Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1095686 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.06.2015. u 21:58 - pre 107 meseci
Dobro, dusanboss, hajde malo da karikiramo celu temu i da se za]ebavamo, i da tako obesmislimo čitavu diskusiju. Pored takvih diskutanata koji svaku izjavu i svakog diskutanta izvrgnu podsmehu ni jedna tema neće biti ozbiljna, ni u segmentima ni u globalu.

No, da se ne bih bavio tobom, vratiću se na temu: RTS ima najbolji domaći program jer ima svoju produkciju, školuje i razvija svoje kadrove, koliko-toliko brine o razvoju tehničkih resursa. Ostale domaće televizije su i idejno i kadrovski i materijalno u mnogo inferiornijem položaju. E, tu postoji zvrčka. Televizija je skupa igračka, i nije za tajkune koji bi sve da rade uz pomoć štapa i kanapa. Sa druge strane, RTS treba da ima prihode od reklama (ili da ih ukine), ne od gledalaca/građana ili iz budžeta. Sa svoja tri TV kanala može da pokrije finansijsku konstrukciju, ako druge TV kuće mogu sa jednim kanalom.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.06.2015. u 22:39 - pre 107 meseci
Ok malo se šalim . To što si reko slobo stoji donekle,ali moja šala nije toliko neozbilna kad uzmemo u obzir da slovenci placaju 10 e predplatu. Ne znam koliko im je program bolji od kad ga finansiraju al nadajmo se da jeste. Ako kod nas zaživi tv pretplata realno je očekivati 500 din po domaćinstvu . Za veliki broj porodica je to dosta kada se uzmu u obzir svi ostali računi.
Veliko pitanje je da li bi taj novac otišao na podizanje kvaliteta programa .
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika27.06.2015. u 22:52 - pre 107 meseci
Slažem se da je 500 dinara mnogo u današnje vreme.
Ali nije to poenta. I da je drugo, bolje vreme, i da pretplata bude 50 dinara, nije u redu finansirati jednog od igrača u tržišnoj utakmici i time mu davati prednost. Ako hoće da budu TV kuća, neka se izbore za deo kolača. Za neprofitne projekte neka konkurišu kod Ministarstva kulture, neka bolje rasporede prihod od reklama, neka pretresu broj i sastav zaposlenih i njihove plate, posebno onih "zvezda".
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika28.06.2015. u 01:49 - pre 107 meseci
Pa neće . Uvešće nam naplatu. A taj novac neće otići na podizanje kvaliteta programa već na vraćanje kredita pomoću koga je izvršena digitalizacija i ko zna gde još :(.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika28.06.2015. u 07:45 - pre 107 meseci
Ako pretplata bude 500din opet ce biti masovni bojkot i nista nece naplatiti.
Ja i ne kapiram da neko ocekuje da svi gradjani plate po 500din, i da su im u opste potrebne tolike pare.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika28.06.2015. u 13:43 - pre 107 meseci
"Evropska banka za obnovu i razvoj (EBRD) odobrila je danas Javnom preduzeću "Emisiona tehnika i veze" realizaciju kredita od 24 miliona evra za prelazak sa analognog na digitalno emitovanje "

Navodno povukli su "samo" 16,5 miliona pošto im ostalo netreba :)
Ne znam po kojim povoljnim uslovima je kredit dobijen ali znam ko će da ga vraća .

http://www.blic.rs/Vesti/Drust...a-moze-cak-i-da--pleni-imovinu

Po ovome nisu krdit ni morali da uzimaju samo da su krenuli sa naplatop ranije i za manjo od godinu bi imali pare. Ali moraju i jadniu bankari od nečega da žive :)

Svuda u region se plaća prtpleta
Slovenija i hrvatska oko 10 e , BiH i makedonija oko 3. Ispravite ako grešim ovo su podatci iz 2013
jedino se braća crnogorci bobuniše e ne plaćaju ništa.

Ljudi koliko god se to meni (i velikoj većini) ne svidja , pretplata će zaživeti od 1. janura 2016. Koliko će naplata biti uspešna videćemo . ali mislim da će vremenom primorati većinu da plaćaju čak i ako uopšte nemaju tv prijemnik.

[Ovu poruku je menjao dusanboss dana 28.06.2015. u 15:04 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika28.06.2015. u 15:29 - pre 107 meseci
Citat:
SlobaBgd:

RTS ima najbolji domaći program jer ima svoju produkciju, školuje i razvija svoje kadrove, koliko-toliko brine o razvoju tehničkih resursa.

Odlično.

Onda mogu da kodiraju svoj program
a gledaoci će da navale da kupuju RTS kartice.
Zbog velike potražnje RTS će moći da podiže cenu kartica.

Tako će svi biti zadovoljni - RTS jer će naplaćivati XYZ puta više a gledaoci jer će uživati u onome što su platili.


Citat:
dusanboss:

slovenci placaju 10 e predplatu. Ne znam koliko im je program bolji od kad ga finansiraju

A šta će im biti bolji program?
Možeš da gledaš preko satelita.
Isto kao RTS: u politici nacional-šovinistička propaganda
a u kulturno-umetničkom programu svinjac.
Kao da gledaš u ulitanu WC šolju.

Ono što ide kodirano su strani filmovi i serije.
A što bi plaćao pretplatu kad te filmove i serije možeš da gledaš sa izvora?

Kako oni tako i ostali programi sa teritorije bivše SFRJ - gledanje u ulitanu WC šolju uz masovno zapošljavanje partijske stoke.


Te priče o "direktivama EU".
Ma pazi, Srbija je poznata da podleže direktivama.
Što ne usvoje direktivu da plate budu 5000 evra?



 
Odgovor na temu

viktorvv

Član broj: 265586
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika29.06.2015. u 08:12 - pre 107 meseci
Po meni je naplata NEPOTREBNA.
Ako idemo nekom logikom, što onda nedamo i B92, PINK-u, PRVA TV,... po 500 dinara pa eto.

Znači, svi se finansiraju iz reklama, sponzora, ... što to ne bi radio i RTS?

30 sec na TV-u je od prilike od 400.000 - 800.000 din (nepouzdan izvor pa me ispravite ako znate tačnu cifru), zar to nije dovoljno.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika29.06.2015. u 08:18 - pre 107 meseci
Cene jesu astronomske, ali dosta ovisi i o terminu emitovanja. Trebali bi da smanje tu pretplatu na 200RSD i vecina ce placati, sto je opet bolje nego 5% naroda da placa 500.
Sto se mene licno tice, ne dam ni 1 dinar, jer ne gledam RTS i niko me ne moze naterati da platim ono sto ne koristim.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika29.06.2015. u 09:47 - pre 107 meseci
Tek je uzet zakon na razmatranje,zna se da ce biti ne više od 500 din i zaživeće najverovatnije 1.1.2016.
kad kažu ne više od 500 nekako sumljam da će bit 200.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika29.06.2015. u 10:02 - pre 107 meseci
Pa to, bice 450RSD. Mozda bi im bilo bolje da su pustili glasine da ce biti oko 1000, i onda kad dodje taj dan, spuste na 500 i svi srecni i zadovoljni :)
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika29.06.2015. u 10:10 - pre 107 meseci
ne verujem da ce biti 200 , mada bi bilo lepo

oni sada od drzave dobijaju oko 55 miliona evra godisnje, a ako naplate sve takse dobice 75, ne verujem da ce to da urade sa 200din

mislim da kad bi se malo reorganizaovali iznutra, malo vise optimizovali mozda i ne bi trebalo onih 20 miliona jura ...

ali najlakse je da cepnes cenu ... ides putem manjeg otpora ...

sve u svemu , ne znam, jos kad sam procitao da ako ne placas, dolazi ti opomena pred utuzenje, pa dalje idu oni pajseri za uterivanje duga, koji
procenjuju imovinu pa posle to ide na prodaju da se izmire obaveze koji ti nisi platio ... a i ne koristis ih, barem ja
a kako nemam uvek stalne prihode, mozda i ostanem bez neke nepokretne imovine, gledajuci kako su se zaostrili

ja imam tri mesta na koja to moram da placam, na jednom gledam TV samo dva meseca godisnnje a na sva tri nikada ne pratim RTS
sta da gledam, RTS 2 je pun repriza svega i svacega od pre 50 godina, a RTS 1 je za reprize serija od 90-tih pa na dalje ...
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika29.06.2015. u 10:47 - pre 107 meseci
Živi bili pa videli šta će biti sa tim.
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika29.06.2015. u 12:32 - pre 107 meseci
Neće biti ništa ako krene masovni bojkot i protesti! A, ako svi budu ćutali e onda i neka, ne zaslužujemo bolje...



p.s.

Član7.
Javni interes, u skladu sa zakonom kojim se uređuje oblast javnog
informisanja, koji javni medijski servis ostvaruje kroz svoje programske
sadržaje, je:

1)istinito, blagovremeno, potpuno, nepristrasno i profesionalno
informisanje građana i omogućavanje slobodnog formiranja i izražavanja
mišljenja slušalaca i gledalaca na teritoriji Republike Srbije
, autonomne
pokrajine i lokalne samouprave;


Dal ovo znači da kada na utakmici ili dočeku sportista masa kreće da viče : Vučiću ......., a RTS ukine ton istog, oni krše zakon?!

[Ovu poruku je menjao rale2rale dana 29.06.2015. u 13:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika06.10.2015. u 18:40 - pre 104 meseci
RTS se sa nestrpljenjem oštri da oplevi gradjane:
Citat:
Spreman račun za RTS pretplatu

Uprave Radio-televizije Srbije i Radio-televizije Vojvodine utvrdile su, u skladu sa zakonom, kako će izgledati obrazac uplatnice za taksu za javni servis, kao i obrazac zahteva za oslobađanje od plaćanje te obaveze
...
Glavni problem je što taksa za javni servis nije prepoznata u Zakonu o taksama, te nije jasno kako će se građani obavezati da plaćaju taksu i kakve će sankcije biti primenjivane za neplatiše.
...
u RTS i RTV očekuju da će se zakon promeniti i da će se taksa za javni servis naplaćivati uz račun za struju s tim što ovoga puta to ne bi trebalo da bude razdvojeno već objedinjeno u jednu uplatnicu.



Kad ono medjutim:
Citat:
Taksa nije administrativna

"Republička administrativna taksa se plaća za spise i radnje u upravnim stvarima, kao i za druge spise i radnje kod organa. Imajući u vidu da taksa za javni medijski servis, koja je propisana Zakonom o javnim medijskim servisima, ne predstavlja republičku administrativnu taksu, ista neće biti propisana Zakonom o republičkim administrativnim taksama, navodi se u odgovoru Ministarstva finansija na pitanje Danasa da li će do kraja godine biti menjan Zakon o republičkim administrativnim taksama kako bi taj zakon prepoznao i taksu za javni servis? U odgovoru Ministarstva dodaje se da predmetna taksa predstavlja taksu koja se naplaćuje, između ostalog, za neposredno pruženu javnu uslugu, koju je pružio nadležni subjekat kome je zakonom dato pravo da utvrdi visinu te takse, u skladu sa članom 17. Zakona o budžetskom sistemu.


Jedan od komentara:
Citat:
Pošto se u sredu prodaje Niška televizija i jug Srbije nema svoj regionalni javni servis, nama draga gospodo na pamet ne pada da plaćamo pretplatu. Zašto bi smo mi plaćali pretplatu za beogradsku hroniku i novosadski dnevnik. Uživajte u 13 sjajnih tv i radio kanala RTS-a i RTV-a, a mi, pošto smo seljaci i nemamo pravo na Radio Niš i Nišku televiziju, mi nećemo ni da plaćamo.

Ako Nišlije ne poštuju "zakon" (pripadnost Niškom regionu nije uslov osolobadjanja od TV pretplate, niti je uslov emitovanje ili ne emitovanje, primanje ili ne primanje signala)
zašto bi ostali gradjani poštovali "zakon"?
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika06.10.2015. u 18:47 - pre 104 meseci
Pa ima smisla. RTS i RTV se prilicno koncentrisu na sever Srbije, o jugu se nista ne cuje. A treba biti servis svih gradjana - ne moze to tako.

Ili neka uvedu i program za jug, ili neka jug placa manje/nista, skroz fer.

Zakon koji je nepravdan ne treba postovati.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
195.78.86.*



+690 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika07.10.2015. u 11:27 - pre 104 meseci
Jel može neko pravno objašnjenje zašto je značajno da je neka taksa administrativna?
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika07.10.2015. u 15:33 - pre 104 meseci
Taksa koju zahteva RTS da bi im placao na racun.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika08.10.2015. u 19:14 - pre 104 meseci
1990-tih su nahuškali Srbiju u rat sa celim svetom
Sada predlažu ustaški sistem.

Citat:

Ko ne plati RTS-u pretplatu, neće dobiti platu!


“Nije primereno da TV pretplata bude dobrovoljna kao do sada. Smatramo da treba da bude obavezna kao u Hrvatskoj gde ljudi ne mogu da prime platu ukoliko je nisu platili”


Po svemu sudeći visina TV takse je već odredjena:
Citat:
u Srbiji evidentirano 2,8 miliona televizijskih pretplatnika, ali da sigurno njih 500.000 iz nekog razloga neće moći da plaća pretplatu, čija bi visina bila 500 dinara.


Ima i po neka dobra vest:
Citat:
Radio-televizija Srbije potražuje od građana na ime TV pretplate 500 miliona evra, a taj iznos je toliko visok jer RTS nema para da avansno plaća izvršiteljima postupak prinudne naplate


Da će visina tv takse divljački rasti jasno je jer
Citat:
u planu je uvođenje novih kanala RTS-a i stvaranje internet platforme

Tako nešto treba da rade privatne pay-tv kompanije.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika09.10.2015. u 07:27 - pre 104 meseci
Citat:
dule_ns:Jel može neko pravno objašnjenje zašto je značajno da je neka taksa administrativna?
Ako je pretplata, to je onda obligacio odnos tebe i kompanije RTS, i oni mogu da potegnu parnični postupak, da dokažu da je obligacioni odnos stupio na snagu, da si ti prekšio preuzete obaveze i slično
Ako je to taksa, to onda nije obligacioni odnos tebe i RTS-a, već obaveza koju si dužan da plaćaš po zakonu, jednako kao i porez.

Porez, na primer, moraš da plaćaš, i nema dokazivanja da li si 'teo ili ne, da li si pretplatnik ili ne, da li si potpisao ugovor sa državom ili nisi.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1095686 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.