Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1087987 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milnen
Nis

milnen
Član broj: 73950
Poruke: 332
91.150.118.*



+5 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika31.12.2008. u 19:09 - pre 185 meseci
Nisi duzan za tekucu godinu, nego za prethodnih 365 dana
 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
89.216.65.*



+5 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika06.01.2009. u 12:59 - pre 185 meseci
Citat:
milnen: Nisi duzan za tekucu godinu, nego za prethodnih 365 dana ;)


ahaaa, onda ima ipak necu platiti
Taman sam mislio da im dam za kafu 40-50 dinsa , ali nedam.
A kad smo vec kod toga , a da li ce oni da odbiju procenat onima koji nisu imali struje. Evo recimo juce u mom reonu 8000 ljudi je bilo bez struje 4 sata !!!
kako da gledamo TV kad nema struje ? Znaci odbite nam ta 4 sata.
A ako ovako nastavi zima bice i restrikcije struje o kojoj niko nece da prica da ne pravi paniku, dok se ne desi ..c ccc..cc tako se vlada !!! puj..

A da li ce da odbiju od pretplate celom gradu Backa Palanka od 1999te tj od bombardovanja ovde nije bilo prijema RTS1 , u zadnjih par godina ima prijema ali je recimo maximum 50% signala i onda kada neko i hoce da gleda tenis recimo onda je to u stvari radio prenos jer vidis 307200 loptica !!!! tj slika je i vise nego snezna, stim da vecina ljudi koji imaju losije antene ni ne hvataju jos uvek RTS1 . radi se o polovini stasnovnika od 40.000 tj 20.000 sto je recimo oko 8.000 domacinstava 8000(domacinstava)*387(dinara)*12(meseci)*6(godina) =222.912.000 dinara zele da naplate od gradjana koji nemaju prijem njihovog programa za koji traze PARE! koje stizu redovno na racunu za struju !!! a sta da plati kad nema prijema ????? lopovi jedni!!!!! Niko se nije pobrinuo za to da se obezbedi prijem signala u juznom delu Backe Palanke , NIKO od 1999te.
Koliko puta su sami radnici RTV izlagali cinjenice da su od kad je u bombardovanju porusena zgrada i predajnik televizije Novi sad, oni nastavili rad u privremenim prostorijama 9 godina privremeno ???? Ako uzmemo u obzir da se pretplata placa od 2002ge pa do danas koliko je to para ??? gde su pare ???? Zasto se nije izgradila nova zgrada i predajnik koji bi obezbedio i Backoj Palanci da ima prijem RTS1 pa da ima i razlog da se placa pretplata .

Citam na txt RTV i pise izmedju ostalog, da se novci od tv pretplate koriste i u svrhu razvoja kinematografije ???
Molim ? i onda cujemo na vestima kako su maloletnici pocinili krivicno delo po uzoru na film RANE !!!
Pa bolje da su onda te pare ulozili u zabranu snimanja takvih filmova !!!! totalni apsurd !!! kao i sve u ovoj J***** banana republici kriminalaca i legalnih otimaca para od naroda ...puj...puj...puj ....
nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

bamboocha

Član broj: 63770
Poruke: 145
*.inffo.net.



+11 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika12.01.2009. u 11:38 - pre 185 meseci
Danas sa dobio obracun za struju i RTV pretplatu i ovako kaze.

267- isknjizeno po nalogu JP.RTS (01.12.2008) -10.515,00

UKUPNO ZADUZENJE: 1.047,00

p.s Ne placam pretplatu, greskom mi je jednom otislo oko 1.600,00
 
Odgovor na temu

rajo88
Bojan Atanaskovic
Vrnjacka Banja

Član broj: 87219
Poruke: 264
*.arhisoft.net.

Jabber: rajo88@hotmail.com
Sajt: www.vrnjackabanjacaffe.co..


+1 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika12.01.2009. u 13:23 - pre 185 meseci
I meni je isto tako doslo pre neki dan...

Izgleda da su skinuli tu cifru kako bi poslali one priznanice da se plati... Ni sam ne znam...
#include <music.h>
#include <beer.h>
#include <girls.h>
main(){ run(partytime);}

www.vrnjackabanjacaffe.com
 
Odgovor na temu

bamboocha

Član broj: 63770
Poruke: 145
*.inffo.net.



+11 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika12.01.2009. u 13:32 - pre 185 meseci
1:0 za NAS
 
Odgovor na temu

urhic

Član broj: 204891
Poruke: 17
*.eunet.yu.



+2 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika12.01.2009. u 17:02 - pre 185 meseci
Cao,

I meni je stiglo 267 od 01.12.2008 -11677 din

Po mom misljenju ovaj iznos sto su otpisali nisu nam zaboravili, nego ce nas utuziti za taj iznos jer ga oni sad vode vanbilansno kako bi smanjili potrazivanja i njihov bilans stanja za 2008 bio bolji, tj zavrsni racun.

Mada ne znam sta bi bilo kad bi jednostavno otisli i platili onaj ostatak, npr kod mene je 1161 din???

Jos nesto, nije mi jasno po kom principu su birali kome ce da ovo da urade, jer vecina mojih kolega ima dug isto preko 10000 din?????

Aj prokomentarisite!!!!!

Poz
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika12.01.2009. u 18:49 - pre 185 meseci
Nije mi baš sasvim jasno.
Smanjili su vam dug za 10000 ?

Ako je tako, kako da vas tuže za to kad je to dug staiji od 1 godine?
deki
 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
89.216.65.*



+5 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika12.01.2009. u 20:02 - pre 185 meseci
kako god bilo ..pare ne dam !!!
a ako ima neko da jos uvek prati temu od onih koji imaju vise iskustva sa ovim gradivom , moze neki komentar .... >

Kako je zavrsilo kod onih koji su isli na saslusanje kod sudije, ako se uopste ide ili samo posalju racun sudski overen bez saslusanja, sto mislim da ne moze nikako da prodje, jer svako ima pravu na zalbu ......

nije mi jos stigao racun , ali me bas intresuje sta su smislili da smuvaju...

nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

marzik

Član broj: 94797
85.222.177.*



+4 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika12.01.2009. u 22:47 - pre 185 meseci
1) To sto su vam skinuli sa racuna znaci da je prebaceno na tuzbu jer ne mogu na dva mesta da izraze sumu, odnosno i da traze preko racuna i da potrazuju na sudu za ono sto su vas utuzili tako je i meni bilo.

2) Mene su tuzili i na osnovu verodostojne isprave (racuna) sud je presudio u njihovu korist, ali ja sam pisao PRIMEDBU sudu i sud je usvojio PRIMEDBU i odpisao mi je ceo iznos duga :D
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika12.01.2009. u 23:01 - pre 185 meseci
marzik, BRAVO !

Svaka čast !


deki
 
Odgovor na temu

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika12.01.2009. u 23:33 - pre 185 meseci
Citat:
2) Mene su tuzili i na osnovu verodostojne isprave (racuna) sud je presudio u njihovu korist, ali ja sam pisao PRIMEDBU sudu i sud je usvojio PRIMEDBU i odpisao mi je ceo iznos duga

Može malo detalja o tome kako si ovo izveo?
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Bik Koji Sedi

Član broj: 147189
Poruke: 237



+310 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika12.01.2009. u 23:40 - pre 185 meseci
Citat:
marzik
2) Mene su tuzili i na osnovu verodostojne isprave (racuna) sud je presudio u njihovu korist, ali ja sam pisao PRIMEDBU sudu i sud je usvojio PRIMEDBU i odpisao mi je ceo iznos duga :D


Bravo!

A šta si konkretno naveo u primedbi? Ako je usvojeno tebi, verovatno bi bilo usvojeno svima (to kad bi sve sudije isto razmišljale).
 
Odgovor na temu

marzik

Član broj: 94797
85.222.177.*



+4 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika13.01.2009. u 00:25 - pre 185 meseci
Ma nema sta mi nije palo na pamet da napisem :D
Vise o tome u ovom postu mozete procitati.

http://www.elitemadzone.org/t278373-14#2138031
 
Odgovor na temu

Odmetnik
SRBIJA

Član broj: 131710
Poruke: 160
77.46.214.*



Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika14.01.2009. u 14:25 - pre 185 meseci
Svaka cast ! Konacno je neko dao i konkretne odgovore !!!
Nista bez prakticnog primera !

Poruka za one sto brane tata tijanica i podrzavaju ovakve tijaranije tipa "ne mozes im nista i pomiri se sa time" neka mlate muve na drugom mestu kao tijanic po studiju a ne ovde !!!

Ko ne moze da pomogne ne treba ni da odmaze !

[Ovu poruku je menjao Odmetnik dana 14.01.2009. u 15:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
93.86.22.*



+141 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika14.01.2009. u 18:51 - pre 185 meseci
E a sad se jos postavlja pitanje dal' ce i svi sudovi da budu pravedni kao sto je bio ovaj u Nisu? Ne znam dall bi moglo u zalbi da se napomene kao npr: "Ocekujem da prihvatite moju zalbu, a tuzbu proglasite kao neosnovanu, kao sto su uradile i Vase kolege u Nisu / kao sto rade Vase kolege u Srbiji."
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

Chellawy
Sinisa Konjevic
Backa Palanka

Član broj: 88012
Poruke: 1043
89.216.65.*



+5 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika16.01.2009. u 13:21 - pre 185 meseci
tako je
ostaje samo jos pitanje kako ce sud u vasem mestu gde zivite da presudi.
Na zalost nije univerzalno merilo i razlikuje se od mesta do mesta.

Licno sam imao slucaj, da ono sto je sudija presudio u mom mestu , na moju zalbu sudiji u Novom Sadu , nije proslo i prihvatili su moju zalbu.

znaci , na zalost sudi ko kako hoce i ako prodje , proslo je ... treba se zaliti .....

samo napred ....
nije struja kriva vec zica
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.86.195.*



+7 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika16.01.2009. u 14:56 - pre 185 meseci
Nisam bio u mogućnosti da pročitam sve postove sa ovom uvek aktuelnom temom"Da li plaćati RTS-pretplatu ili ne",no po sadržaju najsvežijih postova zaključujem da se još nije oglasio niko sa potpunijim odgovorom na to pitanje.Bilo je tu par postova koji su bili veoma blizu istine,ali nepotpuni.Evo meritornog odgovora sa foruma Projuris:
"Hteo bih da na ovom mestu pokrenemo diskusiju o tome da li treba placati RTS danak i sta uraditi tj. kako pomoci gradjanima koji dobiju tuzbu koju ovih dana sve cesce najavljuju... Ono o cemu gradjani treba da vode posebno racuna je to da ce RTS sudski spor pokrenuti predlogom za dozvolu izvrsenja na osnovu verodostojne isprave, dakle ne sa klasicnom tuzbom...Vazno je da po prijemu ovog predloga, gradjani uloze prigovor (ne zalbu!) u roku od tri dana nadleznom sudu i time ce spreciti da resenje o izvrsenju postane izvrsno!Po primljenom prigovoru izvrsni sudija ce predmet ustupiti parnicnom odeljenju suda... E sta sada? Pored prigovora zastarelosti, koji mozete istaci jos u prigovoru, a ova potrazivanja zastarevaju u roku od godinu dana, mozda bi trebalo kao prethodno pravno pitanje istaci ustavnost clana Zakona koji Vas obavezuje da platite nesto sto ne zelite da koristite...Da podsetim ovaj zakon je prosledjen Ustavnom sudu na ocenu ustavnosti ali zbog poznate situacije sa izborom sudija ovog suda ovo pitanje jos ceka ocenu suda...Ako postupajuci sudija usvoji Vas predlog a trebalo bi, jer Opstinski sud nije nadlezan za ocenu ustavnosti i zakonitosti opstih pravnih akata, odlozicete presudu do izjasnjavanja Ustavnog suda...A kakva je situacija sa istim mozda i sacekate opstu zastarelost potrazivanja (10 godina ). E sada bi jako voleo da kolege pravnici ovde iznesu svoje misljenje o ovom problemu, jel slozicemo se ovo je ono sto interesuje veliki broj gradjana koji opravdano ne zele da placaju Tijanicev danak!"
Iako u vidu pitanja Site Admin foruma je ovim postom dao i pravi odgovor na goruće pitanje.Ko je zainteresovan za dalje diskusije po tom pitanju na istom forumu,evo linka:

http://projuris.org/forum/view...t=307&p=1296&hilit=rtv

Lično ne plaćam tu izmišljotinu i mišljenja sam da je dilema oko toga nepotrebno nametnuta,pogotovu u uslovima tržišne ekonomije o kojoj se toliko priča.

Tijaniću,stisni ono među nogama,izađi na"utakmicu",pa da vidimo kom' opanci,kom' obojci!
A,što se tiče"objektivnog","istinitog" informisanja,"nezavisnosti" u svemu tome???!!!...
Ma,daj,pa ne "zakopčavamo se mi odpozadi"...
Ovaj narod spada među visprenije u svetu,jedini je problem što ima duuugačak"trpež"!
Čak se nisi potrudio ni miloševićevski ZNAK RTS-a da ukloniš(valjda i to,na neki način govori o "kontinuitetu" politike koju ti i tvoji sad vodite,sa "starom",prokazanom) i sad tražiš da ti to plaćamo?!
Gazeći,pljujući po USTAVU(kakav god da je) izmuntao si tamo nekakav"zakon" i sve to u duhu"objektivnosti","istinitosti" i "prava da znamo sve"!
Ipak se ovde"neko zakopčava odpozadi",samo to nismo MI,mi ne lovimo muve na radnom mestu!

Ionako su se"drumovi već odavno uželjeli Turaka"
Tada je "danak"agi bio "desetak" i to je bilo SVE što je raja bila dužna!
A,danas???

marzik,jesi potrefio u centar,jedino što si"bazukom"gađao trulu jabuku!
(naknadno sam pročitao tvoj post)
Tačno da je tvoj PRIGOVOR(ne"primedba")rezultirao pozitivno po tebe,ZA SADA,(zašto,vidi u citatu koji sam naveo).
A zašto je sve to kod nas tako,pokušaću ukratko da pojasnim.
U odnosu na anglo-saksonsko pravo,ovo naše GOLOOTOČKO pravo je stvari postavilo naglavačke!
Umesto da inicijator sudskog postupanja(tužitelj u parničnom,krivičnom,poverilac u izvršnom postupku)nosi sav teret sudskog napada i sve što se pod tim podrazumeva,kod nas to pada na tuženog,optuženog i dužnika,odnosno MORAŠ da se braniš i to žestoko!
Recimo,neko te u nekoj parnici tuži da si mu dužan ne znam koje milione dinara(pazi,uvek razlikuj PARNICU od IZVRŠNOG POSTUPKA)i to"dokazuje"sa dva svedoka u svom predlogu sudu.
Ti primiš TUŽBENI ZAHTEV,jer sud mora da ti ga dostavi na izjašnjenje i pročitavši sve te"nebuloze" OLAKO zaključiš da to nema šanse da prođe na sudu,jer niti si pare ikada video,niti si ikada u životu bio u blizini ta dva navedena svedoka!
Odlučiš na osnovu svog LOGIČNOG razmišljanja da zaboraviš tu"budalaštinu" i ne odazoveš se sudskom pozivu,koji si uz tužbu dobio i ne pojaviš se na sudu na PRVOM ROČIŠTU!
Tušitelj se,normalno,pojavi i odmah predloži sudu da PRIHVATI TUŽBENI ZAHTEV U CELOSTI ZBOG(tvog)I Z O S T A N K A!
I ti onda dobiješ PRESUDU kojom se obavezuješ da u roku od petnaest dana(paricioni rok)TUŽENOM...bla,bla,bla...sve ono što je pisalo u tužbenom zahtevu,pod pretnjom PRINUDNOG IZVRŠENJA!
Ti i to sve,bla,bla,bla,pročitaš i OPET olako zaključiš da je taj sud koji je takvu presudu doneo još luđi od tužitelja,JER TI ZNAŠ ŠTA JE ISTINA!
Staviš to sve u neku fijoku ili u najgorem slučaju podpališ vatru sa tim i živiš mirno dalje.
E,ali sada tužitelj ima u rukama IZVRŠNU ISPRAVU(tu presudu) i nakon 15-20 dana(pošto tebi,normalno,na pamet nije padalo da to platiš u ostavljenom roku) podnosi sudu PREDLOG ZA IZVRŠENJE,u predlogu se poziva na PRAVOSNAŽNU PRESUDU i traži da se naplata potraživanog iznosa
izvrši POPISOM,PROCENOM I PLENIDBOM pokretnih stvari dužnika(e,tu može da dođe u obzir i POPIS I PROCENA te PRODAJA na javnoj dražbi i NEPOKRETNOSTI dužnika,sve u zavisnosti od visine izvršne tražbine) i prodajom na javnoj licitaciji.
Sad tek shvataš da počinje tvoj "hod po mukama",jer je sada definitivno"vrag odneo šalu"!
Pogotovu ako ti u kuću bane sudski izvršitelj i ON TI URUČI REŠENJE(što je po zakonu moguće),pa ti uz asistenciju policije popiše pokretne stvari!
Da sada malo"ublažim"stvar i to,gle čuda,upravo sa "državom" koja svojim mehanizmima počinje da te"melje".
Na svu sreću svi zakoni u ovoj državi nisu pravljeni"po meri naroda",već po meri onih koji su"najbliži vatri".
Tako je i Zakon o izvršnom postupku(ZIP) pravljen po meri velikih dužnika,a kad po tom pojmu malo zagrebeš,uvidećeš da je ustvari DRŽAVA NAJVEĆI I KRAJNJI DUŽNIK.
Manevarski prostor,koji ZIP omogućava,zbog toga je popriličan i praktično IDE NA RUKU DUŽNIKU.
Nisam siguran,ali mislim da je još uvek na snazi Jojićev ZIP.

Toliko o parnicama i izvršenjima na osnovu presuda koje su iz njih proizašle.
Zašto to kažem?
Pa upravo zbog toga što PREDLOZI ZA IZVRŠENJA na osnovu verodostojne isprave(ZIP čl.22 Sl.SRJ br.28 od 30.06.2000.),pogotovu Tijanićevi,su ustvari BLEF i CAKA da se NEREAGOVANJEM ili pogrešnim,nepotpunim reagovanjem dužnika na PREDLOG ZA IZVRŠENJE,dođe u posed SUDSKOG DOKUMENTA,po kome ćeš biti dužan i za ono što objektivno i po Zakonu o obligacionim odnosima ne treba da budeš dužan!
Praktično,OZAKONI se ono što nije PO ZAKONU!!!???(JOŠ MANJE PO USTAVU)
Da pojasnim,u postupanju suda ima jako malo ili gotovo nema AUTOMATIZMA u primeni pojedinih zakona!
Ako ne reaguješ,sud tvoje"ćutanje" tumači kao SLAGANJE sa izvršnim predlogom,tužbenim zahtevom itd.
Prema tome,šta god da dobiješ od suda,a nisi ti INICIJATOR toga,o b a v e z n o prigovor u ostavljenom roku!
Dakle,ponavljam za sad si amortizovao Tijanićev atak,ali ako sam te dobro razumeo,PARNICA za dokazivanje i osporavanje duga tek SLEDI.
To je specifikum predloga za izvršenje na osnovu verodostojne isprave,po blagovremeno(TRI DANA) uloženom PRIGOVORU,predmet prelazi u PARNICU,jer kod izvršenja nema dokaznog postupka.

I izvini što sam se ovako neposredno tebi obratio iako si ti po svemu sudeći dobro odradio posao.
Tako mi je,nekako,ljudskije.
Ajd' sad narode,zavrćite uši Tijaniću!
Sledite primer Čaveza!

[Ovu poruku je menjao Kosuth dana 18.01.2009. u 09:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

marzik

Član broj: 94797
85.222.177.*



+4 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika18.01.2009. u 13:44 - pre 184 meseci
Predpostavljam da ako i bude parnicnog postupka ... da ce oni morati da dokazu da su me pismenim putem obavestili o Novonastaloj obavezi na sta ih obavezuje zakon.

U članu 127. Zakona o radiodifuziji propisan je postupak i vreme nastanka obaveze plaćanja RTV pretplate. Tim članom je predviđeno da RTS ustanovi evidenciju pretplatnika na području Republike Srbije koji su kao vlasnici radio i televizijskih prijemnika obavezni da u skladu sa zakonom plaćaju RTV pretplatu i da svakom pretplatniku dostavi pismeno obaveštenje o budućoj obavezi plaćanja RTV pretplate, a da obaveza plaćanja RTV pretplate nastaje narednog meseca od meseca u kome je dostavljeno obaveštenje o navedenoj obavezi.

Sa obzirom da pismeno obavestenje nikad nisam dobio cela tuzba je neodrziva.

Tuzba je stigla na ime mog pokojnog oca, a zakon o Radio difuziji lepo kaze ...

JP RTS je prethodno moralo da sprovede postupak za utvrdjivanje i uspostavljanje liste vlasnika radio i/ili tv-aparata. Ta obaveza upravo stoji u članu 81, stav 10 istog Zakona. ("Republi~ka ustanova javnog radiodifuznog servisa vodi evidenciju pretplatnika, sa svim li~nim i drugim potrebnim podacima. Da bi se evidencija vodila, ona se mora prvo uspostaviti, pa tek onda poslati račun. JP RTS nikad nije sprovela takav postupak, vec je preuzela spisak korisnika EPS-a
(po meni je to krsenje licnih prava i slobode gradjanja) a uspostavljenj liste korisnika moze se uraditi samo pismenim putem nikako na nacin koji je uradila RTS.

Takodje zakon spominje listu korisnika, a zakon nije nigde decidno zabanio RTS-u da ne sme da skrembluje svoj signal, ja npr. imam SBB sa preko 70 kanala od kojih 15 skremblovanih, sto se mene tice mogu i ta 2 kanala RTS-a da skrembluju, a ko zeli RTS da gleda neka plati i neka dobije uredjaj i gotovo.

Ali uzmimo ovakvo misljenje ukoliko je ranija pretplata ukinuta zbog neustavnosti zakona jer je bila vezana sa STRUJOMER, kako onda sada isto takav zakon moze biti odrziv jer je vezan za TV, ali opet sama baza korisnika vezana za one koji imaju STRUJOMERE, mislite o tome :)
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.86.148.*



+7 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika18.01.2009. u 19:15 - pre 184 meseci
Koliko god niti mogu,niti želim da negiram da si u mnogočemu u pravu u svom razmišljanju,toliko sam i siguran da ne treba da trošiš energiju i živce(pa i novce)na,kako bi se to reklo"sitna crevca".

Taj Tijanićev kabadahijski zakon je ekspedovan u Ustavni sud na ocenu i mišljenja sam da ne treba trošiti uopšte snagu na tumačenje članova tog zakona dokle god Ustavni sud ne donese odluku.

Jednostavno se u prigovoru,što si ti i uradio,pozoveš na činjenicu,da je upućivanjem tog zakona na ocenu ustavnosti dovedena u pitanje i njegova validnost,samim tim i primenljivost u sudskoj praksi(sve je objašnjeno u postu koji sam preneo sa foruma Projuris).
Izvršni postupak si ti prigovorom prekinuo.
Trebalo bi da si od suda dobio neko rešenje sa oznakom Iv br....(broj istovetan kao na rešenju na koje si uložio prigovor) kojim sud stavlja van snage rešenje o izvršenju i ukida sprovedene izvršne radnje,a postupak će se nastaviti kao povodom prigovora protiv platnog naloga(predmet se ustupa parničnom sudiji) čl.54.ZIP-a.
E,sad pošto si ti u svom prigovoru na rešenje o izvršenju izneo i više nego što si u tom trenutku morao,to će sad dobro doći parničnom sudiji da sagleda predmet i formira nekakav stav po tom pitanju.
Da se ja ne bih ponavljao upućujem te na onaj citat sa Projurisa,gde ćeš obratiti pažnju na tzv."prethodno pitanje",a to je NEMA DUGA AKO NEMA ZAKONA.

A to tek treba da reši Ustavni sud.

I nemoj da te mnogo buni šta su oni trebali,mogli,smeli da urade,pa prvo su trebali da ispoštuju Ustav,a ni to nisu i što bi onda radili po nekom kaubojskom zakonu,za koji ZNAJU DA NE VALJA.

Misliš da je to jedina BLEF CAKA u ovoj Stradiji?

U ovoj situaciji ima mesta i pitanjima kao što su recimo,da li su takav zakon kreirali oni koji nisu dovoljno stručni("završili"pravni u Kragujevcu) ili u suprotnom NAMERNO,SVESNO,zloupotrebom položaja na kojima mogu takve stvari da rade??!!
Koji god da je slučaj u pitanju,pravna država MORA da reaguje protiv takvih aktera.
Možda negde u svetu,ovde kod nas,teško.

Ako ti još neko rešenje o izvršenju stigne na pokojnog oca,dovoljno je da u prigovoru istakneš da je dužnik umro.To te neće osloboditi duga,ali će se stvar prolongirati izvesno vreme,dok se ne konsoliduješ.

Normalno,uvek treba biti oprezan sa pravnim stvarima i najbolje je imati pouzdanog pravnog zastupnika,jer se situacija može u parnicama itekako zakomplikovati,pogotovu sa nestručnim improvizacijama.

[Ovu poruku je menjao Kosuth dana 18.01.2009. u 21:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

marzik

Član broj: 94797
*.adsl.verat.net.



+4 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika19.01.2009. u 06:52 - pre 184 meseci
U samom zakonu stoji:

1) JP RTS je prethodno moralo da sprovede postupak za utvrdjivanje i uspostavljanje liste vlasnika radio i/ili tv-aparata.

2) U članu 127. Zakona o radiodifuziji propisan je postupak i vreme nastanka obaveze plaćanja RTV pretplate. Tim članom je predviđeno da RTS ustanovi evidenciju pretplatnika na području Republike Srbije koji su kao vlasnici radio i televizijskih prijemnika obavezni da u skladu sa zakonom plaćaju RTV pretplatu i da svakom pretplatniku dostavi pismeno obaveštenje o budućoj obavezi plaćanja RTV pretplate, a da obaveza plaćanja RTV pretplate nastaje narednog meseca od meseca u kome je dostavljeno obaveštenje o navedenoj obavezi.


Da li su u mom slucaju te 2 stvari apsolutno dovoljne jer sa obzirom da je tuzba stigla na ime mog oca vidi se da ni jednu od te dve stvari nisu uradili. A nikad nisam ni obavesten o novonastaloj obavezi pismenim putem.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1087987 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.