta slobodnog prostora, moze nesto nalik na one moje plasticne kutije postaviti na slican nacin a crevo u sredinu, simetricno, pa ne bi trebalo nista prepravljati resetke. Sve zajedno se moze povezati u celinu i lepljivom trakom, jer se ne zagreva kao izduvna cev.

Ovde se najvise prodaju "devetke". Prave se i manje ("sedmice" i "sestice", nisam siguran, recimo za neki kiosk i slicno?). Ima tih klima i jacih, ovde je vec spominjana u jednoj temi, mislim da je cak "14-ica". Tako da i velicina ohladjenog prostora moze biti i veca.

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 10.07.2007. u 09:02 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

closhar
nis

Član broj: 118526
Poruke: 127
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Vivax mobilna klima,pomoc molim vas ako neko zna10.07.2007. u 10:30 - pre 203 meseci
Jedna glupa ideja,klima je kod brata trenutno pa ne mogu da probam.Naime,imam jednu prostoriju 5-6m2 koju ne upotrebljavam.granici se 2 zida prema sobama koje sam hteo da hladim,i 2zida spoljna.Ako bih na primer u tu prost. sa otvorenim prozorima stavio klimu i napravio rupu na vratima koju bih povezao sa izlazom klime a za 2.sobu rupu u zidu to bi teoretski resilo problem uvlacenja vazduha a i buke zar ne?ako sam lepo objasnio...
 
Odgovor na temu

closhar
nis

Član broj: 118526
Poruke: 127
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Vivax mobilna klima,pomoc molim vas ako neko zna10.07.2007. u 11:02 - pre 203 meseci
Ispravite me ako gresim,ali po ovome sto sam procitao,najbolju iskoriscenost bi ova klima imala kada bi stajala napolju i uduvavala hladan vazduh kroz crevo neko recimo.Ako je tako,onda bi ovo sa ostavom pilo vodu.
 
Odgovor na temu

closhar
nis

Član broj: 118526
Poruke: 127
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Vivax mobilna klima,pomoc molim vas ako neko zna10.07.2007. u 11:09 - pre 203 meseci
Ako stoji napolju,ili u ostavi u mom slucaju,nema potrebe za 2 creva,buka resena...posto sam u prizemnoj kuci sa niskim prozorima i ovo 1. bi moglo da se uradi.Naravno,sve to ako se nisam z**ebo u razmisljanju.Trenutno pravim pauzu u mesanju maltera pa nisam u intelektualnoj TOP formi :)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Vivax mobilna klima,pomoc molim vas ako neko zna10.07.2007. u 11:34 - pre 203 meseci
Citat:
closhar: Ispravite me ako gresim,ali po ovome sto sam procitao,najbolju iskoriscenost bi ova klima imala kada bi stajala napolju i uduvavala hladan vazduh kroz crevo neko recimo.Ako je tako,onda bi ovo sa ostavom pilo vodu.
I ja sam trenutno na pauzi, pa mogu da kiksnem nesto.

Ovo sto si rekao je samo pola tacno. Opet bi morao da imas 2 creva - jedno, kroz koje uzimas vazduh iz sobe, on se hladi u klimi i sada kroz drugo crevo vraca u sobu. Ako bi stalno upumpavao samo hladan vazduh, to bi znacilo da ona stalno hladi novi i novi vazduh od spolja, koji je veoma topao i pitanje je sta bi se dogadjalo. Mozda bi uspevala da ga ohladi, ali bi neprestano radila, jer meri temperaturu upravo na ulazu sobnog vazduha i kad bi tamo ocitaval recimo 33 C, ne bi prestjala da hladi, jer bi smatrala da je to temperatura vazduha u sobi.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

closhar
nis

Član broj: 118526
Poruke: 127
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Vivax mobilna klima,pomoc molim vas ako neko zna10.07.2007. u 13:10 - pre 203 meseci
OK to je i meni palo na pamet. Takodje bi moraln crevo za vruc vazduh kroz prozor jer bi to grejalo previse.Cisto necu da se zanosim nekim idejama pa da mi neko skrene paznju na detalj koji baca u vodu celu moju ideju.Ipak je ovo priuceno majstorisanje.Ova tvoja za recikliranje sobnog vazd. sa 2 creva bi trebalo da priblizi funkcionalnost klasicnoj 9 cini mi se.
 
Odgovor na temu

closhar
nis

Član broj: 118526
Poruke: 127
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Vivax mobilna klima,pomoc molim vas ako neko zna10.07.2007. u 13:18 - pre 203 meseci
Trenutno izvodim neke radove na kuci tako da u sledecih 10 dana nema nista od majstorisanja.2 creva za aspirator rasecena po duzini,postavljena na metalne prstenove da drze formu i naknadno izolovana bi dala veci precnik cevi za hladjenje a nije mi problem da napravim po 2 rupe na zidovima soba koje bi 'ladio. Jos samo kad bi to radilo...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Vivax mobilna klima,pomoc molim vas ako neko zna10.07.2007. u 13:20 - pre 203 meseci
Citat:
closhar: Ova tvoja za recikliranje sobnog vazd. sa 2 creva bi trebalo da priblizi funkcionalnost klasicnoj 9 cini mi se.
Ovo je teze napraviti od onoga sto sam ja uradio - odvojio / osamostalio "spoljnu" cirkulaciju.

Ulazni otvor jos i moze. Pravougaona resetka, nekako bi islo. Izalzni je problem jer su tamo ona krilca / usmerivaci, koje bi izgubio, a koja se meni cine veoma vaznim, narocito ona unutrasnja koja se stalno polako pokrecu i tako duvaju svuda po malo. Ako bi klimu stavio u drugu prostoriju, onda bi u hladjenoj prostoriji imao samo 2 okrugle rupe i kraj price. A to nije dobro.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

closhar
nis

Član broj: 118526
Poruke: 127
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Vivax mobilna klima,pomoc molim vas ako neko zna10.07.2007. u 15:10 - pre 203 meseci
Na 12tici FUEGO koja mi je u menjacnici je motor za pokretanje usmerivaca riknuo posle 15 dana,majstor ga skinuo i tako radi vec godinu dana i drzi ga selotejp.U principu moze i bez toga jer ne verujem da imaju isti efekat usmerivaci na pocetku i na kraju creva.Videcemo kad ga budem zbudzio.Neki kompromis se mora napraviti.
 
Odgovor na temu

reb0rn

Član broj: 31289
Poruke: 248
82.208.201.*



+36 Profil

icon Re: Vivax mobilna klima,pomoc molim vas ako neko zna19.07.2007. u 15:27 - pre 203 meseci
I ja sam uzeo Vivax mobilnu klimu i nisam bas presrecan, mada sada je crevo za topoao vazduh prikljuceno na odjak koji je na 2m visine... u mojoj sobi 20 kvadrata spusti sa 34-35 na 30-31, posto jedino moze da duva dole dok sedim za PC podnosljivo je dok kad ustanem oseca se toplota...
Inace probat cu da uzbusim rupu na balkonskim vratima koja su od drveta kako bi crevo za izduv bilo sto krace posto nisam ni siguran da odjak radi svoj posao mada je visok i veceg promera...
Inace soba mi je sa suncane strane gde su 2 zida sa povecim prozorima...
 
Odgovor na temu

nsvladimir

Član broj: 135138
Poruke: 36
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Vivax mobilna klima,pomoc molim vas ako neko zna19.07.2007. u 17:49 - pre 203 meseci
Closhar,
imam istu klimu i isti problem, javi ako si u medjuvremenu pronasao neko resenje...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Vivax mobilna klima,pomoc molim vas ako neko zna19.07.2007. u 18:24 - pre 203 meseci
Citat:
reb0rn: I ja sam uzeo Vivax mobilnu klimu i nisam bas presrecan, mada sada je crevo za topoao vazduh prikljuceno na odjak koji je na 2m visine...
Ovo je prilicno, a verovatno si i sam primetio da se izduvna cev greje posteno, dakle - vraca toplotu nazad u sobu.

Inace, imam slobodan odzak u jednoj prostoriji i bas sam razmisljao o tome da i ja stavim izduvnu cev u njega i ovih dana sam kontrolisao ponasanje odzaka. Vrlo gadna stvar. U zavisnosti od toga da li duva juzni ili severni vetar, odzak jednom vuce, jednom duva u prostoriju. To sam utvrdio tako sto sam otvorio onaj njegov otvor i stavljao list papira - jednom se priljubi uz zid, drugi put odskace. Neprijatno iznenadjenje. A secam se od ranije, kad su stariji ljudi govorili kako mu odzak vraca.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Vivax mobilna klima,pomoc molim vas ako neko zna

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 43850 | Odgovora: 76 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.