Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1095594 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika02.07.2010. u 20:22 - pre 168 meseci
Heh, da Bog nije od nas odavno već ruke digao...

A ovo za izbor sudija Usranog suda Srbije, ništa neočekivano i ništa van neke tekuće logike...kopiladi akademskih otaca i njihovih satrapa.

Ustavna kriza je u Srbiji permanentna, dugi, dugi, niz godina prisutna u tolikoj meri da je raja na nju već oguglala.

Ne mogu da se otmem utisku da su ova dva debila tu postavljena sa svojim CV-ima kao nekakav nekrolog pravosudnom sistemu.

I malo otimizma, sve ovo je blagi užas, pravi užas tek predstoji.
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.07.2010. u 16:05 - pre 168 meseci
Citat:
burex: Govedo se zalepilo za stolicu izgleda...


Ma pustite to, sto duže je zalepljen za stolicu tj fotelju duže će kasnije i da robija.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika03.07.2010. u 17:20 - pre 168 meseci
Citat:
Onaj: Ma pustite to, sto duže je zalepljen za stolicu tj fotelju duže će kasnije i da robija.


Hoce, hoce.
Juce.

Pre neki dan sam slucajno naleteo na neki video na Youtube iz -mislim '93.- gde sede u studiju neki likovi, medju njima i Dada Vujasinovic i pricaju o nekoj velikoj proneveri -Jugoskandik ili tako nesto- i kazu kako se nadaju da je ovo pocetak obracuna sa kriminalcima i kako je to mozda preokret.

Eno je u grobu, ceka preokret i u 2010.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika04.07.2010. u 12:57 - pre 168 meseci
Jedan moj poznanik, advokat mi rece pre neki dan da je prestao da placa pretplatu nakon sto je proucio zakonske akte u vezi ovog problema. Dosao je do sledeceg zakljucka:

1)Dug za TV pretplatu zastareva nakon 12 meseci
2)Ako te tuze, kamatu neces platiti posto kamata ne ide na ovaj dug
3)Ako dobijes tuzbu platices samo ono sto dugujes
4)Posto je Elekstrodistribucija preuzela na sebe da naplacuje pretplatu postoji caka kod placanja koju mnogo ljudi ne zna:

Na racunu za struju ima stavka "Dug po racunu". Mnogo njih placa vise od toga pa im na sledecim racunima odbijaju to. Pretplata se prvo skida sa racuna skida kad neko plati vise od navedenog u stavci "Dug po racunu", a tek onda namiruje racun za struju. Znaci ako u toj stavci dobijete iznos 2555.33 dinara, a platite manje od toga(recimo 2554 ili 2555), onda ce vam se prvo naplatiti dug za elektricnu energiju. Ako platite preko tog zareza(npr. 2560 din) onda ce prvo skidati iznos za pretplatu, a tek onda dug za struju.

Moze li neko ovo da potvrdi?
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika04.07.2010. u 13:28 - pre 168 meseci
Uvek prvo skidaju dug za struju.
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika04.07.2010. u 19:23 - pre 168 meseci
Pitao me jedan prijatelj koji je uplatio slucajno 100 dinara vise od duga za struju tako da mu je tih 100 din otislo na pretplatu. E sad, ako ga tuze i on se pozove na zastarelost da li on posto je platio tih 100 dinara moze da ima nekih problema (ono kao: tom uplatom priznao ceo dug i onaj stariji od 12 meseci posto je slucajno platio jedan deo duga)??
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika04.07.2010. u 20:59 - pre 168 meseci
Citat:
fanfon:

Moze li neko ovo da potvrdi?

Prvo EDB sebi puni kasu, pa ako štogod pretekne, taman i jedna buđava para, ide u Tijanićevu mešinu.

Dakle, bolje je zaokruživati račun-dug za struju, na manje.

Bilo bi jako interesantno da taj tvoj prijatelj malo podrobnije objasni na koje se zakonske odredbe poziva u pobijanju kamate.

Zamolio bih te da malo detaljnije pojasniš tri tačke koje si u postu naveo,(1.,2. i 3.) jer mi se čini da ima nekih kontradiktornosti, u najmanju ruku nepreciznosti, u njima.

I čitajte temu, mnogo smo toga rekli, uložili nekakav trud u sve to i verujte da je zamorno večito na jedna te ista pitanja odgovarati.

Niko ovo ne radi zbog bilo kakve materijalne koristi i jedino što bi ovde trebalo da se uloži je lični trud u apsolviranju onoga što je već rečeno.
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika04.07.2010. u 21:26 - pre 168 meseci
A ovo sto sam naveo u prethodnom postu (ako si slucajno nesto upravo uplatio za pretlatu da li to znaci da mozes imati problema prilikom pozivanja na zastarelost)? Nisam video da je negde to u temi objasnjeno.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

Prasawet

Član broj: 220465
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+6 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika05.07.2010. u 09:30 - pre 168 meseci
Uplaćena suma preko one za struju automatski se pripisuje nalogu za TV pretplatu ali to nikako ne znači da smo mi samim tim i priznali nekom pravo da nam taj novac rasporedi po svom ćeifu.
Ukoliko se tužilac pozove na to dovoljna je naša tvrdnja da smo s tim hteli da malo pretplatimo račun za struju (uostalom, da smo hteli da platimo TV pretplatu, platili bi ceo iznos) a da je EDB nezakonito preusmerila naš novac i time nas onemogućila u našoj legalnoj nameri.
Pored toga, zastarelost potraživanja na delimično plaćene račune ima istu težinu kao i na uopšte neplaćene račune, ovde se ne radi o priznavanju prava tužiocu delimičnom uplatom a i sam zakon to ne tvrdi. Uostalom, RtS nas tuži za ukupnu sumu a mi onda na sudu tražimo da se zastarelost primeni na period posle godinu dana.

Konkretno, ovaj talas opomeni pred utuženje odnosi se na period do septembra prošle godine što će reći da ako ne utuže do septembra ove godine na to mogu da zaborave.

 
Odgovor na temu

cl1

Član broj: 263712
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika05.07.2010. u 18:56 - pre 168 meseci



Meni tek sad nista nije jasno.

Citajuci temu dosao sam do zakljucka da je user Marzik iz Nisa izgubio na sudu i
da se pozvao na zastarevanje i da je trebalo da plati dug cija je vrednost obracunata od
datuma na opomeni pa godinu unazad (u ovom najsvezijem slucaju period 30.09.2009-30.09.2008) + sudski troskovi


da li sam ja sve to pogresno shvatio?
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika05.07.2010. u 19:59 - pre 168 meseci
Drug @Marzik se izgleda zaparnicio.
A to je jedna od najnezgodnijih situacija koje covjeka u zivotu mogu da snadju.

Sta moze da se desi sa covjekom kada se zaparnici, mozete vidjeti u sledecem insertu znamenitog filma koji bi ovdje neki trebalo da odgledaju, ili da obnove gradivo u slucaju da su ga zaboravili.
Dakle, obratite paznju na komad inserta od 5:30 do 7:00
 
Odgovor na temu

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika05.07.2010. u 20:07 - pre 168 meseci
Njegov izbor.
Neko ce da se parnici jer zna da je u pravu a neko ce da cuti i da placa.
Svako ima izbor.
Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika05.07.2010. u 20:11 - pre 168 meseci
Neki od nas znaju i za jos nekoliko izbora.
Ne bih bio u kozi onoga ko zna samo za ta dva koja si naveo.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika05.07.2010. u 20:19 - pre 168 meseci
Ako je tačno da je Marzik izgubio na sudu predlažem da osnujemo fond i da mu nadoknadimo troškove sudjenja.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika05.07.2010. u 20:39 - pre 168 meseci
Da je Marzik izgubio na sudu to bi mozda za njega bilo lose, ali bi za ostatak Srbije bila odlicna vijest.
To bi ustvari znacilo da se rocista zakazuju u intervalima kracim od 4-6 mjeseci, te da se parnica moze zavrsiti i za manje od 12 godina!

Evo citam danas u vijestima kako je tamo negdje u njegovom kraju zena prije 10-tak godina upala u otvoren saht i tek sad nakon 10 godina sudjenja dobila spor protiv nadleznog ministarstva za otvaranje sahtova.

Narodni heroj Marzik je, po svemu sudeci, tek na pocetku svoje Odiseje....
 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika05.07.2010. u 20:46 - pre 168 meseci
Citat:
cl1: Meni tek sad nista nije jasno.




da li sam ja sve to pogresno shvatio?

Ne čudi me, a što se tvog shvatanja konkretne, Marzik-ove, situacije tiče,koliko se ja sećam u pitanju je bio prvostepeni sudski postupak i siguran sam da je Marzik iskoristio mogućnost ulaganja pravnog leka, te da je sada njegov predmet na drugostepenom odlučivanju.

Šta se sada sa tim predmetom dešava nakon ovih nebuloznih pravosudnih reformi, to ni 'tice ne znaju, a da bih koliko toliko dočarao situaciju u kojoj se nalazimo zloupotrebiću deo posta sa jedne druge teme:
Citat:
vladd
-------------------------------------------------------------------------------------------
A nemoguce je posto su birokrate u kotroli novca, i samo ce izmisljati nove zakone, kako da se obezbede na svojim pozicijama, i privilegijama, zatupastim elementima drzave ce zdusno ogaditi demokratske institucije(recimo glasanje na izborima, sto uspesno rade, kontrolne funkcije skupstine, sto takodje uspesno rade, uspesno su skrljali sudstvo, policiju i vojsku), zatim ce ukloniti "bocne izvore" finansiranja(kojekakve "proglasene" mafije, krimose koji nisu u njihovoj sluzbi)..i otvara se put ka diktaturi..
-------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.elitemadzone.org/t4...U-samo-jos-Hrvatska-True-false

U teškim smo gomnima što se funkcinisanja institucija sistema tiče i u takvoj situaciji očekivati bilo šta normalno i logično ravno je apsurdu.

U svakom slučaju to ne znači uopšte da treba odustati od borbe, pa makar se ona sprovodila i pasivnim otporom, građanskom neposlušnoću, a po najmanje znači da treba plaćati taj idiotski danak Tijaniću, a u slučaju eventualnog sudskog spora sa tim režimskim parazitom,treba koristiti sve moguće pravne lekove.

Sve je veći broj situacija da se sindrom neplaćanja širi i na mnoge druge, ozbiljnije obaveze....

...ovaj državni aparat je definitivno počeo da jede samog sebe.
 
Odgovor na temu

dmauka
univerzum, vaseljena...

Član broj: 4309
Poruke: 149
195.178.47.*



+2 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika06.07.2010. u 08:22 - pre 168 meseci
Citat:
Odin D.: Neki od nas znaju i za jos nekoliko izbora.
Ne bih bio u kozi onoga ko zna samo za ta dva koja si naveo.

Off
ovo me podseca na jednog junaka serije, mislim da je "Nase malo misto" koji je imao onu cuvenu "Ma...ima puno lipih stvari...nego..ne smem reć.."
No offence...
Ne mesam se nikome u privatan zivot jer mi je receno da se drzim podalje i od svog sopstvenog.
 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika06.07.2010. u 11:26 - pre 168 meseci
Zaboravio sam kako se u toj seriji on zvao, a igrao ga je Ivica Vidović...
 
Odgovor na temu

cl1

Član broj: 263712
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika06.07.2010. u 12:39 - pre 168 meseci


Mene konkretno zanima da li se zastarevanje odnosi na period
od utuzenja pa godinu unazad, ili

od datuma obracuna (u najnovijim slucajevima 30.09.2009) pa godinu unazad?
 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika06.07.2010. u 14:04 - pre 168 meseci
U slučaju pokretanja izvršnog postupka od strane RTS-a protiv pretplatnika iliti dužnika, a na celokupan iznos navodnog duga(navodnog zato što u samo malo normalnijoj državi ovog duga ne bi ni bilo), pretplatnik odnosno dužnik se može pozvati na institut zastarelosti potraživanja u svom prigovoru za sva potraživanja kojima je kalendarski rok duži od godinu dana u momentu podnošenja predloga za izvršenje nadležnom sudu.

Primera radi, ako RTS podnese sudu predlog za izvršenje dana 10.07.2010.godine za dospela, a nenaplaćena potraživanja u periodu od 1.01.2005.godine do 1.06.2010.godine, sva potraživanja do 10.07.2009.godine podležu institutu zastarelosti, ali samo ako se dužnik na taj institut u svom prigovoru pozove.

Pokretanjem sudskog postupka prestaje da teče rok zastarelosti potraživanja.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Jos jednom o RTS TV pretplati - pomoc pravnika
(TOP topic, by Srđan Pavlović)
Strane: << < .. 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1095594 | Odgovora: 2468 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.