Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DivX-dekodiranje

[es] :: Video kompresija :: DivX-dekodiranje

[ Pregleda: 2503 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Batan
Aleksandar
Niksic, Crna Gora

Član broj: 11737
Poruke: 12
*.niksic.cg.yu

Sajt: www.batan.users.cg.yu


Profil

icon DivX-dekodiranje09.08.2003. u 23:40 - pre 252 meseci
Veliki pozdrav!!!
Imam Intel CeleronIII 1200Mhz
Abit BX 133 -Raid, 256 Mb SD-Rama i zelio bih da neki fajl npr. *.avi prebachim u divx (odabrane rez. 768x564, 30 fps, naravno sa zvukom ). Koristio sam DrDivX sa kodecom DivX V5.0.5 i ili moja machina ili program nije mogla da ,,izvuche" odabranu rez. Moje pitanje:
Da li postoji program koji moze da kompresuje *.avi u *.divx a da imam dobru rezoluciju, a ne nesto maLo. Inace moja TV kartica je MiroPCTV Studio ( nije PRO )
U najboljem slucaju ko ima program Vision ovaj najnoviji molio bih ga da se cujemo mailom kako bih ga nabavio, jer ga na internetu nema ( ima programa ali samo orig. CD ima mogucnost snimanja u svim formatima ) !!
Unaprijed hvala!!!
 
Odgovor na temu

vukx
Vuk Vukmirovic
Novi Sad

Član broj: 12535
Poruke: 245
*.InfoSky.Net

Sajt: vukx.users.sbb.rs


Profil

icon Re: DivX-dekodiranje11.08.2003. u 16:23 - pre 252 meseci
Sta znaci da nije mogla da izvuce?
Ja uvek kompresujem u VirtualDub-u, u njemu kompresujes i zvuk i sliku u koji kodek hoces. Rezoluciju ne menjas ali sve zavisi koliki kvalitet hoces tj. koliko hoces da ti zauzme mesta na hard-u menjas bitrate. Kada instaliras Xvid kodek imas mini kalkulator gde izracunas koliko treba da ti je bitrate za odredjenu velicinu fajla. Sto veci fajl to veci bitrate.
usput ne treba ti 30fps to je za NTSC sistem, a kod nas je PAL gde je 25fps
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: DivX-dekodiranje

[ Pregleda: 2503 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.