Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zastava ce da radi Opel Astru?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Zastava ce da radi Opel Astru?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 33231 | Odgovora: 81 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?03.08.2007. u 15:57 - pre 203 meseci
Pozdrav,

Citat:
vladd:
Pogotovo sto je prosle godine "propusteno" 250mil$ od uvoza,....


ih?

Kako to sad, bas me interesuje ko je plasirao takav podatak i na bazi kojih informacija.


Ne mora mene niko zvati, nista ja od ovoga nisam izmislio, inovirao ili patentirao, sve je ovo deo prihvacene makroekonomije ciji je razvoj znacajno usporen situacijom na terenu. Generalno, na ovaj se nacin moze stici do Zastavine ekonomske samostalnosti a izvesna zastita trzista od uvoza svega i svacega ce uvek postojati. Verujem da je ta famozna "izgubljena" milionska cifra mahom bazirana na idejama da se uvoze golfovi dvojke i slicna poimanja "voznog parka". To ne pogoduje ni opstoj bezbednosti a ni javnoj potrosnji sa nekog makro stanovista tako da ce izvesnih ogranicenja definitivno uvek biti.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?05.08.2007. u 12:01 - pre 203 meseci
Mozes to "zvati" shvatiti i figurativno, ne mozda konkretno tebe, vec bilo koga logicno razmislja, ili bar onoga ko jutarnje brijanje ne smatra politickim uspehom i sveopstim dobrobitom...patriotizmom.
Podatak je javan, mislim sa carine, neko ga je samo srocio kao pokazatelja, izvadjeno iz drzavnog bilansa.

A kako Poljaci "rade", posto su nam "prepustili" Astru.

Proizvodice novog ficu, u rasponu od 10 000 i nesto evra do 15000, zavisno od motora i opreme. Celokupna proizvodnja je prodata za ovu godinu, a za sledecu planiraju "kros" modele, karavane i kabrio, naravno, cela paleta kakav moze da bude igracka auto. U "opremi", osim ozbiljne, postoji nekoliko stotina varijacija lajsni, delova i delica, za zabavu, i za naknadnu kupovinu.

Da ne spominjem da bih i ja podigao kredit za "cudo" moje mladosti, i da znam bar jos deset ljudi sa slicnim razmisljanjem, a na astru i ne gledamo kao nesto sto bi kupili...

Kako bi taj "posao" tek legao Zastavi, ali kako da dodje uz ovakve kapacitete menadzmenta, lokal politkanata...a "ostali", treba im i bar godinica dana da se obuce za srafljenje srafova i peckanje lima...

Poz
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?06.08.2007. u 13:43 - pre 203 meseci
Citat:
saleksand: Cozmo_im nemoj pogresno da me razumes, ali ne vidim razlog zasto si toliko opcinjen sa tim opelom.
Voleo bih da gresim (i unapred se izvinjavam se ako je tako) ali mislim da si nas ovde, zbog te opsesivne zelje da posto-poto odbranis ovaj zastavin promasaj dva puta slagao:
1)Rekao si da opel planira da prebaci proizvodnj astre H (Clasic III- kako si je nazvao) u zastavu, odakle ti ta informacija?
2)Tvoji drugovi vec porucuju zastavine astre i to na veliko. Kolko sam razumeo taj posao uvoza bez carine tek treba da pocne, gde i od koga su tvoji drugovi vec sad porucili te astre (zajedno sa onih 20 ljudi koji sad cekaju u redu na astru ko na hleb i mleko pre samo desetak godina)


Nisam opcinjen Opel Astrom, ne volim toliko nemacke automobile, oduvek vozim japance (i vozicu ih ubuduce), a to nikako nije Zastavin (ne Zastavin, vec same drzave) promasaj jer ce se prodavati kao alva (vec se prodaje) jer ljudima treba nov, pouzdan i kvalitetan auto za cenovni rang koji navodim (8000-12000e) a koji je, prema svim istrazivanjima, maksimalna svota novca koju ljudi izdvajaju za kupovinu NOVOG auta. Mnogo manji procenat kupuje aute od 12-15000e i ti ce se odluciti za neki noviji model, naravno... Vecina kupuje aute od 8000-12000e i Astra Classic II pogadja tu ciljnu grupu i ima da se rasproda.

1) Informacija je od Mirka Alvirka, SAT PLUS. Naveli su da ce se zvati Classic III (od 2009.)

2) Moj drug NIJE isao da kupi Astru Classic II, vec Astru H (novu Astru), tj. da sklopi ugovor o nabavci za transportnu firmu u kojoj radi (to mu posao). Opel Circom nudi vec tu Astru, kao i Trend auto, Autopromet... i guzve su velike (ima u Trendu, Autoprometu, Circomu za 115000e taj model). Dakle, Astra Classic II koje su trenutno na lageru (a ima ih) se prodaju po NOVOJ ceni, bez carine (kad se rasprodaju stize novi kontigent, 3000 kom do kraja godine). On je samo prisustvovao guzvi - svi su dosli da pazare Astru Classic II po novoj ceni (sa skoro 14000 na 11500, nije malo...).

Upravo o tome pricam, narod koji ima tu svotu novca gladan je da kupi dobar novi auto, Astra Classic II nije s**nje, vec je dobar, pouzdan i automobil solidnog kvaliteta (bolji od Z10 i Logana) i ljudi ce ga itekako kupovati - i treba da kupe novi auto.

Sad, sto mi mislimo da cena treba da bude oko 10000e, to je nas problem... niko ne cita ono sto pisem: BITNO je da se stvari krecu nekim tokom, da svi prodavci automobila snize cene novih vozila tako da i noviji modeli (nemacki, japanski, francuski, korejski...) budu dostupniji ljudima koji zele nov auto a nisu ultra bogati kao neki.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?06.08.2007. u 18:26 - pre 203 meseci
Astra clasic je "zastareo" auto, buckasto preko 10k€ sa opremom i kvalitetom na granici pristojnosti, samo sa dve godine garancije, valjda da se ne mlate sa truljenjem...i da se sto pre udje u ciklus kupovine skupih filtercica.."odrzavanje"..
To su razlozi zasto bi trebalo da kosta 9000 evra, ako je florida 6 a logan 7000€, a ne da je skuplja 5000evra, nije toliko "bolja", "pouzdanija"...da se ne frljamo sa "blanko" terminima, koji ni kod klase do 20k€ nisu bas tacni...novi autici mogu da "ostave na putu" zbog sitnice, neprikacenog senzora...tako da ne znam o kakvoj "dobroti" i "pouzdanosti" cavrljamo, pa jos uz pomoc mirka...porodicne manufakture pohvala i para...

Poz.

P.S. Osim sto je ruzan auto, preskup, siroma, najtuznije mi je sto smo sa izborom doticnog auta "proglaseni" za jedan od otpada, zonu B(ili Z), dno dna....za duzi period...
Oni koji su "sklapali posao", ne voze se u doticnom vozilu...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?06.08.2007. u 19:47 - pre 203 meseci
@vladd

Ponovicu poruku od pre nekoliko dana, iskustvo mog najboljeg prijatelja kao sefa transporta jedne velike firme koja pruza transportne usluge (i Telenoru, izmedju ostalih, cisto da se vidi velicina firme), sa Astrom G tj. Astrom Classic II, da se vidi koliko je to krsina od auta. Pri tom, nit je zastareo, nit neko hoce da ga se ratosilja... (ja dosad nisam video nijednu trulu astru classic II, niti ih ima po otpadima, niti sam video neku u losem stanju na nasim putevima). Auto je sa Euro 4 motorom, ima 4* na NCAP testu (kao Getz recimo), pocinkovan lim - nikako nije za zonu B ili za neki otpad. Jedino sto se slazem cena bude niza (10000e umesto 11500)... Inace, videces i da sva Opel vozila imaju 2 godine garancije, a ne samo Astra Classic II. I jos nesto - odrzavanje je jeftino i imas iskusnih majstora na dosta mesta i nijedan (cak i moj majstor koji je picajzla i znaju ga neki s foruma kojima sam ga preporucio) nema nista lose da kaze o tom autu, cak stavise, sam je vozio karavan verziju bez problema.

Moj (skraceni) citat:

"Od 2002 do 2006 su imali upravo Astre G i Classic II sa motorima 1.4 (i novim twin port), 1.6, 2.0 i 1.7 dti. I karavane i ove sa 5v, sa raznim nivoima opreme.
Svi su presli oko 180.000km - niti jedan ozbiljniji kvar, samo redovni servisi, nista zardjalo, nista ne krcka, nista se nije raspalo, izgledaju ko nove - a vozene u firmi.
Sto se tice motora 1.4 Twin port - odlican motor, 2.0 isto. 1.6 troskari ulje ali je odlican (poznato je za 1.6 16v da hoce da troska ulje), 1.7 dti solidan motor, lepo ide, izdrzljiv, samo je neugladjen i nista vise.
Sve su i dalje super na trapu, ne lupa nista, nista se ne cuje od rupa (doduse Astre su malo tvrdje), ali stvarno su se odlicno pokazale.
Dakle, ako su tako se pokazale u firmi sa velikim brojem vozaca i kud sve nisu isli, kod normalnog vlasnika - 10 godina bez problema.
Eto, jedino motor 1.6 16v je problematican (oce da trosi i 500gr ulja na 1000km, mada je prosek 200-300gr).
Recimo da su se bolje pokazali od Puntica i novih Poloa.
Jedini auto koji se bolje pokazao im je bio Yaris a sasvim dobro je prosao i Pezo 206, dok se 307 nije proslavio (dosta kvarova, pucanja klipova na 1.6 motorima... problemi sa strujom, kocnicama...)."

Iako sam zakleti japanac, i dalje tvrdim - ovo je mnooogo bolji izbor od Logana i Z10, samo da snize cenu za jos barem 1000e ili da za 10800 prodaju verziju od 11500e. Nema svako para. Ljudi jedva nategnu 10-11000e za nesto i to je to, nema vise (znam po svom okruzenju, prijatelji koji su skoro kupovali auto).

Ti ovde pricas o autima koji su minimum 14000-15000e, pa to retko ko ima, te novce... sta mislis, svi izvade iz banke ili uzmu kredu i tako lako pazare auto za tu sumu? Nema sanse... skoro je koleginica uzela Getza sad na akciji (oko 11000)... to je bilo natezanje za ucesce, pa ovo pa ono, pa kako ce da placa ratu...

Budite realni.
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?06.08.2007. u 19:51 - pre 203 meseci
Citat:
vladd
P.S. Osim sto je ruzan auto, preskup, siroma, najtuznije mi je sto smo sa izborom doticnog auta "proglaseni" za jedan od otpada, zonu B(ili Z), dno dna....za duzi period...
...


Lepota je u posmatracu, tako da ako je tebi ruzan ne znaci da je i drugima ruzan!?
Po mom misljenju auto je jedan od lepsih!
Preskup? U svakom slucaju po misljenju kupaca svaka raba moze da bude jeftinija, znaci za nekog su i orbit zvake od 35 dinara skupe, pa kupuje one turtles a sad dal su bolje nije bitno vazno da je jeftinije!
Kakvu zonu? Kakav otpad spominjes, aj objasni majketi?
Stric mi je bio u nemaskoj pre 2 nedelje i kaze da nemci imaju veoma pozitivno pisljenje o celom ovom projektu opela i zastave!


Citat:
Oni koji su "sklapali posao", ne voze se u doticnom vozilu

Pa cekaj sad svi treba da voze astru jel je astra domaci auto? O cemu ti to? Bas me zivo interesuje dal menadzment dacije vozi logana?
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?07.08.2007. u 00:53 - pre 203 meseci
E bas si me nasmejao, drago mi je da imas informacije sa izvora..

Meni ne odgovara da Nemci imaju povoljno misljenje, i ne odgovara mi da zivim u njihovom kontejneru za otpad, pa makar i ove vrste.

Voleo bih da zivim u zemlji sa perspektivom, sa izvesnom proizvodnjom i izvesnim trzistem, kao sto su sebi Nemci obezbedili. Zelim bar u nekom delu, procentu, kao sto nemci imaju, a ne da se jos "podsmevaju" preko visprenih sakupljaca informacija.

Da ti pojasnim, NE odgovara mi ako su Nemci zadovoljni u tom poslu, voleo bih da su "besni" zbog "poslovnog poteza", da im je plasman ugrozen....i to je valjda dovoljno pojasnjenja.

Sto se Astre tice, ne moze "nekome" da bude lep, ni posle gajbe piva, mozemo da se lazemo, da ispaljujemo parole o ukusima, ali, osim sto se "sija" dok je nov, nista lepo ne postoji na tom vozilu...ni u detaljima ni zbirno.

A vozila posmatram sa vise aspekata, osim neke mufte kupovine, ne znam kako bih sebi opravdao nabavku tog vozila, za te pare...

Zato sam okrenut ka polovnjacima, i proucavam mesecima sta sve treba gledati i koliki su troskovi. To je moja druga licna stvar, na koju bar mogu da uticem, na "one koji se ne voze..a sklapaju poslove", ne mogu..

Cudi me, samo, da su i sami Kragujevcani "slepi" kod ociju, ili je mozda linija manjeg otpora, ili filozofija "danas jesmo sutra ko zna gde smo", uzela maha...


Poz.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?07.08.2007. u 11:24 - pre 203 meseci
Pozdrav,

pa dobro....

Onda nista, javicemo Zastavi da sve obustave i da i dalje nista ne rade jer ovo ne samo da je ruzno, nego jos i donosi koristi i drugima. Neka malo upotrebe mozak a ne da srafcigerisu pa neka prodaju onda pamet a ne snagu. Pa oni pojma nemaju da smo mi ovde otkrili da je daleko veca upotreba mozga srafcigerisati na korejskom autu nego na nemackom, to je vec prodaja pameti a ne srafcigeraj.

Pa neka znaju!

Bas si im dobro ocitao, e nek' si im rek'o, neka znaju!

Kakva Zastava, kakvi bakraci.....
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?07.08.2007. u 12:07 - pre 203 meseci
Moj predlog:

Neka drzava vrati carinu na Z10 i na Astru Classic II i neka je poveca jos za 10% (dakle 30% za sva vozila iz uvoza) + nek trgovci vrate marze od 20% kojih su se odrekli kad je vracena carina za Logana.

I nek ukine uvoz polovnjaka sa motorima ispod Euro 4 i nek krene da forsira prodaju Z 101, Yuga i Floride.

Pa da vidimo kako ce da krene kuknjava za Astrom Classic II, na primer.

Drzava svugde ima interes, to je normalno i svugde gura prste (mislite da su EU ili USA bolje od nas??), ali od ovakvih poteza i gradjani ce imati interesa i koristi jer, po prvi put posle XXXXX godina ce moci da kupe NOV, kvalitetan i pouzdan auto koji se itekako jos vozi svugde po Evropi.

Naravno, ni Z10 nije toliko losa kupovina za te pare - ljudi ce doci do novog, bezbednog vozila koje je adekvatno za nase uslove. Ratosiljace se polovnih krseva, a to je svima cilj.

Ja NE ZELIM da dam 10000e za polovnjaka od 2-4 god. starosti KOJI GOD to auto bio. Zelim auto sa jednom velikom NULOM (0) na km satu. Ne zelim trocifrene brojke, koliko god taj auto bio ne znam koji i koliko god opreme ove i one imao - presao je boga oca i moz' da crkne kad oces, popravke udaraju po usima (kao i delovi), garancije nema. Ne bi recimo kupio cak ni polovnog japanca (ja vozim Corollu kao prvi vlasnik, to je druga prica) jer ne znam ko ga je vozio, kuda, kako, sta mu je radio i koliko je realno presao. Ovako - nov auto, ti si sam svoj gospodar...

Svako ko kaze ne znam koji polovnjak ce sluziti 10 godina bolje od Z10 ili Astre Classic II grdno se vara. U startu bacene pare, pri tom dalja prodaja ce jos vise ojaditi novcanik (izgubiti na vrednosti) kao prodaja auta koji je kupljen i servisiran u ovlascenim servisima, sa istinitim servisnim knjizicama i kilometrazom i koji je vozen od strane jednog vlasnika.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?07.08.2007. u 16:10 - pre 203 meseci
Ne mislim da vam menjam usadjena misljenja, samo razmenjujemo poglede. Sta bi ko uradio sa svojim parama je licna stvar.

Znate, od svakodnevnog loseg posla uvek ima gore. Ali ako je "nesto" uradjeno, to ima svoju meru. Ne znaci nista "revolucionarno", samo ima svoju meru iliti dimenziju.
U "slucaju" Zastave, sve je uradjeno lose(narocito od Savicevica, 2001-ve, pa do danas), vodjeno kratkorocnim interesima pojedinaca i dnevnopolitickim parolama.

Najnovija "vest" je da "onaj ko kupi Zastavu, morace da preuzme ugovore sa Fiatom i GM-om". Uslovljena kupovina je valjda "najbolja" kupovina...

Mozda mi, u Srbiji, i ne znamo da mislimo na par godina, vec za duzinu nosa ili, najcesce "do pemzije" (m je namerno, takav je izraz:)), ali takva resenja obezbedjuju "blagostanje" u periodu mandata, interesnim grupicama, i svaka prica o "naciji", nacionalnom razvoju, ispada smesna. Ko zna, mozda neko proda naciju za par godina, pa sta sada da mislimo o Drzavi..

Poz.
 
Odgovor na temu

maniaNS
Aleksandar Pesic
Novi Sad

Član broj: 146301
Poruke: 49
212.200.118.*



Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?11.08.2007. u 22:31 - pre 203 meseci
Da li neko ima tacnu informaciju, o tome koji su uslovi za kupovinu Astre.

Kolika bi bila rata? Na koliko godina? Naravno koliko ucesce :) .

Pozdrav !
 
Odgovor na temu

abc

Član broj: 22897
Poruke: 145
77.46.201.*



+1 Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?12.08.2007. u 09:45 - pre 203 meseci
Kakva god da ispadne Astra Classic iz Zastave znam samo jedno. Posledica svega bice pad cena precenjenih polovnjaka u Srbiji i svih novih automobila u klasi 7000-12000 EUR. Zato Zastava samo napred ("Napred pevac-udri ga pile!" sto rece mali kobac u crtacu)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?12.08.2007. u 12:19 - pre 203 meseci
Lepo bi bilo, ali ja nesto cisto sumnjam da ce vlasnici G2 da se odrknu situacije da poseduju "blago", cak vidim da su neki komadi stigli do 2700€ iz '89 godine.

Uslove kreditiranja odredjuju banke, mada ce ih NBS poostriti, velika je jreditna kriza u svetu. Mada je pitanje kakav kredit odabrati, na 5, 7 ili 10 godina, koliko se vredi zarobiti sa ovakvim autom, a situacija se menja iz godine u godinu.

Poz
 
Odgovor na temu

demos034
Kragujevac

Član broj: 73108
Poruke: 24
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?14.08.2007. u 01:02 - pre 203 meseci
Ljudi nek se samo nesto radi da krenemo da mi i proizvodimo.Ovi na vestima samo pominju neke kamate, povoljne kredite toga nema.Bez razvoja industrije nema ekonomskog napredka.Sto se tice astre lepsa je od logana sigurno, i ja mislim da bi cena trebala da bude mnogo niza od 11500e (okivirno i ispod 9000e kao kalina),ako ce stvarno da se sklapa kod nas.Drugo je sta su se dogovorili ovi iz "jagnjece brigade" u Kragujevcu.Cene golfova dvojki kod nas nisu normalne za razliku od 1000e vi mozete da kupite neku bravu.Ja znam posto imam floridu in da cena pada vrtoglavo domacih vozila ali stranih ne ,bas me interesuje kolika ce cena biti takvog polovnog modela (astre sklopljene kod nas) posle 5god,da nece mozda biti kao sto je cena juga i keca na nasem trzistu ?Nece to je ipak strani auto i ko oce da ga proda i posle 3god ne gubi mnogo na ceni,al dace Bog pa ce da vidimo.Pozdrav
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.26.79.83.cust.bluewin.ch.



+84 Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?14.08.2007. u 12:23 - pre 203 meseci
zastava ne moze da izbaci za sada sopstveni model pa zato preuzima da sklapa ili sklepa modele, po iskustvu ljudi koji su kupili z10 ako zelis da narucis opremu boju i ostale sitnice uvrcu ti usi to jest penju cenu vrtoglavo i ako pristanes na to cekas bar 3 meseca a za malu razliku mozes kupiti punto 4 a italijani nedaju da zastava sklapa punta vec z10 da im nebi kvarili imidz i to su motori euro 2 pa ga prodajte negde van srbije tesko da ga neko oce i na poklon u ozbiljnim zemljama. sa astrom videcemo kakva ce prica biti kad krene sklapanje u kg. naravno da je i z10 i astra bolja od juga i floride. sta ce do kraja biti i po kojoj ceni ce se prodavati videcemo i uporedicemo sta se moze kupiti za isti taj novac pa birajte naravno ako imate te pare. ne bi preporucio neko zalitanje ako do sad niste kupili nov auto nemorate ni ove god sacekajte 2008 nije tako daleko.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?14.08.2007. u 13:21 - pre 203 meseci
Male ispravke:

Z10 i Astra Classic II imaju EURO 4 motore (ne ugradjuju se vise cak ni Euro 3). Astra Classic II ima benzinske Twinport Ecotec motore iz nove Astre i Corse.

Drugo, zasad se samo ti automobili uvoze (Z10 pocinje da se sklapa) i zato su i skuplji (iako bez carine). Kada krenu da ih sklapaju bice sigurno jeftiniji nego sad.

Cene se znaju, Astra je 11500e 5 vrata, 1.4 16v Twin port motor, klima, ABS, servo, centralna sa daljinskom komandom, el. podizaci, retrovizori u boji karoserije sa grejacima, volan i vozacevo sediste podesivo po visini, kodirani kljuc, imobilajzer, vazdusni jastuci...

Z10, za 9000e (na popustu koji je stalan skoro) je u full opremi.

E, sad videcemo cenu Z10 koja izadje sklopljena iz Zastave. Ako kvalitet bude kakav je sad na Puntu koji dolazi iz Poljske, a cena 8000e u full opremi ili 7000e sa klimom, ABS-om, podizacima i slicno, mozda i moze da prodje. U tom slucaju Astra bi u ovoj opremi koja se sad prodaje za 11500e morala da kosta max. oko 10000e (ako je ikad Zastava bude sklapala - kazu do kraja sledece godine).

Mislim da su realne cene oko 8000e za Z10 u full opremi i za Astru Classic II ispod 10000e u skoro full opremi kad krene sklapanje ovde.

Astra Classic II ni sad nije los izbor jer je po 4000-5000e jeftinija od Pezoa 207 (15500e u toj opremi sa 1.4 motorom koji parira Astri), Astre H sa nikakvom opremom (oko 16000e), pa cak je i Corsa sa tom opremom 14000e, Yaris skoro 15000e, Honda Jazz oko 15000e. Clio III je isto 4000e minimum skuplji. Toyota Auris je 18000e u nekoj najosnovnijoj varijanti. Ne zaboravite i da Astra Classic II ima 4* na NCAP testu (kao Honda Jazz recimo), sto je odlican rezultat, nikako nije otpad.

Jedino sto je blizu za cenom je Logan i eventualno Grande Punto sa osnovnim motorom 1.2 (zovite me puz), bez klime, bez icega u opremi...

Oko 5000e vise za auto slicne klase (ali minimum toliko) je maltene 40% vrednosti Astre Classic II, sto je mnogo.

O polovnjaku ne bih razmisljao kakav god da je auto, ima preko 100.000km na cajgeru i to vise nije to... sta god imao od opreme i koji god model, ja u zivotu polovni auto ne bi uzeo.

Uzeo sam pre 17 god novu Corollu i osecaj je sjajan, znas kako si ga vozio, odrzavao i taj auto je tip-top i dan danas ).

Ja samo realno savetujem, ja cu ipak uzeti novog japanca, ali za ljude koji imaju ogranicen budzet (citaj: jedva smo skrpili za ucesce i kredit, ili kes), ovo je pravi izbor... Ko ima 15-16000 moze da bira, ko nema, ovo je ipak dobar potez da ljudi dobiju stvarno kvalitetan, nov auto, pouzdan, sa garancijom a ne neku limenu kantu Daciu Logan (Astra je bre Lamborgini za ono) ili Ladu ili neki polovnjak.
 
Odgovor na temu

micky
Beograd

Član broj: 1819
Poruke: 286
194.106.182.*



+4 Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?10.07.2008. u 13:26 - pre 192 meseci
Ja pazario astru classic 2 novu .1.7CDTI disel motor ISUZU ... Do sada sam vozio japance a i sada vozim mesano polu japanac polu nemac (astra).
Extra sam zadovoljan autom.
E sada sto je to nekome skupo nekome nije nekome je ok i zavrsava potrebe to su sve razlicita razmisljanja dzepovi i utisci.
Autic je prava lizmuzina ima veliki gepek uzeo sam sa 4oro vrata a ne 5.trosi prosek 6l i eto to je to kratko i jasno :)

glasam ZA :)
 
Odgovor na temu

smatch
beograd

Član broj: 151656
Poruke: 177
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?10.07.2008. u 21:39 - pre 192 meseci
Uzeo si dobar auto.

Inace kako stvari stoje posto Zastva potpisuje ugovor sa FIATom, zadnja informacija je da je posao sa GM-om stopiran. Ali ne treba se cuditi ako se na kraju GM i FIAT dogovore da se i astra sklapa pored FIATovih modela.
 
Odgovor na temu

nmaric
Nikola Maric
Beograd

nmaric
Član broj: 55251
Poruke: 18
212.200.65.*



Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?10.07.2008. u 22:23 - pre 192 meseci
Citat:
micky: Ja pazario astru classic 2 novu .1.7CDTI disel motor ISUZU ... Do sada sam vozio japance a i sada vozim mesano polu japanac polu nemac (astra).
Extra sam zadovoljan autom.
E sada sto je to nekome skupo nekome nije nekome je ok i zavrsava potrebe to su sve razlicita razmisljanja dzepovi i utisci.
Autic je prava lizmuzina ima veliki gepek uzeo sam sa 4oro vrata a ne 5.trosi prosek 6l i eto to je to kratko i jasno :)

glasam ZA :)



Cestitam na izboru!

Jel moze par odgovora ... Gde je kupljena, koliko se ceka, koja oprema i cena?
 
Odgovor na temu

milnen
Nis

milnen
Član broj: 73950
Poruke: 332
*.rcub.bg.ac.yu.



+5 Profil

icon Re: Zastava ce da radi Opel Astru?11.07.2008. u 05:19 - pre 192 meseci
Citat:
smatch:Inace kako stvari stoje posto Zastva potpisuje ugovor sa FIATom, zadnja informacija je da je posao sa GM-om stopiran. Ali ne treba se cuditi ako se na kraju GM i FIAT dogovore da se i astra sklapa pored FIATovih modela.


Ce da sklapaju Astru od Fiatovih delova ;)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Zastava ce da radi Opel Astru?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 33231 | Odgovora: 81 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.