Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Whirlpool AMC 987

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Whirlpool AMC 987

[ Pregleda: 7315 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ssljivic
Stojan Sljivic

Član broj: 9120
Poruke: 22
213.244.209.*



Profil

icon Whirlpool AMC 98721.07.2007. u 20:35 - pre 203 meseci
Cao,

Upravo sam kupio klimu Whirlpool AMC 987, ali kada sam je otpakovao bio sam malo zbunjen jer na njoj nigde ne pise koliko je BTU.
U prodavnici su je vodili kao 12000BTU, ali s obzirom da na samoj klimi, niti na kutiji ni u uputsvu to ne pise, vise nisam siguran.
Da li neko zna koliko BTU jedinica ima ova klima?

Podaci koji pisu na klimi su:

Type Code: AC 12K CH1
12NC: 8528 987 10000
Cooling/Heating Capacity: 3350W/3800W
Input Cooling/Heating Power: 1284W/1357W
Air volume: 300CFM
LRA of compressor: 31A
Refrigerant: R22
Hi/Lo Pressure: 2.7MPa/0.65MPa

Osim pitanja vezanog za BTU, da li neko ima iskustva sa ovom klimom?

Pozdrav
You're only as SMART as your last line of CODE.
 
Odgovor na temu

ssljivic
Stojan Sljivic

Član broj: 9120
Poruke: 22
213.244.208.*



Profil

icon Re: Whirlpool AMC 98723.07.2007. u 12:53 - pre 203 meseci
Cao,

Upravo su mi namontirali klimu, ali mi se cini da klima ne radi kako treba.
Majstor je odmah ukljucio po montiranju i rekao da je sve OK i da ce joj trebati 10ak minuta da pocne da hladi.

Proslo je vise od sat vremena od tada. U sobi je 31C, a klima je podesena na 20C, ali je vazduh koji klima izduvava je 29C. Ne verujem da ce sa ovom tempreraturom vazduha moci ikada da postigne 20C.

Je li ovo normalno ili je klima uredjaj neispravan?

Pozdrav
You're only as SMART as your last line of CODE.
 
Odgovor na temu

ssljivic
Stojan Sljivic

Član broj: 9120
Poruke: 22
*.adsl.static.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Whirlpool AMC 98723.07.2007. u 15:53 - pre 203 meseci
Pozdrav

Situacija je i dalje ista - klima lose hladi, tj. ne hladi uopste.
Primetio sam jos nesto: pipnuo sam rukom rebra za hladjenje na spoljasnjoj jedinici i ona uopste nisu vruca. Je li to normalno? Ocekivao bih da ona budu vrlo vruca jer preko njih klima hladi komprimovani freon.


You're only as SMART as your last line of CODE.
 
Odgovor na temu

ssljivic
Stojan Sljivic

Član broj: 9120
Poruke: 22
*.adsl.static.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Whirlpool AMC 98723.07.2007. u 15:54 - pre 203 meseci
Zar je moguce da niko ne moze da mi pomogne? :-(
You're only as SMART as your last line of CODE.
 
Odgovor na temu

FIREBIRD
Miloš Veličković
Zemlja

Član broj: 108716
Poruke: 209
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Whirlpool AMC 98723.07.2007. u 17:37 - pre 203 meseci
Na ovoj vricini kondenzator tj spoljnja jedinice treba da izduvava vreo vazduh, a rebra treba da budu onako mlaka.
Unutrasnja jedinica treba da izduvava hladan vazduh 8-9c kod jeftinih kineskih klima, LG izduvava oko 4-6c.
Da li ti radi kompresor ?
Proveri da li ima freona tako sto ces skinuti kapu sa servisnog ventila, zatim nekim malim srafcigerom gurni iglicu ventila unutra lagano, ako ima gasa sustace.


Pozdrav.
 
Odgovor na temu

ssljivic
Stojan Sljivic

Član broj: 9120
Poruke: 22
213.244.208.*



Profil

icon Re: Whirlpool AMC 98723.07.2007. u 19:47 - pre 203 meseci
Cao,

Dolazili su majstpri iz servisa koji su ugradili klimu.
Konstatovali su da nema gasa u klimi (R22), ali posto nisu imali kod sebe taj gas, rekli su da ce doci drugi put da napune klimu.

Oni kazu da klima trebada da stigne fabricki napunjena gasom, ali to kod ove nije bio slucaj.
Manji problem je ako je uopste u fabrici nisu napunili. Veci je, ako su je napunili ali negde curi.

Da li je opasno ako ovaj gasi curi, a narocito ako curi u unutrasnjem delu - u sobi?

Takodje da li neko zna kakva su prava kupca - mogu li da trazim zamenu ove klime za drugu novu ispravnu ili moram da se zadovoljim popravkom?
Takodje, da li imam pravo da vratim ovaj uredjaj posto nije ispravan i da dobijem svoj novac nazad? I ko u tom slucaju snosi troskove montaze i demontaze?

Pozdrav
You're only as SMART as your last line of CODE.
 
Odgovor na temu

FIREBIRD
Miloš Veličković
Zemlja

Član broj: 108716
Poruke: 209
*.mainstream.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Whirlpool AMC 98724.07.2007. u 12:38 - pre 203 meseci
Svaka klima dolazi sa freonom.
Moze se desiti ako jeradila bez freona da je kompresor izbacio ulje jer je radio u vakumu. Ako je ulje otislo u kondenzator serviser ce morati da je rasklopi i ispere kondenzator, videce kad je bude napunio freonom.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Whirlpool AMC 98724.07.2007. u 14:04 - pre 203 meseci
Citat:
ssljivic: Cao,
Takodje da li neko zna kakva su prava kupca - mogu li da trazim zamenu ove klime za drugu novu ispravnu ili moram da se zadovoljim popravkom?
Takodje, da li imam pravo da vratim ovaj uredjaj posto nije ispravan i da dobijem svoj novac nazad? I ko u tom slucaju snosi troskove montaze i demontaze?

Pozdrav

Tek nakon 45dana ne otklanjanja kvara mozes da trazis novu klimu ako se dobro secam opstih garantnih uslova.Pitanje da li je klima neispravna ili samo prazna .Oni koji su ti montirali klimu morali su da je napune ,za 10 minuta mora da krene da ladi ako iole ima gasa.Kod mene kad su montirali su podesili temp. na 17C i sacekali dok nije spustila na 20C(odnosno meni je postalo ladno pa smo skratili testiranje).
Srecno!
 
Odgovor na temu

ssljivic
Stojan Sljivic

Član broj: 9120
Poruke: 22
*.kc.vicert.com.



Profil

icon Re: Whirlpool AMC 98724.07.2007. u 14:47 - pre 203 meseci
FIREBIRD,

Da li mi mozes reci kako mogu da znam da li kompresor izbacio ulje, i ako jeste koliko je to ozbiljan kvar, jer ne zelim da na samom startu dobijem polovan uredjaj.

Pozdrav
You're only as SMART as your last line of CODE.
 
Odgovor na temu

FIREBIRD
Miloš Veličković
Zemlja

Član broj: 108716
Poruke: 209
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Whirlpool AMC 98724.07.2007. u 17:36 - pre 203 meseci
Hermeticki kompresori nemaju vidno staklo, ne mozes videti kolicunu ulja. Poluhemreticki ili klipni imaju nivokazno staklo i na njemu vidis kolicinu ulja. Ulje izbaci kada se debelo pregreje tj, radi dosta dugo bez freona. Mislim da ti nemas razloga za brigu.
Taj majstor koji je montirao je trebao odmah da vidi da u klimi nema freona. Jer imao on manometre kad je montirao ?
Meni je zamrzivac radio skoro celu nedelju bez gasa pa je kompresor izbacio svo ulje i zaribao, sada ide ceo zamrzivac u kantu odsluzio je svoje.

Ako ima ulja u kondenzatoru klima ce slabo haditi i grejati, kompresor ce cudno raditi menjati zvuk.
Koliko dugo si je drzao ukljucenu ?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Zoran 021
Zoran Deliblaćanin
Novi Sad

Član broj: 39768
Poruke: 287
*.ADSL.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Whirlpool AMC 98724.07.2007. u 18:12 - pre 203 meseci
To je bila greška majstora jer prilikom montaže su ti trebali istisnuti vazduh iz kompresora i na mesto vazduha napuniti sa freonom i isprobati da li radi.Tako su kod mene radili , uzgred imam i ja isti tip klime.I fino radi.
qwertz

 
Odgovor na temu

ssljivic
Stojan Sljivic

Član broj: 9120
Poruke: 22
213.244.209.*



Profil

icon Re: Whirlpool AMC 98724.07.2007. u 20:59 - pre 203 meseci
Cao,

Hvala na odgovorima.

Klima je radila 3-4 sata posle toga su majstori dosli i proverili manometrom pritisak u kompresoru, dok je klima radila i rekli da nema dovoljno freona, ali posto nisu imali R22 kod sebe, rekli su da ce doci sutra (sada vec prekosutraposto su ponovo pomerili termin).

Nadam se da za ova 4h klima nije izbacila ulje iz kompresora. :-(

Jos jedno pitanje - kolika treba da bude tempreatura vazduha koji izduvava klima prilikom hladjenja? Pitam da bih mogao da proverim da li radi dobro ili i dalje nesto nije u redu.

Jos jednom hvala puno na odgovorima.
You're only as SMART as your last line of CODE.
 
Odgovor na temu

ajkula3d

Član broj: 152495
Poruke: 1
*.adsl.beocity.net.



Profil

icon Re: Whirlpool AMC 98727.07.2007. u 11:00 - pre 202 meseci
Ja sam pre mesec dana kupio istu klimu...takodje sam bio zbunjen koliko je BTU posto nigde ne pise ali sada mi to uopste nije bitno posto se predhodnih dana po onim ekstremnim temperaturama pokazala boljom nego sto sam ocekivao!!! Kompresor mi je inace na suncanoj strani, stan 60m2 i to dobar deo u potkrovlju a klima je ipak uspevala da u celom stanu drzi 20-22 stepena iako je napolju bilo 40-43!

Ako imas nedoumica ili problema oko svojih prava kao kupca uvek mozes da pozoves trzisnu inspekciju i pitas sve sto te zanima. Njihov broj je 011/322-7376, ljudi rade do 22h i tu su valjda zbog nas...
 
Odgovor na temu

ssljivic
Stojan Sljivic

Član broj: 9120
Poruke: 22
*.kc.vicert.com.



Profil

icon Re: Whirlpool AMC 98727.07.2007. u 14:03 - pre 202 meseci
Citat:
ajkula3d: Ja sam pre mesec dana kupio istu klimu...takodje sam bio zbunjen koliko je BTU posto nigde ne pise ali sada mi to uopste nije bitno posto se predhodnih dana po onim ekstremnim temperaturama pokazala boljom nego sto sam ocekivao!!! Kompresor mi je inace na suncanoj strani, stan 60m2 i to dobar deo u potkrovlju a klima je ipak uspevala da u celom stanu drzi 20-22 stepena iako je napolju bilo 40-43!

Ako imas nedoumica ili problema oko svojih prava kao kupca uvek mozes da pozoves trzisnu inspekciju i pitas sve sto te zanima. Njihov broj je 011/322-7376, ljudi rade do 22h i tu su valjda zbog nas...


Hvala na odgovoru.
Mozes li da mi kazes samo da li se prilikom startovanja klime, krilca za usmeravanje vazduha vracaju na prethodni polozaj, koji je bio pre gasenja, ili se varcaju na neki "default" polozaj?
Kod mene se ovaj polozaj ne pamti pri gasenju/ukljucivanju klime, a to me malo nervira jer stalno moram da ga iznova podesavam.

Pozdrav
You're only as SMART as your last line of CODE.
 
Odgovor na temu

Zoran 021
Zoran Deliblaćanin
Novi Sad

Član broj: 39768
Poruke: 287
*.ADSL.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: Whirlpool AMC 98708.08.2007. u 12:44 - pre 202 meseci
Kod mene se vraća u neki default položaj , to jest krilca su skroz spuštena (okrenuta ka dole) pa ti savetujem da kad je uključuješ da podešavaš po svojoj volji.
qwertz

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Whirlpool AMC 987

[ Pregleda: 7315 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.