Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zastava ce da radi Opel Astru?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Zastava ce da radi Opel Astru?

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 33197 | Odgovora: 81 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

saleksand
Aleksandar S.
Beograd

Član broj: 147873
Poruke: 51
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?29.07.2007. u 11:27 - pre 203 meseci
E o toj albei se mnogo kalkulisalo i pisalo kao o mogucem zastavinom proizvodu. Medjutim pametni ljudi iz zastave su se na osnovu opseznog proucavanja trzista i kupovne moci nasih ljudi opredelili za skupljeg opela. Videcemo dokle ce ih to odvesti. Ja mislim da je sada jedina mogucnost za opstanak zastave da ne za..bu stvar sa montazom z10 i da joj spuste cenu na realniji nivo. U suprotnom dozivece konacni kraj (ako se drzava ponovo ne umesa i isfinansira njihove promasaje nasim parama). Ako uprpaste z10 bolje od zatvaranja ni ne zasluzuju.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?29.07.2007. u 11:37 - pre 203 meseci
Najnovija informacija:

Ove godine ce biti uvezeno oko 3000 Astri Classic II, sledece godine 5000 komada (bez carine) a Opel prebacuje pogon u Zastavu za proizvodnju Astre H (da, da Astra H), koja ce se proizvoditi isto pod imenom Classic (Classic III).

Mozemo pretpostaviti da cemo 2009. imati Astru H 1.4 sa cenom od 11500e i navedenom opremom...

Bitno je da trziste krene...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?29.07.2007. u 12:00 - pre 203 meseci
Citat:
cozmo_im:Neko je pokazao Albeu... ljudi, ono je smejurija u odnosu na Astru Classic II, nemojte zasmejavati...

Tesko cete naci dobar auto ispod 10000e a da nije Logan ili Z10 ili Albea...

Ispljuvaste Astru ko da je peglica, uopste niste realni - ja mislim da ce to biti odlican izbor za te pare, pogotovo sto ce korejanci moci jeftinije da se nadju samo na akcijama - a ipak bih pre vozio Classic II nego Kia Rio u tom cenovnom rangu (11000e).

Albea smejurija?
Mozda ali je njena cena vrlo ozbiljna ipak 4000e jeftiniji auto nije za podceniti.
Ja sam pomenuo albeu posto mislim da bi to bio primereniji auto nasem trzistu, posto ne mogu da razumem razloge za proizvodnju automobila od 11500e, ali valjda strucnjaci iz zastave znaju bolje valjda planiraju da se razbiju od izvoza...

Trend u svetu je da se prave jeftine (sto jeftinije) 4 door limuzine, logan mozda nije neki auto ali se bori sa cenom, albea takodje, koreanci takodje imaju adute, VW najavljuje svoje jeftine modele...a mi? Mi smo skroz promasili temu!

Sto se tice kie i hyundaia oni stalno imaju neke akcije, i u opste ih nije problem kupiti po onim cenama.

I da se razumemo, niko nije rekao da je astra los auto, losa je cena po kojoj nameravaju da je prodaju!
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

CharlieUE
Uzička Republika

Član broj: 104591
Poruke: 69
*.ADSL.neobee.net.



+45 Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?29.07.2007. u 12:17 - pre 203 meseci
Da OPEL imalo valja ne bi naopako pisali LEPO :)
Salu na stranu, verovatno nemci pipaju sposobnosti Zastave da li umeju da sklope staru Astru, pa ako se dobro pokazu ja se nadam da ce biti nekog napretka. Sto se tice cene i Punta i Astre, oni se uvoze bez carine, a prodaju po ceni kao da su carinjeni 2 puta pa vi sami zakljucite. Kao sto neko rece jevtinija Albea u rumuniji sa svim troskovima, nego nas Z10??
Ja se iskreno nadam da ce se u neko dogledno vreme (citaj kad prestane zastita Zastave od strane drzave), sve doci na svoje mesto.
Pozz
/////ALPINE
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?29.07.2007. u 12:31 - pre 203 meseci
@cozmo_im

Prirodno si nekako "zavoleo" japance, nesto ti pruzaju vise kvaliteta i opreme za iste pare. Pa se sve cudis kako je trjno, pouzdano i udobno.

I ne pricamo bas o cenovnom rangu 11000€, posto je Astra samo u jednom jako ogoljenom modelu sombolicno "na toj ceni".
A obican auto da ne moze biti obicniji, nista od "nove tehnike", jedna goluzdrava limuzina, sa jedinom premisom "nov auto".

Pa za taj cenovni rang, posto nisam "brendoman" i u auto industriji jedino volim sebe:), pre bih uzeo tri godine starog C5, i nasmejao se svim "astrama" do cene od 20k€

Problem je sto ipak "dobijamo" neki "domaci" asortiman vozila, koji nije popularan, preskup je a "proizvodi" se kod nas. Eto kako politicari los poslovan potez prepevavaju u "uspeh".
Pri tome pregovori traju, priprema se proizvodnja kao da je trziste zamrznuto, a za iducu godinu i VW i Skoda i Seat predvidjaju serije automobila do 8k€

Proizvodnja radi proizvodnje sto se nas tice, GM ima svoje interese, a mi sa standardom od 500€, u proseku i manje , sa rekordnom nezaposlenoscu, pravimo "brendiranog" Yuga, isto tako goluzdravog, po cenama ozbiljnih automobila.

Opet sam gledao cene kod siromasnih Amera. Nova restilizovana Jeta, sa V6 motorom, 2.5L, 18000$, ili manje od 15k€, pri tome "putuje" preko okeana..Za te pare kod bogatih srba, neka cmoljava astra, zastarela pre tri godine, sa rezervnim tockom....i masincinom od 1600 ccm, malo li je...

Pa zar smo mi "spasioci" propadajucih brendova, nas par miliona, sa bednim platicama...

Poz.
 
Odgovor na temu

smatch
beograd

Član broj: 151656
Poruke: 177
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?30.07.2007. u 18:30 - pre 203 meseci
@Vladd
"Ako se uz malo ucesce od par hiljada evra uzme kredit, ne kosta vise 10800 nego 12860 evra, sto vise lici na 13kevra, a "doplaceni" je preko 14k€."

Vladd! Slatko si me nasmejao.
Koji si Ti kralj. Reci mi ako uzmem kredit za neki drugi auto da li treba da platim i kamatu ili to važi samo za Opel astru.

Ljudi ova "astra" se prodavala i do sada samo je bila skuplja. Ništa od opreme nije oduzeto.

Renault i dalje proizvodi stari Clio.

Peugeot i dalje proizvodi "206", Iako je pre dve tri godine izašao "207".

Dacia logan ima tehniku od straog, a ne novog clia, izuzev motora.

Kakva je razlika izmedju polovne Astre klasik i ove zastavine. Novi euro 4 motor iz nove Astre + nema dečijih bolesti.
Neko reče pravi se u Poljskoj. Znači ni Oni ne znaju da naprave auto. Uh dobro je. Ja sam mislio da samo Zastava ne može da sklopi auto.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?30.07.2007. u 21:56 - pre 203 meseci
Samo se ti smej, a ja cu kada kupim nesto lepo.
Da si procitao pazljivo sve postove, rec je malo bila o "klasi" oko 11k€. Pri tome, iako bez poreza, direktno uvezen iz Poljske...Ceske, sta znam, i ne zanima me.
Ne pada im na pamet popust, kao npr Hyundai, u tom cenovnom rangu popust 2500€, a "oni" na auto koji "kosta" (djavola kosta i ne vredi ni upola) 13000 i nesto evra "oslobadjaju" carinu koja je "samo 1500€", a to je 8% od ne znam cega...za "osvajanje" trzista.
Samo cekam nove propise, koji ce da zabrane registraciju svega sto nije proslo kroz Zastavu....

I da, puna je "oprema" za 10800€ Astre Clasic II (ne G ne H, sluzbeno Classic) dva erbega i rupa za radio, pardon "priprema", sto podrazumeva, spoljnu antenu, osigurac i nesto zica...

Da, marketinska "obrada" je doplata od samo 700€ za klimu i servo, za auto kome alternator kosta 48000 din....kome se "zalomi"..

Rece mi deda mraz

Poz.

[Ovu poruku je menjao vladd dana 30.07.2007. u 23:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

grozda

Član broj: 738
Poruke: 510
*.dynamic.sbb.co.yu.



+6 Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?30.07.2007. u 23:01 - pre 203 meseci
Astra sa cenom od 11500e sa klimom ... je super cena ali to narod ovde nema da plati, a onaj ko ima kupice Astru 3. Sa druge strane, nova Astra 2 ce uvek biti bolja od 5 godina starog auta iz uvoza koji je presao preko 200.000 i koji na oko super izgleda. 0km, garancija i narednih 10-ak godina bez problema jer kod nas veliki broj automobila prelazi po 10.000 godisnje.

U vremenu kad je novi Fiat 500 postao hit, bolje da smo izvadili starog Ficu iz naftalina, malo modifikovali i poceli sa proizvodnjom po ceni od 3000e.

Mislim da je nama potrebna proizvodnja auta do 5000e, upravo zbog toga je i Dacia postigla uspeh jer je jeftinija od svih.


(~ ~)( o o )(~ o)
-(_)---(_)---(_)-

 
Odgovor na temu

smatch
beograd

Član broj: 151656
Poruke: 177
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?31.07.2007. u 07:49 - pre 203 meseci
Ljudi zaboravili ste vaznu cinjenicu vezanu za astru klasik. Jeste stari model, ali dok je bila nova koštala je 17000e bez ikakve dodatne opreme. Sa pojavom astre H, Opel jojspušta cenu sa 17000e Na oko 12500e. Znaci popust 4500e na ime starosti modela plus ubacuje u njega noviji motor i bolje materijale (plastika, lakovi). Sada kada je zastava ppotpisala ugovor sa opelom Cena pada na 10800e.

To zanci da je cena ukupno spustena sa 17000e na 10800e za tri godine. I sta dobijate. Dobijate nemacki auto niže srednje klase. Po meni najvažnije je da na kilometar satu stoji 000 000 km. Ako kupim polovnjaka za taj novac pisaće npr 130000km (u stvari možda i 250000km pre skidanja) i odmah moram da odem u servis, zamenim ulje, filtere, kaiše. Onda na licu mesta u servisu mi kažu da ne bi bilo loše da zamenim i... I eto troška, plus prevod..

@Vladd

Čoveče preteruješ. Prvo niko nije rekao da za 10800e dobijaš punu opremu. Drugo kažeš rupa za kasetofon i dva airbag-a.

slučajno si zaboravio si ABS, elektro-hidraulički servo, podesiva sedišta, tripl displej fabričke zvučnike, branike u boji vozila, nasloni pozadi, rezervni točak pune veličine.... Sitnice za klasu golfa za 10800e.

Vrlo brzo će zastava davati popuste kao i za Z10, pa će se dobiti i besplatna klima i još ponešto ili niža cena od 10800e.

Zašto stalno pominješ zastavu. Zašto ne čitaš malo bolje. Do početka sklapanja za servis i PRODAJU (čitaj cene) zadužen je OPEL odnosno autopromet-Beograd. Takav ugovor je potpisan.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?31.07.2007. u 08:18 - pre 203 meseci
pozdrav,

u svakom slucaju ne treba nigde preterivati. Danas je vecini ljudi poznato da je najveci gubitak vrednosti upravo na novom vozilu, da ono vise nije "bez ulaganja" jer placas servise da bi on bio "bez ulaganja", da je kasko obavezna stavka prilikom lizing kupovine te da za finansiranje kupovine od strane treceg lica imas jos dodatnu cenu da platis...i opet kupuju novo vozilo jer se ljudima lagano diferencira stav da auto treba da sluzi osnovnoj svrsi a ne da se stalno licka, prate oglasi da li mu pada cena i non-stop nesto krpi, smirglaju svecice itd. Jednostavno, kupim i zaboravim.

Ovo je jedna od filozofija koja preovladjuje kod dela potencijalnih kupaca i Opel/Zastava vidi svoju sansu upravo u tom trzisnom segmentu. Oko toga da li je ispravna ta logika ili neka druga, ne treba diskutovati. Prilikom kupovine vozila za potrebe firme, jednostavno ne placas carinu a dobijes zapadni standard nov, ukoliko si vest, oslobodis se i PDV-a i to je prica povoljnija od same kupovine iz inostranstva. Najbolji deo je sto prilicno pouzdano znas ima li ili ne tog vozila kada ga kupujes. Primera radi, motocikl klase choppera Kawasaki VN900 kod nas se moze dobiti za sjajnih 7099 eura ukupno...ali samo na prospektu jer kad hoces da ga kupis, po uplati cekas neizvesnih par meseci na isporuku. Naravno, uvek se mozes predomisliti pa uzeti nesto sto vec ima ali ako bas zelis to, onda stvari stoje na opisani nacin. Kod automobila nije tako drasticno ali ume da bude i to posebno na nestabilnom terenu kada se vozilo narucuje iz inostranstva pa i ovaj faktor treba imati u vidu. Dok su se opelovi modeli sklapali u Livnici u Kikindi, itekako su imali dobro trziste ovde ponajvise zbog navedenog, cak je i jedan model iz vise srednje klase lagano redizajniran u odnosu na bazicni i dobio ime tog grada kao svojevrstan domaci razvojni program (Ida Kikinda na bazi modela Comodore 2,5). Ne treba te stvari smetnuti sa uma i nihilisticki se okretati najcrnjim prognozama u startu.
 
Odgovor na temu

popovicvl
Popovic Vladimir
Sr.Mitrovica

Član broj: 123486
Poruke: 393
*.eunet.yu.



+4 Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?31.07.2007. u 11:02 - pre 203 meseci
Svi koji su do sada dali 11000 11500 hiljada za neki polovan auto,dusu bi dali da im na cajgeru pise divnih 000 000 km...
Ko zna koliko se do sad ljudi pokajalo za kupovinu polovnog auta,zaj.ebali ih,dobili kociju umesto komada lima,suplje karoserije dobro oprane...
Da sad imaju te pare (a nadam se imace),dali bi za astru i ne bi se smarali ko je koga zaj.ebao.

Doduse za mene auto ispod 1.6, felni i nesto struje i nije neki auto,ali
sad to mogu spakovati u 14 000 i da me boleeee sve do grcke sa klimom...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?31.07.2007. u 12:11 - pre 203 meseci
Strana 68, "srpski" Auto bild, predposlednji odeljak sage o zastavinoj Astri..
Necu ga prepisivati zbog autorizovanja, ukratko, "osnovni model za 10800 evra je skroman po opremi, ABS, 2 erbega i priprema za radio(ne spominje se servo, a ne verujem da je novinaru bilo tesko da kucka slova) ..ali uz doplatu... dobija se astra... sa cudima, grejacima retrovizora...

Nemam nista protiv da nas siroti covek kupi solidan auto, pa makar i opelov, za relativno pristupacne pare, samo mi se takav marketing ne svidja, kako to pa ovako, a znajuci principe rada trgovina, narocito zastavinih, "pa eto imamo samo ovo u ponudi, ili da cekate jos 9 meseci..."

Neko ko uplati pare, cesto ce prihvatiti i vrapca u ruci, kada mu vec masu "prinovom" u kuci. Daj sta das.

Kupovina automobila je slozen i ozbiljan posao, kako za nov tako i za polovan. Nisu bas svi dosli spolja sa taksija ili sluzbovanja, sa pola miliona km u tockovima.
Ali kao i u drugim oblastima, neko da novac u banku, a neko se obogati na berzi...stvar zalje za ukljucenjem pameti.
Sacekacemo prve trgovine, da vidimo kakva je i astra i kakva je zastava.
Ja necu, zasigurno, imati to iskustvo, mada volim pazljivo da citam, kako pred-price i marketing, tako i finalne utiske. Cisto mi se, na kraju isplati, i to ne malo. Ipak vise volim mojih 5k€, nego neciji zanos za brendomanijom, ili raznim "lakoseprodaje" utehama...

Po meni je hyundai bolja kupovina, fabrika nema stogodisnji renome kao opel, auto je bas kako treba, za te pare (iako smatram da su svi modeli precenjeni, ali to je Evropa), ali "stogodisnji renome" nema ni Sony....

Poz.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?31.07.2007. u 13:31 - pre 203 meseci
Standardni sadržaj za model sa 5v (10800e):

Zatvoreni nasloni za glavu napred (presvučeni tkaninom)
Sirena sa zvukom fanfara
Hrapavo kućište retrovizora, crne boje
Crne bočne zaštitne lajsne
Poklopac rezervoara sa ključem
Merač pređene kilometraže i brzinomer
Sistem emisije (štetnih gasova)
Ručni menjač
Naslon za glavu pozadi, srednji
Kratka krovna antena
Volan sa 3 kraka
Elektro-hidraulični servo upravljač (dakle, ima servo)
Imobilajzer - uređaj za blokadu motora
Prednja sedišta sa naslonima koja se mogu podešavati
Boja interijera - unutrašnjeg prostora, crna "New Orleans" tapacirung, tkanina
Crni okrugli instrumenti (satnog oblika)
Prekrivač za prtljažnik - Caravan model
Garnitura za instaliranje (montažu) radio aparata sa 2 zvučnika
Trostruki info displej
Indikator intervala (perioda) servisiranja (30.000 km)
Opel zaštitni vazdušni jastuk punih dimenzija na strani vozača
Opel zaštitni vazdušni jastuk punih dimenzija na strani suvozača
Disk kočnice napred, doboš kočnice pozadi
ABS sistem kočenja
Tri zatvorena naslona za glavu pozadi (presvučena tkaninom)
Tepih na podu, pojedinačno podeljen
Crno obojeni 6J x 15 čelični točkovi sa ravnim ratkapnama (ukrasni poklopac točka)
Pneumatici 195/60 R 15-88 H
Kompletan čelični rezervni točak
Ukrasne presvlake vrata, "Malta"
Kvalitet presvlaka, tkanina, "New Orleans"
Nazivna pločica "Classic", pozadi postavljena

Za 700e se dobija (11500e) - Accent u ovoj varijanti (bez popusta, Leader oprema) kosta 14.042e (2500e vise):

Cntrelna brava sa daljinskim zakljucavanjem - otkljucavanjem
15 inch alufelne
Podizaci napred
El. podsesivi, grejani retrovizori u boji karoserije
Klima
Kodirani kljuc.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?31.07.2007. u 14:41 - pre 203 meseci
Hyundai je na popustu, koji je trenutno 2500 evra, "osnovna" cena u tom slucaju nije bas vazna.

No i sa servom, nije znacajno bolji od floride, samo uz razliku cene od jos jednog yuga. Nazalost to je nasa stvarnost, ostaje nam da cekamo automobile ispod 10k evra, pa ko doceka.

Tako los auto, sa takvom siromasnom opremom, preko 10k€ mi je nejasno da se koristi za "proboj" ili "osvajanje" trzista.
Po izgledu, obican, nestilizovan, i nekim detaljima i ruzan auto, sa karoserijom koja truli, sa motorom koji ima ozbiljne falinke kao sto je porozan materijal, sa losim kreditnim uslovima, treba da bude "perjanica" oporavka auto industrije, ili je to opet neki lagani popust Zastavi, da se bez carine bavi uvozom, dok se ne snadju ili odluce da rade..

Poz.
 
Odgovor na temu

smatch
beograd

Član broj: 151656
Poruke: 177
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?31.07.2007. u 14:55 - pre 203 meseci
Ne moramo da čekamo prve trgovine astre, jer se Zastava 10 prodaje već 17 meseci. Prodato je do sada preko 5000 komada. Kupci zastave 10 su zadovoljni. Delova ima, servis je obezbedjen.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?31.07.2007. u 18:05 - pre 203 meseci
Z10 je malo drugacija prica, od ove "reprize", mada je 5000 vozila bedna prica za giganta. Prava prica je bar 20000 vozila, iako je zastava projektovana za mnogo vecu proizvodnju, ali, neka je i upola, to bi bilo bar 30000 vozila godisnje, ali to je masti u susret. Neka podele proizvodnju, bar po 15000 za Z10 i astru, pa neka se izvlace iz krize, jedino je velika cena astre u stvari "osuda" na domace trziste, posto van Srbije nisu konkurentni. Naravno, tu je i "problem" zastarevanja ovih modela, dok sve legne, zastima, krene montaza, prodje jos par godina, a narod ko narod, vise vole svoje evre i nove modele umesto radnicke klase.

Poz.
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
91.150.115.*



+87 Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?31.07.2007. u 19:00 - pre 203 meseci
Citat:
vladd:

Tako los auto, sa takvom siromasnom opremom, preko 10k€ mi je nejasno da se koristi za "proboj" ili "osvajanje" trzista.
Po izgledu, obican, nestilizovan, i nekim detaljima i ruzan auto, sa karoserijom koja truli, sa motorom koji ima ozbiljne falinke kao sto je porozan materijal, sa losim kreditnim uslovima, treba da bude "perjanica" oporavka auto industrije, ili je to opet neki lagani popust Zastavi, da se bez carine bavi uvozom, dok se ne snadju ili odluce da rade..

Poz.


Tako los auto? Malo mi nisi jasan, al ajde. Prvo jer si mozda se nekad vozio u Hyundai akcentu na primer? Jer si primetio da je kvalitet zavrse obrade(znaci plastika na komadnoj tabli, na vratima, rucica rucne kocnice) na malo boljem nivou nego dacia. A kod astre ima onaj fin mek tapacir. Motor koji se stavja u astru je savremeni euro 4 motor koji se stavja u sve nove opelove motore. A ako nisi znao od 2002 opelova limarija je pocinkovana, tako da ta prica sa losom limarijom ne pije vodu. Tebi je to ruzan auto, dobro to je tvoje misljenje, meni je auto extra, pogotovo s troje vrata. A vecina ljudi koje znam se misli da je to lep auto.
Kad smo kod altenativa novih automobila za tu cenu, nema pravog konkurenta. Dacia logan udobroj opremi kosta 12 hiljada(sad sam gledao na sajtu)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?31.07.2007. u 23:02 - pre 203 meseci
Ne pricamo o meni, za 30 god voznje, veruj mi, malo modela ima u kojima nisam "bio", bentli, majbah, escada...

Mogu da razumem "finu" plastiku, a da li vredi 5k€, ako razumes, ili mozda 2000€. To sto je za nijansu finija, a po meni je obicna, da li polipropilen ili polivinil, ne vidim takve "evarske" razlike. Pa za te hiljade evrica, mogu na logana mahagoni da stavim, plus granelle i miselinke..., da ne spominjem da za razliku para mozes celu sobu drvetom i kozzom da opremis..
Ali to je "opijenost" kupovinom, na koju "upozoravam", a ostatak auta je slab..

Rec je o nevredjenju auta 11k€, previsoko je sa cenom iskocio ispred logana a u drustvo sa aksentom.

A plastika je neobicno vazna za voznju, baska, na mojoj bubi je kao decija igracka, na vratima, ali to sam primetio tek mnoogo kasnije, dok sam brisao prasinu..ali ostatak auta je vau.., naravno i cena ""nove".

Tako da "plastika" nije neki argument za "guranje" auta u cenovni rang, ima tu fine, a i vaznije tehnike...

Bitnije je da ne truli patos, da ne skrope kocnice, da motor ne baca ulje da ima klimu ili na parking po vrucini, ili , naravno, manja cena..., lepo se "sidje" ispod 10k, u drustvo i poredjenje sa loganom, yugom, pa da vidimo cija firma crnu plastiku lije.

Poz
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?31.07.2007. u 23:50 - pre 203 meseci
@vladd
Kazes astra sa servom nije znacajno bolja od floride, pa ti onda neznas nista je florida a ni sta je astra!
Za nase uslove i nase plate i nase puteve, i astra i putno ce zadovoljavati kriterijume u narednih 5 godina sigurno!
O ukusima netreba raspravljati ali astra je bar po mom misljenju puno lepsa od dacie, a sto se tice cena, pa i dacija u full opremi sa dizel 1,4 motorom izadje 12k e, pa je to bolja kupovina od astre? Pa nebih bas rekao!
No vecina ljudi, pa i ja, je daleko od kupovine automobila od 10k e pa navise!
Mnogi nemaju reseno stambeno pitanje, pa o kupovini auta i nerazmisljaju!
Inace malo o zastavi! Da ti kazem samo da je zastava auto nova firma ( ona koja sklapa punta, a od 2008 i astru ) i nema nikakve veze sa zastava automobilima, sem sto koristi njihove hale, i sto su iz zastave automobila povukli 10 radnika koji rade administraciju i mozda 200-300 koji vrse montazu! Gigant se polako ali sigurno gasi, tako da ova suma od 10k puntica i isto toliko astri je sasvim zadovoljavajuca za pocetak, i za jednu mladu firmu! E sad ima dosta delova giganta koji ce mozda hteti da osvajaju neke delove za proizvodnju, a to cemo videti!
I da ne zaboravim, vecina od tih delova je vec privatizovana, tako da mislim da ce dosta ozbiljno da shvate ovo oko osvajanja delova!
Samo jedan primer je da je "proleter" koji je pravio auspuhe privatizovan i sad trebaju da kupe novu masinu koja ce im omoguciti da prave izduvni sistem za punta!
Sve ovo oko sklapanja punta je dosta ozbiljno i niko se ne zeza stim, koliko znam vec 100 puntica je sklopljeno, i vec su u upotrebi i za sad se niko ne zali na kvalitet!
Definitivno do kraja 2008 zastava izlazi na tender za prodaju!

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 01.08.2007. u 09:15 GMT+1]
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?01.08.2007. u 08:51 - pre 203 meseci
Citat:
vladd: Tako los auto, sa takvom siromasnom opremom, preko 10k€ mi je nejasno da se koristi za "proboj" ili "osvajanje" trzista.
Po izgledu, obican, nestilizovan, i nekim detaljima i ruzan auto, sa karoserijom koja truli, sa motorom koji ima ozbiljne falinke kao sto je porozan materijal, sa losim kreditnim uslovima, treba da bude "perjanica" oporavka auto industrije, ili je to opet neki lagani popust Zastavi, da se bez carine bavi uvozom, dok se ne snadju ili odluce da rade..
Poz.


A, jeste Astra je losija od peglice... nemoj nas zasmejavati. Moj najbolji ortak i kum je sef jedne velike transportne firme (sef transporta) i od 2002 do 2006 su imali upravo Astre G i Classic II sa motorima 1.4 (i novim twin port), 1.6, 2.0 i 1.7 dizel. I karavane i ove sa 5v, sa raznim nivoima opreme.

Svi su presli oko 180.000km - niti jedan ozbiljniji kvar, samo redovni servisi, nista zardjalo, nista ne krcka, nista se nije raspalo, izgledaju ko nove - a vozene u firmi.

Sto se tice motora 1.4 Twin port - odlican motor, 2.0 isto. 1.6 troskari ulje ali je odlican (poznato je za 1.6 16v da hoce da troska ulje), 1.7 dti solidan motor, lepo ide, izdrzljiv, samo je neugladjen i nista vise.

Sve su i dalje super na trapu, ne lupa nista, nista se ne cuje od rupa (doduse Astre su malo tvrdje), ali stvarno su se odlicno pokazale.

Dakle, ako su tako se pokazale u firmi sa velikim brojem vozaca i kud sve nisu isli, kod normalnog vlasnika - 10 godina bez problema.

Eto, jedino motor 1.6 16v je problematican (oce da trosi i 500gr ulja na 1000km, mada je prosek 200-300gr).

Sa limarijske strane - odlicni
Trap - odlican
Entrijer - veoma dobar, otporan na habanje
Kocnice - izvrsne, mada otprilike zamena plocica i dobosa ide na 40.000-50.000km
Menjac - nije bas kao kod japosa, ali solidno balansiran, pogotovo za 1.4 motor (duzi prenos, da motor moze da izvuce max u 2. i 3.)

Recimo da su se bolje pokazali od Puntica i novih Poloa.

Jedini auto koji se bolje pokazao im je bio Yaris a sasvim dobro je prosao i Pezo 206, dok se 307 nije proslavio (dosta kvarova, pucanja klipova na 1.6 motorima... problemi sa strujom, kocnicama...).
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Zastava ce da radi Opel Astru?

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 33197 | Odgovora: 81 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.