Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1094913 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika07.10.2014. u 00:22 - pre 116 meseci
Citat:
bachi:
Uh, kad videh ovo Matić, pomislih da se povampirila Jasna, preseče me...

Haha, isto. :D


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.static.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika08.10.2014. u 07:32 - pre 116 meseci
Meni je ovo fascinantnije
Citat:
Matić je podsetila da će najugroženiji građani, primaoci novčane socijalne pomoći i penzioneri sa najnižim penzijama koji žive sami u domaćinstvu, dobiti besplatne adaptere za digitalni signal i da će naredne nedelje početi prijavljivanje za njih.
, od kad je to gledanje TV socijalna kategorija, od kad mi ostali treba da plaćamo gledanje tv za druge, a plaćamo preko poreza, koji na kraju ide korisnicima socijalne pomoći!

Ovo bi bio idealan momenat da RTS, napravi svoju bazu pretplatnika i reši problem uvođenja eventualne pretplate, ali naravno da neće to i uraditi.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika08.10.2014. u 07:34 - pre 116 meseci
Naravno da je socijalna kategorija, kada je vlastima u interesu da se što veći broj ljudi zatupljuje preko RTSa, Pinka, B92 i ostale gamadi.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.static.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika08.10.2014. u 08:12 - pre 116 meseci
Znači ovako, dobija socijalnu pomoć od par hiljada dinara, nema šta da jede, nema šta da obuče, nema sa čim da se greje, nema para da plati struju pritom duguje za sve moguće komunalije ( već spomenuta struja, voda, itd.) sa tendencijom da mu iste se isključe, ali zato država mu poklanja adapter da bi mogao da gleda tv, i živi u iluziji kako je njemu i Srbiji sve bajno zbog dolaska Putina,, gej-vojne parade, Beograda na vodi i brzih pruga!!! Ludilo na N-tu!!!
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika08.10.2014. u 19:48 - pre 116 meseci
Upravo tako.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dynamic.stcable.net.



+2509 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika08.10.2014. u 19:50 - pre 116 meseci
Vaše pravo da znate sve
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika09.10.2014. u 04:55 - pre 116 meseci
"A bre brate, ne ne ne moram ja da znam sve."
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

sinisaSU
Sinisa SU
penzioner
Subotica

Član broj: 304086
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika10.10.2014. u 21:52 - pre 116 meseci
Poz svima...nije me bilo dugo...Juce mi je stiglo OBAVESTENJE iz Strazbura povodom moje
PREDSTAVKE... Lepo stoji sledeca recenica koja ce vam jasno reci sve...

"Zelim da vas obavestim da je na zasedanju odryanom iymedju 4.septembra 2014 g i 18 septembra 2014.godine Evropski sud za ljudska prava , odnosno ?????????kao sudija pojedinac , a na predlog izvestioca imanovanog u skladu sa clanom 24 stav 2 Konvencije odlucio da gore navedenu predstavku proglasi neprihvatljivom."

Naravno ne postoji vise yalba i to je to..

Hteo bih reci da gradjani protiv kojih RTS pokrene tuzbu, jedino sto mogu je da ѕa pocetak odmah istaknu prigovor, a zatim u parnicnom postupku pozovu se na zastarelost , i tu dobijaju da ih RTS moze tuziti samo godinu unazad...a takodje dobijaju i umanjenje troskova postupka jer su delimicno uspeli u postupku... Ostalo sve se mora platiti. Nazalost takvi su nasi Zakoni...da su svi dvosmisleni, neuredjeni, jednom recju SLABI..
Poz za sve i sve najlepse
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika10.10.2014. u 21:56 - pre 116 meseci
@sinisaSU

Nisam pratio temu od pocetka, pa se izvinjavam ako je odgovoreno,
ali zar za Sud u Strazburu nije neophodno da prvo prodjes SVE sudske instance u zemlji?
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika11.10.2014. u 03:45 - pre 116 meseci
Citat:
sinisaSU: Hteo bih reci da gradjani protiv kojih RTS pokrene tuzbu, jedino sto mogu je da ѕa pocetak odmah istaknu prigovor, a zatim u parnicnom postupku pozovu se na zastarelost , i tu dobijaju da ih RTS moze tuziti samo godinu unazad...a takodje dobijaju i umanjenje troskova postupka jer su delimicno uspeli u postupku... Ostalo sve se mora platiti. Nazalost takvi su nasi Zakoni...da su svi dvosmisleni, neuredjeni, jednom recju SLABI..
Poz za sve i sve najlepse

Nisi u toku. Nema vise pretplate, nema tuzbi, nema plaćanja. Ko je plaćao ispao je glup, ko nije ispao je pametan i to je to.
Baš kako je prije x godina na istoj ovoj temi objašnjeno da će se desiti, uključujući i to za Strazbur.
 
Odgovor na temu

sinisaSU
Sinisa SU
penzioner
Subotica

Član broj: 304086
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika11.10.2014. u 14:27 - pre 116 meseci
Postovanje...Sve sam prosao...Osnovni sud...Visi Sud...Ustavni sud...
Odgovor Ustavnog suda na moju zalbu je stigao u maju...a ja sam u julu predao Predstavku...dok je jos tv pretplata bila aktivna.
Ista je ukinuta u avgustu.
Cinjenica je da je moju Predstavku uzeo jedan sudija i isti je odbacio... (kako i zbog cega ne zelim da ulazim u detalje,ali jedno je sigurno ,a to je ,da je i sud u Strazburu politicka organizacija i sprovodi onako kako im se kaze).
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika11.10.2014. u 15:16 - pre 116 meseci
Činjenica je da si ti potpuno neupućen u to šta je sud u Strazburu i čemu služi.
Citat:
Pojedinac može tražiti zaštitu samo onog navodno prekršenog prava koje je priznato i garantovano Evropskom konvencijom ili njenim protokolima 1, 4, 6, 7, 12 i 13.

Prava i slobode priznata i garantovana Evropskom konvencijom su:

- pravo na život;
- zabrana mučenja, nečovječnog ili ponižavajućeg postupanja;
- zabrana ropstva i prinudnog rada;
- pravo na slobodu i sigurnost;
- pravo na pravično suđenje,
- kažnjavanje samo na osnovu zakona;
- pravo na poštovanje privatnog i porodičnog života;
- sloboda misli, savjesti i vjeroispovesti;
- sloboda izražavanja;
- sloboda okupljanja i udruživanja;
- pravo na sklapanje braka,
- pravo na djelotvorni pravni lijek;
- zabrana diskriminacije u primjeni odredaba Evropske konvencije.

Prava priznata i garantovana Protokolom broj 1 su:

- pravo na neometano uživanje svoje imovine;
- pravo na obrazovanje;
- pravo na slobodne izbore.

Prava priznata i garantovana Protokolom broj 4 su:
- zabrana kazne zatvora za dug;
- sloboda kretanja;
- zabrana protjerivanja sopstvenih državljana;
- zabrana grupnog protjerivanja stranaca.

Pravo priznato i garantovano Protokolom broj 6 je:

- pravo da niko ne bude osuđen na smrtnu kaznu ili pogubljen.

Prava priznata i garantovana Protokolom broj 7 su:

- zaštita u postupku protjerivanja stranaca;
- pravo na žalbu u krivičnim stvarima;
- pravo na naknadu za pogrešnu osudu;
- pravo da se ne bude suđen ili kažnjen dvaput u istoj stvari;
- jednakost supružnika.

Prava priznata i garantovana Protokolom broj 12 su:

- zabrana svih oblika diskriminacije u ostvarivanju bilo kojeg prava, a ne samo onih koja su priznata Evropskom konvencijom.

Prava priznata i garantovana Protokolom broj 13 su:

- zabrana osude na smrtnu kaznu ili pogubljenja u svim okolnostima.


To što neko misli da se u Strazburu sa komšijom može prepucavati oko toga da li je međa na njivi dva pedlja ovamo ili onamo, sa opštinom oko naknade za kokoš koju mu je udavio pas lutalica ili sa državom oko visine naknade za odnošenje smeća - to je ipak više problem zatucanosti i neznanja onoga ko se upušta u nešto o čem' pojma nema.
 
Odgovor na temu

sinisaSU
Sinisa SU
penzioner
Subotica

Član broj: 304086
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika11.10.2014. u 18:36 - pre 116 meseci
Prepametni Odine...objasni svima nama zatucanima Pravo na pravicno sudjenje?
Objasni nam kako to da sud bilo koji ,ako izneses nesto na tom sudu, ne udje u zapisnik i sudija ne odgovori na cinjenice iz tvoje pisane izjave...
Ojasni nama zatucanima kako si mogao da pretplatis racun za struju,a da ti ne skinu za tv pretplatu,...ili pak da pretplatis racun za tv pretplatu a da ti ne skinu iznos za struju...

Takodje objasni nam kako moze neko da po zakonu o radiodifuziju, ne napravi evidenciju pretplatnika i ne napravi ugovor sa izvrsiocem...vec zahteva da treca strana naplacuje nesto sto ne sme...
Verovatno si ili jako ne upucen ...ili pak si na onoj drugoj strani...
Objasni mi zasto da placam RTS ako na mom jeziku i o mojoj nacionalnoj manjini na tom 1 i 2 programu vec 3 godine nema ni sekunda. Rec je o Bunjevcima.
Objasni mi kako to da RDU RTS ne sme da postavi finansijske izvestaje od 2011 godine na ovamo, da vidimo gde JAVNI SERVIS-SERVIS GRADJANA trosi novce...Zasto to ne objavi svojim gradjanima...
Zasto ja na Areni moram gledati Ligu sampiona ,a ne na RTS-u...
Zasto Nema naucno istrazivackog programa...Zasto se ponavljaju reprize,repriza,repriza serija iz 70-80-90-tih godina...Evo sada krenuo Vruc Vetar...sledeci je Bolji Zivot...Dok na drugim programima idu nove epizode raznih serija...
Zasto neko u ovoj Srbiji mora da placa Kablovsku i RTS ...ako vec na toj kablovskoj ima taj RTS...Zar je problem napraviti posebno uplatnicu za RTS i skrembovati taj program ...
Sta znaci JAVNI SERVIS po VAMA... Sta to gradjani Placaju a da ne mogu imati uvid u trosenju novaca poreskih obaveznika...
Zasto uvek POLITIKA KOLO VODI ,a NAROD ISPASTA...
Zar i ti mozes gledati svojim ocima i stajati na drugoj strani,a ne na stranu napacenog naroda...

U predstavci sam na 12 lista napisao sve povrede clanova Zakona za koje ti verovatno nisi ni cuo da postoje...ali ako zelis mogu ti napisati...pa da vidis ima li osnova ta predstavka...
Zasto Ustavni sud pise jedno ,a Osnovni, Visi, Upravni to ne postuju... JEl ovo BAnana drzava ili vladavina prava i piramida... nE POSTUJE SE nista u ovoj drzavi...ne sprovode se Zakoni vec politicke odluke...

U sklopu ovog teksta dostavljam jedan deo iz predstavke sta je pogazeno sve[img][/img]

Oprostite mi na pravopisnim greskama .
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika11.10.2014. u 18:50 - pre 116 meseci
Sve si u pravu Siniša, osim člana 378 ZOO. Ima pravo da traži sve, a ti imaš pravo da se pozoveš na zastarelost.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

sinisaSU
Sinisa SU
penzioner
Subotica

Član broj: 304086
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika11.10.2014. u 19:00 - pre 116 meseci
Znam...ali to se na parnici resava.. Oni traze sve,a ti se pozivas na clan 378 ZOO...ako se ne pozoves,sudija ti nece pomoci i moraces da platis sve u nazad...Ako se pozoves, onda ih i uspevas delimicno u postupku, pa ti smanjuju posle troskove postupka srazmerno uspesnost u istom.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika11.10.2014. u 19:06 - pre 116 meseci
@sinisaSU

Ne mogu ti objasniti skoro ništa od toga jer ja nisam stručnjak za pravo nego stručnjak za zatucanost.
Mogao bih da ti objasnim zašto su ovi koji misle da se u Strazburu tuže za RTS pretplatu zatucani, ali tebe to ne zanima nego neke druge stvari.
Za to druge stvari je ipak bolje nekog drugog da pitaš da ti objasni.
 
Odgovor na temu

sinisaSU
Sinisa SU
penzioner
Subotica

Član broj: 304086
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika11.10.2014. u 19:18 - pre 116 meseci
Onda Odine neka je sa srecom tvoja strucnost za zatucanost.
Po meni je sud u Strazburu upravo namenjen ako se vladavina prava ne postuju...Ocigledno samom RTV pretplatom i Zakonom o RDU su neka prava pogazena . Ocigledno je da upravo zbog toga je i ukinuta pretplata, jer na sudovima malo jaci advokati bi ih razbili... Nije ovde u pitanju ko je placao ,a ko ne... To se lako moze resiti...Ovde je u pitanju nakaradni sistem...i sistem kao takav ne temelji se u temelju prava, vec kojekakvih Uredbi, Odluka i cega jos.
Kao dokaz na ovo sto pisem videces pocetkom 2016g kada se vrati sija ,a ne vrat...tj kada se opet uvede pretplata,ali na posebnom racunu, pod okriljem Posebnog zakona, i naravno pod drugim imenom...Tada ce sve ovo sto smo kao manjkavosti navodili, biti otklonjeno i tek onda ces videti kakvo dranje ce biti...
Tada tvoje strucnost za oblast zatucanosti vise nece igrati ulogu jer ces i sam postati ono zasta si strucnjak...i sam ces morati da placas,ono sto dosad mozda i nisi...
Strazbur je svima nama koji ovde dozivljavaju PRAVICNA SUDJENJA APSTRAKTNA i misaona imenica... bas iz razloga sto se Ustavni sud ne postuje... a i zakoni koji su na snazi...
Ne bih da ti pisem o vojnim penzionerima, ratnim veteranima...sudijama koji su izbaceni ,pa vraceni...mnogo gradjana koji dozivljavaju kojekakve kobne promene sistematskih odluka politickih organizacija i rukovodioca...sve van temelja zakona i prava... Tu je najveca srz ove drzave...A to da se zakoni ne postuju ili se selektivno postuju... Ne mogu za jedne obicne gradjane da vaze jedna pravila ,a za tatine i mamine sinove, kao i politicare, druga pravila...
Ne znam koliko si bio na sudovima .ali bih te zamolio da se prijavis i budes npr porotnik, pa da vidis sta se desava i kako se sudjenja odvijaju...
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.static.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika17.11.2014. u 08:14 - pre 114 meseci
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=924662

"Tražite uređaje za digitalizaciju"
Izvor: Tanjug

Beograd -- Državna sekretarka za telekomunikacije Tatjana Matić pozvala je građane da podnesu zahteve za dobijanje uređaja za primanje digitalnog TV signala.
Tweet


Ona je navela da zahtevi za dobijanje “set top boksova“ treba da budu podneti do februara, iako će poziv biti otvoren do juna.

Takođe je istakla da je planirano da se distribucija “set top boksova“ obavi do 17. juna 2015. godine.

Govoreći o procesu digitalizacije, Matić je najavila da će biti omogućena kvalitetnija slika i zvuk i mnogobrojne mogućnosti u izboru kanala.

Proces digitalizacije u Srbiji, kako je rečeno, u završnoj je fazi i na teritoriji cele zemlje trebalo bi da počne polovinom sledeće godine, a za taj proces, osim emitera, pripremaju se i građani koji od danas mogu da se prijave za dodelu besplatnih uređaja za digitalni signal.

Matićeva je istakla da korisnici prava na novčano-socijalno pomoć i prava na tuđu negu i pomoć, kao i penzioneri sa minimalnim penzijama, koji su nosioci samačkog domaćinstva, mogu da se radi dobijanja "set top boksova" prijave u Centar za socijalni rad i u filiijale fonda PIO.

Državna sekretarka za telekomunikacije je objasnila da nije neophodno imati televizore nove generacije, jer u funkciji mogu biti i stari TV prijemnici ,kojima je samo potreban jedan "set top boks" da bi prihvatili digitalni novi signal.

“Digitalizacijom će biti omogućeno postojanje idealne i savršene slike "bez snega" i zvuka, a građani će imati mnogo veće mogućnosti u izboru programa. Građani će moći da izaberu i programe na jezicima nacionalnih manjina i titlove i programe prilagođene osobama sa posebnim potrebama, koje možda slabije čuju. I najudaljenija sela moći će da prihvate sliku i biće im dostupan mnogo veći broj kanala, pre svega nacionalnih emitera, regionalnih i lokalnih“, dodala je Matićeva.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika17.11.2014. u 10:59 - pre 114 meseci
Ima nešto u tom prezimenu Matić...
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika17.11.2014. u 11:07 - pre 114 meseci
Nisam skapirao šta znači "podneti zahtev" "dobiti uređaj"

Jel se dobija za dž ? Ili se kupuje. Ako se kupuje, šta imam da podnosim kome zahtev. Odem i kupim.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1094913 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.